Šta je novo?

Da li se isplati sada kupovati Iphone 4S?

Tesko da ces naci Android sa izradom i IPS ekranom a da ima zvuk, kameru, kamkorder kao ip4s + dobru autonomiju. Huawei P6 izgleda odlicno i premium, ima dobar ekran ali opet zvuk i kamera ne mogu da se porede sa iphone modelima. http://www.gsmarena.com/huawei_ascend_p6-review-967p7.php

Mozda je bolje da skupis za ip5 :)
 
Ako bi uzimao 4/4s telefon bi morao biti na nekom iOS 6.x.x, jednostavno iOS 7 je tezak za njega. Opet ako bi uzeo Nexus 4 update ce biti jos jedan mozda na 4.5 ili sta vec (ali ni IP4/4s nece dobiti iOS8) Nexus 4 ima losiju kameru od iP4s, ali bolju autonomiju, veci ekran i opet ugodniji i brzi rad nego 4/4s na iOS7.

Ja sam se skoro razmisljao o 4s, ali ja jednostavno ne mogu da progutam 3.5" ekran.
 
iOS 7 na iPhone-u 4S radi sasvim zadovoljavajuce, na iPhone-u 4 nikako ali na 4S sasvim dobro. I odakle ti info da 4S nece dobiti iOS 8? iPhone 4 je dobio iOS 7 zasto iPhone 4S ne bi dobio iOS 8? A autonomija baterije je daleko losija na Nexus-u 4 nego na iPhone-u 4S ako telefon koristis za bilo sta drugo osim razgovora.
 
Potpisujem da iOS 7(konkretno 7.0.6) radi super na 4S-u, znaci ja nemam nijednu zamerku, sve radi pod konac. Imao Alcatel Idol X, rekao kakva sam iskustva imao, znaci kada sam presao na iPhone vidi se razlika, I to velika iako je iOS 7 u pitanju, a iOS 8 sigurno dobija 4S, jer svi iPhone-I koliko sam pratio su dobijali po 3 major update-a, tako da nadam se da ce tako biti I u buducnosti :)
 
Ne samo necu da ode u raspravu, jer vidim kako si nastupio. Dao sam samo moje misljenje.

Samo sam konstatovao cinjenicno stanje. iPhone 4S nikako ne radi lose sa iOS-om 7 i ne vidim zbog cega mislis da nece dobiti iOS 8 kada je iPhone 4 koji je HW daleko slabiji dobio iOS7. A sto se baterije tice evo od nekog ko definitivno nije blagonaklon ka Apple uredjajima :

gsmarena_003.jpg


gsmarena_002.jpg
 
Jesi proveo malo vreme na KitKat-u 4.4.2 na Nexusu 4 ili Nexusu 5? Cisto da vidis kako to radi i sve. Ako nisi mozemo odmah da zavrsimo pricu.

Dalje baterija i taj test je mator. Popravili su kad je izasao KK i moze komotno da izdrzi citav dan znaci nekih 18h uptime upotrebe (2 mail-a, twitter, hangouts, series guide, facebook, facebook messenger, whatsapp, lokacije ukljucene (neko to iskljucuje i na iOS-u i na Androidu), pozivi jedno pola sata - sat, 20-30 poruka) 2G/3G mesovito i visoko osvetljenje.

Drug koji je imao 4s je presao na N4 i kaze da mu duze traje baterija (a nije neki panglu, a nije ni neko ko zna, nego eto njegove upotrebe) doceka ga kad dodje kuci oko 20% baterije dok je kod 4s bio oko 5%.

Opet kasnije dolazimo do ekrana i evo i sam Apple mora sad da pojede go*na koja je izgovorio da je 3.5" idealna velicina, a evo vidimo da ce sad opet skociti velicina ekrana. Sad da li je moja saka prevelika mozda, mozda ne, ali ovih 4.7 mi je bas onako komotno da koristim telefon, a opet mogu da uzivam kad gledam neki spot ili video klip na telefonu.

Zvuk i kameru mogu da pripisem 4s, ali eto to je jedino sto mogu. Reci ces izgled, ali svi gledamo da stavimo telefon u neki case da se ne bi nesto desilo telefonu ako ikada padne, tako da izgled pada u vodu.

Taj iOS 8 bolje ni da ne dodje kao i iOS 7 sto je dosao za ip4/4s jer ocito da ne mogu da se nose sa tim, a kako ce tek biti sa iOS8 ne smem ni da pomislim. Sta mi vredi update ako ce mi se vuci kao prebijena macka.

Pazi ne favorizujem nijednog, ja cu istog trenutka preci cim Apple izbaci 4.7", jer eto zelim da imam sve uklopljeno, a ne da imam jedno, drugo nemam itd i zasitio sam se malo menjanja ROM-ova, eto sad sam na Nexus-u i od kad sam ga uzeo, izmenjao na pocetku sta mi je trebalo, jer nisam basic user i od tada se ne pomeram, nikakva menjanja nemam. Uzivam.
 
Ne znam, meni bolje radi na 5/5s, nego na 4s, a o 4 da ne pricamo.
 
I ja sam skontao da je iPhone najkompletniji smartphone definitivno. Kamera, zvuk koji razbija, ekran, kvalitet appova, jednostavan i veona brz sistem, dizajn neprikosnoven, kompaktan i jednostavan tel a mnogo kvalitetan.
Mozemo pricati sta hocemo to ni jedan Android tel nema pa ni Nexus. Glupo mi je ona plasticna samsungova smeca koja ne lice ni na sta, porediti sa ovim. Kad uzmes u ruku iphone osjetis kvalitet. Imaju vise iskustva od drugih na ovom polju smartphonova i bolje se snalaze u svemu tome.
Kad povecaju ekran (od 4 do 4.7 incha), ima da pomjera m#da ovo.
Jbt baterija kod njih cirka 1400 mAh, pa sta da stave kao ovi sto stavljaju po 2000+, pa drzalo bi po 3 dana.
Volim tu dobro iskoriscenost hardwarea, volim update sto svi dobijaju, volim sto kad naprave app nece biti toliko bugova jer se pravi samo za jedan tel...
Razumem apple sto ide sa malim unapredjenjima. Pa da su svoj uredjaj od prije godinu dana stavili quad core i 2GB, update bi bio podrzan godinama, ne bi narod kupovao drugi telefon.

Meni Android vise djeluje kao Googleov hobi u slobodno vrijeme (cim je jos besplatan), dok je Apple ipak posvecen mnogo vise i djeluju ozbiljnije.
 
Poslednja izmena:
Jesi proveo malo vreme na KitKat-u 4.4.2 na Nexusu 4 ili Nexusu 5? Cisto da vidis kako to radi i sve. Ako nisi mozemo odmah da zavrsimo pricu.

Mogli smo odmah da zavrsimo pricu kada si rekao da iOS 7 na 4S-u lose radi, ocigledno je da nisi koristio sto su ti ljudi koji koriste i potvrdili. Minimalna je razlika u brzini rada izmedju 4S/5/5S, u otvaranju app-ova razlika se oseti ali u realnom radu i ne toliko.

Dalje baterija i taj test je mator. Popravili su kad je izasao KK i moze komotno da izdrzi citav dan znaci nekih 18h uptime upotrebe (2 mail-a, twitter, hangouts, series guide, facebook, facebook messenger, whatsapp, lokacije ukljucene (neko to iskljucuje i na iOS-u i na Androidu), pozivi jedno pola sata - sat, 20-30 poruka) 2G/3G mesovito i visoko osvetljenje.

Izvini ali tvoj drug i ti ste verovatno jedini koji ovako nesto tvrde, moja iskustva sa Nexus-om 4 su itekako drugacija, odlican telefon, ocajna baterija... Izvini ali vise cu verovati sebi i svim mogucim testovima na net-u koji tvrde isto nego tvom drugu i tebi :)


Opet kasnije dolazimo do ekrana i evo i sam Apple mora sad da pojede go*na koja je izgovorio da je 3.5" idealna velicina, a evo vidimo da ce sad opet skociti velicina ekrana. Sad da li je moja saka prevelika mozda, mozda ne, ali ovih 4.7 mi je bas onako komotno da koristim telefon, a opet mogu da uzivam kad gledam neki spot ili video klip na telefonu.

Ne diskutuje se ovde o velicini ekrana niti sam te za to ispravljao, ispravljao sam te za tvoje tvrdnje koje su apsolutno netacne u diskusiju oko velicine nemam nameru da ulazim.

Zvuk i kameru mogu da pripisem 4s, ali eto to je jedino sto mogu. Reci ces izgled, ali svi gledamo da stavimo telefon u neki case da se ne bi nesto desilo telefonu ako ikada padne, tako da izgled pada u vodu.

U zivotu ne bih stavio kvalitetno izradjen telefon u case.

Taj iOS 8 bolje ni da ne dodje kao i iOS 7 sto je dosao za ip4/4s jer ocito da ne mogu da se nose sa tim, a kako ce tek biti sa iOS8 ne smem ni da pomislim. Sta mi vredi update ako ce mi se vuci kao prebijena macka.

4S se ne vuce kao prebijena macka. nema potrebe da vrtis tu mantru, veze nema sa zivotom. iOS 7 s razlogom lose radi na 4ci ali 4S je HW daleko mocniji telefon.
 
Izvini ali tvoj drug i ti ste verovatno jedini koji ovako nesto tvrde, moja iskustva sa Nexus-om 4 su itekako drugacija, odlican telefon, ocajna baterija... Izvini ali vise cu verovati sebi i svim mogucim testovima na net-u koji tvrde isto nego tvom drugu i tebi :)

Izgleda da je kod tebe bio problem neki, a ovo ti moze potvrditi bilo koji clan sa foruma koji ima Nexus 4.
 
Ne mogu da vjerujem za Djilketa i sta dolazi sa njegove tastature. Do juce se lozio samo na Samsung, sad se fura na Nexus, a vidim prebacio se i u Apple tabor :D
OK normalno je da se covjek vremenom mijenja da dolazi iz guzice u glavu, ali barem nemoj da 'pljujes' nesto sto nisi koristio i ne poznajes ga dovoljno (iz vremena dok se furao samsung).
Mnogi pljuju iPhone a ne znaju ni kako izgleda, skup za njih, ili jednostavno moja kupovina mora biti best buy :D
 
Nisam se ja nikad ložio. Apple ima ovde bezobraznu cenu, a nema da se kupi preko ugovora, a ja ne dajem više od 300e za telefon na mojem paketu (to je uvek top neki telefon) uvek je bio Sammy koji je davao najbolju kameru, ekran i bateriju, zato sam ih i gotivio i i dalje gotivim. Nexus je samo prelazan.

Apple poštujem, jer ima sve, al' mali ekran krastavac. Sad će i to da se promeni sa pojavom šestice.
 
Poslednja izmena:
haha brat je dobio 4s kao sluzbeni telefon, jao ljudi moji koja je ono tuga... njemu bre secka despicable me minion rush!!! telefon nije cackan, jb-ovan, nista, nista, ne sme da ga dira jer je sluzbeni. nov telefon dobio, koristi ga samo za pozive, jer sta ce jadan, ima samo taj despicable me instaliran i to ne moze da igra ko covek. sta dalje da pricamo.... nisam mogao da verujem rodjenim ocima. pokazao mi to i samo ga je odlozio u stranu i uzeo s4 u ruke na kome naravno sve leti.

ne mogu da verujem da neko danas uopste pomislja da kupi 4s, jos na tehnickom forumu, jos da da 250 ili koliko vec evra... aj da te neko natera na to i uceni, al svojevoljno, pri cistoj svesti da iskesiras 250 evra za tako nesto? tuga.... -.-

necu dalje da komentarisem niti da diskutujem, samo sam preneo svoja iskustva.
 
Poslednja izmena:
Mozda neko ko ne igra igre na telefonu? :)
 
U pravu si, a da li je po tebi dobra ideja kupiti ga sada ili mozda postoji neki bolji izbor?

To dal se isplati zavisi iskljucivo od cene, ni od cega drugog, jer isplativost to i znaci nema direktne veze sa mladoscu/staroscu




----------------------
coque nexus 5
etui nexus 5
 
Poslednja izmena:
Nisam se ja nikad ložio. Apple ima ovde bezobraznu cenu, a nema da se kupi preko ugovora, a ja ne dajem više od 300e za telefon na mojem paketu (to je uvek top neki telefon) uvek je bio Sammy koji je davao najbolju kameru, ekran i bateriju, zato sam ih i gotivio i i dalje gotivim. Nexus je samo prelazan.

Apple poštujem, jer ima sve, al' mali ekran krastavac. Sad će i to da se promeni sa pojavom šestice.

Iphone je jako povoljan trenutno kod nas, mozda najjeftiniji u evropi.
Sa 4s sam presao na S3 pa na nexus 4, i realno je najbolje drzala baterija na 4s-u. 4s je bio na ios 5, s3 na ics-u u pocetku, posle na jb-u i nexus 4 na jb-u
Ja nesto ne verujem da ce 6-ica biti mnogo veca od 5s-a...
 
Ja sam imao par i4 i 4s sa ios 6 i ios 7. Najbolje je radio sa ios 6. Zbog velicine sam se prebacio prvo a s3 pa sada na nexus 4. I moje je da je na nexusu 4 sa 4.4.2 baterija bolja nego na iphone i s3. Bas sam pre par dana poredio ip4s i n4. Radim 12 sati,uz isti intenzitet koristenja, sa popaljenim lokacijama,3g ip4s me doceka u 19.00 sa 20% ,a nexus sa 40%. I mnogi koje znam a da su presli sa ip4sna nexus hvale upravo bateriju.
 
Iphone je jako povoljan trenutno kod nas, mozda najjeftiniji u evropi.
Sa 4s sam presao na S3 pa na nexus 4, i realno je najbolje drzala baterija na 4s-u. 4s je bio na ios 5, s3 na ics-u u pocetku, posle na jb-u i nexus 4 na jb-u
Ja nesto ne verujem da ce 6-ica biti mnogo veca od 5s-a...

ALI sada davati 260/270 za 4s nov ili 220/230 za godinu dana star? Mislim da se ne isplati.

Inace sto se tice baterije, evo i kolega ispod tebe je potvrdio.
 
ALI sada davati 260/270 za 4s nov ili 220/230 za godinu dana star? Mislim da se ne isplati.

Inace sto se tice baterije, evo i kolega ispod tebe je potvrdio.

Da 4s ima 4'' ekran ja bih sutra kupio taj fon za 220e godinu dana star.
 
Evo i da kazem nesto :)
IOS 7.0.6 na Iphone 4 radi, ali sporije jer negde moras da sacekas i do 2-3 sekunde. Neko ko je navikao na ''cekanje'' njemu ne smeta i moze slobodno da stavi IOS 7 na IP4. Sad baterija, posle prelaska na IOS 7 baterija je katastrofa (na IP4) da li traje 5-6 sata. 2 puta dnevno mora da se puni (OVO vazi kada nista nije u opcijama poiskljucivano, znaci sve je ukljuceno, probacu da vidim koliko ce da traje kad iskljucim neke opcije koje trose bateriju i koje su nepotrebne). Tako da ne preporucujem prelazak na IOS 7 na IP4.

Za onog ko se premislja izmedju IP4S i Nexus-a (sorry ne mogu da pohvatam ko je ko i ko zeli da kupi a ko ne(), msm da je bolje da uzmes Iphone 5. Ako nemas para sada, cuvaj i skupljaj i gledaj na KP ili nzm gde da nadjes jeftino i uzmi IP5. Msm da je bolji IP5 na duze staze, samo merkaj da nadjes jeftinije i CUVAJ PARE. :)
Mojih nekoliko minuta :)
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je kod tebe bio problem neki, a ovo ti moze potvrditi bilo koji clan sa foruma koji ima Nexus 4.

Nema potrebe bilo ko sta da mi potvrdjuje, opste je poznata stvar da Nexus 4 ima slabu bateriju, e sad druga je stvar sto nekog takva baterija zadovoljava i uz njegove potrebe mu bez problema izdrzava ceo dan. Onaj ko intenzivno koristi telefon ce dati daleko realniju sliku o tome koliko baterija izdrzi. U krajnjem slucaju gomila je testova po net-u, pa svako lako moze proveriti nema potrebe da veruje tebi ili meni na rec. U svakom slucaju mislim da uopste nisi merodavan s obzirom da si tvrdio da se iOS 7 na 4S-u vuce sto moze izjaviti samo neko ko isti nije koristio.
 
Da si koristio Nexus 4 sa KitkKat-om, ne bi tako pricao, ali posto nisi, onda nisi merodavan da pricas o njegovoj bateriji.
 
Da si koristio Nexus 4 sa KitkKat-om, ne bi tako pricao, ali posto nisi, onda nisi merodavan da pricas o njegovoj bateriji.

A ti si merodavan da pricas o iOS-u 7 na 4S-u? U krajnjem slucaju odakle si izvukao zakljucak da nisam koristio Nexus 4 na Kit Kat-u? Verovatno iz istih izvora kao i to da se iOS 8 nece pojaviti za 4S a da se iOS7 na istom vuce. Evo malo o magicnoj bateriji :

http://forums.androidcentral.com/google-nexus-4/337758-shorter-battery-life-kit-kat-nexus-4-a-3.html
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno