Šta je novo?

MBA ili MBP

za divno čudo ne ložim se tliko na retina ekran i piksele tako to na toj inčaži :)D) više mi igra IPS vs TN razlika
 
Nađoh Late 2013 i5 2,4 GHz/8GB/128GB nov, čini mi se da je to solidna ponuda. Takođe mislim da neće biti značajnijih ubrzanja sa novom generacijom.
 
Mislim da ti niko ne moze reci da li je solidna ponuda ako ne napises cenu...
 
Au al sam puko... :d Izvinite mislio sam da sam napisao cenu. Inače je 1099 evra.
 
Elem...

Zbog budzeta koji imam za novi lap, nesto se razmisljam da uzmem mac.
Problem je sto koliko kapiram za air sa 8GB rama moram da cekam metar dana jer je to custom build ?

Moja dilema je izmedju dakle air-a (ali minimum 8GB) ako mogu da naknadno dodam ta 4 giga (al procitah da ne mogu) onda nije problem.
Druga opcija je macbook pro 13" retina (128GB SSD, 8GB Ram, 2,6 GHz Dual-Core Intel Core i5 Turbo Boost do 3.1GHz).

Uzeo bih ga ovde (trenutne cene plus 12 posto popusta) - http://www.icentar.me/mac/bookpro/

Namena je development, i znam da zbog vm-a i netbeans-a kao idea mogu da progutam fakticki sve resurse.
Treba mi da mogu da vezem na 24" monitor, ali mislim da mi to nece biti primarna masina za razvoj.

Moja pitanja su:

1. Sta mi je pametnije da uzmem od ovih stvari ?
2. Kako da proverim koji je to "late" edition (jer vidim da se pominju late '13, late '12 itd) ?
 
Namena je development, i znam da zbog vm-a i netbeans-a kao idea mogu da progutam fakticki sve resurse.
Moj MBP2010 (8gb RAM i 128ssd) i dalje drži iako ga "opteretim", ne znam da li ti treba VM sa grafičkim interfejsom, ako ne, koristi Vagrant za VM.
Mislim da će novi MBP da ti i te kako završi sve što si naveo jer se i ja spremim ovih dana da kupim takav.
 
Cek... al koja je razlika onda izmedju tvog modela MBP2010 i ovog sa retinga displejem kad i ti imas 8GB i 128GB ssd (ne kapiram bas) ?
Za VM mi ne treba graficki interfejs btw.
 
Cek... al koja je razlika onda izmedju tvog modela MBP2010 i ovog sa retinga displejem kad i ti imas 8GB i 128GB ssd (ne kapiram bas) ?
Za VM mi ne treba graficki interfejs btw.
Pa ja sam moj budžio, došao je sa HDD i 4GB, nema retinu. Ja sam stavio 8GB jer sa 4GB je štucao gadno pri opterećenju, ubacio umesto HDD taj 128SSD (Samsung) i umesto optike HDD od 320GB. Optiku sam stavio u eksterno kućište (USB). Ima C2D 2,4HGz i stari čipset, baterija na 80% veka, vreme je da ga "ženim" (da uzmem neke pristojne pare dok mogu) i biram nešto novo :)
 
Ako onda uzmem MBP sa retina displejom i 8GB rama to znaci da ja ne mogu da mu naknadno upgrejdujem ram na 16GB ?
 
Ako onda uzmem MBP sa retina displejom i 8GB rama to znaci da ja ne mogu da mu naknadno upgrejdujem ram na 16GB ?
RAM je u novim verzijama "zalemljen" na ploči, kod starih su bili SODIMM moduli, tako da nema tu menjanja. A SSD su ti PCIe kartice tj nije standardno 2,5" pakovanje u formi HDD, samo ako nađeš kompatibilni SSD u tom formatu.
 
U prevodu sta kupis to ti je. Tako da ja kad budem menjao moj 13" 2012 odma idem na 16gb verziju...
 
Bah... ja bih iskesirao odmah za 16 GIGA i vise ali problem je sto mi je frka za racunar tako da kako su mi ovamo rekli da treba da cekam metar dana da stigne custom.... mi je zaista previse.
 
Bah... ja bih iskesirao odmah za 16 GIGA i vise ali problem je sto mi je frka za racunar tako da kako su mi ovamo rekli da treba da cekam metar dana da stigne custom.... mi je zaista previse.

Pa koliko kapiram već imaš mašinu, naruči ovo i sačekaj, gde je tu problem?
Bolje da "trajno" rešiš nastalu situaciju nego da se krpiš zato što si nestrpljiv ;)

:wave:
 
Eh... situacija je ovakva:
Imam desktop odlican, i par laptopova starijih ne sminkerskih i ne dovoljno ozbiljnih za rad.
Sada oko 25tog idem van zemlje u ozbiljne pregovore za sljaku gde bi trebao da organizujem neke stvari. Masine stare mi nisu bas zadovoljavajuce resenje da nosim sa sobom, a zbog mobilnosti jelte ne mogu da nosim desktop racunar. Otuda "nestrpljivost"... jer ako ne uzmem komp do kad krenem onda kad se vratim mogu da cekam koliko hoces...
 
Eh... situacija je ovakva:
Imam desktop odlican, i par laptopova starijih ne sminkerskih i ne dovoljno ozbiljnih za rad.
Sada oko 25tog idem van zemlje u ozbiljne pregovore za sljaku gde bi trebao da organizujem neke stvari. Masine stare mi nisu bas zadovoljavajuce resenje da nosim sa sobom, a zbog mobilnosti jelte ne mogu da nosim desktop racunar. Otuda "nestrpljivost"... jer ako ne uzmem komp do kad krenem onda kad se vratim mogu da cekam koliko hoces...

Онда правац MacSerbiа и погледај по огласима шта има од половних(или нових) Apple лаптопова.
 
To mu i ja htedoh reci. Ako nije jedina opcija da kupis u onoj radnji koju si spomenuo.
A sto se tice price Pro i Air-a, ja iskreno ako bih uzimao 13" ne bih gledao Pro, jer ima manju iskoristivu radnu povrsinu od 13" Air-a (na default rezoluciji), a Air bi mi zavrsio posao.
 
Posto sam u Parizu krajem meseca, mozda bih mogao da organizujem kupovinu tamo... Nazalost cene nisu koliko vidim nista pristupacnije nego kod nas, ali sa druge strane na netu sam uspeo da nadjem refurbished modele (koji opet nisu narocito povoljni i ni jedan nema 16GB rama). Sta mislite koliko njima treba za custom order tj. koliko bi na custom konfiguraciju cekao recimo u Francuskoj ?
 
Одеш на http://store.apple.com/fr/buy-mac/macbook-pro?product=MGX72F/A&step=config# и одабереш 16 гига и погледај шта ти каже са десне стране, ако не знаш француски, није проблем: ”Prêt pour expédition: 1 à 3 jours ouvrables” - очекиван рок доступности од 1 до 3 дана.
 
ta konfiguracija se placa 2000 usd / 1500 eur (naravno, nov). kolko ima ciklusa punjenja?
prodavac ti laze da se moze uzeti apple care, da bi uzeo apple care moras imati apple garanciju
 
Pa ok je cena za taj model.

Vidim ima nov ali sa 128gb za 950. Mada ja bih pre uzeo taj od gore sto si linkovao, samo sto je u Nisu...
 
Danas idem da pogledam ovu retinu jer sam slucajno u Nisu ako mi se prodavac javi... neki saveti na sta da obratim paznju s obzirom da je u pitanju koriscen racunar ?
 
Neces verovati ali prvi polovan koji sam ja uzeo je bas bio krsh, kad se zatvori nije isao u sleep, i tastatura kad stisnes br 6 ono iskoci dugme ;) Tako da sam ga vratio i uzeo ovaj koji i dalje koristim...

Inace sad mi upravo stiglo jos 8GB Rama i kad popalim sve sto inace palim kaze Memory Used: 9.92GB i skoci malo preko 10 kad krene compass da radi kad opalim save u .scss. A videcu kako se ponasa, jer jedino stucanje koje sam imao do sada je u photoshopu nekada nece bas type tool da ucita odmah a sada sve to radi glatko...

Screenshot 2014-10-02 11.21.11.png
 
Bah... ne znam, ja bi najradije retinu sa 16 giga rama, al ne ceka mi se metar dana da takva stigne, a racunam polovan u garanciji da valjda moze da se popravi ako nesto ne valja, a ipak nije beznacajna usteda novaca.
Svakako bih proverio zvuk, i tastaturu i to sto si rekao za sleep mode.
 
Gledao sam ovaj polovni i stvarno je perfektan u super stanju. E sad prodavac nema racun i nema orginalnu kutiju, da li da ga uzmem bez toga i da li bez toga mogu da ostvarim garnciju koja kako rekoh vazi do jula 2015-te. Ako moze neko da mi da odgovor veceras sto pre bio bih jako zahvalan ;)
 
Nazad
Vrh Dno