Šta je novo?

kupovina windows 7 za firmu

gurabija(yu)

Slavan
Učlanjen(a)
28.05.2007
Poruke
373
Poena
319
Prijatelj me je zamolio da se raspitam o kupovini licence za windows 7 jer mu je ista potrebna za firmu.
Da li se kupovina licence za firmu razlikuje od kupovine za fizicko lice i da li se moze kupiti zasebno od racunara.

Hvala na svima na pomoci, nisam imao iskustva sam navedenom kupovinom.
P.s.

Windows 7 mu je neophodan zbog raznog hardvera smartn kartica, citaca....
 
Najjeftinija varijanta je uz računar, OEM, malo skuplja varijanta je GGK koji služi za legalizaciju postojećeg operativnog sistema i najskuplja varijanta je Retail (FPP) tj. OS u kutiji koji nije vezan za računar ali je cena više nego nepovoljna, kod nas ga prodavci i nemaju u ponudi jer nema potražnje zbog visoke cene.

Može razmisliti i o nekom ugovoru sa MS-om ako je u pitanju više računara, pogotovo ako je potrebno uzeti još neki MS softver.
 
Mislim da sam shvatio, u principu licenca joj je potrebna za jedan racunar, a na drugom neko podigne linux, open ofice ce resiti problem za ono za sta njima treba, naravno ukoliko bi ove stvarcice citaci smart kartica radili na linuxu, ne bi bio problem, ali ako se mora, mora se, bolje da plate tu licencu, nego da im zaplene racunar.... pa da bude zaplenise braca.....
 
Nazad
Vrh Dno