Šta je novo?

Da li se isplati sada kupovati Iphone 4S?

Da bre oni nemaju odvojeno screen on i awake tako da je ovo smešno...

Aha znaci lazem i ja a i testovi po netu? Ok, sreca pa si svoje stavove potkrepio merodavnim cinjenicama. A sta cemo za lagovanjem iOS-a 7 na 4S-u, pretpostavljam da je u pitanju montaza na klipu?
 
Poslednja izmena:
Ako ti misliš da lažeš onda ok. Ja to nisam rekao, al dobro ima tu nečega.

Pošto nema odvojeno kao na androidu, ja ti mogu reći sad ovako.

ahama7av.jpg


13 sati usage time znači da prevedemo na iPhone i na wifi.

Ostalo 31% baterije, ali skinut sa punjača na 90, znači da sam ga napunio do kraja imao bi 41%.

Sad ja treba da glumim Webstera, aha ja lažem, šta sad ovo ono...
 
Ako ti misliš da lažeš onda ok. Ja to nisam rekao, al dobro ima tu nečega.

Pošto nema odvojeno kao na androidu, ja ti mogu reći sad ovako.

13 sati usage time znači da prevedemo na iPhone i na wifi.

Ostalo 31% baterije, ali skinut sa punjača na 90, znači da sam ga napunio do kraja imao bi 41%.

Sad ja treba da glumim Webstera, aha ja lažem, šta sad ovo ono...

Ti i dalje tvrdis da ono sto sam okacio nije screen on time iako sam rekao na sta je baterija potrosena? :) Postajes tragikomican (na stranu to sto sam ja okacio screenshot iz trenutka gde sam i post-ovao dok mi ti saljes neki random screenshot BBS-a, pretpostavljam da sam ocekivao da cu doci u diskusiju sa tobom pa sam unapred frizirao rezultate :) ), de,de ajde pre nego sto predjemo na te apstraktne stvari prvo pojasni kako to iOS 7 lose radi na 4S-u, to je stvar koja je vrlo lako proverljiva na klipu koji sam samo za tebe napravio (cak se vidi da su Background tasks upaljeni i da je gomila app-ova u background-u), dakle nema screen on/screen off vec je vrlo konkretno da iOS 7 na 4S-u klizi i da pricas stvari apsolutno napamet i bez ikakvog argumenta.
 
Poslednja izmena:
Evo da te zadovoljim jednim delom. Ne vuče se 4s, meni se vuče ostalima neće ja sam imao pokvaren telefon sa gomilom aplikacija. Happy?

Drugi deo je da je bolja baterija na Nexus 4 i to je to :)
 
One mocne ikonice za wifi i mrezu djilketu daju gratis po sata sota :D Nekako su se bas dobro uklopile na status bar (dobar osjecaj za estetiku), ove fabricke dosle smesne :)
 
Poslednja izmena:
Evo da te zadovoljim jednim delom. Ne vuče se 4s, meni se vuče ostalima neće ja sam imao pokvaren telefon sa gomilom aplikacija. Happy?

Dosta slab pokusaj ironije... Na klipu koji sam okacio nema instalirana gomila aplikacija? A i ako si koristio iOS primetio si da broj instaliranih app-ova nema ama bas nikakve veze sa brzinom rada.
 
Poslednja izmena:
Sto sam cuo jednu izreku:

Otkad sam kupio Android telefon nikad ga zaboravio nisan (jer je stalno na punjacu) :D
Koliko je meni poznato iOS nema wakelockova kao Android. Tako da je awake time~SoT time.
 
Poslednja izmena:
Da odgovorim onom sto je rekao da Despicable me secka na iP4S, ja ne znam, ali takodje imam fon koji nije JB, i pokrece Modern Combat 4 (koji je kupljen kao free, bila neka akcija na IGN-u) bez problema, radi samo tako, a sigurno je duplo zahtevniji od DM 2, tako da mislim da je iskljucivo do optimizacije. Ili mu je fon nesto s****n...
 
A evo i koliko je iOS7 spor na 4S-u. Ili je ona ko zna sta iskljucila pa zato deluje da je brz? Vidis to je razlika izmedju tvojih i mojih post-ova, ti samo naklapas i tvrdis da si u pravu dok sam ja sve sto kazem spreman da potkrepim SS-om, videom, test-om na netu. Dakle na rec treba da verujemo "tvom drugu" i tebi kojima je baterija na 4S-u losa i kojima iOS7 ocajno sporo radi jel tako?


[video]http://tinypic.com/r/fekr2d/8[/video]
kako ima tako malo programa u background?
 
Moram da se složim sa članom @webster u ovoj temi (kao neko ko je imao dva 4s, dva 5, i jedan 5s). Devojci sam uzeo nov 4s pre nekog vremena, nema šanse da zameni za drugi fon, toliko joj se sviđa 4s, izrada, displej, rad os, zvuk, kamera... tu stvarno ne može da priđe nexus 4 sa kojim ga poredite. Kao što znate imao sam i nexus 4 neko vreme i isti sam prodao zbog baterije, baterija jeste bolja na 4s, govorim u 3G režimu koji je uvek upaljen. Nexus 4 stock i iphone 4s stock tu nema šta da traži nexus 4. Ako na nexus 4 promenite rom, kernel, gama podešavanja za displej... onda nexus 4 da stavite pored 4s, ali opet to nije to u nekim stvarima. Mnogi ljudi nemaju vremena ili ih ne zanima da gube vreme na rom, kernel, rut... tako da 4s ovde glatko čisti većinu android uređaja (pri ovom ne mislim na rad androida na nexus 4, android na nexus 4 leti i to je to, kamera loša, baterija slabija, displej bled, zvuk sa boljim sluškama loš... - sve na stock vrednostima). Ne možete da očekujete da za taj novac u nexus 4/5 imate sve kao na preminum modelima, oni su tu da pokažu da android može da radi bez laga i fantastično, i to je to što se tiče nexus-a.

@ed_hunter, možeš li da snimiš i okačiš klip gde tebi tj. tvom bratu secka despicable me na 4s? Dok to ne uradiš ne verujem tebi ili tvom bratu. Ja mogu da snimim i okačim 4s gde radi bez seckanja.

@Djilkosh_Ns, šta je tebi trebala ova rasprava? Izgubi skroz kredibilitet. Ako si imao 4s i nije ti radio kao na onom klipu koji je okačio @webster, onda su ti zavalili neku pušketinu.
 
Moram da se složim sa članom @webster u ovoj temi (kao neko ko je imao dva 4s, dva 5, i jedan 5s). Devojci sam uzeo nov 4s pre nekog vremena, nema šanse da zameni za drugi fon, toliko joj se sviđa 4s, izrada, displej, rad os, zvuk, kamera... tu stvarno ne može da priđe nexus 4 sa kojim ga poredite. Kao što znate imao sam i nexus 4 neko vreme i isti sam prodao zbog baterije, baterija jeste bolja na 4s, govorim u 3G režimu koji je uvek upaljen. Nexus 4 stock i iphone 4s stock tu nema šta da traži nexus 4. Ako na nexus 4 promenite rom, kernel, gama podešavanja za displej... onda nexus 4 da stavite pored 4s, ali opet to nije to u nekim stvarima. Mnogi ljudi nemaju vremena ili ih ne zanima da gube vreme na rom, kernel, rut... tako da 4s ovde glatko čisti većinu android uređaja (pri ovom ne mislim na rad androida na nexus 4, android na nexus 4 leti i to je to, kamera loša, baterija slabija, displej bled, zvuk sa boljim sluškama loš... - sve na stock vrednostima). Ne možete da očekujete da za taj novac u nexus 4/5 imate sve kao na preminum modelima, oni su tu da pokažu da android može da radi bez laga i fantastično, i to je to što se tiče nexus-a.

Potpisujem. Da ne bude zabune Nexus 4 je odlican fon i zaista brzo radi ali treba biti realan.

@ed_hunter, možeš li da snimiš i okačiš klip gde tebi tj. tvom bratu secka despicable me na 4s? Dok to ne uradiš ne verujem tebi ili tvom bratu. Ja mogu da snimim i okačim 4s gde radi bez seckanja.

Nemoj njega uopste uzimati za ozbiljno, evo i ja se nudim da okacim isti klip kada budem imao vremena.

@Djilkosh_Ns, šta je tebi trebala ova rasprava? Izgubi skroz kredibilitet. Ako si imao 4s i nije ti radio kao na onom klipu koji je okačio @webster, onda su ti zavalili neku pušketinu.

Nije mu ni prvi ni poslednji put da iznosi takve "cinjenice", ocigledno je da je slabo imao prilike da koristi iOS uredjaje inace ne bi mogao tako nesto da odvali kao "iOS 7 se vuce na 4S-u"
 
Webster sta je sa ovima koji su se jos javili da im baterija losija na 4s? Vidim nista nisi odgovorio.

A to sto sam rekao da se vuce je u afektu, meni je sporije delovao, ali meni cim je nesto sporo ja ga opljujem ostro, pa kazem vuce ko prebijena macketina koja je izgubila svih 9 zivota.
 
Webster sta je sa ovima koji su se jos javili da im baterija losija na 4s? Vidim nista nisi odgovorio. A to sto sam rekao da se vuce je u afektu, meni je sporije delovao, ali meni cim je nesto sporo ja ga opljujem ostro, pa kazem vuce ko prebijena macketina koja je izgubila svih 9 zivota.

Odgovorio sam screenshot-om (koji je gle cuda uzet bas u vreme kada sam i pisao post), to sto za tebe mi koji iz licnog iskustva pricamo nismo merodavni nije uopste relevatno za realno stanje stvari.

Koliko se ljudi javilo 200 od stotinjak miliona? To je tvoj argument? Mi koji iz licnog iskustva pricamo i kacimo SS-ove battery life-a na 4S-u i tvrdimo da ono sto ti govoris veze nema sa zivotom nismo ni najmanje merodavni vec si merodavan ti za kojeg se 4S vuce kao prebijena macka, koji je ubedjen da 4S nece dobiti iOS 8? bolje prestani dok je vreme iovako si se ozbiljno pokopao pisanijama u ovom topic-u. Mada nije mi jasno zasto bi ista govorio u afektu, emotivno te pogadja ova prica? :S
 
Poslednja izmena:
Okacio sam ti i ja i sta sad? Dobio sam bolje vreme? Znaci baterija je bolja na N4.
 
@ed_hunter, možeš li da snimiš i okačiš klip gde tebi tj. tvom bratu secka despicable me na 4s? Dok to ne uradiš ne verujem tebi ili tvom bratu. Ja mogu da snimim i okačim 4s gde radi bez seckanja.
baš ću sad tebi da titram m*da da snimam video, nemam pametnija posla... ti to možda ni ne primetiš, nije u pitanju konstantno seckanje već micro stuttering koji te uj*be kad treba da skočiš i onda izgubiš, pa ti dođe onako lepo da to smeće razvališ o zid.
 
Okacio sam ti i ja i sta sad? Dobio sam bolje vreme? Znaci baterija je bolja na N4.

Zasto nisi okacio SS koji je uhvacen u trenutku dok si kucao post kao sto sam ja uradio? Ja sam ti lepo rekao na sta je baterija potrosena i da je usage time u tom periodu koriscenja bio manje vise jednak screen on time-u. I jos jedna stvar me interesuje, posto se izdajes za nekog ko ima iskustva sa iOS uredjajima mozes li mi pojasniti svoju tvrdnju da broj instaliranih aplikacija utice na brzinu rada uredjaja. Notorna glupost je u pitanju, uredjaji rade identicno koliko god app-ova imao instaliranih i trebao bi to da znas osim ako mozda nisi pomesao iOS sa nekim drugim OS-em...
 
Zasto nisi okacio SS koji je uhvacen u trenutku dok si kucao post kao sto sam ja uradio?

Zato sto sam sam hteo da ti pokazem kako to izgleda da moze duze da izdrzi. U trenutku kada sam kucao post telefon mi je bio na punjacu, jer sam przio igrice. Ako uspem za vikend da se ne igram i ne pricam puno telefonom, ne koristim, okacicu slican SS da vidis.
 
Webster sta je sa ovima koji su se jos javili da im baterija losija na 4s? Vidim nista nisi odgovorio.

A to sto sam rekao da se vuce je u afektu, meni je sporije delovao, ali meni cim je nesto sporo ja ga opljujem ostro, pa kazem vuce ko prebijena macketina koja je izgubila svih 9 zivota.
Pitaj sve te koliko im je star telefon? Posle 2god. naravno da će oslabiti baterija. I koji su svi ti kada neko ovde ko ima ili je imao piše iz prve ruke da je dobra baterija na 4s. garantujem ako uzmeš nov 4s da je baterija odlična i gura ceo dan normalnog korišćenja, istog korišćenja nexus 4 ne gura ceo dan. I nemojte da mešate budžen nexus 4, pišem o stok nexus 4 kakav koristi većina kod koje sam video taj fon.


baš ću sad tebi da titram m*da da snimam video, nemam pametnija posla... ti to možda ni ne primetiš, nije u pitanju konstantno seckanje već micro stuttering koji te uj*be kad treba da skočiš i onda izgubiš, pa ti dođe onako lepo da to smeće razvališ o zid.
Šta je problem? Treba da potkrepiš tvoj objektivni komentar i bogato lično iskustvo.
 
Zato sto sam sam hteo da ti pokazem kako to izgleda da moze duze da izdrzi. U trenutku kada sam kucao post telefon mi je bio na punjacu, jer sam przio igrice. Ako uspem za vikend da se ne igram i ne pricam puno telefonom, ne koristim, okacicu slican SS da vidis.

Opet ignorises ono sto sam ti rekao i ne odgovaras na pitanja. Dakle gde se na klipu koji sam okacio vidi to lagovanje na 4S-u, zbog cega tvrdis da se iOS 8 nece pojaviti za 4S i na koji nacin si dosao do saznanja da iOS sporije radi ako imas vise instaliranih aplikacija. Pricamo o krucijalnim stvarima jer tako nesto moze da tvrdi samo neko ko prica napamet i slabo je koristio ijedan iOS uredjaj. Samim tim diskusija sa tobom gubi na tezini jer se tvoji argumenti svode iskljucivo na naklapanja.

Šta je problem? Treba da potkrepiš tvoj objektivni komentar i bogato lično iskustvo.

Prijateljski savet - ne trosi svoje vreme na njega, poznat je po svojim "stavovima" ovde na forumu.
 
Poslednja izmena:
Evo ovako - kao dugogodisnji korisnik i Androida i iOS-a od pre par meseci moram reci da sam sa Androida presao bas iz tog razloga - iOS je bolje optimizovan - Android uvek pocne da laguje i nekad se zabada koristio ti obican telefon ili flagship ista stvar. Sem toga na iOS stalno nabacujem aplikacije i primetio sam da radi isto kao i kad dodje prazan sa fabrickim aplikacijama - imam cak i aplikacije od 500+ MB i ne pravi nikakav problem cak i kada ih koristim (razni guitar amp-oiv - amplitube i slicne stvari).
Sto se tice utiska tog lag-a na despicable me, imam ga i ja - ali na iPhone 5, na Note 3 i na ostalima - to nije do telefona vec nacin na koja je sama igrica pravljena - jednostavno kao da kasni svaki pokret i naravno ako si gamer kada zagines kod takvih situacija da ces kriviti igricu samu. Na iPhone 4S nisam probao, ali po klipovima na netu nisam video da je neki problem sa seckanjem.
E a sad kad si zapeo za igrice uzmi lepo neku trku i probaj da igras sa senzorima umesto touchscreen-a na iPhone i nekom Android telefonu pa da vidis sta je lag...
 
garantujem ako uzmeš nov 4s da je baterija odlična i gura ceo dan normalnog korišćenja, istog korišćenja nexus 4 ne gura ceo dan. I nemojte da mešate budžen nexus 4, pišem o stok nexus 4 kakav koristi većina kod koje sam video taj fon.

Nexus 4 bez problema izdrži ceo dan intenzivnog korišćenja sa svim sinhronizacijama, uključenim 3G, WiFi (kada je dostupan), razgovorom, chatovanjem preko raznih servisa (Hangouts i Viber), dosta korišćenja Tapatalka i uključenim exchange-om. Trajanje baterije na stock se ne menja puno u odnosu na custom ROM/kernel, jer je i stock odličan.

E a sad kad si zapeo za igrice uzmi lepo neku trku i probaj da igras sa senzorima umesto touchscreen-a na iPhone i nekom Android telefonu pa da vidis sta je lag...

Ne znam zbog čega generalizuješ i kakve veze imaju senzori sa lagom. Nema laga.

Opasno ste skrenuli sa teme. Pretvorila se u prepucavanje između dva tabora.
 
Poslednja izmena:
a i pokretac teme bi mogao da se oglasi, ajd nisu male pare ali ne kupuje kucu...
 
Reko je da jos nije odlucio. Izgleda da mu se svidja rasprava. Nije za njega iphone kad ovoliko razmislja :)
 
@webster iOS 7 ne radi bas tako fluidno na iP4s, kod mene na iPad 3 koji ima doduse A5x i hajde znatno veci broj pixela sa kojima mora da se izbori iOS ne radi bas tako fluidno. Najfluidnije je radio iOS5, cim sam presao na iOS 6 uocio sam da za nijansu sporije radi (jako mala nijansa ali se ipak da uociti), naravno posle nekog vremena aktivnog koriscenja to se i ne primecuje. Sa druge strane prelazak sa iOS 6 na iOS 7 je bio znatno vidljiviji nego sa iOS 5 na iOS 6. Pokretanje search-a u iOS-u kuje na svim iOS-ovima, ali ovde najvise, onda na iOS 7 rotacija na start screen-u je znatno sporija nego pre, nekad mi se desavalo da pri pokretanju neke jace aplikacije cekam cak i do 5 sekundi za rotaciju screen-a itd.

Sto se tice teme, ja nikako ne bih dao 220 e za telefon koji je star 2.5 godina i vec je na izmaku snaga. Jedini iPhone koji ti je sada isplatih je iPhone 5, jer ce recimo kroz 6 meseci biti na istom nivou kao sada iP4s, dok ce iP4s biti na nivou iP4. Ako juris long term telefon, dodaj jos malo kesa i uzmi ili neki flagship iOS telefon sada ili juri Nexus 5/LG G2. Nexus i LG ce drzati cenu krace, ali imas znatno bolji hw na telefonu koji ce se sigurno boriti kako treba sa OS-om makar 2 godine, inace glas vise ide za Nexus 5 zbog non bloatware androida.
 
Kako se ponasa sada sa 7.1? Gledam po yt, sve mi se cini manje vise ok samo nekako kao da secka kada se izlazi iz app na home dugme (kako drugacije :) ) ona animacija kao da stuca. Inace ja isto imam super povoljnu ponudu, nov 4s samo bih izludeo ako je to sto mi se cini istina
 
Ja bih ga uzela.. jos uvek je to dobar telefon.. i prelep.. zaista mislim da lepsi nije napravljen.. ali i za taj novac moze da se uzme i s3 koji je takodje fantastican..
 
Ma sačekaj još malo, pa u MTSu ili VIPu uzmi "original"!
 
Nazad
Vrh Dno