Šta je novo?

backlit wireless tastatura

Extreme

Slavan
Učlanjen(a)
20.04.2005
Poruke
1,600
Poena
350
Eventualno sa touchpad-om (ako te kombinacije uopste rade kako treba), mada nije obavezno. Slim ili tako neka kulturna varijanta, nabudzene gamer-ske ne dolaze u obzir.
Sta ima u ponudi i sta od toga valja?
 
Logitech wireless illuminated K800 keybord.......ja je imam od oktobra i prezadovoljan sam......pogledaj na Logitech sajtu specifikacije, a na Youtube imas nekoliko jako dobrih review-a.....ako ti nije potrebna prevashodno za gaming mislim da je to pravi izbor
 
Napisao sam "eventualno sa touchpad-om" tako da je backlit obavezan a ovo bi dobro doslo ali ne mora.
K800 je ogromna, K810 nekako ne deluje ubedljivo, i to je otprilike to sto se tice izbora. U vreme Smart TV-a, tableta i sl. 'ladno nema nista u ponudi...
 
Poslednja izmena:
Tu nema nista, posto nista ni ne postoji. Da ponovim - backlit/backlight/illuminated obavezno, touchpad moze a ne mora (kao sto vec pise u naslovu teme i prvom post-u.
 
Poslednja izmena:
Logitech K810, prezadovoljan sam istom. Ne znam zašto ti ne deluje ubedljivo, tastatura je čvrsta, od aluminijuma je, ima odlične tipke i može da šalta između tri uređaja preko Bluetooth-a veoma lako. Ne znam šta još treba da radi da bi bila ubedljiva :)
 
@ nevernik: Jel' ti pogledas te link-ove pre nego sto ih okacis ili samo prekopiras sta ti google izbaci kao rezultat? Tih 5 su laptopi a ne tastature, a ono drugo je daljinski...

@ Gizmo: Pa sta znam, nisam je video/probao uzivo, ali tasteri deluju mali, tastatura kao igracka itd. Npr. K800 deluje daleko ozbiljnije, ali je ogromna. Svakako je K810 bolji izbor ali to i nije tesko kad se bira samo izmedju 2...
Btw. koliko ti drzi baterija?
 
Tasteri su full size, nisu mali, ovo je verovatno jedna od najboljih i najbržih tastatura za kucanje koju sam imao. Nimalo ne deluje kao igračka, baš je ozbiljna i kvalitetna. Punim je jednom u dve nedelje a koristim je poprilično. Osvetljenje mi je na minimumu, nema ni potrebe za jačim. Dobra fora je što ima i senzor, tako da čim skloniš ruke gasi osvetljenje kako bi uštedela energiju. Isto i kad približiš ruke, funkcioniše baš dobro.
 
Nista onda, treba videti uzivo pa odluciti... Znaci, ako sam dobro razumeo, osvetljenje moze da se namesti na odr. jacinu (npr. minimum) pa da onda automatski samo pali/gasi a ne menja i jacinu ili?
 
Upravo tako, ima četiri nivoa osvetljenja (peti ugašeno), a automatski pali/gasi na onom nivou koji si ostavio.
 
Naravno da sam pogledao i svih 6 odgovaraju vasim trazenim specifikacijama. To sto je laptop je jos jedna prednost. E sad to 6-to jeste da moze biti daljinski ali bilo koja wireless tastatura i jeste daljinski ali sa druge strane 'daljinski' sigurno nemoze da se koristi kao tastatura. Kako drugacije da vam se ugodi kad trazite po specifikacijama a onda neodredjeno odbijate predloge bez ikakvih objasnjenja.
Nego sticem utisak da vi niste ni pokusali da nadjete bilo sta nego ste ovde samo prosuli sta zelite i cekate resenja od drugih.
 
Poslednja izmena:
@nevernik Verovatno covek i sam zna da koristi Google pretragu. Verovatno je i cuo za Google pre nego za Bench ali je pitao ovde jer ga zanimaju predlozi korisnika koji imaju te tastature i njihovi saveti. A ne da izgugla, pogleda sliku i kaze "E tu cu"... Ako imas iskustva sa necim onda se ukljucis u raspravu a ako nemas onda slobodno odes i citas neku drugu temu a ne da kopiras linkove koji nemaju veze sa tastaturama nego laptopovima i jos kazes pa sta ako su laptopovi, to je jos bolje.
 
Naravno da sam pogledao i svih 6 odgovaraju vasim trazenim specifikacijama. To sto je laptop je jos jedna prednost. E sad to 6-to jeste da moze biti daljinski ali bilo koja wireless tastatura i jeste daljinski ali sa druge strane 'daljinski' sigurno nemoze da se koristi kao tastatura. Kako drugacije da vam se ugodi kad trazite po specifikacijama a onda neodredjeno odbijate predloge bez ikakvih objasnjenja.
Nego sticem utisak da vi niste ni pokusali da nadjete bilo sta nego ste ovde samo prosuli sta zelite i cekate resenja od drugih.

Ček, jel ti njega zezaš ili šta?
Čovek traži tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem, a ti mu predlažeš da kupi laptop?

Inače i ja tražim neku tastaturu, verovatno ću da uzmem K800...
 
Ozbiljan predlog zahteva i ozbiljan odgovor/objasnjenje. Dati su mu linkovi, predlozi a odgovori su tu nema 'nicega' 'neubedljiva'. Bez ikakvog ozbiljnog ulaska u diskusiju osim bukvalne interpretacije 'to mi se nesvidja' daj sledeci predlog kad se ulogujem.
Kad neko nesto pita uz neke max okvire onda ocekujes da ce te bar ispostovati sa objasnjenjem narocito posto mozda ima 2-3 tastature sa tim karakteristikama u svetu i druga kategorija malih tastatura/daljinskih.
Kako onda da bilo sta predloziti ako bukvalno trebate postovati SVE sto google nudi jer nemate povratnu informaciju osim mozda odmah dati link ka google-u jer se i svodi na takvu situaciju.
Znaci covek trazi wireless, illuminated/backlit tastaturu sa max opcijom da ima i touchpad. Kad bih ja pitao nekog i dobio odgovore onda bih bar pristojno ispostovao trud i zelju da mi se pomogne sa postenim objasnjenjem e to mi se nesvidja zbog toga i toga ili neodgovara zbog toga i toga. Bez 'crtanja' tih okvira sve se svodi na prazno trosenje vremana da osobe koje pokusavaju da nekom pomognu bukvalno postuju sve sa googla jer okviri 'pretrage' se neuspostavljaju.
A priznacete da doticni laptopovi odgovaraju opisanim karakteristikama. Wireless, blacklit, touchpad....


Inače i ja tražim neku tastaturu, verovatno ću da uzmem K800...
Kakva tastatura, kakve potrebe, velicina saka, koliko dugo koriscenje, koliko zelite uloziti, kompaktna/full, ergo/obicna, programibilna, illuminated, RSI/KTS, mehanicka/gumicarka, kakvi keytopovi, raspored,.......?
Shvatate sad? :)...
Do svog tog 'filtriranja' se dolazi uz obostranu diskusiju i razmenu misljenja a situacija gde se to nedesava je 'google pretraga' gde se umesto googla koriste korisnici...



ps. izvinjavam se za editovanje ali opera mini i fon me zezaju pa moram ovako...


Edit ps. ver 2. Izvinjavam se ali ponekad znam biti cangrizav gde na neki nacin 'imitiram' cinicno celokupni 'izgled diskusije'. Bez lose namere ali najbolje pokazuje sam problem te iste 'diskusije'...
 
Poslednja izmena:
Ma o čemu ti čoveče? :d Čak i da odgovara opisu, on nije tražio laptop koji ima tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem, već odvojeno parče hardvera. Ne treba mu laptop. To bi bilo kao kad bi ja tražio sir, a ti meni daš burek sa sirom :D Nema veze, ista stvar, ima sir zar ne? Isto tako, eto mu i laptop da ima uz backlit tastaturu. Svašta čovek može da pročita na forumu :)
 
E ''COVECE'' kad moram da crtam....
Ajd onda na primeru sira. Vi trazite sir i ja onda idem do frizidera i donesem sir. Vi kazete da vam se nesvidja i bez ikakvog postovanja/obzira na vas trud da donesete sir (jer recimo vi nemozete) vi niste spremni da kazete koji hocete sir nego samo na svaki doneseni odvrcete/zavrcete glavom. Onda iskreno nebih mu doneo sirnicu (burek sa sirom nepostoji nego samo burek koji je od mesa) nego jos 'cinicniji' preteran 'odgovor'.
Dali sad shvatate volju nekog da pomogne ali i kritiku kad neko svojim nesvesnim ili svesnim postupkom zasluzi cinican/sarkastican odgovor.



PS. taj laptop ne samo da je imao tastaturu, backlit nego i touchpad :) ....
 
Poslednja izmena:
Ne filozofiraj. Super, svaka čast tebi za trud, rad ti je za 5, samo si promašio temu. Inače, mi ovde u Beogradu imamo burek sa sirom, tako ga većina zove, ne zovemo ga sirnica.
 
Nisam filozofirao nego crtao. 5 za mene znaci da sam pao ispit, zanimljiva osobina dvoznacnosti jednog broja u prepucavanju :)...
Znam da svi u Srbiji to zovu burek sa sirom, zivim u Srbiji :). Kako zoves 'pljeskavicu' sa sirom? :) ... da neulazimo u filozofsku raspravu zezao sam se mada istina jeste da se pre rata u BiH pod burekom mislilo samo sa mesom. Eh onaj pravi burek u podrumu Boske i cevap kod stare autobuske ... :)

@ slajba
Odabir tastature je jednostavan. Zavisi za sta ti tacno treba i koliko mozes da ulozis. Ako si pisac/daktilograf/programer tj. pro korisnik (znaci profesionalno koristis taj alat a ne IT strucnjak sto neznam zasto mnogi povezuju kao eskluzivnost pro korisnika) onda neces kupiti neko smece.
Imas temu 'mehanicke tastature' pa procitaj da steknes sliku (ne da bi kupio mehanicku nego opisno da se upoznas). A ako kucas sa kaziprstom i koristis je manje od pacova onda uzmi koja ti se na oko svidja, probas u prodavnici i to je to. Ako ces igrati igre onda ces gledati da uzmes tastaturu sa bar 3kro i recimo nkro na wasd/strelice. Ako kucas sa svih 10 a bole te zglobovi onda da nebi rizikovao operaciju/invalidnost uzeces odgovarajucu tastaturu. Odabir tastature jeste prost ali kao sto je i odabir bicikla za mene prost nije bas isti za pro biciklistu....
E bas zbog toga sto mnogi neznaju (sto nije nikakva sramota) treba biti jasan u svemu sto u ovom threadu ne samo da nije bio slucaj nego kao sto rekoh lici na ''google thread'' koje sam video/ucestvovao milon puta pa me posebno povuku za zivac...
 
Poslednja izmena:
Ti si bre lud, napisao sam u prvom post-u sta trazim, par ljudi se javilo i onda dosao ti da nudis 2 tastature bez backlight-a predstavljajuci ih kao backlit, pa laptope po principu "od viska glava ne boli" i na kraju one daljinske tzv. tastature za PS3, TV i za sta vec ljudi pokusavaju da ih koriste... Sve si promasio jos se nesto tu bunis

@ Gizmo: Hvala na informacijama iz prve ruke, pogledacu tu K810
 
Poslednja izmena:
Da, bolje da kupim laptop pa skinem display i idemo, ludilo
 
Mislim da neces pogresiti za koju god Logitech tastaturu sa pozadinskim osvetljenjem da se opredelis. Sve su dobre, pitanje je samo koja tebi licno najvise odgovara. Mozda je najbolje da odes do neke radnje i da pogledas i oprobas uzivo.......
 
I obavezno pojedi jedan burek sa sirom dok budes odlucivao o izboru...:)
 
Ne staj mi na muku s tim "koju god", kad postoje samo 2... Video sam K800 pre par dana, ono je ogromno.
Ne volim burek, a i kaze covek da taj sa sirom nije postojao pre rata...tek te novotarije ne volim
 
Poslednja izmena:
Logitech k810 fenomenalna tastatura ! Odlicna izrada i osvetljena tastatura ... Vredi svaki dinar !
 
Nazad
Vrh Dno