Šta je novo?

Sony noviteti

Marti, kakva je po tebi ova spravica A7R II ?
 
^Zay... vidi specifikacije su brutalne, cena je povisoka, da sacekamo testove sto bi Kosta10 rekao! ;)
Somy milc biznis u poslednjih godinu dana dozivljava jako lep rast na trzistu, kao i svi raniji A7 i ovaj ce sasvim sigurno jako dobro da prodje...

wetdreammode on - A7II + Voigtlander Nokton 35mm f1.2 za mene kao "ulichara" je uh...
 
Poslednja izmena:
^
Pa da to je inace nesto cemu tezim, sto vise objektiva :D
 
Svaka mu cast za senzor, jos samo da naprave 3 soma 40mpx ozbiljno telo jer ochigledno je tim klijentima namenjeno sa tim performansama, da ispeglaju boje, i izbace jedno 30 objektiva boljih od Canona za manje pare, umesto obrnuto, odmah uskacem u Sonijev vagon, ili kako se kaze, ali mislim da ce ipak pre da se pojavi Canon sa 15 blendi :)
 
Poslednja izmena:
Nije uputno porediti sistem star 2 godine sa sistemom starim 28 godina.
 
Zasto mene kao kupca zanima koliko koji sistem vec postoji?
 
Zato sto to spada u deo inteligentnog promisljanja kad usporedjujes dva sistema u oblasti u kojoj je faktor vreme i trzisna zrelost jedna od presudnih karakteristika.
Ako ne, onda nista...
 
Sony je odradio fantastican posao, i kako vreme napreduje sve je bolji :) Sad ima i fantasticnu ponudu objektiva, bar sto se mene tice pored 35mm i 85mm nista mi vise ni ne treba :)

Sto se boja tice, ako fotkas raw, i imas znanje koriscenja Lr, manje je bitno kakve boje proizvodi aparat u jpegu, sve se namesti u Lr, pa dodju neke druge stvari presudne kod uzimanja.

E sad sto se mene tice, trenutno nemam racunicu da prodajem Nikon i objektive da bih uzimao Sony, jer bih mnogo izgubio, a ne bih dobio nista na kvalitetu, jedino na mobilnosti. A to mi trenutno nije primarno. Mozda jednog dana da skipim pare da kupuim obican A7 sa 35mm f2 i da uzivam :)
 
Uostalom na Sony A7 seriju mozes uz pomoc adaptera da nakacis bilo koji objektiv na svetu i da imas stabilisan objektiv plus telo sa najvecom koncetracijom najmodernijih tehnickih resenja u odnosu na sve proizvodjace. BTW sa Metabones adapterima AF sa npr Canon objektivima radi skoro kao na Canom telima pa ti sad vidi gde to ide i kojom to brzinom...
 
BTW sa Metabones adapterima AF sa npr Canon objektivima radi skoro kao na Canom telima pa ti sad vidi gde to ide i kojom to brzinom...

Eto saveta za Baneta i Drajvera - čuvajte ruke/prostor u torbi, prodajte svoja teška/budžasta zastarela rešenja i pređite na savremeniji/kompaktniji Sony :d Taman i da pređete sa zastarele 1080p rezolucije na 4K :D

edit:

Zajebani, nemoj da razmišljaš o tome, tek si uzeo 5DS :)
 
Poslednja izmena:
Metabones će sada da izbaci adaptere v2, sa kojima će Canon i Nikon objektivi na Sony-jima raditi bolje nego što rade na originalnim telima. AF će biti brži, boje lepše, kontrast kontrastiniji, oštrina oštrija, hormatske aberacije će nestajati u adapteru...

Metabones v3 će još i stabilisati svaki objektiv koji se stavi na njega.

Metabones v4 će još i dodavati dve blende svetla svakom objektvu.

..i konačna finalna verzija 5.final će svaki objektiv činiti telecentričnim!

:D :D :D
 
Uostalom na Sony A7 seriju mozes uz pomoc adaptera da nakacis bilo koji objektiv na svetu i da imas stabilisan objektiv plus telo sa najvecom koncetracijom najmodernijih tehnickih resenja u odnosu na sve proizvodjace. BTW sa Metabones adapterima AF sa npr Canon objektivima radi skoro kao na Canom telima pa ti sad vidi gde to ide i kojom to brzinom...
Da li poredis to sa live view focus ili?
 
Uostalom na Sony A7 seriju mozes uz pomoc adaptera da nakacis bilo koji objektiv na svetu i da imas stabilisan objektiv plus telo sa najvecom koncetracijom najmodernijih tehnickih resenja u odnosu na sve proizvodjace. BTW sa Metabones adapterima AF sa npr Canon objektivima radi skoro kao na Canom telima pa ti sad vidi gde to ide i kojom to brzinom...

Znam, ali sada kada je sam Sony izbacio svoje tj, Zeiss objektive za njega, inace ne postoji ni za jedno drugo telo Zeiss sa AF, bar na netu, rezultati su neverovatni!
Inace ja sam koristio nedelju dana prvi A7 i bio sam apsolutno odusevljen sa istim :)
 
@ Nitro - udari search na YT pa se sam uveri...

Znam, ali sada kada je sam Sony izbacio svoje tj, Zeiss objektive za njega, inace ne postoji ni za jedno drugo telo Zeiss sa AF, bar na netu, rezultati su neverovatni! Inace ja sam koristio nedelju dana prvi A7 i bio sam apsolutno odusevljen sa istim :)
Zeiss AF za Sony E mount je full Zeiss proizvod.
Sony Zeiss je Sony proizvod po Zeiss specifikaciji i kontroli...

Adapteri - Viltrox i Comlitte, 100 USD na USA Amazonu, full kontrola objektiva

Za dezurne lenjivce ;)
https://www.youtube.com/watch?v=RhNwZzS3di8
https://www.youtube.com/watch?v=qW36e_icsic
https://www.youtube.com/watch?v=UtOZ3eNGu_Q
i tako dalje... https://www.youtube.com/results?search_query=a7rii+canon
 
Poslednja izmena:
Na nekim klipovima ne deluje bas sjajno, dok na drugima deluje neverovatno dobro.
 
Sporo radi sa objektivima koji su predstavljeni pre 2006 godine. Sa svim modelima posle te godine, stvar je jako, jako dobra!
 
Perfektan aparat, moj favorit za sada..

Ja bih odmah i presao na njega,ali nemam racunicu. D800 sa 35mm 1.4 Sigmom art, je apsolutno perfektan, da ne ureknem nesto, taj objektiv je toliko dobar i neverovatne rezultate daje.. mislim da kada bih prodao D800 u paketu sa Sigmom, morao bih da doplatim bar isto toliko za isti takav set, koji bi bio mozda za nijansu bolji sa rezultatima, i ist toliko laksi :)

Ali da sada kupijem, nesumljivo bih isao na Sony! Samo je bilo pitanje vremena kada ce da pokida :)

Iddm sad da pogledam sta Kai kaze ;-)
 
Koja je poenta porediti fokusiranje 35mm 1.4 sa 50mm 1.4 i to jos Sigma + na blizinu??? Ne shvatam... Dobro pa nisu stavili neki telephoto na DSLR-ove... :d

Nije bitno fokusiranje na blizinu, nego sama mogucnost pronalazenja fokusa. Sigma to radi jako jako dobro, zapravo sto se tehnickog dela tice, na dxomark sajtu, ona dodje najbolji objektiv bilo za nikon bilo za canon.

Pa shodno tome je verovatno uzeo bas taj objekiv.

Poenta je da u mracnim uslovima, sony moze da fokusira i to brzo i precizno a dslr ne toliko. A to je bio jedan od glavnih aduta dslr-a u odnosu na mirrorless, opticki viewfinder koji pravi toliku razliku profesionalcima da ne mogu da predju na milc :)

Glavna stvar je, da je Sony uspeo da spakuje sve ovo u jedan "mali" aparat.
 
Kako to dxomark testira autofokus? Uveravam te da sigma art 35mm radi sporije i manje pouzdanije od canon/nikona 35/1.4.

Ovaj test je pogrešan iz nekoliko razloga. Razlika između 35mm i 50mm objektiva na ovako maloj razdaljini je ogromna. 50mm će imati vidno plići dof. Situacija native i 3rd party objektiva je očigledna. Međutim najveći problem je to što je na DSLR-ovima izabrana grupa tačaka. Ne verujete mi? Probajte sami. Spustite roletne, pa uporedite AF mogućnosti kada se koristi grupa tačaka, a kada jedna manja tačka. Što manja grupa ili tačka, to su AF performanse bolje. Pogotovo u slučaju Nikona koji je tek skoro počeo da koristi grupe tačaka i koji nije generalno dobar u automatskom odabiru tačaka (zašto Soniju nije ostavljeno da sam bira AF tačke). D750 fokusira dosta dobro, čak i sa budžet objektivima. Sa ugašenom AF lampom je minimalno slabiji od 5D3 u praksi (iako specifikacije kažu drugačije), međutim sa upaljenom AF lampom se ponaša kao da nije u mraku. Naravno, nije moguće/pristojno uvek koristiti AF lampu, ali ovaj test je daleko od realnih okolnosti.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno