Šta je novo?

LG G Pro 2

Niko ne moze sigurno reci sta je original a sta ne, ali gledajuci kako izgleda strana baterije sa detaljnijim podacima najvise ova sa amazona lici.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Drugar koristi g pro 2 model d838 i povremeno dobija zeleni ekran i ispise mu neki error ali ne uspe da vidi sta je.Posle pomaze samo vadjenje baterije.Ovo mu se desilo jedno 4 puta da dobije zeleni ekran i jednom je dobio i crni ekran.Ovo mu se desava po njegovom misljenju kada pokrene dve ili tri aplikacije odjednom.
Sta moze da pravi problem?Da li bi instaliranje nekog drugog softvera resilo problem ili jednostavno na postojecem softveru odraditi hard reset?
Trazio sam nesto po netu i nesto sam nasao ali nisam skapirao o cemu pricaju.Spominju neki fix.
Pa da cujem vase misljenje sta je najbolje odraditi.
Inace ovako telefon radi odlicno osim povremenih problema sa zelenim ekranom.
 
Meni je par puta iskakao narandzasti ekran, ali se ne secam koja je tacno greska bila. Uglavnom posle hard reseta sve je bilo ok. Kontam da je verovatno zbog raznih aplikacija van play store problem i nastao.
Neka proba hard reset, to je najbezbolnije.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Pa vrlo moguce da je zbog toga.Donece mi fon pa cu mu pregaziti neki drugi softver.Trenutno je u fonu verzija D83820B.Ubacicemo ili D83820A ili D83820C pa da vidimo kako ce se fon ponasati.
 
Kod mene je D83820B vec duze vreme i radi bez ikakvih problema. Mislim da je dovoljno odraditi reset i da nema potrebe menjati sw.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Oh hvala na odgovoru.Videcu sa njim danas kad bude dosao do mene.Pa kako on bude resio.Inace imam za g pro 2 nekoliko softvera pa kako on bude hteo.
Mada sto ti kazes i sa hard resetom se sve resava.
Kazi mi samo kad si odradio hard reset da li ti opet povremeno pojavljivao narandzasti ekran?Ili od tada nemas vise problema sa ekranom?
 
Od hard reseta se vise nije pojavljivalo. Mislim da je problem nastao uglavnom zbog aplikacija van play store.

Sent from my LG-D838 using Tapatalk
 
Bio juce drugar do mene pa sam mu ubacio isti softver D83820B.Kaze da on aplikacije van play stora uopste ne koristi.Sad sta je moglo da mu pravi povremeni problem ne znam.Uglavnom ubacen je novi softver i sad ce da instalira aplikacije od nule sto se kaze.Inace u fonu mu je neka austrijska kartica i fon koristi vecinom kada je u becu za neku njihovu navigaciju,nesto kao igo samo sto u njoj ima ubacene linije za metro, tramvaje i buseve pa mu sluzi da se prebaci sa adrese na adresu.
Ne koristi ga za razgovore osim programa WhatsApp i viber.u njemu je neka austrijska kartica na kojoj ima net pa koristi samo za viber i WhatsApp pozive i poruke.
Zeleni ekran mu se desavao kad mu je ukljucena ta navigacija i u istom trenutku ga zove neko preko WhatsApp aplikacije.
Videcemo sada kako ce se fon ponasiti posle ubacenog novog softvera.
 
Evo da javim da se drugaru ponovo desava isti problem na g pro 2.Pojavi se famozni zeleni ekran i ovo mu ispise rpm crash.
Ponavlja se kad pokrene dve tri aplikacije istovremeno.
Inace u fonu ima samo par aplikacija instaliranih i sve su sa play stor-a.
Ima li nekog resenja ili mora fon da nosi u servis?
Sad trenutno je D83820B softver.Da li bi mozda problem resio ubacivanjem nekog drugo softvera ili neki kuvani rom.
Po ovome sto ispisuje kaze
get the ram dump image using QPST configuration.
Sta god to znacilo.
Svaka pomoc dobrodosla.
 

Prilozi

  • 0-02-04-135db8b4c1142b06a7717b653f34e4475a358d51db44ced77b026de3fa522c8c_5c2d9e4.jpg
    0-02-04-135db8b4c1142b06a7717b653f34e4475a358d51db44ced77b026de3fa522c8c_5c2d9e4.jpg
    110.8 KB · Pregleda: 61
Drugari imam problem sa LG G pro 2.Na telefonu mi izbacuje stalno unfortunately the process android.process.media has stopped poruku.Telefon ne radi nikako i jako je spor i brljavi zesce.Na google pise da udjem u settings pa da tamo resim problem.Ali ja ne mogu da udjem u settings jer mi zakuca telefon.Probao sam da unistall neke aplikacije ali ne pomaze nista.U poruke i contacts mogu da udjem.Ali bukvalno kad se pojavi ta poruka telefon zakuca.Da napomenem da je telefon radio po pre 2h odlicno.I odjednom je zakucao kad sam krenuo da saljem drugu sliku na viber.Mada sam uninstall i instagram i viber i fb i fb messanger.Ali i dalje telefon je spor i brljavi.
 
Drugari imam problem sa LG G pro 2.Na telefonu mi izbacuje stalno unfortunately the process android.process.media has stopped poruku.Telefon ne radi nikako i jako je spor i brljavi zesce.Na google pise da udjem u settings pa da tamo resim problem.Ali ja ne mogu da udjem u settings jer mi zakuca telefon.Probao sam da unistall neke aplikacije ali ne pomaze nista.U poruke i contacts mogu da udjem.Ali bukvalno kad se pojavi ta poruka telefon zakuca.Da napomenem da je telefon radio po pre 2h odlicno.I odjednom je zakucao kad sam krenuo da saljem drugu sliku na viber.Mada sam uninstall i instagram i viber i fb i fb messanger.Ali i dalje telefon je spor i brljavi.

Uradi hard reset :)
 
Uspeo sam da ga hard reset preko power dugmeta i volume down.Radi sad telefon sve OK.Samo moram sad da instaliram 100 aplikacija i da idem u banku da mi aktiviraju aplikaciju ali nema veze.Bitno je da radi.Hvala na pomoci :)
 
Ljudi , pomagajte.Telefon mi je totalno poludeo.Problemi su poceli jos pre par meseci.Naime telefon se zakucavao i resetovao_Onda sam ga ja master reset preko dugmica za paljenje i volume.Medjutim pre nekih 10 dana je opet poceo da brljavi.Izbacivao je neki crash error i resetovao.Da bi na kraju opet poceo da zakucava.Opet sam ga master reset ali sad ima drugi problem.Pise :"Storage space running out" a kad probam da install neku app sa google play pise mi error 504.Interne memorije ima 23.80 free ali ipak i pored toga u settings storage pise da je storage low.Jel ima neko idu sta se desava sa telefonom?
 
Kupio sam bateriju za LG G Pro 2 u firmi svebaterije pre 5 meseci.Jos u decembru baterija je bila katastrofa.Kad se napuni do 100% drzala je plafon 7-8h.Takodje telefon se gasio nekad na 50% a nekad na 30% baterije.Vratio sam staru original bateriju i drzala je oko 24h uz neko normalno koriscenje.Posto svebaterije daju garanciju 2 godine odlucio sam da reklamiram bateriju.Zvao sam ih telefonom i rekli su mi ako je baterija naduvena znaci da sigurno nije dobra i kao samo popuni reklamacioni zahtev i posalji je.I posaljem ja reklamacioni zahtev i posaljem bateriju postom.Sutradan oni mi jave na mail da su bateriju primili.I par sati nakon toga ja dobijem novi mail.U njemu pise da je baterija mehanicka deformisana i da sam ja kriv jer sam bateriju "prepunjavao" ili izlozio "visokim temperaturama".I zbog toga se reklamacija odbija i da im posaljem kurirsku sluzbu da mi vrate bateriju nazad.Poslao sam im odgovor na ovu sramotu i bruku ali za sad nisu nista odgovorili.Razlog zasto vam ovo pisem da ukoliko se odlucite da kupite bateriju za LG G Pro 2 da nikako ne kupujete od njih da ne prodjete kao ja.Bacio sam 2000 din za bateriju plus 100 din za postarinu za reklamaciju.Na aliexpressu ima baterija za 1370 din(cena na sajtu bez naseg pdv i postarine).Nude 12 meseci garanciju i da plate sve troskove postarine.Iskreno ispao sam majmun jer sam mislio da je sigurnije kupiti kod nas bateriju i platiti vise para.Svebaterije prodaju neke krs baterije koje nove drze malo vise nego moja original polovna a posle 4 meseca baterija se naduva i crkne.Nazalost trazio sam svuda po Srbiji bateriju za LG G Pro 2 i nije bilo nigde osim u svebaterije.Gorko sam se pokajao jer sam i kod njih cekao mesec dana posto nisu imali na stanju a sad kad saberem i oduzmem moram da kupujem novu bateriju i cekam 30-40 dana posto mi ne pada na pamet vise da kupujem kod nas novu bateriju.
e pa vidis kod mene je obrnuta situacija kupio triax bateriju za lg g2 pro svet baterija drzala skoro dva dana i trajala dve god znaci baterija je zamenska. Pre dva dana narucim od lika iz rume bateriju samo zato sto je napisao da je original nema veze sto je skuplja za 1000 din reko original je original, nije mogla da sastavi ni 7 sati ugasi se na 20% i sad zelim da je vratim i kupim triax
 
e pa vidis kod mene je obrnuta situacija kupio triax beograd bateriju za lg g2 pro drzala skoro dva dana i trajala dve god znaci baterija je zamenska. Pre dva dana narucim od lika iz rume bateriju samo zato sto je napisao da je original nema veze sto je skuplja za 1000 din reko original je original, nije mogla da sastavi ni 7 sati ugasi se na 20% i sad zelim da je vratim i kupim triax
da se nadovezem taj lik iz rume sto prodaje baterije to su likovi svetbaterija evo meni nece da primi bateriju nazad trazi bez otkupa pa kao oni da provere pa posalju novac meni pa ko je ovde lud da mu ja saljem bateriju bez otkupa uzgred prodaju je kao original a u stvari je sa alija baterija i kosta 2500 din jedva sastavi 6 sati toliko o firmi svetbaterija
 
Ja sam isto uzimao od njega ali traje ok, nije kao original naravno možda za nijansu slabije.

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno