Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

super fora, svaka chast kolega na entuzijazmu i rezultatima ;)

samo malko da obratish paznju na to da editujesh postove, nema potrebe nekoliko za redom, isto tako kad odgovarash nekome.
takodjer, lakshe je hvatati skrinshotove na printscrin pa "paste" u paint ili pak koristiti programe koji to sami rade...da znash za ubuduce.
 
super fora, svaka chast kolega na entuzijazmu i rezultatima ;)

samo malko da obratish paznju na to da editujesh postove, nema potrebe nekoliko za redom, isto tako kad odgovarash nekome.
takodjer, lakshe je hvatati skrinshotove na printscrin pa "paste" u paint ili pak koristiti programe koji to sami rade...da znash za ubuduce.

Hvala! Svako ima svoj stil..

2014-01-30_22-50-17_883.jpg 2014-01-30_22-50-36_166.jpg

Malo Prime-a i još malo niskih temperatura..
 
Ti Xeoni na zapadu mogu se naći za tepsiju bureka, očigledno brdo servera otkazalo pa ih ima na tone. Ofarbana braća to razvuku :d tako ko lovi može zaista nabaviti Xeonče za ~20e. A stikere najbolje da se udruži par ljudi i uzme od kineza, garantujem da je skoro pa badava.

Otvaraču teme svakako sve pohvale za trud i neka te služi Beast ;)
 
Poslednja izmena:
Ti Xeoni na zapadu mogu se naći za tepsiju bureka, očigledno brdo servera otkazalo pa ih ima na tone. Ofarbana braća to razvuku :d tako ko lovi može zaista nabaviti Xeonče za ~20e. A stikere najbolje da se udruži par ljudi i uzme od kineza, garantujem da je skoro pa badava.

Otvaraču teme svakako sve pohvale za trud i neka te služi Beast ;)

Tačno tako. Ko zna koliko je ovaj CPU radio na nekoj serverskoj farmi.. Ali OK, skroz je simpa priča. Baš me zanima gde bi mu bio kraj na nekoj besnoj ploči..
 
svaka cast za entuzijazam :) probacu da napravim taj stiker pa i nek spalim plocu :p
 
@Pega
Svaka čast!
 
Ploca iz potpisa, izvodljivo ovako nesto s obzirom da je 965?
Mada u drugom kompu imam i p35 dfi bloodiron, samo bih pre to na asusu izveo ako je moguce, nije mi bitan max OC.
 
Ploca iz potpisa, izvodljivo ovako nesto s obzirom da je 965?
Mada u drugom kompu imam i p35 dfi bloodiron, samo bih pre to na asusu izveo ako je moguce, nije mi bitan max OC.

Asus P5B Deluxe podržava FSB1333 od 1215 bios-a. Moraš da prevrneš Net da pronađeš bios sa update-ovanim microcode-ovima. Na žalost, ne pominje se puno P5B Deluxe u ovom kontekstu. Na početku post-a sam pomenuo da je Asus zahtevniji u smislu prilagođavanja bios-a..

Evo jednog svežijeg i vrlo korisnog linka o kompatibilnosti.. http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/#motherboard-compatibility
 
U globalu gomila čipseta je prisutna, najviše dominiraju P35 i P45. Interesantno je da su X38 i X48 nekompatibilni (čast izuzetku onom Gigabyteu).
 
P5Q pro updateovan bios ima sa microcodovima , malopre ga nasao. E sad , jos da naleti negde jeftin Xeon ... Gledah malopre na Ebay ... Nisu uopste jeftini ni tu... kontam da je X5470 najbolje sto moze da se zbavi. Izuzetak je naravno X5492 ali kod njega me konkretno interesuje , fsb mu je 1600 , da li je njega uopste moguce koristiti sa npr P5Q Pro etc ?
 
Ostalo je bilo još da sredim microcode za svog Xeon-a. Korišćeni su LGA771 microcodes, CBROM195, intelmicrocodelist_v04a, poslednji BIOS za moju ploču i XVI32. Sve je vrlo jednostavno, ide kroz cmd prompt i, kao i do sada, beep na keca. Kada je proradio stepping, temperature sišle joooš dole..

Xeon microcode.jpg 2014-01-31_23-25-34_651.jpg 2014-01-31_23-25-43_90.jpg 2014-01-31_23-26-03_16.jpg 2014-01-31_23-39-25_273.jpg
 
Idle i full load sa izmenjenim BIOS-om i GA-EP43-DS3L BIOS sa LGA771 microcode-ovima - lično sam ga opravio. :) Ako neko ima ili naleti na ploču, success guaranteed! Jedino što se mora zadovoljiti FSB-om 400 i mm..

idle.jpg full load.jpg
 

Prilozi

  • GA-EP43-DS3L_F9e_Xeon.rar
    501 KB · Pregleda: 134
Poslednja izmena:
@Pega

Ako nije tajna, gde si uzeo mod stickere za procesor? Takođe me zanima da li si dodavao CPU mikro kodove u bios, tj. da li si modovo bios od matične?
 
@Pega

Ako nije tajna, gde si uzeo mod stickere za procesor? Takođe me zanima da li si dodavao CPU mikro kodove u bios, tj. da li si modovo bios od matične?

Sticker adapter sam kupio od decka na Novom Beogradu, koji ih je prodavao na oglasima za 400 din. Obzirom da sam bio zakasnio, ostao mu je samo jedan i dao mi ga je za 300 din.

BIOS sam sam sredio, tako sto sam ubacio microcode-ove u njega kroz par nekih programa. Ako hoces, mogu da post-ujem metod korak po korak, kao i da prilozim neophodan software..
 
Ploča za koju modujem bios je Asus P5K Pro koristeći upute sa ovog sajta. AMI bios i MMTool 3.26. Problem je u tome kada zviznem apply da dodam mikrokodove u bios, dobijam grešku "ROM space isn't enough". Interesuje me da li je mogće obrisati neke starije mikro kodove da se napravi mesta? U biosu ima nekolio unosa iz 2005 i 2004 godine. Pod predpostavkom da su to za kodovi LGA775 Prentium 4ke i Celerone, bili bi skroz ne potrebni.
 
Poslednja izmena:
Ploča za koju modujem bios je Asus P5K Pro koristeći upute sa ovog sajta. AMI bios i MMTool 3.26. Problem je u tome kada zviznem apply da dodam mikrokodove u bios, dobijam grešku "ROM space isn't enough". Interesuje me da li je mogće obrisati neke starije mikro kodove da se napravi mesta? U biosu ima nekolio unosa iz 2005 i 2004 godine. Pod predpostavkom da su to za kodovi LGA775 Prentium 4ke i Celerone, bili bi skroz ne potrebni.

Vidim da su ti drugi već pomogli :) Share-ujemo P5K Pro BIOS sa microcode-ovima i ovde, ako nekom zatreba.. Javi jesi li uspeo. Pozz

P. S. Generalno, mogu da se brišu microcode-ovi drugih procesora..
 

Prilozi

  • p5k-pro-1303-xeon.zip
    770.2 KB · Pregleda: 257
Poslednja izmena:
ako nekome ustreba bios za p5q pro
 

Prilozi

  • P5Q-ASUS-PRO-2102M-XEON.rar
    623.5 KB · Pregleda: 210
u kom su rangu onda xenoni
x5450
x5460
x5470

koji je jos dobar xeon za ovu egzibiciju ver i sa L oznakom
ne vidim mnogo neku razliku u odnosu na tvoj?

razlika je samo u kloku? ostalo je sve isto?
 
Poslednja izmena:
Svaka cast pega. Skroz zanimljiva stvar. Jel moze taj bios na p5k se mozda?
 
u kom su rangu onda xenoni
x5450
x5460
x5470

koji je jos dobar xeon za ovu egzibiciju ver i sa L oznakom
ne vidim mnogo neku razliku u odnosu na tvoj?

razlika je samo u kloku? ostalo je sve isto?


L serija ima najniži TDP od 50W, E serija ima srednji TDP od 80W, dok X serija ima najviši TDP koji se kreće od 120 do 150W. Iste performanse na istom kloku, samo što je E serija bila jeftinija od X jer troši manje. Ovo verovatno znači da bi se E serija overklokovala bolje od X serije. L serija ima niske množioce pa mislim da nije baš najbolja za OC, E serije je neka zlatna sredina.

Svaka cast pega. Skroz zanimljiva stvar. Jel moze taj bios na p5k se mozda?

Uspeo sam da dodam mikrokodove u P5K SE bios bez brisanja starih kodova. Edituj najnoviji bios za P5K SE koristeci uputstvo sa sajta koji sam linkovo na postu 48.
 
Poslednja izmena:
lepo lepo, OC me ne zanima toliko, koliko vidim ploca koju sam nasao podrzava 1033 fsb i 130W cpu, sad trazim xenin da isprobam
ploca je GA-946GM-S2
 
lepo lepo, OC me ne zanima toliko, koliko vidim ploca koju sam nasao podrzava 1033 fsb i 130W cpu, sad trazim xenin da isprobam
ploca je GA-946GM-S2

Koliko sam citao po forumima ploče sa intel 965 cipsetom su neki apsolutni minimum za 45nm Xeone. GA-946GM-S2 inače nema podršku za 45nm Core 2 Duo ili Core 2 Quad, kao i za 65nm Core 2 procesore sa 1333MHz FSB.
 
gle stvarno sad gledam i svi su 1333mhz a ova moja ploca je 1033
 
:d


znaci kod mene ne bi mogli da rade ovi 1333?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno