Šta je novo?

Blago zujanjeu zvucnicima

Kadi

Cenjen
Učlanjen(a)
23.04.2013
Poruke
167
Poena
180
Imam resiver Pioneer VSX-520,prikopcano sve na njega,bdv,tv,audio cd,generalno sva 3 hdmi ulaza su spojena i jedan audio kanal,zvucnici su neki Yamaha 5.1 sistem sa aktivnim vuferom,ne znam tacno oznaku,zujanje se cuje kad je ton na nuli ,na svim izlazima,jako blago,alo se ipak cuje,kad se pojaca ton ne cuje se..da li je to normalno?Unapred se izvinjavam ako je bila slicna tema,nisam uspeo pronaci
 
Za početak, razdvoj sve sa receivera, ostavi ga samog sa zvučnicima, ostale uređaje oko njega isključi i iz napajanja, i vidi da li tada ima zujanja/brujanja. Ako ima i tada, zujanja, onda je nešto drugo u pitanju, verovatno je receiver takav, ili ima problem u svom napajanju. Ako zujanja tada nema, vraćaj polako jedan po jedan uređaj i vidi da li se zvuk vraća i pojačava.

Zujanje se često događa kada su energetski kablovi (ovi za napajanje uređaja) zgužvani zajedno sa signalnim, ovima kroz koje ide analogni audio signal. Dakle, kada oni leže isprepletani. Pokušaj malo da rasporediš te kablove tako da se međusobno što manje dodiruju i da su daleko jedni od drugih.

edit: Dok čeprkaš sa kablovim i prekopčavaš, sve isključi iz struje, a ne bi bilo loše i antenu od kablovske. Imao sam problem da mi neki potencijal iz kablovske spalio ulaze na pojačalu.
 
Poslednja izmena:
meni je pozadi haos od kablova,videcu prvo to da sredim,hvala puno
 
Nazad
Vrh Dno