Šta je novo?

GeForce GTX 750Ti Thread

Hteo bih da klokujem ovaj model kartice da li mogu da povecam GPU i memoriju a pri tom da ne diram nista (ne bih da se petljam sa naponom, obrtaj vent.) GPU z mi ocitava da je max napon 1.0370 V.
Da li mogu da pokvarim nesto ? Jel mogu naknadno da vratim na default, koji je najbolji program gde cu da pratim kako se ponasa graficka pri povecavanju taktova?
 
MSI Afterburner.
Diži Core clock i Memory clock, ventilatore ostavi na auto (neće oni mrdati preko 35-40% nejverovatnije). Vidi otprilike šta su ljudi dobijali sa tvojim modelom kartice po internetu.
Što se testiranja tiče, provrti Heaven benchmark posle overclocka.

U okviru Afterburnera imaš i reset na defaults opciju, naravno. Takođe, možeš da podesiš da se OC primenjuje samo u 3D modu, a da u 2D kartica radi na default vrednostima. Progooglaj malo o samom programu pre nego kreneš da ga koristiš.
 
Poslednja izmena:
Ima li smisla uzimati 750ti 2gb asus za i5 6600k/8gb ddr4 combo na 1440x900 native monitoru ? Nesto mi se vise ne daju pare na napajanje i kartu (oko 560e) kad nisam siguran ni da mi treba.

Ne nalazim nesto puno benchova za ovaj kombo. H1Z1, ostale survival igre (koje kontam uglavnom su cpu bound a i5 6600k radi to kako valja), dota2/diablo 3 (vec rade i na integrusi lock na 60fps-a), ali recimo Rise of the Tomb Raider na medium presetu, The Division medium, Gta 5 znam da radi cak i na high detaljima na 60fps-a konstantno i to na fx8300-ici jer drugar ima taj cpu a on je dosta slabiji.

Cisto informativno ako neko ima priblizan i5.
 
Malo mi je neverovatno da neko proda i7 4770 ili menja za i5 6600K, cemu takav downgrade ?
 
To je za drugu masinu.


GTX750Ti nema sta da trazi pored PowerColor R7 370, a slicne su im cene pa ti je svakako bolja kupovina. Ili jos bolje, za taj novac GTX950 preko Madjara. ;)
A ako mislis na ono staro LC napajanje, u svakom slucaju ne brini.
 
Poslednja izmena:
Zavisi od para koje hoćeš da daš, ali 750Ti je sasvim solidna karta. Koliko znam, ona je možda malo jača od 260X, a ja sasvim lepo igram RotTR. Naravno da je R7 370 još bolja i da je GTX 950 bolja od nje, ali su i proporcionalno skuplje. Pa ko šta voli
 
Jeste solidna, ali i dan danas precenjena. Kamo srece da ne kosta vise od 13k.


Domace cene za GTX750Ti i R7 370 su slicne, 10-15 evra razlika takodje toliko i procentualno. A razlika u igrama je oko 15-20%, pa je "opravdano".
GTX950 preko Madjara kosta isto kao R7 370 kod nas, a u igrama je za 15-20% bolja.

Pa neka sam zakljuci sta je najisplativija kupovina.
 
Poslednja izmena:
To je za drugu masinu.


GTX750Ti nema sta da trazi pored PowerColor R7 370, a slicne su im cene pa ti je svakako bolja kupovina. Ili jos bolje, za taj novac GTX950 preko Madjara. ;)
A ako mislis na ono staro LC napajanje, u svakom slucaju ne brini.

Danke, gledam cene kod madjara to mi je merilo. Znam da je oko 120e Asusova 750ti sto je uzeo drugar. Da je bar 3gb vram grafika na 1440x900 bio bih malo mirniji ovako me jedino to brine jer sam pre 3 godine i jace prodao svoju 2gb grafiku.. Napajanje sam sve jedno prodao malo pre ovo moje tako da uzimam evga750w (pa ko zna ako ja uzmem pascala zena nek prikaci 980ti), ali generalno gledam sada ne vredi baciti 340e na 970 pogotovo jer je optimizacija katastrofa u igrama a ona sigurno ne pati od "grafike" da bih se tu cimao i ulagao. Onda dolazi pitanje why i5 6600k i ostalo umesto 4460 sa 5k dinara maticnom plocom ali eto..zeznuo sam se. Zato gledam da bude grafa koja ce da iskoristi svoj potencijal a da se ne pokajem za debelo bacene pare. Bacam oko na 370/950 danas kada imam vremena.

Hvala.
 
Ja nisam video da je ijedna igra napunila 2GB, a igram u 1080p. Jer su karte u ovoj klasi slabe za velike detalje, pa je 2GB više nego dovoljno. Po mom mišljenju i za jače karte (370, 270X, 950) nema potrebe za više od 2GB, a ne mislim čak ni da je to mana 960 i 380 modela
 
Ja nisam video da je ijedna igra napunila 2GB, a igram u 1080p. Jer su karte u ovoj klasi slabe za velike detalje, pa je 2GB više nego dovoljno. Po mom mišljenju i za jače karte (370, 270X, 950) nema potrebe za više od 2GB, a ne mislim čak ni da je to mana 960 i 380 modela

Onda okej. Kazem ja davno prodao moju 770 ali ne pamtim da li je bilo do vrama. Ne znam kako se igre ponasaju sa medium texturama danas.. Ali ono sto znam jeste da je grafika zanemarljiva i upravo iz tog razloga i principa necu da dam vise od 150e za kartu, a kako vidim 10-ak modela 950-ice za 150e dodju (a po benchovima biju average ~60fps na high presetu tu i tamo u 1080p a ovo je skoro trecina manje piksela 1440x900). 960 sa 4gb je 200e. Da ne skrecem sa teme, hvala za 750ti savet, verovatno cu da preskocim 7xx seriju onda tako da mi nije mesto ovde ;)
 
Ja nisam video da je ijedna igra napunila 2GB, a igram u 1080p. Jer su karte u ovoj klasi slabe za velike detalje, pa je 2GB više nego dovoljno. Po mom mišljenju i za jače karte (370, 270X, 950) nema potrebe za više od 2GB, a ne mislim čak ni da je to mana 960 i 380 modela

Kod R9 380/GTX960 jeste malo 2GB, jer su one svakako sposobne za vise. Pa i ranije su igre, recimo Black Flag, isle do 3GB uz igriv framerate (konkretno sa 7950 koja je slabija od obe).

Za ove slabije, R9 270X/GTX950, se slazem da 4GB modeli nemaju smisla.
 
Poslednja izmena:
Pozdrav svima, imam msi gaming model gtx 750 Ti graficke koju sam klokovao na gpu 1260, memory 6200, prosla je sve testove Heaven, firestrike, furmark bez zabadanja sa pomenutim klokovima, ali kad sam probao da igram farming simulator 2017 non stop mi izbaci iz igre posle nekog vremena igranja pise no signal (igra radi u pozadini ali ne mogu da se vratim ponovo) i vrati klokove na default. Jel je moguce da cak i minimalno povecanje memorije graficke utice na to da igra zabode? Imam 361.91 drajvere koji mi rade bez problema. Da li da probam najnovije da stavim, hoce li doprineti da klok bude stabilniji na ovoj kartici, ima li uopste nekih poboljsanja posto sam citao da su zabrljali nesto sa poslednjim drajverima?
 
Nazad
Vrh Dno