Šta je novo?

i5 4570K overclocking i temperatura.

Kod SB je tjmax 98°C onda iskljucuje cip.. neznam kako je kod soketa moze i da je 105°C .. tu negde izmedju.

Ali tu nikada nebih trebao ici, to je za nedaj boze.
 
msm da treba naslov teme promeni u i5 4670k overclocking posto i5 4570k ne postoji. :p
 
msm da treba naslov teme promeni u i5 4670k overclocking posto i5 4570k ne postoji. :p
Da da moja greska 4670K je u pitanju.
Elem dosao sam kuci pa reko da se igram malo,instaliram program OCCT preko koga pustim test i stoji da mi procesor max vuce 1.3V tj kao da mu je potrebna tolika snaga.No pre svega imam par pitanja:
1. Upaljen mi je XMP profil, stavio je na 1,65V memoriju koju sam podigao na 1866 mhz da li je ovo safe? :)
2. Sta je UNCORE RATIO? Citam razno po netu gde pisu svasta,tipa da treba da se ostavi na def,neki kazu kao CPU ratio da se stavi,ja sam stavio na 44. kao cpu.
3. Intel turbo boost tehnology sam stavio na disable, jel to ok?

Evo slika u prilogu. Umalo da zaboravim zasto mi pise 1.277 ako sam podesio na 1.280?

bench.jpg
 
Ma odlicno :d
A trazio si savet na 4.4 GHz-1,275V-Temp max 80c.
"Offset OC je odlicna stvar"
 
Ja sam postigao stabilan klok na 4.4 ghz sa 1.230v, naravno na Manual OC. Moram da se pohvalim da win butuje sa 4.6 ghz i naponom 1.250v ali nisam testirao dalje... Imam par pitanja za iskusne klokere a vezano za parametre koje trenutnno koristim. Prebacio bih manual na adaptive ili offset,probao sam i nasao podesavanja za oba, medjutim kada je u pitanju Haswell i AVX , ne svidja mi se nagli skok za 0.1v jer zapravo ne znam koji program ce trigerovati AVX a koji ne, i ne bih da przim procesor. Moji klinci dosta koriste emulatore kao Dolphin, PCSX2 koji itekako koriste i AVX i ostale instrukcije ,nisam siguran za AVX2. Koristim pc i kao Hackintosh koji opet ukljucuje AVX u programima Final Cut pro i programima za obradu pa me zbog toga ovo i plasi. Nekako mi se cini da je najbolje da ostavim na Manual t.j 1.230v i da ne brinem za te nagle skokove. Koje je vase misljenje, da li ce manual skratiti vek procesora? Inace temperatura je veca za 2 stepena u idle kada je Manual vcore i trosi nesto vise energije koliko mi se cini, s tim da ako bih stavio mnozilac na max onda se potrosnja povecava za duplo.... Da ukljucen mi je speedstep, cisto da napomenem.
 
Ma odlicno :d
A trazio si savet na 4.4 GHz-1,275V-Temp max 80c.
"Offset OC je odlicna stvar"

Zaboravih na ovu temu, ali evo moram da odogovorim - da znas nesto o overkloku novijih Intela, rekao bih coveku da je to zbog nacina kako LLC radi, a ne da citiras moje reci pogresno. I da, offset je bolji, jer procesor ne radi stalno na naponu koji mu za nize frekvencije nije potreban.
 
Ja sam postigao stabilan klok na 4.4 ghz sa 1.230v, naravno na Manual OC. Moram da se pohvalim da win butuje sa 4.6 ghz i naponom 1.250v ali nisam testirao dalje... Imam par pitanja za iskusne klokere a vezano za parametre koje trenutnno koristim. Prebacio bih manual na adaptive ili offset,probao sam i nasao podesavanja za oba, medjutim kada je u pitanju Haswell i AVX , ne svidja mi se nagli skok za 0.1v jer zapravo ne znam koji program ce trigerovati AVX a koji ne, i ne bih da przim procesor. Moji klinci dosta koriste emulatore kao Dolphin, PCSX2 koji itekako koriste i AVX i ostale instrukcije ,nisam siguran za AVX2. Koristim pc i kao Hackintosh koji opet ukljucuje AVX u programima Final Cut pro i programima za obradu pa me zbog toga ovo i plasi. Nekako mi se cini da je najbolje da ostavim na Manual t.j 1.230v i da ne brinem za te nagle skokove. Koje je vase misljenje, da li ce manual skratiti vek procesora? Inace temperatura je veca za 2 stepena u idle kada je Manual vcore i trosi nesto vise energije koliko mi se cini, s tim da ako bih stavio mnozilac na max onda se potrosnja povecava za duplo.... Da ukljucen mi je speedstep, cisto da napomenem.
Adaptive ima skok, offset ne bi trebalo da ga ima... Offset ce mozda traziti nesto malo vise voltaze, ali vrlo malo...
 
