Šta je novo?

Koju graficku tablu kupiti?

Espada

Slavan
Učlanjen(a)
16.05.2011
Poruke
1,068
Poena
225
Pozdrav,

Zeleo bih da kupim neku graficku tablu jer iz hobija se vec neko vreme bavim crtanjem portreta i slicno, uglavno olovkom, pa sam hteo da se oprobam u digitalnom crtanju:) Budzet mi je 6-7 hiljada, jel se moze naci nesto solidno za te pare za pocetak.
 
Za te pare ovo izgleda ok Genius Mousepen i608X. Imaš predefinisane tastere na njoj, što je veliki plus, imaš user define tastere, što je još veći plus, nivo pritiska 1024, dovoljno velika, izgleda pristojno. Nisam koristio ali izgleda mi sasvim ok za tu cenu. Imam neki Bamboo od pre par godina, šljaka super, nema nekog vidljivog laga, ali je cena poprilično veća a sama radna površina manja. Nije neki problem, uglavnom to što radim radim na nekom relativno velikom zumu, pa ima mesta, ali ovaj Genius mi deluje kao odlična kupovina za te pare. Proveri samo koliko vrhova dobiješ uz tu koju budeš uzimao, jer je to potrošni materijal... ali ono, baš se troši... Takođe vidi gde možeš da ih kupiš kod nas, jer ako kupuješ preko, vrhovi koštaju tipa 10 dolara 5 komada, a poštarina 30 pa se nikako ne isplati...
Kasnije, uzmeš neki Intuos sa prepoznavanjima nagiba, 8 miliona nivoa pritisaka i slično ;)
 
Hvala na odgovoru:) I ja sam u medjuvremenu naleteo na tu genius, samo me brinu ti vrhovi cinimi se da se ne dobijaju rezevni, moracu da odem do radnje da proverim.
 
Nema na čemu :)
Proveri obavezno jer ti vrhovi odlaze brzinom svetlosti, pogotovo ako koristiš tablu intenzivno... Pogotovo ako ne možeš da ih dobaviš od preko po nekim normalnim cenama.
Uz ovaj Bamboo sam dobio 3 rezervne, ali uz neko ne preterano intenzivno korišćenje to ode za 10tak meseci. Zavisi koliko je koristiš.
Doduše to je kod Wacoma normalno jer im je površina grublja, kao da bi emulirali papir, ali za vrhove je smrt jer je trenje veće. Ljudi su, naši naravno, a i ovi preko jer je bilo dosta polemike oko toga, preko table stavljali providnu foliju, pa tako ublažili habanje materijala...
 
Nazad
Vrh Dno