Šta je novo?

Problem sa Safarijem (7.0.1)

jopopo

Cenjen
Učlanjen(a)
25.03.2010
Poruke
1,482
Poena
199
Da li još neko od vas ima nnavedenih problema sa Safarijem? Koristim MBP sa Meveriksom 10.9.1 i Safari 7.0.1 verzijom.

Evo šta mi se javlja poslednjih 15-20 dana, možda je bilo i pre ali nisam primetio:
1. Kada otvorim Fajsbuk stranicu i skrolujem na dole do kraja automatski treba da učita nastavak pa opet da mogu da skrolujem pa opet da učita i tako u beskonačnost. Meni se ne učitava novi sadržaj kada dođem do kraja.
2. Bilo koji sajt koji ima video strimove, recimo koristio sam sajtove nacionalnih televizija da pratim Olimpijske igre. Postoji meni sa više strimova koji se otvaraju u samoj toj stranici (kao TV kanali) i onda je krenem da se prebacujem sa jednog na drugi strim i posle izvesnog vremena se ublokira stranica, kursor postane šareni krug i moram da ubijem Safari.
3. Youtube, ako nešto gledam i ugasim tab dok snimak traje, tab se ugasi a u pozadini ostane zvuk da se čuje dok se ne završi.
4. Krenem da popunjavam neku formu po učitavanju, i odjednom mi sav otkucan tekst nestane. Kao da uradi osvežavanje na trenutak i obriše.
5. Ovaj novi Adobe Reader XI se čudno ponaša. Kada kliknem na link kroz Safari za neki .pdf, prvo me upozori da je blokiran sadržaj, kliknem da se nastavi učitavanje. Dešava se da se učita dokument i da se pojavi šarena lopta jedno pola minuta, minut i ništa ne može da se radi. Ako odaberem da sačuvam fajl i taj proces se nešto vuče, blokira, javlja se šarena lopta... prava agonija čuvanja fajla.

Što je čudnije sve navedeno radi u Hromu i Fajarfoksu sasvim normalno.

Uopšte ne znam da li je do Safarija ili Adobe, Java, Flash i ostalih dodataka koji neumitno crpe resurse, kapiram da svi gore navedeni primeri pozivaju ove dodatke i vidim i po procesima da intezivno troše memoriju i CPU.

Kako je kod vas?
 
kao sto mi rece kolega sa foruma, java ume da pravi problem na safariju pa se preporucuje instalacija na nekom drugom browseru koji nije primarni. jesi li probao sa ciscenjem kesa i kolacica iz safarija? probaj da ga reinstaliras...
nov sam na mac os x-u pa toliko za pocetak...
 
@ericm
Jesam, hvala na odgovoru, ja uvek prvo probam sve što mogu i znam, pa kada više nemam ideja onda pitam :)

Ako ti nije teško, probaj ovo sa Fejsbukom (ako imaš nalog, naravno) ili Jutjubom pa mi javi da li se tako ponaša.
 
Poslednja izmena:
nije mi tesko, napisi slobodno ako zelis da testiram jos nesto.
nemam fejs ali nemam ni jedan od tvojih simptoma. koristim samo safari 7.0.1 pretrazivac i sve radi odlicno.

jesi li probao da iskljucis plugin za ustedu energije u safariju? probaj kako ce posle toga yt da radi.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno