Šta je novo?

Sony noviteti

Carnex

Čuven
Učlanjen(a)
22.05.2002
Poruke
971
Poena
619
Da ne otvaramo posebnu temu za svako novi aparat evo jednog grupnog

Sony alpha 6000

kamera deluje veoma dobro, naročito po prvim utiscima. Najbži AF na svetu kažu, 0.06sec. Osim toga mnogo malih unapređenja poput remote kontrola preko kompjutera, bolja obrada JPEGova, 11fps burst sa 49 RAWimg baferom itd. Ova zamena za nex 6 deluje, opet, odlično i samo teba da se vidi koje će mane da isplivaju kada ljudi provedu vreme sa njom.

a60001.jpg
a60002.jpg


http://www.ephotozine.com/article/sony-alpha-a6000--ilce-6000--hands-on-review-24041

[YOUTUBE]Q6N2KQ26fd4[/YOUTUBE]
 
Poslednja izmena:
Pa, kažu da su povećali DR tog ekrančića, prikaz boja i osvetljaj. Jes da je malo manji, ali ima bolji prikaz.

...bar tako pričaju.
 
Mora da sam pogresno onda negde procitao, zapamtio sam da je manji sa daleko manjom rezorucijom, ako je nex6 imao 2.44 ovaj sad ima 1.44 miliona tacaka ....

Nije ni bitno, meni se jako dopada ceo koncept mirrorless aparata, jer sam i sam pokusavao sa Olympusom, EP1 pa sam se posle njega vracao na DSLR, da li sam imao tad 500D, pa sam opet pozeleo da to sve bude lakse za nosenje, da bih mogao stalno da ga nosim sa sobom, pa sam uzeo EP3, koji je bio fantastican sto se tice svega, pogotovo AF sistema, ali mi je opet falio taj kvalitet DSLR-a koji je u tom trenutku bio neuporedivo bolji !

SOny mi je uvek bio privlacan, ali nikada nisu izbacili neke konkretne objektive, bar pre tih par godina kada sam ja gledao, a meni je ceo koncept koriscenja adaptera, znam da se vecina nece sloziti sa mnom, ali to mi je beskorisno !
Stvaljati neke teske manuelne objektive prvo na adapter pa onda na kompaktno telo bilo nex-a ili kog god ML aparata.

Sad velike nade iskreno polazem u Sony A7 i A7r, mada bih voleo licno da ih isprobam, jer naravno na netu ima svakojakih komentara vezanih za njega :)
 
Pa, evo šta sve postoji za NEX-a: http://www.bhphotovideo.com/c/searc...)&ci=17912&N=4196380428+4099560915+3999800997

Ponuda je sada sasvim ok, ali, sve to uglavnom nema kod nas već se treba snalaziti da se kupi, a da ne pričam ako bi neko malo da pogleda i proba. To je već problem i napolju a kamo li kod nas.
Plus što su cene pojedinih objektiva prevelike. Recimo, meni je UWA jedan od najbitnijih objektiva koji koristim, i za Sony, kod nas je taj 10-18 skoro 1000eur. Ni u Mađarskoj nije mnogo manje.

Ali, kome ne treba UWA niti neki veliki zoom, može sastaviti sasvim fin i povoljan sistem zasnovan na NEX-u. NEX3 sa onom zoom palačinkom se sada može kod nas naći za manje od 350eur.

Što se A7 i A7r tiče, biće ga jako teško videti kod nas. U radnji će koštati k'o bubreg, ako ga igde uopšte bude bilo. Dakle, samo mađarske veze, bez probe... :(
 
Poslednja izmena:
[YOUTUBE]ZTtGbYgM6e4[/YOUTUBE]
 
A7s video uz 5D MkIII za poređenje. Vau...

"Both cameras were set up on same ISO and shutter speed. Both with std camera profiles. Same lens Zeiss ZF.2 25mm was used on both and we used the highest recording bitrates on both cams. ALL-I on Canon and XAVCs on Sony"

 
Poslednja izmena:
Vrh ako to bude radilo u praksi kao na papiru :)
 
Ovaj senzor je pre svega namenjen "kompaktima" tj. nekim buducim varijacijama na temu RX1 kod kojih je jako zajebano postici malu registracionu distancu zbog veoma ostrog ugla pod kojim svetlo pada na coskove senzora a koje ne prija "obicnim" foto receptorima.
 
Taj test je mnogo čudan. Na iso 200 (osnovni iso RX10) i 400 Sony ubija Panasonic u oštrini (raw). Od ISO 800 nadalje Panasonic ubija Sony. Mnogo čudno. (pogledati studio comparison, karte dole levo i grafiku malo gore desno od centra)
 
Dobro pa nisu zid izgletovani slikali za prvi put!! Inace jedva cekam da vidim kako ce da tece sve ovo u skorijoj buducnosti. Vec sad imaju ogromnih problema sa konstrukcijom zoom objektiva!
 
Signal to noise ratio of 5DMIII? I call BS on this one.
 
Da, to je bas :d
 
Evo, gled'o ja malo u pasulj, sip'o toljeno olovo u 'ladnu vodu, a bacao sam i neke kosti, i sa sigurnošću mogu reći sledeće. Biće izuzetno mali, vrhunskog kvaliteta slike i papreno skup.

:D
 
Ko zna, videćemo. Još puno meseci ima dotle, do predstavljanja konkretnog proizvoda.
 
Vau, ne znam da li da se smejem ili da se valjam po podu

sonyxperiaflashzps2aa15a.png


Mada je ovo ispod stvarno zanimljivo

sonyxperiz3zpsec6e323a.png
 
U prolazu, ide kod kolege koji treba da ga testira. Meni kao amateru deluje kao solidan fotoaparat, a kao neki početni utisak izdvojio bih da autofokus radi dosta loš posao.
 

Prilozi

  • IMG_20140816_204952.jpg
    IMG_20140816_204952.jpg
    774.1 KB · Pregleda: 190
  • IMG_20140816_205633.jpg
    IMG_20140816_205633.jpg
    783.4 KB · Pregleda: 182
Sony A5000 posedujem, uz A6000, vec mesec dana i ne bih rekao da ima los autofokus! Sa kit objektivom sasvim solidno radi u dnevnim uslovima, sa boljim staklima tipa 35 1.8 i 10-18, radi vise nego odlicno. Igranje sa setovanjem fokusa daje vrlo interesantne, razlicite rezultate.
 
Koliko ja vidim, to mu dodje A5100 = A6000 - EVF - 11fps + tacskrin + XAVC + (A5000+200$) :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno