Šta je novo?

LG G Pro 2

Nije sad nesto strasno, ali bi moglo da se ukloni u nekoj od sledecih nadogradnji.
Za bateriju i ovaj zerolemon mod samo cu reci karakondzula. Prosto tel ne lici na sebe i meni je odvratno. Bolje da nosim dodatnu bateriju sa sobom nego ovo.
Kad smo vec kod baterije, sa 20% napuni se za ~90min do kraja. Kad ga skinem sa punjaca padne do 97% za desetak minuta i onda drzi odlicno. Obicno mi izdrzi malo jace od dan.
 
Meni u sustini nije vazno to sto nema fm radio ali me je zanimalo da proverim dal postoji mogucnost za time ili ne.Sto se tice baterije jako se brzo puni i mislim da za oko 60-90 min napuni 100% bateriju.Ponovicu jos jednom da sam generalno jako zadovoljan sa telefonom.Jedina mana koju sam primetio je ta sto je signal definitivno slabiji nego na starom HTC Wildfire S.Doduse to necu uzeti kao minus LG-a nego vise kao minus nase lose mreze koja je jos uvek na nivou srednjeg veka.Ali u svakom slucaju bio bi srecniji da je signal malo bolji.Pored te sitne mane sve ostalo je savrseno.Baterija mi traje obicno oko 2 puna dana ili oko 50-tak sati.To je kad slusam muziku , idem na net , saljem sms i zovem.Da ga manje koristim ladno bi izdrzao 3 dana.To je fantasticno s obzirom da je stari HTC trajao jedva 1 dan i to uz minimalno koriscenje.Inace fotoaparat je zaista dobar a takodje sam isprobao 4k video i prezadovoljan sam.Kad bi merio od 1 do 10 telefon bi dobio 9+
 
Interesuje me da li ga iskljucujes nocu? Ovo pitam jer ja moj telefon koji doduse nije smart iskljucujem uvek nocu i ukoliko bih kupio smartfon i njega bih iskljucivao a ne samo da mi je na standbay-u. To mi je nekako navika jos od prvog telefona. I koja si mreza?
 
Nema potrebe iskljucivati, jedino ako te neko zove nocu pa da te ne probudi. Ali opet imas quiet mode koji podesis i nema problema. Ovo za mrezu se u potpunosti slazem. Ako ti sta znaci ja sam na MTS, ali nema razloga za brigu, ne gubi se signal skroz, samo je slabiji nego sa starijim telefonima. Posle alkatela 992d ovo je blago receno olaksanje. Jedino sto je losije u odnosu na alkatela je signal za mrezu.
Za apdejt, bio je jedan za aplikacije, instaliran i nista znacajno nije promenjeno (samo mislim da mi je on s*ebao aplikaciju za poruke da se ukljucuje ekran kad stigne sms).
 
Ne zove me niko nocu vec sam mislio da tim iskljucivanjem ustedim jos malo na bateriji. Inace sam kod Telenora.
 
Ukljuci tokom noci airplane mode i neces imati signala i samim tim ti prakticki nece potrositi vise od 1-2% :)
 
Meni toliko potrosi, a da pri tom nista ne diram. Cak imam utisak da ce vise ostetiti bateriju ako bude iskljucivao telefon svako vece na 7-8 sati.
 
Smart phone se noću drži na punjaču nek novi dan počinješ sa 100%. I ne, time nećeš skratiti vek trajanja baterije.
 
Ne znam zasto bih stavljao na punjac kad ima preko 70% baterije? Mislio sam da steti bateriji ako se iskljuci telefon svako vece. Cek, ako je na punjacu pun i ostane tako par sati, ne steti bateriji uopste?
 
Jok, prelazi na trickle charge, pusti povremeno malo struje tek da ostane na 100%
 
Ne iskljucujem ga nikad.Znaci traje puna 2 dana u 99% slucaja.Nekad naguram oko 52h ali vecinom traje oko 48h baterija.Nekad mi traje 1 dan ali to kad ga maltretiram maximalno.Konkretno sad mi traje 10h i baterija je na 94%.Mreza mi je MTS.Inace i na HTC-u sam na MTS mrezi.U sustini nije na LG-u mnogo losiji signal nego na HTC ali ipak je losiji.Tako da ukoliko ima negde losiji signal na LG-u definitivno pukne mreza.Ali opet ponavljam da mislim da to nije do LG-a problem nego do nase mreze.Imao sam prilike da testiram Iphone 4S i mogu reci da je signal bio jos losiji nego na LG-u.Pre nekih mesec dana sam isao na teren kod jednog momka i trebalo mi je da zovem call centar na VIP mrezi.I tamo je bio los signal a meni je trebalo oko 20 min da ne pukne veza da bi pricao sa operaterom.I posto mi je na LG-u pucao stalno signal lik je ponudio Iphone 4S da probamo dal ce i njemu puci signal.Rezultati su bili porazavajuci za Iphone.Na iphone 4S veza je pucala na svakih 1 min dok je LG izdrzao od 10-20 min.Posto nisam imao sa sobom adapter za SIM karticu nisam mogao da probam na HTC-u.Poenta je da ne bi mogao da kazem sa sigurnoscu od 100% dal je signal na HTC-u mnogo bolji ali mislim da jeste za nijansu.Nisam strucnjak za ovu oblast ali citao sam na jednom forumu da je 3g signal mnogo slabiji nego klasican signal za stare telefone.Pa samim tim je potrebno da signal za nove telefone bude mnogo jaci da bi imali pun signal.Koliko sam ja njega razumeo nisu krivi losi telefoni nego nasa mreza koja je stavila jako slab 3G signal pa samim tim su stari telefoni u mnogo boljoj prednosti nego novi telefoni.Jer kao klasican signal ima mnogo bolji proboj i samim tim je tu stari telefon u prednosti.Ja se ogradjujem od ove teorije jer zaista ne znam dal taj covek lupa kojesta ili je to istina.Ali cinjenica je da u mom gradu vecina ljudi ima problem sa 3g internetom.U jedno 90% grada ljudi imaju problem sa 3g mrezom.Vecina njih maximum sto moze da dobije je bedni EDGE koji ne moze na racunaru ni google da otvori normalno_Osim centra grada i jos par mesta ceo grad nema 3g mrezu.Ne znam dal to ima veze sa mojim telefonom ali konkretno u mojoj firmi niko nema 3g internet dok ja kuci hvatam odlicno 3g interner.Inace firma mi se nalazi oko 300m od kuce.
 
Poslednja izmena:
na koliko posto baterije je najbolje staviti da se puni telefon telefon? i jel smeta da ga stavim recimo na oko 50ak % da se na brzinu napuni do 80ak?
 
na koliko posto baterije je najbolje staviti da se puni telefon telefon? i jel smeta da ga stavim recimo na oko 50ak % da se na brzinu napuni do 80ak?

Ne da ne smeta nego se preporučuje.
Ako je moguće, ne dozvoliti bateriji da padne ispod recimo 30ak procenata. Dopunjavati kad god se ukaže prilika.
 
@broz,ovo nisam znao.Da dopunjujes sto cesce bateriju i duze ce ti trajati...zanimljivo...
 
Ne da ne smeta nego se preporučuje.

Ja sam praznio i punio kad god sam mogao S2 i nikad nisam imao problem 2 godine. Bio on na 80 ili 5 ili 50. Nikakvu degradaciju baterije nisam imao.


Edit: Lose sam procitao, puno negacija :p

Inace ja vecinom na oko ~20% stavljam, mada generalno kad znam da cu zaginuti i mozda necu doci kuci tu noc kuci, onda se stavlja i kad ima 70-80% :)
 
Poslednja izmena:
@broz,ovo nisam znao.Da dopunjujes sto cesce bateriju i duze ce ti trajati...zanimljivo...

Pa da, ovo su nove generacije baterija posebno na što bi naš narod rekao flagship modelima. Većina jeftinih telefona ima lošije baterije tj prave se od lošijih ćelija.
Prvo, baterije novije generacije ne vole full pražnjenje kao što je slučaj sa NiMH, na primer. I ciklusi se broje tako što je 5 x punjenje po 20% isto kao jedno od 100% tj predstavlja jedan pun ciklus.
Ukratko, puni kad god stigneš.
 
Ne da ne smeta nego se preporučuje.
Ako je moguće, ne dozvoliti bateriji da padne ispod recimo 30ak procenata. Dopunjavati kad god se ukaže prilika.

nisam znao to za dopunjavanje. cuo sam da nije bas dobro da pada ispod 30%,na tim procentima ga i stavljam na punjenje,ali nisam znao za to dopunjavanje. super,jos bolje.
hvala!
 
Inace ja vecinom na oko ~20% stavljam, mada generalno kad znam da cu zaginuti i mozda necu doci kuci tu noc kuci, onda se stavlja i kad ima 70-80% :)

Potpuno ista situacija kod mene.

Kad se puni i napuni se, ako odmah skinem sa punjaca isprazni se do 97% veoma brzo (~10 min) i onda sve normalno. Ako ostavim duze na punjacu, jos mozda pola sata, stoji dugo na 100%. Inace sa 20% do 100% puni se za ~85 minuta.
 
nisam znao to za dopunjavanje. cuo sam da nije bas dobro da pada ispod 30%,na tim procentima ga i stavljam na punjenje,ali nisam znao za to dopunjavanje. super,jos bolje.
hvala!

ma nemoj da si lud da se opterećuješ time, puni kad god stigneš... ne valja da se se previše isprazni iz razloga što što je praznija baterija biće jača struja punjenja u početku = veće grejanje baterije, a toplota je ono što joj skraćuje životni vek. iz istog razloga nije baš preporučljivo drndati telefon dok se puni (pa još na tim sitnim procentima) nečim zahtevnim tipa igre...
 
ma nemoj da si lud da se opterećuješ time, puni kad god stigneš... ne valja da se se previše isprazni iz razloga što što je praznija baterija biće jača struja punjenja u početku = veće grejanje baterije, a toplota je ono što joj skraćuje životni vek. iz istog razloga nije baš preporučljivo drndati telefon dok se puni (pa još na tim sitnim procentima) nečim zahtevnim tipa igre...

Znam da je off ali da li ovo pravilo punjenja vazi i za baterije tableta?
 
ma nemoj da si lud da se opterećuješ time, puni kad god stigneš... ne valja da se se previše isprazni iz razloga što što je praznija baterija biće jača struja punjenja u početku = veće grejanje baterije, a toplota je ono što joj skraćuje životni vek. iz istog razloga nije baš preporučljivo drndati telefon dok se puni (pa još na tim sitnim procentima) nečim zahtevnim tipa igre...

Dobro si mi rekao,ja sam uglavnom pazio na te stvari iz predostroznosti. Mislio sam da ce brze da crkne ako je tako cesto budem akao i punio kad god. Ovako je mnogo bolje i prakticnije.
Sad kad kazes za tu toplotu i pregrevanje,sta je sa igricama? Ja kad igram rracing3 ili neku drugu zahtevnu igricu bas se zagreje baterija. Cuo sam da je to normalno,ali sta je sa vekom baterije?

P.s. juce sam azurirao chrome,i sada se navigacijske tipke povlace pri gledanju preko celog ekrana. Sada je to 5.9" u punom sjaju,ideeeemooooo! :)
 
Dobro si mi rekao,ja sam uglavnom pazio na te stvari iz predostroznosti. Mislio sam da ce brze da crkne ako je tako cesto budem akao i punio kad god. Ovako je mnogo bolje i prakticnije.
Sad kad kazes za tu toplotu i pregrevanje,sta je sa igricama? Ja kad igram rracing3 ili neku drugu zahtevnu igricu bas se zagreje baterija. Cuo sam da je to normalno,ali sta je sa vekom baterije?
Pa to je ok, nisu one baš tako svilene... Možda bi bilo neke degradacije ako koristiš telefon kao gaming konzolu 24h dnevno, za što bi se reklo normalnu upotrebu je i predviđen i napravljen... Svakako je prilična razlika između igranja igrica dok je na punjaču sa 5% i kad nije na punjaču, možeš da probaš jednom :D

Mislim da se baterije deklarišu da imaju performanse slične onim dok su nove do nekih 1000 ciklusa, a broz reče šta je ciklus... Danas je sve to manji problem na telefonima koji imaju dobro trajanje baterije, ređe imaš i potrebu da ih puniš.

Rezime, ne brineš o zdravlju baterije ništa specijalno, samo eto izbegavaš da je redovno cediš ispod 10-15 posto i izbegavaš da mnogo drndaš tel dok se puni, naročito na tim nižim procentima i to je to. Naravno to ne znači da ne smeš da se dopisuješ dok je na punjaču i sl :)
 
Pa to je ok, nisu one baš tako svilene... Možda bi bilo neke degradacije ako koristiš telefon kao gaming konzolu 24h dnevno, za što bi se reklo normalnu upotrebu je i predviđen i napravljen... Svakako je prilična razlika između igranja igrica dok je na punjaču sa 5% i kad nije na punjaču, možeš da probaš jednom :D

Mislim da se baterije deklarišu da imaju performanse slične onim dok su nove do nekih 1000 ciklusa, a broz reče šta je ciklus... Danas je sve to manji problem na telefonima koji imaju dobro trajanje baterije, ređe imaš i potrebu da ih puniš.

Rezime, ne brineš o zdravlju baterije ništa specijalno, samo eto izbegavaš da je redovno cediš ispod 10-15 posto i izbegavaš da mnogo drndaš tel dok se puni, naročito na tim nižim procentima i to je to. Naravno to ne znači da ne smeš da se dopisuješ dok je na punjaču i sl :)

aha,jasno mi je. super sto je tako. ne drndam telefon kad se puni,nisam toliki zavisnik,tako da sto se toga tice nema problema :)
hvala na odgovoru! :)
 
Kakav je zvuk kod ovog telefona? Kad je muzika u pitanju.
 
Poslednja izmena:
Kakav je zvuk kod ovog telefona? Kad je muzika u pitanju.

Muzika je okej. Jacina zvuka je zadovoljavajuca,mada bi mogla biti glasnija. Ja ne slusam mnogo glasno muziku,tako da ce nekima biti tiha. Zvucnik je super,ja sam zadovoljan.

Sto se tice slusalica,nisu nesto,mada ce ona vecinu korisnika zadovoljiti. Meni recimo odgovara samo najmanja velicina gume
za bubice,ali i njih moram cesto da namestam jer je kabal prilicno tezak i pri hodanju ih povlaci iz uveta.

Ali,ono,ko nije zahtevan,njemu ce sve biti vrh. :)
 
Kakav je zvuk kod ovog telefona? Kad je muzika u pitanju.

Kvalitet je vrh, u slušalicama MX 880 koje ja koristim a ja sam ti picajzla kad je zvuk u pitanju. Zvučnih je fantastičan i za klasu iznad one kante u Note 3 recimo.
Prijalo bi mi da je glasniji kao što reče čovek, ali namerno ga obara da ne bi oštetio sluh...
 
Imao sam danas jedan problem sa ovim modelom telefona pa me interesuje sta bi mogao biti problem.Stavio sam telefon jutros oko 4.30 na punjac,bio je na oko 30 posto baterije.Skinuo sam ga sa punjaca oko 9.30 casova.Znaci bio je na 100 posto sto se tice baterije.
Nisam mogao pa skoro dva sata da ostvarim ni jedan poziv,nebitno da li ja zovem ili mene neko zove,u slusalici se nista ne cuje.Ako mene neko pozove telefon zvoni normalno,ja se javim i sa druge strane nista ne cujem niti mene sagovornik cuje.Kad ja pozovem nekoga na mob ne cujem u slusalici da mu fon zvoni vec jednostavno ustanovim da je veza povezana tako sto vidim da odbrojava vreme u sekundama i tako znam da se sagovornik javio na telefon.Ali niti ja njega cujem niti on mene cuje.Pozivao sam i mts mrezu koju i ja koristim i druge mreze.
Inace za sve to vreme viber i skayp funkcionisu normalno koga god da pozovem.
Prvo sto sam uradio bilo je da uradim fabricki reset telefona i vadio sam bateriju,sim karticu i micro sd.Posle par minuta vratio bateriju,probam da pozovem i isto se desava.Probali su da me pozovu i sa fiksnog broja i isto se desavalo da se nista ne cuje.Niti oni mene cuju niti ja njih cujem nebitno ko koga poziva.Instaliram viber i pozovem nekoga sve radi besprekorno.
Fon je star tacno mesec dana i pod garancijom je dve godine.
Fon inace nosi oznaku g pro 2 d838 i pravljen je za azijsko trziste.Verzija softvera je D83810b-466-92.Fabricki je kitkat.
Vec sam se bio spakovao i krenuo do servisa i kad sam dosao do radnje gde sam kupio fon reko aj da pokusam da pozovem jos nekoga da se ne blamiram ako radi i pozovem neki broj telefona i cujem kako fon zvoni kod sagovornika i bez problema se uspostavi veza i ja ga cujem besprekorno a i on mene.
Baterija je u tom trenutku bila na nekih 94 posto.
I dalje sam u cudu.Vise me kopka sta je mogao biti problem i zasto pa skoro dva sata nisam mogao da uspostavim i primim nijedan poziv normalno?
Inace sve ostalo je radilo besprekorno sto se tice 3g mreze,wi-fi mreze.Pokazivao je da ima pun signal.
Kako je moguce da mu ni fabricki reset nije pomogao da se vrati u normalu i kad sam vec resio da ga odnesem do servisa on proradi sam od sebe kao da mu nista nije bilo.
Da li je neko imao mozda slican problem i ako jeste kako ga je resio?Od kada se vratio u normalu telefon radi odlicno.
Zvao sam i servis i oni misle da je fon nesto softverski zabagovao i rekli su mi da ga donesem do njih ako se opet ponovi problem.
 
Poslednja izmena:
Imao sam danas jedan problem sa ovim modelom telefona pa me interesuje sta bi mogao biti problem.Stavio sam telefon jutros oko 4.30 na punjac,bio je na oko 30 posto baterije.Skinuo sam ga sa punjaca oko 9.30 casova.Znaci bio je na 100 posto sto se tice baterije.
Nisam mogao pa skoro dva sata da ostvarim ni jedan poziv,nebitno da li ja zovem ili mene neko zove,u slusalici se nista ne cuje.Ako mene neko pozove telefon zvoni normalno,ja se javim i sa druge strane nista ne cujem niti mene sagovornik cuje.Kad ja pozovem nekoga na mob ne cujem u slusalici da mu fon zvoni vec jednostavno ustanovim da je veza povezana tako sto vidim da odbrojava vreme u sekundama i tako znam da se sagovornik javio na telefon.Ali niti ja njega cujem niti on mene cuje.Pozivao sam i mts mrezu koju i ja koristim i druge mreze.
Inace za sve to vreme viber i skayp funkcionisu normalno koga god da pozovem.
Prvo sto sam uradio bilo je da uradim fabricki reset telefona i vadio sam bateriju,sim karticu i micro sd.Posle par minuta vratio bateriju,probam da pozovem i isto se desava.Probali su da me pozovu i sa fiksnog broja i isto se desavalo da se nista ne cuje.Niti oni mene cuju niti ja njih cujem nebitno ko koga poziva.Instaliram viber i pozovem nekoga sve radi besprekorno.
Fon je star tacno mesec dana i pod garancijom je dve godine.
Fon inace nosi oznaku g pro 2 d838 i pravljen je za azijsko trziste.Verzija softvera je D83810b-466-92.Fabricki je kitkat.
Vec sam se bio spakovao i krenuo do servisa i kad sam dosao do radnje gde sam kupio fon reko aj da pokusam da pozovem jos nekoga da se ne blamiram ako radi i pozovem neki broj telefona i cujem kako fon zvoni kod sagovornika i bez problema se uspostavi veza i ja ga cujem besprekorno a i on mene.
Baterija je u tom trenutku bila na nekih 94 posto.
I dalje sam u cudu.Vise me kopka sta je mogao biti problem i zasto pa skoro dva sata nisam mogao da uspostavim i primim nijedan poziv normalno?
Inace sve ostalo je radilo besprekorno sto se tice 3g mreze,wi-fi mreze.Pokazivao je da ima pun signal.
Kako je moguce da mu ni fabricki reset nije pomogao da se vrati u normalu i kad sam vec resio da ga odnesem do servisa on proradi sam od sebe kao da mu nista nije bilo.
Da li je neko imao mozda slican problem i ako jeste kako ga je resio?Od kada se vratio u normalu telefon radi odlicno.
Zvao sam i servis i oni misle da je fon nesto softverski zabagovao i rekli su mi da ga donesem do njih ako se opet ponovi problem.
Problem je kartica sigurno,sa telefonom je sve ok.bar je meni tako bilo na m8,nemoj da brines:)idi do mts-a neka ti daju novu karticu da se ne bi opet nesto slicno desilo.
 
Kazi mi sta se tebi konkretno desavalo sa telefonom?Isto nisi mogao da uspostavis vezu sa nekim korisnikom i on sa tobom ili ti se desavalo nesto slicno?Najmanji mi je problem da odem do mts-a i da uzmem drugu karticu ako ce to resiti problem.U servisu su mi rekli da je problem najverovatnije softver koji je nesto zabagovao i kasnije se sam od sebe vratio u normalu.



Problem je kartica sigurno,sa telefonom je sve ok.bar je meni tako bilo na m8,nemoj da brines:)idi do mts-a neka ti daju novu karticu da se ne bi opet nesto slicno desilo.
 
Nazad
Vrh Dno