Šta je novo?

Sony noviteti

:d
First pictures of the ILCE-QX1 E-mount camera!

image3_zpsa1f737a7.jpg


SmartShot-QX1-mit-Xperia-von-Sony_04-640x447.jpg


SmartShot-QX1-mit-Xperia-von-Sony_01-640x447.jpg
 
Svidja mi se sto se Sony zaista trudi, pokusava nesto novo. Posto imam E mount objektive, vidim neke sasvim nove fotografske mogucnosti! :p :D
 
Marti, na tebe sam i pomislio kad sam video ovo :)
Meni se koncept QX10 i QX100 svideo kad sam ga video, a ovo je logican korak dalje...

Ono sto mene najvise zanima jeste dali je Sony sa ovime uspeo sebi da stvori novo trziste i koliko je ono?
Sa jedne strane, nemam utisak da prodaja ovoga ide dobro ali da je katastrofa ne bi Sony gurao dalje...
 
Dojmim se da Sony sa ovim i ne targetuje neku preveliku prodaju. Dovoljno im je što skreću pažnju na sebe.

Koji je najveći obektiv za E sistem? Kako li ovo izgleda s' time?!? :d
 
Najveci je 70-200 f4 i verovatno ovo izgleda kao malo veci poklopac na njemu! :d
 
^ :d :d

original.jpg
 
Hm! Ali super je što telefon uopšte ne mora biti na tom nosaču. Na stativ stavite samo objektiv, taj "poklopac" pozadi, te telefon u ruke, sedeneš pored, i škljocaj. :d
 
Zamisli samo sebe kao paparaca. Postaviš kameru u žbun i odeš svojim poslom. Fotke boli glava a ti na ručku u drugom gradu :p
 
Suviše skupo i glomazno za moj ukus.
 
Glomazno jeste, ali mu zato objektiv ima pozamasan opseg.
Verovatno najskuplji aparat sa 1'' senzorom.
Za manje parica, slicno nude kompakti sa 1'' senzorom ili entry level dslr sa aps-c-om, biraj...
 
Šta nudi slične performanse za tu lovu?

Pa, ovaj opseg, senzor i svetlosnu moć objaktiva, ne nudi niko. Svakako je jedinstven i nema ni približnu konkurenciju.

Ako imaš te pare i odgovara ti takav aparat, go for it...
 
Mozda ovaj novi canon x7 da mogne da mu parira u nekoj meri kad izadje i ako bude za normalne pare.
 
Ja mogu za 550 evra uzeti ovaj Sony nov, gledao sam sta nudi konkurencija, i u tom all in one fazonu, postoji Panasonic fz1000, medjutim Sony ima neke stvari koje se meni vise sviđaju.
 
Zato što ima odlican objektiv, manuelne kontrole za video, novi xvac codec, i odličan senzor iako je mali, weather seal I jos mnogo toga. Po svemu što sam procitao, uopšte nije aparat za potcenjivanje što lako možeš da vidis na internetu.
 
Svako po svom nahodjenju, ali dzaba njemu optika, kakva god kad ima senzor od 1", najjeftiniji Nikon ili Canon ce ga odrati u svemu, i to sa kit objektivom, a jefiniji je !

Nikada nemojte kupovati nesto sto lici na nesto sto nije :D Tako je i ovaj aparat navlaka za ljude ;) Toliko od mene ! Ali svakako ovaj aprat ne opravdava cenu i nije odlicna kupovina, sto cete shvatiti, na zalost, tek nakon nekog vremena !
 
Prvo treba pogledati video neki i neke fotografije pa onda reci da ce ga najjeftiniji dslr odrati, pogotovo sa kit lensom.
 
Nema tu sta da se gleda,naravno da ce da ga odere dslr, i razumem DeuS-a o cemu govori...ja sam rekao cim sam ga uzeo u ruke da novi sony po meni (doduse i oni raniji) uopste nije za kompakt klasu aparata!
 
U kom smislu će da ga odere dslr tipa nikon d3300 ili Canon 600d sa kit lensom?
 
Svako po svom nahodjenju, ali dzaba njemu optika, kakva god kad ima senzor od 1", najjeftiniji Nikon ili Canon ce ga odrati u svemu, i to sa kit objektivom, a jefiniji je !

Nikada nemojte kupovati nesto sto lici na nesto sto nije :D Tako je i ovaj aparat navlaka za ljude ;) Toliko od mene ! Ali svakako ovaj aprat ne opravdava cenu i nije odlicna kupovina, sto cete shvatiti, na zalost, tek nakon nekog vremena !

Sa kit objektivom, možda baš i neće. 1" nije malo kada se ispred turi 2.8 objektiv (kroz ceo raspon je 2.8).

RX10 nema konkurenciju. Canon G7x je pre konkurencija RX100.

Ako ga imaš za 550eur i odgovara ti ovakav gadget, nema šta da razmišljaš. To je to.
 
Sreten je zaboravio da napise da je vec imao RX100 II i da je bio (pre)zadovoljan tim kompaktom, da nece dslr a da 'oce da izvlaci maksimum iz te RX klase.. to mozda nije svima razumljivo i logicno ali valjda zato i postoji ta klasa.
 
U kom smislu će da ga odere dslr tipa nikon d3300 ili Canon 600d sa kit lensom?
U smislu d3100 sa 18-55...
Cenim misljenje NSHappy, nisam video aparat, ali prvo velicina senzora ne moze da parira aps-c senzoru, po svemu, iso, dof, verujem da je i dinamika losa.

Poenta je sto kupujes nesto sto lici na dslr, a ni po cemu to nije, samo opterecuje sa svojom velicinom, a opet, glavna stvar, zamena objektiva nije moguca...

Imao sam jednom oly, koji ima 4/3 senzor, i stavio sam mu najkvalitetniji objektiv koji postoji za taj sistem, Pan-leica 25mm 1.4, i tu tek sa OMD em5 moze da parira nekom dslr-u, a 4/3 je dosta veci od 1" senzora !

EDIT :
I tih 2.8 kroz ceo otvor, da mu je 1.4 kroz ceo otvor, opet tu dof ne moze da bude ni slican kao na opet bilo kom dslr-u sa Aps-c senzorom, o ff da ne govorim..

Evo sad ga gledam, pa on je veci i od D3x00 i od D5x00 :d, opet ja da dodam, da se ne zezamo, pa ovog koji god senzor, tipa iz Canon 20D ili ranije ili Nikon 50D dere, gledao sam testove da mu je iso upotrebljiv do 400 :D ...

A sto se tice cene. za te pare, kupis od Micka Canon 5D, koji je malo samo veci od ovog cudovista, a ceo je metalan i solidno napravljen i uzmes ljudski objektiv, koji god, ne prelazis cifru od 550 Evra, a fotke, ne treba komentarisati koja je razlika ...
EVF na Sony A7, koji je neuporediv sa ovim, nije za poredjenje sa pravim viewfinderom !

A posto hoces video, bilo koji Canon, od starih 550D koje mozes prilicno povoljno da dobijes, i uzmes sa njim Tamron 17-50 2.8 VC i cao !
 
Poslednja izmena:
pročitao sam par recenzija i sve se bile iznenađujuće dobre, pogotovo video mode, ima procesor kao A7, iscitava ceo senzor, ne preskače i ne kropuje nista, a sa 2.8 brendom i ovim lensom pravi izuzetan video zapis a ti dslr koje ste naveli, nemaju tu šta da traže sigurno. Ja verujem da je bolje imati veći senzor, ali preterano ste skeptični kada je u pitanju ovaj Sony . Imao sam rx100m2 i to je bio izuzetan compakt, ali sa 1.8 brenda brzo ode na 4.9 pa mi je to često bio problem ako nema dovoljno svetla. Ja amaterski slikam, smatram da je pametnije kupiti najbolji aparat sa malim senzorom od nekog entry dslr-a samo zato što ima veći senzor, a ni približno mogućnosti i opcija kao ovaj Sony.
http://www.dpreview.com/forums/thread/3575989
 
Poslednja izmena:
Vidi, ne pada mi na pamet da ulazim u neku raspravu, ili da te nagovaram na bilo sta, ali cini mi se da imam malo vise iskustva od tebe, pa mozda mogu da ti ustedim neke pare, a mozda i otvorim neke nove vidike !

Prvo, ne mozes da citas sta negde tamo pise da bi formirao svoje misljenje, drugo, rx100 kao i ovaj 10 je igracka, nista vise od toga !
Marketing jakih kuca je vrlo delotvoran ocigledno, ja sam isto tako gledao kada sam kupovao prvi aparat koji nije kompakt, i samo sam trazio izgovore zasto je bolji i koliko i sve mi je to bilo jako logicno, medjutim stvari su malo drugacije u stvarnosti....

Ali samo jednu stvar da podelim sa tobom, velicina senzora je srazmerna kvalitetu fotografije, i to je poenta, mogu oni da izvlace sta god hoces od malih senzora ali dzaba ...

E sad poenta, da je ovo mali i kompaktan aparat kao sto je taj rx100 ili canon s1x0 to bi sve imalo smisla, ali nije ! I tu gubi svaku poentu, dzaba da stavis najkvalitetniju optiku na svetu, kad senzor ne moze da je isprati :)

I ovo za kraj, ti ovde ako trazis potvrdu za kupovinu, na pogresno mesto si dosao, po meni, nista ne moze da opravda ovako visoku cenu, i za daleko manje pare mozes da dobijes neuporedivo bolju stvar ! A ne mogu da citam kakve opcije ima Sony rx10 od panorame do banane... ne bavim se videom ali sumnjam da ima jednu opciju vise, a da nije totalno besmislena, nego MAgic Lanter sa Canon 550D !
 
Ja sam bio ubedjen da se prica o rx100 iii sve vreme a ne rx10 :)
 
Cini mi se da se malo preteruje sa tom famom o "velikim i malim" senzorima...
Sve danas pravi dobre fotke, taj Sony senzor kida, covek hoce da pravi porodicne fotke, ne da radi stock, pravi izlozbe, radi editorijale. Treba mu all around univerzalna masina, nece da menja objektive, ima pare i povoljnu ponudu. Nije mala masina ali zaheban objektiv a svi znamo da je to najbitnija stvar. Njega ne interesuje bokeh, i sve ono o cemu se ovde prica. Ljudi, family photos, get real!
 
Nazad
Vrh Dno