Šta je novo?

GeForce GTX 750Ti Thread

Enivej, citava gama Autodeskovih CAD paketa je odavno presla na DirectX/Direct3D tako da bilo koja grafa sa min. 256MB VRAM i PS3.0++ ce da ti radi posao, prema sysreq-u za Advance Steel 2016:
http://knowledge.autodesk.com/suppo...irements-for-Autodesk-Advance-Steel-2016.html

Znaci i mnogo matorije karte od GTX 750/750Ti/960 ce raditi posao, ne bacaj pare na previse VRAM-a na kartici, kao ni na samu karticu

Naravno da ce Autodesk kao i svi proizvodjaci CAD softvera preporuciti neku kartu workstation grafiku ranga tipa nV Quadro ili AMD FirePro, ali su one verovatno preskupe za tvoje potrebe i mahom su namenjene za rad u CAD programima pisanim u OpenGL-u za graficki prikaz u viewportu

U principu CAD-ovi vole prvenstveno megaherce jer su i dalje single threadovane aplikacije (osim nekih FEM proracuna), znaci procesor sa sto vise GHz, sto vise sistemskog RAM-a, grafa i kolicina memorije na njoj nije suvise bitna, osim ako sklopovi ne budu od desetak hiljada profila ;)

Ovo govorim striktno za inzenjerski CAD, kakve su potrebe za "umetnicke" content creation programe (tipa Maya i 3dsMax), ne ulazim u to
Dakle i slabija GTX750 bi radila posao, ne mora Ti?
Daj mi primer za graficku sta mislis da bi u potpunosti bez štucanja prikazivalo sliku u punoj brzini i kvalitetu...
Mislis da nema potrebe za i5 4460 na 3,2GHz i da je bolje uzeti i3 4160 na 3,6GHz za konfu koja im treba (usteda znatna) i softver koji ce koristiti?
Rekli su mi da bi trebao biti dovoljno 16GB memorije, da li je to dovoljno ili da ih silim na 32GB?
Koiko bi bolje radilo na 32GB umesto 16GB, da li bi se osetilo u radu?
 
Dakle i slabija GTX750 bi radila posao, ne mora Ti?
Daj mi primer za graficku sta mislis da bi u potpunosti bez štucanja prikazivalo sliku u punoj brzini i kvalitetu...
Mislis da nema potrebe za i5 4460 na 3,2GHz i da je bolje uzeti i3 4160 na 3,6GHz za konfu koja im treba (usteda znatna) i softver koji ce koristiti?
Rekli su mi da bi trebao biti dovoljno 16GB memorije, da li je to dovoljno ili da ih silim na 32GB?
Koiko bi bolje radilo na 32GB umesto 16GB, da li bi se osetilo u radu?

Recimo za pocetak (ako su sklopovi srednje velicine, do ili manje od 5-7000 delova):

i3 [email protected] (ili neki AMD FX klokovani na 4.4-4.6 :D)
16GB DDR3
SSD 256/240/128 GB (za brzo load-ovanje sklopova i komplikovanih delova, podsklopova, itd)

Grafa: hell, pa i ta Intel integrusa u Intelu 4160 ce poterati program:p
Sad, bez zezanja
NV:
-GF GTX 750 (nonTi) 1 ili 2 GB VRAM, ili bilo sta od Keplera (GTX 660, 650Ti,ako jos ima i ako se isplati) ili entry level Quadro K600/K620/K420 (Kepler/Maxwell) ako smo pro i leba ce od toga da zaradjujemo :p
AMD:
-R9270, R7 265, od matorijih 7870, 7850, od FirePro bez dileme V4900 od starijih, od novijih W4100 ili W2100 ako smo pro :)
 
Kupio sam Gainwardovu GTX750 2GB singleslot pa me interesuje da li je OK temepratura od 70°C dok igram Sacred 2 15-20 minuta uz GPU zauzeće 45-80% dok se kuler vrti na 38% obrtaja.

EDIT: U jednom selu naraste i do 78.
 
Poslednja izmena:
Stavio sam na 50%, ne prelazi 72, na 60% ne prelazi 70, ali tad se već počinje čuti ventilator dok na 70% ne prelazi 67, ali je previše bučan za moj ukus.
 
Stavio sam na 50%, ne prelazi 72, na 60% ne prelazi 70, ali tad se već počinje čuti ventilator dok na 70% ne prelazi 67, ali je previše bučan za moj ukus.

Onda prodaj tu karticu i kupi neku sa dual slot hladjenjem.
 
Onda prodaj tu karticu i kupi neku sa dual slot hladjenjem.

Dualslot kartica ne može stati u moje kućište pa ću kupovinu dualslot kartice obaviti kada budem sklapao novi računar. Uzeću još jedan vent za kućište pa ću onda da vidim kakvo je stanje.
 
Jeste malo visa temperatura, pa vidi da provetris kuciste.

Ali nemas brige dok su temperature ispod 80. ;)
 
Dualslot kartica ne može stati u moje kućište pa ću kupovinu dualslot kartice obaviti kada budem sklapao novi računar. Uzeću još jedan vent za kućište pa ću onda da vidim kakvo je stanje.

Pazi, problem je u tome sto oces i jare i pare. Ne moze single slot i da ne bude buka i da radi super. Ako si vec osetljiv na buku ne verujem da ce ti dodatni vent za kuciste popraviti temperaturu bolje nego povecanje brzine ventilatora, sem ako je taj dodatni vent bas preko kartice. Uzmi skini Gainward-ov ExpertTool ili kako se vec zvao njihvo OC softver i vidi da li ima podesavanja za napon ili barem podesavanje krive za vent. Ako nema, probaj isto sa MSI Afterburnerom. Vent je dvopinski ali bi trebalo da moze da se podesi. Uzmi stavi 50% na preko 60 stepeni, 60% na 75 i 70% na 85 stepeni i onda provrti karticu jedno 2 sata u unigine heaven, ako je 85 previse za karticu uzmi smanji krivu za po 5 stepeni(i tako sve dok ne podesis da bude stabilno). Probaj da ugasis boost klok. Naravno ako nemas nijedan postavi barem jedan 120mm 1200RPM exhaust vent(po mogucstvu blizu kartice). Nece biti tiho ali ce uciniti cuda za ambientalne temperature.

Trebalo bi da uspes zato sto GTX750Ti provereno radi u single slot low profile custom varijanti, ali ako ni tako ne uspes da ga sredis, imas tonu HD7750/HD7750, a verovatno i koju R7 260(x) koje rade sasvim ok u single slot-u.
 
Poslednja izmena:
Što se moje GTX 750 tiče, obavljeno je sledeće:
- Arctic F8 TC na zadnju stranu kućišta da izduvava
- Thermaltake Pure S12 na dno kućišta ispod grafičke tako da duva u nju

Sad u Sacred 2 (testirao sad nekih pola sata) temperatura uglavnom se zadržava ispod 70°C, dok tamo gdje je GPU opterećen 100% potrebno je šest minuta da GPU dostigne 76°C. Samo se nadam da je ovo imalo veći uticaj od toga što je današnja maksimalna temperatura iznosila 15°C.
Da postoji mogućnost spuštanja napona bez modovanja BIOSa grafičke bilo bi super jer u Afterburneru ne mogu setovati negativan offset.

U Crysisu 3 ću da vidim realno stanje stvari.
 
odi do guru3d foruma , imaš modovane biose za tvoju karticu, uflešuj to i ćao đaci .
 
Vec dva dana se nerviram, taman je legla plata, i odluchim se za Asus 750 Silent verziju, ali kao za inat, kod nas ih vishe nema, a shto je josh gore, krenem da zivkam za obichnu 750, izgleda da i nje ponestaje...
 
Vec dva dana se nerviram, taman je legla plata, i odluchim se za Asus 750 Silent verziju, ali kao za inat, kod nas ih vishe nema, a shto je josh gore, krenem da zivkam za obichnu 750, izgleda da i nje ponestaje...

Onda sam ja imao više sreće kad sam kupio ovu svoju. Elem, ako je nabaviš, napiši koliki ti je takt i napon GPUa dok igraš npr. Crysis 3. Meni je 1163MHz na 1.15V iako je deklarisani boost na 1080MHz. Pitam se da li je Nvidia to namjerno uradila kroz drajvere ili ti isti drajveri mog Gainwarda prepoznaju kao MSI.
Onaj moj problem sa "povišenom temperaturom" je donekle riješen ventom na zadnjoj strani, ali je glavni razlog ipak bila viša ambijetalna temperatura.
 
Uzeh na kraju Asus GTX750TI-PH-2GD5 karticu. Iskreno, vec vidim da cu morati da menjam kuler u narednih godinu dana. Pre sam imao 8600GT sa CM CoolViva Z1, nadam ce da cu naci neko slichno reshenje poshto Z1 shrafovi su na 5x5cm, a 750Ti ima 6x6cm. Evo i dve slichice, GpuZ i Unigine Valley, no clock... Za Crysis 3 ne obecavam, trenutno nemam vremena za igru a i dalje mi je instaliram Skyrim.
750ti Uni.png 750 ti GPUz.gif
 
Da se pohvalim i ja:
MSI GTX 750ti gaming edition :)

Sjajne temperature (30° idle sa 2 monitora, ~23 ambijentalna). Sada sam u AB dodao +100 za clock, i +500 za memoriju, pa ću probati Heaven.

Gpu-z.gif
 
Da li je neko od vas radio overklok ove kartice sa Elpida memorijom, kakva je po pitanju toga ova memorija?
 
najlosija,ali za tu kartu i nije bitno.a i inace nije toliko bitna memorija,narocito do i sa 1080p rezolucijama.mnogo bitniji je core klok.
 
pozdrav svima. Sviđa mi se ova kartica i verovatno ću je uzeti pošto je mali potrošač a vidim da će odlično raditi kod mene za 900p gaming. Imam samo pitanje ako neko zna koja je najjeftinija a da ima potpuno gašenje ventilatora do određene temperature?
 
Koliko se sećam, Asusova STRIX izvedba 750-tice drži ventilatore ugašenim do određene temperature, ali nikako ne spada u najjeftinije, naprotiv :)
Imaš i par pasivno hlađenih, i mislim da je to to. Mada, ne znam zašto insisitiraš na (semi) pasivnom hlađenju, kartica je (nevezano za izvedbu) hladna (~30° u idle, 50-55° load) i jako tiha, meni ventilatori ne prelaze 35% ni u full loadu.
 
snimam ponekad nešto u sobi u kojoj mi je mašina pa gledam da bude što manje buke iz kućišta :) naravno kad se igram to nije bitno pa mi se ta varijanta sa paljenjem ventilatora po potrebi najviše i dopada
 
Ventovi na 30% su nečujni, veruj mi :). Mislim da ti je jedina opcija sa semi-pasivnim hlađenjem Asus Strix varijanta, ali, kako napisah, nikako nije jeftina. Pogledaj na KP od ljudi koju doteruju iz Mađarske, svakako.
 
Ventovi na 30% su nečujni, veruj mi :). Mislim da ti je jedina opcija sa semi-pasivnim hlađenjem Asus Strix varijanta, ali, kako napisah, nikako nije jeftina. Pogledaj na KP od ljudi koju doteruju iz Mađarske, svakako.
čuje se kad boostuješ mikrofon nekim pretpojačalom još kako :) uglavnom strix je tu, a vidim da ima i dosta tih varijanti ako se ipak odlučim za amd. izgleda da postaje standard to gašenje ventova do određene temperature tako da se ne brinem.
 
pa batali sirokopojasne majkove pored kompa. :)
 
Da li je neko od vas radio overklok ove kartice sa Elpida memorijom, kakva je po pitanju toga ova memorija?
Ja sam stavio 1500 MHz i radilo stabilno,dalje nisam probao,inace bila MSI 750ti gaming (sa pomenutom elpida memorijom) ali sam je prodao jer me nervirao power limit i nemogucnost da se poveca isti (osim ako se flesuje bios)...
Boost clock bio stabilan na 1389 MHz ali u igrama spusta do 1259 MHz,posle povecanja memorije na 1500 isti boost clock je opao i do 1225...
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio 1500 MHz i radilo stabilno,dalje nisam probao,inace bila MSI 750ti gaming (sa pomenutom elpida memorijom) ali sam je prodao jer me nervirao power limit i nemogucnost da se poveca isti (osim ako se flesuje bios)...
Boost clock bio stabilan na 1389 MHz ali u igrama spusta do 1259 MHz,posle povecanja memorije na 1500 isti boost clock je opao i do 1225...

Hvala na odgovoru iako je memorija deklarisana na 6 GHz, valjda moze nekih 100,200 MHz vise ali sta je tu je :)
 
Nazad
Vrh Dno