Šta je novo?

Sony noviteti

Ne sumljam ni u sta sto si napisao, ali meni je sasvim dovoljno da su napravili Sony da fokusira u slabijem osvetljenju dovoljno dobro kao i dslr, ako ne i za nijansu bolje :)

Sto se tice fokusiranja Sigme vs Nikon samo sam gledao uporedni klip a pravio sam direktno poredjenje kada sam kupovao sigmu, sa Nikon 35mm 1.8G, ovaj novi objektiv koji jako hvale, i koji je stvarno fanastican. od 10 fotki koje sam napravio, Nikon je promasio 3, Sigma nije ni jedan, tako da sam bez razmisljanja otisao na sigmu.
Ranije su imali problema sa fokusom, ali ipak ovo nije jeftin objektiv, pa shodno tome nema ni toliko promasaja!
 
^

Ne sumljam ni u sta sto si napisao
11737807_10207402766097362_8180817019333647388_n.jpg

:D
 
Zezanje bro ;)
 
Teskas
 
12MP - zašto? 3400 evra - zašto? Naravno da nije sve u rezoluciji, ali 2015. godina je pobogu. Više mi deluje kao da je ovo aparat za videografe a ne fotografe. Opet, ne vidim poentu, zašto bi profi videograf želeo ovako nešto, možda kao sekundarni aparat od 3400 evra? Malo mi nema smisla... 4K video snimanje, ok, ali opet mi deluje kao pomoćna alatka videografima koji imaju mnogo ozbiljniju glavnu opremu.
 
12MP je zbog lowlighta... Kojih 3400 evra? 3000 dolara je u usa? Pa neće tolka razlika biti kod nas, osim ako ne želite baš u Big Bangu da ga kupite :)... Ovaj aparat, kao i prvi A7S i jeste za videografe. A razlog zbog čega nekome može da bude interesantan jeste full frame, pa ima onih koji su se navikli na 5D perspektivu i ne mogu tek tako da pređu na C100/300 kamere ili eventualno FS7, koje su Super 35, koji je negde oko APS-C cropa. Videćemo kakve će boje biti. A7S je zahtevao baš puno sređivanja. Slika je bila puno tirkizna. A7RII je po tom pitanju bolji (opet, da li dovoljno), pa da vidimo kakav će A7SII biti.
 
12MP - zašto? 3400 evra - zašto? Naravno da nije sve u rezoluciji, ali 2015. godina je pobogu. Više mi deluje kao da je ovo aparat za videografe a ne fotografe. Opet, ne vidim poentu, zašto bi profi videograf želeo ovako nešto, možda kao sekundarni aparat od 3400 evra? Malo mi nema smisla... 4K video snimanje, ok, ali opet mi deluje kao pomoćna alatka videografima koji imaju mnogo ozbiljniju glavnu opremu.

12mpix je i dalje sasvim dovoljno za sta god hoces a ovo sokocalo je jednako namenjeno videografima koliko i fotografima, ako ne i vise...
Takodje, ima u svetu puno bogatih hobista koji vole da kace svoje svetle manuelce i da fotkaju u mrklom mraku :d sto je u fotografskom smislu jednako apsurdno koliko i poimanje fotografije kroz plitak dof i bokeh koji "muti" :d
 
Sony da ima sliku kao Canon, odavno bi se takmicio i pobedio ga :) Specifikacije moze da ubaci i Samsung (sto i radi), ali to ocigledno nije najbitnija stavka u bilo kom uredjaju, dokazano previse puta.

Ovo jeste odlicno telo, i napravljeno je iskljucivo za video, pa nema ni fazni AF, kome treba fotoaparat treba da kupi A7R II.
 
^U tehnoloskom smislu. masina za korak ispred svega sto ima Canon, a o Nikonu da i ne govorimo! :p
 
Najtrip za mene u ovom sokocalu je promenjivi low pass filter, koji da, stvar bude ultrakoitus, moze da se radi u breketingu!!!
krastavac ako to nije genijalno, ja ne znam sta jeste :)
 
Sony je totalno poludeo, aj da vidimo dokle ce to da ide :)
 
Hmm pa jako lepo, samo su cene preterane (kao i za većinu MILC-eva). Svakako je jedini adut bezogledalaca veličina (ako se ne stavi neki veći objektiv), cena nikako :).
 
Evo cp sta sam napisao na jednom drugom forumu oko tih cena.

Cene su trzisne, ne napumpane. Ponuda potraznja works...
A6000 je najprodavaniji milc ikada, na Amazonu je od jula 2014 br 1 po prodaji, kad se nesto trazi to ima i trzisnu cenu, da nije na listi, bio bi 200 doshki jeftiniji ali nije...

Stvarni problem je nas standard a ne nesto drugo...
Reci da je velicina jedina prednost milceva u odnosu na dslr definitivno ne stoji, rekao bih da treba malo da se upoznas sa time sta sadasnji milcevi mogu...
 
Poslednja izmena:
Da, pogrešno sam napisao, nije baš jedini adut veličina... Ja zapravo i gledam polako, tražim neki solidan milc da kupim (jer moj trenutni aparat ima 12 godina a nije ni dslr :)), ali ispod 1000evra sa recimo 2 ok objektiva ne ide nikako. Polovno da. Btw ovaj kit 16-50 što ide sa ovim aparatima sam čitao da i nije nešto, jel preteruju ljudi ili je recimo Canon, Nikon, Fuji kit bolji?

Inače verujem/znam je potražnja formira cenu ipak, ali ni napolju baš ne bacaju ljudi novac. (npr drugarica koja dugo godina živi napolju i voli i zna da fotka i ima zaista finu platu nije kupila objektiv od 800-900€ jer joj je preskup, pričamo o hobistima kao što sam i ja)... Naravno da gomila ljudi opet može i hoće da iskešira hiljade i hiljade na foto opremu pa zato su takve cene i aparata i objektiva..
 
Pre par nedelja moj kolega pazario u Svajcarskoj Sony A6000+16-50+55-210 za 700 evra i jos mu na granici vratili pdv...
Ljudi preteruju sa losim ocenama o tom kitu, imam ga i to je klasican internet trash talk, staklo je za te pare i velicinu vise nego dobro.
 
Hmm pa jako lepo, samo su cene preterane (kao i za većinu MILC-eva). Svakako je jedini adut bezogledalaca veličina (ako se ne stavi neki veći objektiv), cena nikako :).

Ovo su najavljene cene, a posle par meseci u prodaji, one znaju značajno da dropnu. Tako je to kod svih, ne samo kod Sony-ja, i ne samo kod MILC-ova.
Doduše, ovi objektivi hoće biti jeftiniji, ali ne previše. To je premijum klasa, i uvek će imati jaču cenu. Sve to su objektivi za veliki senzor, i buduća velika tela. I sada su to objektivi prevenstveno za A7, a ne za Ax000.

A6000 je sada u normalnim zemljama, izuzetno povoljan. U rangu cena je za patos klasu DSLR-a. A za veliki broj korisnika to jeste bolja kupovina od DSLR-a niže klase.

Veličina (tj. maleckost) nije jedina prednost MILC-ova, ali ako nastavimo, odosmo opet u beskonačni flame k'o na nekim drugim temama.
 
Ok, znam da će padati, ali je start veoma visok pa će samim tim i kasnije cena ostati visoka, no tako je kako je na to se treba navići... Evo gledao na brzinu neke cene, Sony 6000 ima negde za 540€ samo telo i 610 sa 16-50. Nije strašno, ali to je samo jedan običan kit objektiv od 3,5 do 4,5 i čim želiš nešto malo kvalitetnije eto hiljadarke, naravno to ne važi samo za Sony :).
Neću da piskaram u ovoj temi jer je ovo za Sony novitete a ne zašto je meni nešto skupo ili jeftino...a pogotovo neću flame kao u nekim temam koje sam čitao samo nisam učestvovao ;). Meni treba konkretno da vidim kako to sve izgleda kad se uzme u ruke bilo da je Sony ili Fuji ili...i neko konkretno iskustvo vlasnika.
 
Shot with A6300:



1K$ za telo, jedno 2K$ za objektive još 1K$ za 4K monitor i GPU da ga gura. Računica je jasna za 4K ti treba 4K$ :)
 
I dalje je crvena magenta a nebo tirkizno...
 
problem sa bojama se uglavnom javlja jer svi furaju s log koji je jednostavno pravljen za 10bit codek a ne 8 bitni interni , nekad je bolje drzati se neutral nego s log profila
 
Ma vrh :d
 
@DeuS.Mikelle
Ovo prosto mora da se poseduje :)
 
Nazad
Vrh Dno