Šta je novo?

Kako da staru vozacku dozvolu, zamenite elektronskim putem?

nikolastankovic

Banned
Banovan
Učlanjen(a)
02.03.2011
Poruke
230
Poena
169
Ministarstvo unutrašnjih poslova zvanično je danas pustilo u rad elektronski sistem za zamenu starih papirnih vozačkih dozvola novim.To znači da građani putem interneta preko e-uprave mogu da podnesu zahtev za zamenu starih vozačkih dozvola. Jedini preduslov je da građani imaju elektronsku ličnu kartu iz koje bi mogla da se preuzme fotografija i staru, papirnu vozačku dozvolu.Sve što je potrebno je da odete na sajt euprava.gov.rs. Najpre morate kreirati korisnički nalog, a zatim pratite dalja uputstva!

Zaboravili su da dodaju, ono najvaznije? :d Potrebno je uz elektronsku licnu kartu, da posedujete I ''citac kartice, :crash:
 
potreban je PIN od lične karte.
 
... koji nabavljamo kako ?
 
Veoma zanimljiva vest. . Znaci svako od nas mora da nabavi CELIK :) da bi zavrsili ovu operaciju
 
Poslednja izmena od urednika:
Mora lična sa čipom, ja uzeo bez. Ne gine mi da dvaput idem u policijsku stanicu...
 
obicno se te stvari dobijaju po potrebi. npr od banke zbog davanja kredita kupcima i slicno. takodje korisnici mogu da dobiju one za citanje kartica za internet placanje pa se neki mogu iskoristiti i za licne karte.

edit: sada malo gledam. izgleda da imaju i da se kupe. moguce je koristiti skoro bilo koji. cena je oko 1000-1500 din.
naravno, potreban je program, ali on se lako preuzima
 
Poslednja izmena:
Mora PIN od licne karte.Dobili smo ga u onoj koverti uz licnu kartu. Ne gine mi salter,svejedno, posto nemam pojma gde mi je taj pin.Uz to, na sajtu euprave mi ne radi elektronski sertifikat,uopste ne mogu da skontam zasto.Inace,radi npr. na portalu socijalnog osiguranja...Dzaba su krecili,krastavac.
 
Dobio si ga u koverti uz ličnu kartu, tj. identifikacione podatke koje možeš da koristiš za ovakve stvari.
 
da ga ne bi pratili :D
 
Bas sam se ponadao kad sam video temu imam i citac kartica ali najvaznije nemam a to je PIN nisam ni pogledao papir koji su mi dali uz licnu a gde je sad jos manje znam :)
 
A šta da rade oni koji nose naočare? Po starom pravilu ako menjate vozačku dozvolu, a nosite naočare morate na lekarski pregled. Sada to niko ne pominje.
 
Offtopic, ali živo me zanima zašto neko iz IT branše uzme ličnu bez čipa? :)
NIje ontopic ali moram na ovakva pitanj.

I ja sam uzeo bez cipa..
i stvarno je cudno kad se postavi tako pitanje , sam se sebi prosto cudim.

No aj da ja postavim : Zasto neko uzme licnu kartu sa cipom ? U zivotu mi nije zatrebala ista. :)
 
Ma kakav čip, kao da ću često da menjam adresu pa da mi znači.
 
A šta da rade oni koji nose naočare? Po starom pravilu ako menjate vozačku dozvolu, a nosite naočare morate na lekarski pregled. Sada to niko ne pominje.

Upravo bilo na tv-u. Oni koji nose naočare i stariji od 65 god. neće moći da menjaju dozvolu elektronskim putem.
 
Prokleti *****i... Sad moram da plaćam i lekarski pregled.
 
NIje ontopic ali moram na ovakva pitanj.

I ja sam uzeo bez cipa..
i stvarno je cudno kad se postavi tako pitanje , sam se sebi prosto cudim.

No aj da ja postavim : Zasto neko uzme licnu kartu sa cipom ? U zivotu mi nije zatrebala ista. :)

Da, ali ne košta ništa, ne smeta, leba ne traži, a možda nekad može i da se upotrebi. Kao na primer sada, ili u neke druge svrhe za koje se već koriste digitalni sertifikati i lk.
 
Digitalni serfitikat imam i koristim poslovno za gomilu stvari.
Licnu kartu koristim kad mi traze da im pokazem sliku ;)
 
Poslednja izmena:
Lakse se menja prebivaliste kada je sa cipom, eto recimo to je mene par puta spasilo velikog cimanja, bar tako rekose u mup-u.

 
Poslednja izmena:
On topic, sto se tice nosenja naocara, rekao bih da nije obavezno fotografisanje sa njima - http://www.mup.gov.rs/cms/resursi.nsf/Pravilnik o vozačkim dozvolama.doc
"Lice za koje je u uverenju o zdravstvenoj sposobnosti za upravljanje motornim vozilima i skupom vozila propisana obaveza korekcije vida nošenjem naočara po pravilu se fotografiše sa naočarama, ako to dozvoljavaju tehničke mogućnosti"
"Po pravilu" nije zakonski obavezno, pitanje je dakle jedino na koju salterusu covek naleti. Znam za primere gde su se ovakvi ljudi slikali bez naocara.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nije problem slika. Problem je što moram da platim lekarski pregled zbog nametnute zamene vd, a drugi ne moraju.
 
Pa ne treba ti novo uverenje ako ti je stara vozačka bila izdata na period od 10 godina. Treba samo ako izdata na manje od 10 godina.

2.уверење о здравственој способности за управљање моторним возилима и скуповима возила оне категорије за које се захтева издавање возачке дозволе које није старије од шест месеци (доказ треба приложити ако је ранија дозвола издата на период краћи од 10 година из здравствених разлога, односно ако захтев подноси лице које је старије од 65 година живота);
Tako da verovatno nema potrebe da kukaš i plačeš što drugi ne plaćaju.

Smešno je to što te ne boli što ti moraš da platiš, nego što drugi ne moraju. :d
 
Ljudima koji nose naočare se ne izdaje na 10 godina, već na 5 godina...
 
Nije tačno. Prva vozačka im se izdaje na 5 godina, posle toga na 10.
 
Ljudima koji nose naočare se ne izdaje na 10 godina, već na 5 godina...
Što li ja nosim naočare, kad mi je vozačka data na 10 godina... češ-češ. Staviće ti službenik i godinu dana važenja, ako mu/joj zatražiš na licu mesta.

Imal' ko to "ŽELjEZO" čitač ličnih karata ukući?
 
Poslednja izmena:
Zavisi od toga koliko je narušen vid pojedincu, oftalmolog može da stavi ograničenje na 5 godina, pa čak i na 3 u nekim specifičnim situacijama.
 
Poslednja izmena:
Sad sam i ja u rebusu... Za ličnu i pasoš su mi tražili da se slikam bez naočara, i to dva puta, a u vozačkoj mi je slika sa naočarama, piše u njoj "obavezno nošenje korekcionih stakala" i prva mi je izdata odmah na 10 godina... Šta mi je činiti?
 
Nazad
Vrh Dno