Šta je novo?

Sony noviteti

^
Hehe :p Ova kamera na papiru izgleda idelano a kako sve to sljaka u praksi tek ce da vidimo, al kako mi se cini sony je resi ozbiljno da zagospodari na ovom trzistu i dugo da vlada :)
 
^
Hehe :p Ova kamera na papiru izgleda idelano a kako sve to sljaka u praksi tek ce da vidimo, al kako mi se cini sony je resi ozbiljno da zagospodari na ovom trzistu i dugo da vlada :)

Jel vi ljudi ne kapirate da je ovo prvoaprilska šala ili...?
 
I novi APS-C MILC: Sony A6500.

sony-alpha-a6500-2016-10-06-01.jpg


http://www.sony.com/electronics/interchangeable-lens-cameras/ilce-6500
https://www.dpreview.com/news/2453723213/sony-takes-the-wraps-off-of-its-alpha-a6500

Koliko vidim slično A6300, ali sa 5-axis stabilizacijom i touchscreen fokusom, dodali i brži procesor, dosta veći buffer i AF-C Eye AF. U principu ono što ja A6300 trebalo da bude, samo 8 meseci posle izlaska A6300.

Cijena prava sitnica :D

Sad ko je uzeo A6300 ima da :wall:

Pored toga izašao i novi objektiv PZ 18–110 mm F4 G OSS za E mount (APS-C). Za cenu sam prvo mislio da je greška :D

http://www.sony.com/electronics/camera-lenses/selp18110g
https://www.dpreview.com/news/4352012222/sony-e-pz-18-110mm-f4-g-oss
 
Poslednja izmena:
Taj objektiv je pre namenjen onim Sony E mount video kamerama i ozbiljnoj broadcasting produkciji gde se ove Sony kamere uspešno probijaju, nego fotoaparatima. Tamo cena nije pitanje. Vidim da ove E mount kamere koristi Discovery npr. Gledati na ovaj objektiv kao nešto za crop MILC za neko Axxxx telo je bzvz.

A jeste tačno da je 6300 trebao da bude k'o ovaj 6500, i treba samo jedan od njih (ovaj 6500...). Oba nemaju smisla. Za 6500 su morali da rebnu cenu da ne gunđaju ovi što su kupili 6300. Kao da neće gunđati... :D
 
Poslednja izmena:
Da, za cine lens i nije tako skup :) Mada su se na A6500 baš dobro posvetili i videu, dodali ono što je na A6300 nedostajalo za video, touch to focus i IBIS, još ako su i trajno rešili problem sa pregrevanjem kod snimanja dužeg materijala (sada je i celo telo 50g teže i 5mm deblje pa su možda i poradili nešto na disipaciji toplote) plus to što su im sva E mount tela kompatibilna sa cine objektivima će možda omogućiti da uzmu i tu svoj deo kolača, budući da od cele A7/A6xxx serije jedino A6500 ima touchscreen preko kog možeš da fokusiraš.

Iz ove tačke gledano, A6300 nikad nisu ni trebali da izbace, ako su nameravali da ga za nekoliko meseci zamene sa modelom koji ispravlja većinu boljki.
 
Poslednja izmena:
Najnapredniji fotoaparat na svetu do sada, Sony A9

A9.jpg A9-2.jpg
 
Poslednja izmena:
ZLO
 
Koliko para za ovo ?
 
sve je to lepo ali 20fps iskljucivo u e shutter modu 5fps na mehanickom bas me zanima roling shutter 4500usd
 
Za 2~5 god Sony ce tehnoloski prosto da pregazi sve ostale, a prvi strada Nikon posto senzore mislim da kupuje od Sony a sigurno ne moze da ima bolju elektroniku, tako da ne znam sta ce da ponude sto Sony vec nema...
 
Polako, neka se ne zalecu, samo januar i februar..to ne znaci nista jos uvek.Vratice se Nikon na drugo mesto, ove godine proslavljaju 100 godina postojanja, stize naslednik d810...a i za profesionalce ipak i dalje postoje samo dva izbora.

S druge strane a9 deluje impresivno.Samo jos da se vidi kako rade ta baterija, fokus koliko je brz, elektronski vjufajnder...ipak je mirorles u pitanju.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Za profesionalce postoje razni izbori u svetu, u Sorabijici postoje samo Canon i Nikon. U svetu vidim da mnogo ljudi radi fotografiju koja je meni bitna sa nekim od Sony A7 sokocala, vidim da rade dobro i da im ide dobro, ali vidim i da su presli sa Canona i Nikona, sto je ocigledno po brojkama. Spavanje na lovorikama by Canikon ce ih mnogo kostati, to smo u proslosti videli xzy puta kod mnogih kompanija. Na vrhu se ostaje samo uz pomoc neprestanog tehnoloskog inoviranja i razvoja, kada to stane, padas....
 
Koliko vidim ima ga, sa druge strane nema s log, ali ovo nije video masina, neki buduci A7s III treba gledati za takve stvari...


 
Poslednja izmena:
Za profesionalce postoje razni izbori u svetu, u Sorabijici postoje samo Canon i Nikon. U svetu vidim da mnogo ljudi radi fotografiju koja je meni bitna sa nekim od Sony A7 sokocala, vidim da rade dobro i da im ide dobro, ali vidim i da su presli sa Canona i Nikona, sto je ocigledno po brojkama. Spavanje na lovorikama by Canikon ce ih mnogo kostati, to smo u proslosti videli xzy puta kod mnogih kompanija. Na vrhu se ostaje samo uz pomoc neprestanog tehnoloskog inoviranja i razvoja, kada to stane, padas....

Postoje naravno, ali npr u sportu, na sta najvise cilja ovaj novi a9, postoje jedino dva izbora..i to ne samo zbog d5 i 1dx vec i zbog stakla.Mada uvek valja prodrmati trziste.



Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ja vidim silent varijantu u mnogim stvarima, ne samo sportu a za sta vec postoje objektivi. Naravno, bez 200-300-400-500-600 prajmova se bas ne ide u pro sport/wildlife fotografiju ali sam sasvim siguran da ce i toga biti u narednim godinama, E mount je presao veliki put u proteklim godinama, ocigledno da su svesni sta treba i da rade na tome...
 
Bice sigurno.A ako budu u tripu u kakvom su s telefonima, mozda cak i do kraja ove godine izbace koji veci prajm.[emoji1]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
5300e u Jevropi...da faaaaak!

Sent from my m2 note using Tapatalk
 
^
Malo je fotografa kojima treba ovako nesto, samim tim i cena je takva...
 
Da al amurika 4500dolara, a evropa 5300e...vise nego drasticno.

Skupo jeste i kod ovih, naravno, kao i svi profi alati, al to uglavnom firma obezbedjuje, sem ako nisi sportski frilenser(bbc, sky, eurosport itd...svi oni imaju na lageru bas 1dx ili d4/5) plus to je oprema razvijana kroz 5 generacija(15 god i vise)...profi, pouzdana i dokazana, zato i driblaju cene toliko bolesne, da se takva oprema distancira od amatera/entuzijasta.
Soni tek treba da se dokaze na tom polju(sport), pogotovo sto mirorles ubacuju u taj svet, e sad tu im je s jedne strane prednost, jer su prvi, ali s druge strane i mana, ko ce da rizikuje da se upusti u zamenu opreme ili koriscenje ove bez provere.Plus baterija(kazu oko 500 okidanja...sto je ipak malo za pro upotrebu) opet sonijeva brzina okidanja, veca i od 1dx i od d5.Videcemo kako ce to ici.U svakom slucaju, sto veca konkurencija to bolje.[emoji1] Ionako to oprema nije za nas.[emoji4]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Ovo je koncept koji ce na kraju pobediti... Brzina okidanja u pouzdan AF, mislim da su presudni kod ciljne grupe kojoj je namenjena ova kamera, a tu ce resenje bez ogledala pre ili kasnije odneti pobedu.
Ne vezano za to logicno je da buducnost pripada kamerama bez ogledala, kao sto je nekada bilo logicno da ce digitalna kamera potpuno zameniti analognu i ako su verovatno mnogi mislili da se to nece desti. Tehnologoja napreduje i ne treba se drzati resenja koja nemaju perspektivu za dalji razvoji i konstatni napredak. Mislim da se jos jedna prednost ogleda u tome sto je objektiv blizi senzoru, to sigurno ima neke prednosti koje ce ako ne sad onda u nekoj bliskoj buducnosti dovesti do recimo tacnijeg i brzeg fokusiranja, svakako je bolje.
 
Nesto su precutali...samo 5fps sa mehanickim shutterom.

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Pa nisu precutali, naveli su tou spec, samo kome treba mehanički pored full silent elektronskog. Mehanika odlazi u prošlost ili u hipsterske ruke! :d
 
Problem je za blic.
Onda onih fantasticnih 20fps pada na 5, sto je veliki problem za dvoranu/stadion.

Govorim samo za sport(posto je predstavljanje ove kamere fokusirano na sport), za ostale tipove fotografije nije bitno, tu ce verovatno izdominirati.

Elektronski ipak nije besuman, morali su dubace zvuk, da bi znao dal okida.[emoji1]

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno