Šta je novo?

Uznemiravanje i sta raditi

Trebalo bi samo da se obratis obliznjem MUP-u sa dokazima poziva/poruka.Policija salje prvo jednu pa drugu opomenu.Trece opomene nema nego policija preuzima slucaj i ustupa ga sudu te sledi blokiranje broj/novacna kazna a bogami moze i da se zaglavi zatvora.
Ne bi trebalo da ima nikakvih komplikacija i vrlo lako moze da se resi.
 
Koja od te dve?
 
Pa nije Ljubinka valjda?
 
Mislim da je ocigledno koja je osoba u pitanju.
 
Procedura je takva da se obraćaš svom operateru i u pisanoj formi (može i e-mail) dostavljaš žalbu sa navedenim svojim i brojem koji te uznemirava, ako možeš dostavi i vreme poziva i obavezno scan svoje lične karte (ako si ti vlasnik broja). Isto važi i za prepaid i za postpaid korisnike. To je informacija koju sam pre 48 sati lično dobio od VIP-a kada sam zvao da pitam kako da prijavim broj koji me uznemirava.
Sad... Stvar sam rešio ipak privatno, tako da ti ne mogu reći koliko su ažurni posle podnošenja prijave.
 
xakepy, alal ti vera na strpljenju, ja bih to rešio čim bih saznao ko je to, a ti, kako si rekao, znaš ko je... Batina je iz raja izašla, prijatelju... :)
 
Imam uznemiravanje sa odredjenog broja (VIP mreza). Kada pozovem taj broj, uopste ne zvoni, vec krene muzika da svira.
Kako je to namestio?
 
Kad ga pozoveš ne čuje se zvono već krene neka muzika, a veza se ne uspostavi? Ako tako izgleda, onda je to Personal Ringback Tone. Nisam znao da VIP ima tu uslugu. A moguće je i da je broj prebačen u MTS, oni imaju tu uslugu više od 10 godina.
Mada, danas je moguće i da ima neku aplikaciju koja se odmah javi i pusti muziku. U tom slučaju veza se uspostavlja, i tebi se poziv naplaćuje po uobičajenoj ceni.
Pozdrav
 
Krene odmah muzika neko vreme i onda se javlja signal za ostavljanje poruke.
Rekao bih da je muzika neka custom varijanta, da nije od provajdera.

Sent from my LEX820 using Tapatalk
 
Govorna posta sa snimljenom "porukom" u ovom slucaju muzikom.
 
...poslao telenoru mail sa spiskovima poziva vise puta, proglasio ih saucesnicima vise puta...
Bez ljutnje,ali malo i ti grubo startujes.

Procedura kojom sam ja resio slucaj uzmeniravanja pre par godina:
- odes kod operatora u kojoj mrezi ti je broj (u tvom slucaju Telenor)
- kazes da hoces da prijavis uzmemiravanje
- pitace te da li je to sa fiksnog ili mobilnog broja i da li je broj skriven ili neskriven
- popunis neki formular,gde trebas da navedes 3 puta kad te je taj neko uznemiravao (bilo da su 3 poruke ili 3 poziva) - datum i vreme poruke ili poziva
- fotokopija tvoje licne karte i zahtev je predat
(ako nemas u blizini predstavnistvo te kompanije,onda im se obrati putem email-a)

Dalje ce ti reci da ce se tom broju poslati poruka da prestane sa uzmeniravanjem (opomena) i da ce se pratiti njegova aktivnost u narednih 14 dana.Pa ako te i pored toga opet bude uznemiravao (makar jednom),ti opet odes u Telenor,pokazes im to i onda se taj broj trajno blokira (tj. salje se zahtev kompaniji u cijem je vlasnistvu taj broj sto te uzmenirava da ga oni blokiraju).Ako je taj sto te uzmemirava malo pametniji,pa saceka prvo da prodje 14 dana (da ga ne bi pratili vise),pa onda nastavi,onda ces morati da ponovis proces iz pocetka.

E sad...
Ja imam iskustva sa VIP-om i sa MTS-om.

VIP je spor do zla boga.Kad sam im prijavio uzmemiravanje,trebalo im je,ako se dobro secam,17 dana da mi odgovore na taj zahtev (da su kao upozorili taj broj da me ne uznemirava).Izgleda da je takav i Telenor (barem po tvom opisu).

Nasuprot njima,MTS je to resio za 2 dana (najozbiljnije).
Posle 2 dana su mi javili da su opomenuli tog da me ne cima vise.Ali posto je stoka nastavila da cima (i ja to opet prijavio MTS-u),dan kasnije su mi javili da je broj blokiran.I stvarno-vise me nije cimao.

Mozda i jedno od resenja da prebacis broj u MTS,pa da ti oni ekspresno srede taj problem.
Ili to sto su ti vec rekli - kupi neki telefon sa opcijom blokiranja i resen problem.

P.S. - Takodje,pitao sam u MTS-u sta da radim ako taj bolid nastavi da me cima sa drugih brojeva.Rekla mi je ta zena da onda odem u policiju i da tamo prijavim.
 
Nazad
Vrh Dno