Šta je novo?

Konacno izasla TomTom mapa za Srbiju

Jedini razlog što ponovo nisam kupio Renault su očajni koncesionari, očajni ovlašćeni servisi. Ne znaš da li je gori Hit auto ili Kompresor. Katastrofa.
Ako je auto kupljen ovde, hvataj koncesionara za gušu. Ali prvo pogledaj ugovor, moguće je da su vam uvalili još tada.
 
Sta da su nam uvalili jos tada, ne razumem?
 
Ugovor po kome ne rade update mapa za vreme garantnog roka, sto verovatno i ne rade jer mape kostaju a update softvera je dzaba ...
 
Baš to. Iz sopstvenog iskustva znam da će ti takvu stvar prećutati prilikom kupovine (Hit auto). Ja se, srećom, nisam opekao tada. Ali sam imao prilike dobro da ih upoznam čim sam preuzeo auto.
 
Imam tomtom navigaciju sa CentralEurope mapama...ali nemam Srbiju :S: Da li mogu nekako da ubacim mapu Srbije, a da ne moram da platim? Hvala!
 
Pod uslovom da je to standalone model koji nije problematičan.
Može ako nađeš drugara koji je spretan sa time :) A i tada košta obično par piva :beer:
 
Jel to vazi isto i za serijski Tom tom koji je u Reno Cliu pod njihovim nazivom R link?
 
Ne. Uređaji u automobilima su mnogo problematičniji po tom pitanju.
Zavisiće od godišta, modela uređaja (nekada ih ima više), itd, i kod dosta njih je nemoguće da se odradi.

R-Link, konkretno, ne može da se krekuje. Ono što kruži po netu u inozemstvu su 1:1 napravljene kopije kartica kreirane pomoću RAW copy u određenim uslovima. A i to nije sigurno da će uvek proći.
 
Poslednja izmena:
U KIA fabričkoj navigaciji se nalaze mape: EUR.09.47.50.582.001.2(D.C1). Da li negde mogu da proverim datum mapa ili koje su najnovije mape (verovatno će biti veći brojevi :d)?
 
Ne mora da znači.
Ja sam zvao servis (novo vozilo a prošlogodišnje mape) i ispostavilo se da nema svežijeg izdanja. Proveri i na KIA sajtu za svaki slučaj.
 
Molim za pomoc, nikako se ne snalazim sa navigacijom u zeninom Reno Cliu 2014godiste.
Ima original fabricku multimediu R link koja je doplacena kao dodatna oprema i ona ima Tom Tom navigaciju + SD karticu sa kartografijom Adriatic, kao dodatna oprema gratis je i dobijena opcija Mapsup za koju u opisu pise da je kartografija Evrope.

Problem je u tome sto su mape izgleda iz pocetka 2014godine i Srbija je pokrivena samo autoputevima i bitnijim magistralnim pravcima, ulice u Beogradu ne postoje uospte.
Kada smo bili na moru u Grckoj , lepo nas je sluzila , pronalazila je i ulice u manjim gradovima, benszinske pumpe, Ikeu u Solunu i slicne POI sa lakocom. Jedino nije prepoznavala novi auto put koji prolazi pocetkom Kasandre koji je skoro izgradjen do blizu Kalitheae.

Auto je u garanciji josh 2.5godine i na zadnjem redovnom servisu je radjen upgrejd R link aplikacije, ali mape su nazalost ostale iste.

Kako da joj updejtujem najnovije mape kako bi navigacija bila funkcionalna u Srbiji(to joj najvise treba) , a ne bi bilo lose i da okolne zemlje i Grcka budu sveze mape?

Hvala unapred

Garancija Clia nam istice za 4-5 meseci, jel ima pomaka nekog po ovom pitanju, zeni bas nedostaju BG mape :(
 
Nema pomaka, nevezano za garanciju. Samo i isključivo legalan apdejt.
A za ostalo moraš da budeš vrlo spretan i a imaš tačno određene komponente. Imaš PM.
 
Sasvim legalno. Ne treba PC da ti vidi internu memoriju, nego sam uređaj.
MyDrive Connect, pa dodaj sadržaj koji ti je potreban a besplatan je.
Nisam taj model konkretno imao u rukama, ali, koliko se sećam, postoje i jezici i glasovi sa naših prostora već u njima samima.
 
Nazad
Vrh Dno