Šta je novo?

Da li se isplati sada kupovati Iphone 4S?

Iphone mozda ima manji ekran (ja sam to prvi bas osetio kad sam zamenio moj Idol X za 4S), ali je font na internetu i aplikacijama lepo optimizovan tako da nije toliko otezano koriscenje, kao sto neki napominju... A softver, e to je posebna prica, mozda ne moze da se customizuje kao android, ali sama integracija telefona sa iTunes je predobra, pogotovo mi se svidja sync via wifi funkcija, znam da to postoji i na androidu, ali, ne znam meni je Apple softver za telefone 10x bolji u odnosu na konkurenciju, i planiram na leto da zasucem rukave, skupim lovu i kupim makar 5-cu ako ne skupim za 5S, iako ce tada postojati telefoni sa octa core i 4gb ddr5 rama, softver cini smartphone ne performanse, nije to kompjuter, iskreno ne mogu sebe da zamislim da radim nesto ozbiljno na telefonu :p a za @Marezzz ako uzmes iPhone neces se pokajati, ako uzmes S3, opet neces se pokajati, ali moj glas ide za 4S :)
 
Uh uh .... prvo pljujes IP4s a onda predlazes SG3 .... wtf .... taj Samsung galaxy je 7 meseci mladji telefon ....

Ja nisam pristalica apple-a niti njihovih telefona mislim da su precenjeni, ali IP4s je kvalitetno napravljen telefon bolji od vecine android telefona, za cenu od 200e .... nov u vakumu mislim da nema bolju Android alternativu (verovatno moto G 16GB ali nema u prodaji), takodje treba razumeti da ne vole svi velike telefone ja licno sve preko 4,5" smatram ciglom savrsena velicina po meni bi bila 4" za ekran I malo okolo za kuciste ali .... eh sta da se radi kad su cigle u modi :)

Kosta car prešao sa digitalnih aparata na telefone sa savetima! Čekamo njegove bravure u Enterprise delu.
 
Slažem se za cenu, ali morate da sagledate i sa stanovišta da ljudi daju dobrih 150 eura sigurno više za nov iPhone kada izađe nego za neki drugi high end telefon. Većina npr za s4 nije dala više od 450 eura dok je 5s za 600 eura bio nemoguća misija.

Na duge staze su iPhonovci opet na dobitku vecem nego androidasi. Ne kupuje se telefon jednom u zivotu.

On da 600e za telefon i za godinu dana doplati nesto malo za sledeci, a ti das 400-500 za neki najmocniji samsung i za sledeci telefon dajes duplo vise od trenutne vrijednosti telefona.
 
Uvek ti treba oko 200 eura za doplatu novog, npr s3 za s4 ti je trebalo 200 eura, i sa 5 na 5s ti treba malo manje, oko 150 eura za nov.
E sada tržište nije zasićeno iPhone-ovima pa se cena veštački održava za stare modele.
 
Poslednja izmena:
Uvek ti treba oko 200 eura za doplatu novog, npr s3 za s4 ti je trebalo 200 eura, i sa 5 na 5s ti treba malo manje, oko 150 eura za nov.

Malo li je 50e razlike za jednu zamjenu. Vi gledate koliko koji kosta, to nije bitno, bitno je koliko gubis zive love.

Evo ip4s star 2.5g kosta 200+e nadji mi neki android toliko star nije ni 80e.
 
Poslednja izmena:
Nije tačno da se manje gubi sa iphoneom to je besmislica. Evo s2 i ip4s podjednako gube na oglasima ako si realan, a kao novima im je cena bila u istom raskoraku i u korist galaxy s2. Tesko da ces naći budalu da star telefon plati 200 evra. Razlog sto nosim iphone je zato sto mi je airplay cela muzika u stanu i sto tako slusam muziku preko airport expressa i apple tv2. Tu je optimizacija ios neprikosnovena. O ukusima ne vredi raspravljati kao ni o vecitoj temi ios vs android.
 
Gube podjednako, ali samsung gubi daleko brze, jer ih ko nas "ima" pa ljudi moraju da spustaju cene da bi prodali

Primer, kupio sam iphone5 u februaru mesecu 2013 godine, taj telefon sam nov platio 520e. Kupio sam galaxy s4 u aprilu 2013.godine platio sam ga 520e. Ja sada da prodam samsunga, morao bi da doplatim za ip5 :) Pricamo novo u startu kupljeno, i da su u istom stanju sada kao polovni, simfre, oprema itd to se podrazumeva. To je samo zbog trzista, a da oni isto gube na ceni u svetu i na trzistima gde su dostupni oba, to je tacno.

EDIT: I svi koji su pratili oglase i menjali telefone, znaju koliko je u doba galaksije s2 kostao ip4s i da mu je cena od 400e bila kao stena, nisi mogao da je srusis do pojave ip5 naravno. A cena s2-jke pada nonstop, a pogotovo po izlasku Note-a i nove Galaksije, dok ipu padne cena samo kad izadje novi ip
 
Poslednja izmena:
Tesko da ces naći budalu da star telefon plati 200 evra.

Jeste ako je android telefon ili neki drugi u pitanju. Vjeruj da znam na sta se ljudi loze i sta vole. Ne mozes sve posmatrati kroz par desetina korisnika Benchmarka. :)

Mora se praviti razlika izmejdu telefona starog 2.5godine, i teelfona koji se pojavio prije 2.5god. Ako je ovo prvog ni slucajno, jer mu je baterija pri riknjavanju, i ne drzi sigurno kao na pocetku. :)
 
Jeste ako je android telefon ili neki drugi u pitanju. Vjeruj da znam na sta se ljudi loze i sta vole. Ne mozes sve posmatrati kroz par desetina korisnika Benchmarka. :)

Mora se praviti razlika izmejdu telefona starog 2.5godine, i teelfona koji se pojavio prije 2.5god. Ako je ovo prvog ni slucajno, jer mu je baterija pri riknjavanju, i ne drzi sigurno kao na pocetku. :)

O tome nisam ni razmisljao.. >.< Da li moze da se zameni baterija od Iphone 4S kada pocne da riknjava i koliki vek trajanja imaju njihove baterije?
 
Kod 4S-a je izuzetno laka zamena baterije, odvrnes donje srafove, skines ledja i bateriji vec mozes pristupiti. Inace baterije su odlicnog kvaliteta i jako slabo gube kapacitet. 4S sam imao nekih godinu ipo dana i mogu reci da je maksimalan gubitak bio oko 10%.
 
Suvise su razliciti koncepti ovih platformi da bi moglo da se polemise koja je bolja (sem za 95% onih koji i jedne i druge koriste kao dumb phone, i oni mogu da raspravljaju koji je bolji). Zavisi od ukusa i potreba.
 
Poslednja izmena:
Sam sebi si odgovorio u prvom komentaru.
Imao sam priliku da malo cackam Iphone 4 i jako mi se dopao telefon, 4S bi mi se verovatno jos vise dopao samo me brine da nisam okasnio sto se kupovine tice? Ono sto mi se dopada je kvalitet izrade, fluidnost sistema (ni da zasecka sa samo 512mb rama).

ps. Ako je na iOS7 obavezno vlasnik da isključi Find My iPhone.
 
Poslednja izmena:
Nije tačno da se manje gubi sa iphoneom to je besmislica. Evo s2 i ip4s podjednako gube na oglasima ako si realan, a kao novima im je cena bila u istom raskoraku i u korist galaxy s2. Tesko da ces naći budalu da star telefon plati 200 evra.

Jeste tacno, iphone-ima kod nas sporo pada cena bas iz razloga koje je ZlajoX naveo. A 4s se po oglasima upravo i krece od 200-250e u zavisnosti od stanja. Neki optimisti ga guraju za 300 (kao nov) al to je prica za sebe. Ispod 200e mozes naci modele u losijem stanju (lose ocuvani, vidne ogrebotine itd). Ako mislis da lupam gluposti prelistaj malo KP.

Moj ortak je uzeo za 220e u zameni prosle godine 4s a evo sad moze komotno da ga proda skoro za iste pare jer je u odlicnom stanju i dalje.
 
Poslednja izmena:
Naravno da se najmanje gubi na iphone ili ne gubi uopšte. Ko kaže suprotno taj ne vidi šumu od drveta. Iphone je jedina marka kojoj cena polovnih telefona može da skoči. Npr. izbace iOS 7.1 i za njega nema JB, svi koji nisu update cenice svoj model sa JB više od onog koji nije JB.
 
Pa trpaju najnoviji hardver i ljudi automatski misle da je to bolje.
Apple-u zameram jedino mali ekran na ip,sve ostalo im je daleko ispred konkurencije.
 
i6 ce imati veci ekran definitivno.
 
Premali ekran najviše kolje Apple, pogotovo modele pre iPhone 5...čoveče 3.5 ili 3.7 inča je baš premalo za iPhone 4s. Ne znam koji hardver da ima, tako nešto malecno da se kupi danas je potpuna besmislica, makar za mene (verujem i za dosta drugih ljudi odavde).

iPhone sada praktično MORA da ima dosta veći ekran da bi mogao da isprati Samsung, inače će mu dosta opasti popularnost i samim tim prodaja (možda ne tako brzo, ali malo pomalo hoće). Sve ispod 4.7 inča bilo bi loše.


Da remiziram, ja da sam na mestu pokretača teme, ako već mora da se kupi iPhone, kupio bih polovni iPhone 5 jer makar ima 4" ekran (dakle ipak bolje nego 4s, koliko toliko). E sad, neću da namećem nikome stav, ja sam rekao ono što sam imao i čvrsto stojim iza tog mog stava.
 
a iphone 5 ima najbizarnije moguce proporcije ekrana tako da...
 
Ako ne izbace hitno 4.7-5" telefon sa ljudskim proporcijama ne pise im se dobro.

Iphone je jedina marka kojoj cena polovnih telefona može da skoči. Npr. izbace iOS 7.1 i za njega nema JB, svi koji nisu update cenice svoj model sa JB više od onog koji nije JB.

Takodje je jedina marka gde cena moze da opadne zato sto si apdejtovao na novi softver.

Da odgovorim na temu: mislim da je S3 za iste pare bolja opcija.
 
Ono sto me vuce da kupim iphone je stabilnost i brzina sistema, nenormalno dobro radi. Takodje cujem da ima dobar kvalitet zvuka, to mi je jako bitno jer bi ga natrpao muzikom (flac format) i slusao muziku sa vecim slusalicama. Trenutno imam huawei g300, mozete pretpostaviti kakav je, tako da hocu da kupim fon koji nece da secka i da zabada... Prijatelji mi preporucuju nov Nexus 4 ali ne znam kakav je on, nisam bas zadovoljan androidom...
 
ma uzimaj taj 4s i nemoj nikoga nista da pitas :).
bices zadovoljan kvalitetom zvuka sigurno.
 
Nexus 4 ne moze da se uporedi sa G300. Nista losije Nexus ne radi od iPhone-a a nisi ogranicen uopste.
 
Da li set vi koristili nekad iPhone, bilo 4s ili 5? Jest da 3,5incha zvuci malo, ali uopste nije. Zbog cega vam je bitno da tel ima ljudske proporcije ekrana? ko kaze da su na drugim uredjajima ljudske proporcije. iPhone ima takve kakve ima i aplikacije su pravljene za takvu rezoluciju ( proporcije) nije kaona androidu da ima nekoliko razlicitih rezolucija ekrana, pa za svaki mora posebna aplikacija.
 
Da u stvarnosti tih 3.5 inca deluje bar kao 4.5.... Ja sam se prosto zaprepastio kako su to postigli.
 
@kosta
nameces svoj stav samom pokretacu teme jer si se uhvatio za taj ekran. mozda covek nece da kupuje dzepne televizore a u svom prvom postu je naveo da mu 4/4s odgovara pa samim tim verovatno i dimenzije tog istog ekrana. u prvom postu je takodje napisao da mu je pristupacan 4s a ne 5-ica koja je znatno skuplja.

nisi odgovorio na prethodno pitanje, po cemu to sve samsung tako debelo prednjaci u odnosu na apple?
 
Nazad
Vrh Dno