Šta je novo?

Sony noviteti

Pa nisu precutali, naveli su tou spec, samo kome treba mehanički pored full silent elektronskog. Mehanika odlazi u prošlost ili u hipsterske ruke! :d

Ja cu reci da su precutali jer cujem po raznim yt kanalima koji nisu sponzorisani od svih strana da samo pricaju najlepse o njihovoj opremi da ipak ima problem sa bandingom sa elektronskim shutter :)
Videcemo uskoro da li je istina :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko para toliko muzike, u ovom slucaju nesto vise para da bi se pokrio marketing, a cena je generalno povoljnija od canon&nikon kombinacije zato sto nemaju dovoljno objektiva da isprate telo ovog tipa. To je mali deo trzista, ali jako bitan, jer treba biti najaci tamo gde su najzahtevniji korisnici uz to mediski najvise eksponirani, jer na tim sportskim fotkama cesto se u kadru nadje i neki kolega sa opremom i to bude obicno Canon ili Nikon, a fotka ako je neki bitan trenutak obidje ceo svet, i ostane u podsvesti posmatraca ime brenda koji kasnije trazi u radnji... Kako drugacije objasniti zajeb koji dovede do toga da neko kupi EOS M sistem pored toliko bolje Sony i Fuji ponude :p
Mislim da je ova kamera reklama za tehnoloska resnja koja su ugradili a koje zele da prodaju ostalim proizvodjacima, ne vidim logicnije objasnjenje ako se uzme u obzir neodstatak palete objektiva za ovaj tip kamere.
 
Poslednja izmena:
Sony RX0 packs a 1" sensor in the body of a rugged action cam

gsmarena_001.jpg


$700
 
Opasna sprava, mislim da je vreme da kazem zbogom FF DSLR! :d
 
Nije baš Sony, ali jeste za Sony (i m4/3). Budući da je Sony zaboravio na APS-C E mount tj. na vlasnike A5/6xxx, Sigma posle relativno uspešnog 30mm f/1.4, sada ima i 16mm f/1.4 prime:

https://www.sigmaphoto.com/16mm-f1-4-dc-dn-c

Ostaje još da vidimo čime će da zamene 60mm f/2.8, što su takođe najavili! :)
 
Poslednja izmena:
Videcemo, Sony kaze da nije napustio aps-c liniju objektiva, navodno se sprema nekoliko staklica.
 
Poslednje APS-C Sony E staklo je Sony Zeiss 16-70 f/4 koje je predstavljeno 2013. Bio bi lep neki 16-70 f/2.8 zoom, ali ne nadam se previše.

Posle toga su sva FE (istina, mogu da se koriste i na APS-C telima).

Više me interesuje šta će to Sigma da izbaci kao zamenu za 60mm. Najava je za brzi prime koji spada u kratki telefoto. Nagađanja su 50-60mm 1.4, ali videćemo. Ja bih voleo da vidim 85mm 1.4 :)
 
Jel koristio neko A7, sa kit objektivom. Kakvi su utisci. Hteo sam da idem na d5300 ili 750d, i naidjoh na ovaj Sony. Deluje mi skroz odlično. Naravno malo veća cena al mnogo manja od drugih FF aparata.

Послато са Lenovo K50a40 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Da li postoji bolji encoder za sonyjev 4K xavc format a da nije Playmemories posto ima jedino mogucnost da ga prebaci u mp4 i dosta izgubi kvalitet...

Mozda postoji i neka druga opcija al sam malo laik u ovoj temi.. treba mi za kucnu upotrebu al mi zao da ne koristim maksimume uredjaja.
 
Nisam nigde nasao informaciju - ima li osvetljene dugmice kao Nikon D500 recimo ?
 
Mislim da nema. :d
Nisam znao da je to toliko bitno!
 
Nekima zna da bude bitno [emoji41]
 
Sony inace ima bas intuitivne dugmice i opcije. [emoji16][emoji3][emoji23]
 




 
Sto bi klinci rekli, kidalica! :d
 
Poslednja izmena:
Nikad nisam voleo sony ali sa zadnjim modelima ozbiljnu priču prave! Čekam i Canon neko kršteno ff R telo da izbaci.

Sent from my Sony XZ2 Compact
 
Dva nova APS-C tela, entry level A6100 i high-end A6600 (sa Z baterijom, IBIS-om, 14bit RAW, HLG i EyeAF za video) i posle nekoliko godina dva nova APS-C objektiva iz G serije, Sony G 16-55mm f/2.8 OSS i Sony G 70-350mm f/4.5-6.3.

Bildschirmfoto-2019-08-28-um-10.57.24.png
 
Poslednja izmena:
RX100VA bez blica, EVF-a, prstena na objektivu, ali sa hot shoe i drugim mehanizmom ekrana... Mozda je i ok za ciljnu grupu. Ja se držim mog RX100V :)

Ono što mi nikako ne ide u glavu je izostavljanje USB-C sa PD, USB 3.0 i HDMI alternate modom :wall::crash::lupko:
 
Poslednja izmena:
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno