Šta je novo?

Sony noviteti

^^ MM je lepo objasnio.

Deus, ajde da ne ulazimo (po 100-ti put) u priču DSLR vs napredni kompakt/prosumer. DSLR ne odgovara svakome. Čak šta više, znam veliki broj ljudi koji ne bi znali šta bi s' njim. Oni ne vise na ovakvim forumima, pa je teško čuti njihovu priču.

Plus još, budžet DSLR je pain-in-ass za video snimanja, pogotovo za neobavezna. Jeste li probali on-the-fly ručno fokusiranje njanjavim prstenom kit objektiva?!?
 
P.S. sad vidim diskusiju Sretene na koju foru je imaš za 550e osim ako nije polovna? A i onda je ekstra povoljno jer nova vidim po netu da je skoro svuda oko 1000 dolara, dodaš još pola toga i imaš A7 sa full frame senzorom koja je takođe relativno kompaktna...
 
čovek mi je tražio 550, video sam da je nov aparat, ima sve etikete i nalepnice, i kupio sam ga. Nije moje da pitam odakle mu i zasto ga prodaje po toj ceni. Ovih dana sam tek našao malo vremena da se igram sa njim, i tek sada vidim koliko tu ima opcija i koliko je ovo sve komplikovano za početnika. :)
 
čovek mi je tražio 550, video sam da je nov aparat, ima sve etikete i nalepnice, i kupio sam ga. Nije moje da pitam odakle mu i zasto ga prodaje po toj ceni. Ovih dana sam tek našao malo vremena da se igram sa njim, i tek sada vidim koliko tu ima opcija i koliko je ovo sve komplikovano za početnika. :)

Sretene, bi li mogao da postaviš koju fotku ovde? - Baš me interesuje kako radi i kako si ti zadovoljan. Privukao me je aparat, ali je cena kod nas visoka.. Bilo kakvu (subjektivno) lepu fotku, bez opterećenja :) Hvala i pozz!
 
Nije moje da pitam odakle mu i zasto ga prodaje po toj ceni.

pa sad..ako je vruća roba i ako ga kojim slučajem nađu kod tebe(za šta jeste mala šansa ali ako uhvate njega definitivno će i tebe naći) moraćeš ga vratiti bez opcije za cashback
 
^ ma da, samo sto nisu nasli.. pitanje minuta kad ce mu pokucati na vrata :d Mislim nije smesno al' ono, zna se kako to ide.

@ marti, sta mislis o tim glasinama? malo sve to zvuci nerealno, posebno ovo vezano za fps u 2k rez.
 
Sretene, bi li mogao da postaviš koju fotku ovde? - Baš me interesuje kako radi i kako si ti zadovoljan. Privukao me je aparat, ali je cena kod nas visoka.. Bilo kakvu (subjektivno) lepu fotku, bez opterećenja :) Hvala i pozz!

evo neke random slike, prve dve su crop, a druga je portret burazera. Nadam se da cu biti bolji sa vremenom ovih dana pa da konacno krenem da proucavam mogucnosti ovog aparata.
DSC00282 by Sreten Jovanovic, on Flickr
DSC00314 by Sreten Jovanovic, on Flickr
burazer joca by Sreten Jovanovic, on Flickr
 
Hvala. Ako su ti zapale za oko te slike, onda napredujem. Ja sam teški amater, ovo mi je prvi ozbiljniji aparat, polako učim kako se slika u manual modu i čemu šta služi.
 
@ marti, sta mislis o tim glasinama? malo sve to zvuci nerealno, posebno ovo vezano za fps u 2k rez.

Mis'im, cista marketing faMtazija. Logika imperijalnog superkapitalizma je da nam daje unapredjenja na kasicicu kako bi se profit maksimizirao iznad svih mogucih granica. Dakle nema revolucionarnih niti ce biti revolucionarnih pomaka, osim na papiru. Sve je evolutivni pomak. Medjutim, onda kada se desi znacajan breaktrough na polju tehnologije, to je samo onda kada te iste superkoporacije procene da je vreme za novu rundu izrabljivanja potrosaca, a vojni kompleks dobije novu iteraciju tehnologije. Civilna uvek kaska koju deceniju iza.
 
Dakle, ipak su vratili sensor shift stabilizaciju. Boj'o sam se da su skroz odustali od nje. Dakle, biće i više nestabilisanih objektiva u ponudi.

A kako će ovo raditi sa već stabilisanim objektivima? m3/4, kada se stabilisani objektiv (neki Panasonic) stavi na telo sa stabilizacijom (neki Oly), posvađaju se i svaki vodi svoju politiku, rezultat, strešena slika.
Kada bi Sony napravio da objektiv IS i senzor IS rade udruženo.... Aii! :D

edit: Aha, evo, piše da će raditi zajedno. Samo ne piše da li će zajedno raditi bolje nego svaka sama za sebe.
 
Poslednja izmena:
Ima dosta izmena, nije samo stabilizacija u telu - drugacije komande, grip, af sistem sa 117 tacaka,nesto kao A6k (odlican potvrdjujem), XAVC S kodek, RAW 14 bitni, 150 grama vise.
 
[YOUTUBE]eikcKu89fDs[/YOUTUBE]
 
This is how the Full Frame 2000mm f/11 lens look on the A7

A7.jpg


:d
 
35mm f/1.4 :)
 
Kosta care, a ja se pitam 'desi mesecima!
 
Poslednja izmena:
Mislim da ce to biti najveca 35mm 1.4 u odnosu na telo od svih sistema. Izgleda poprilicno nebalansirano sto se tice ergonomije, ali voleo bih da isprobam da se uverim da gresim. :)
 
Nazad
Vrh Dno