Neda mi djavo mira pa sam morao da cacnem bios i da se igram sa OC. Pa pre svega s obzirom da mi je malo ploca specificna u smislu da nema neka podesavanja kao ostale ploce (tipa adaptiv,fixed mode)...pa imam par pitanja.
1. Zasta mi sluzi load line calibration (bios mi nudi auto,normal,medium,high i turbo cini mi se)
2. ima dosta objasnjena na netu oko gasenja opcija (c1e,c3 state support,c6/c7 state support,cpu eist function) koje po vasem misljenju treba da se ugase? Ove opcije spadaju u advanced cpu core feature.
3. Koliko mi je bitan Uncore ratio za perfomanse? Da li je idealni odnos 1/1 ukoliko jeste da li voltaza za isti treba da bude kao i za core clock?

edit : da napomenem masina je iz potpisa. Proc kloknut na stabilnih [email protected]

Hvala :)
 
Poslednja izmena:
1. LLC sluzi da drzi vdrop pod kontrolom. Maticna pod opterecenjem spusti napon CPU-u da bi ostao u normalnim okvirima. Pri tom pravi probleme prilikom OC-a, pa su ubacili LLC da ispeglaju to.
2. Pogasi sve sem c1e ako ces da ti CPU spusta klok, a ako ces da stalno stoji na kloku koji si navidao, onda i njega gasi.
Za 3. nemam pojma.
 
1. LLC sluzi da drzi vdrop pod kontrolom. Maticna pod opterecenjem spusti napon CPU-u da bi ostao u normalnim okvirima. Pri tom pravi probleme prilikom OC-a, pa su ubacili LLC da ispeglaju to.
2. Pogasi sve sem c1e ako ces da ti CPU spusta klok, a ako ces da stalno stoji na kloku koji si navidao, onda i njega gasi.
Za 3. nemam pojma.

1. Koje setovanje po tebi je najbolje da stavim.
2. Sta da ostavim da mi spusta napon i clock kada ne radim nista? :)
 
1. Najbolje ces sam znati kad ga malo istestiras, ali odokativno na medium.
2. Ostavi ukljuceno c1e za spustanje kloka.
 
1. Najbolje ces sam znati kad ga malo istestiras, ali odokativno na medium.
2. Ostavi ukljuceno c1e za spustanje kloka.

Da li mozes da mi malo objasnis sta gubim tj dobijam gasenjem ostalih stvari?
 
Dobija se stabilniji klok kad se pogase te opcije. To su u sustini power saver opcije i ne gubi se mnogo sa njima. Imas na netu dosta o tome, pa citaj.
 
Neverovatno koliko je gasenje power save opcija u biosu smanjio potreban napon za stabilan OC.
Posle sinocnjeg OC-a smanjeno je sa 1.250 na 1.2V @4.3. i 1.150V @4.0 za uncore ratio. Ono sto me sad nervira su temperature koje posle par sati prame95 bile do 84c.
 
To je mana Haswell-i Ivy-u. Nije IHS flux-ovan, vec samo pasta stavljena i los je prenos toplote. Treba birati izmedju najboljih kulera ili delidovati proc i staviti dobru pastu da bi se dobile normalnije temp.
 
HighONE zna sta prica+ :)

Vidi, skini CPU-Z.. startuj prime95 na blend>custom blend testu u tamo gde je upisano 1600mb RAM
da koristi upisi vise od 4gb.. mozes i vise al ti to za normalne upotrebe kod tolike tolicine rama nema veze.
jedna od najboljih vrednosti je min FFT size 1344 sa 1344 max FFT size umesto 8-4096.. mnogo ce ti brze izbaciti
error aku mu fali vcore.
Koliko vremena treba za prime 95 sa podesavanjima kako si naveo u tekstu.
 
Nazad
Vrh Dno