Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ako nije problem u procesoru, kako je sve radilo bez problema godinu i po dana? Ako je problem u RAM-u ili HDD-u kako sada sa starim procesorom radi kako treba?
Priznajem da meni sve ovo bas nije najjasnije pa zato i pitam. Probacu da testiram memoriju i disk kako si rekao, pa da vidimo sta kaze.
Ako neko ima jos neki predlog, slobodno neka ga iznese.
 
Poslednja izmena:
kad vadim,dodajem ili menjam raspored ram memorije na p5q ploci,ona posle toga nece da se upali. sat vremena i vise izgubim svaki put kad pipnem memorije. ni vadjenje baterije ne pomaze...samo crn ekran i to ti je. pa se pitam dal je nesto kvarna ploca ili je jednostavno takva...takodje sam primetio da ako recimo trenutno imas memorije koje su podesene na 800mhz i rade dobro,ako dodas jos jednu koja je fabricki na 667mhz,debele su sanse da nece da se upali ploca,jer bios i dalje pamti podesavanja na 800mhz...pa se moraju prvo memorije u biosu sniziti na 667mhz,pa tek onda ubaciti problematicni sporiji modul na 667.

:S:
 
Presao sam na 1156 Soc, pre toga sam imao Asus P5QC i E5430 na 3.2ghz i mogu da kazem da je Xeon X3450 na stock 2.66ghz 4 cores 8 threads jaci za vise od duplo, brze butuje komp, Gta V 60fps konstantno na Ultra dok je pre padao ispod 30f sa E5430 i Gtx 1050 2gb :D
Bila bi tragedija da je obrnuto :) Mada..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako nije problem u procesoru, kako je sve radilo bez problema godinu i po dana? Ako je problem u RAM-u ili HDD-u kako sada sa starim procesorom radi kako treba?
Priznajem da meni sve ovo bas nije najjasnije pa zato i pitam. Probacu da testiram memoriju i disk kako si rekao, pa da vidimo sta kaze.
Ako neko ima jos neki predlog, slobodno neka ga iznese.

Ja sam imao slican problem pre neku godinu i morao sam da promenim procesor i komp je proradio normalno, a procesor koji sam izvadio i dan danas radi na drugoj ploci.

Pogledaj stiker (ili lemove) i probaj ga na drugoj ploci da utvrdis da li je do procesora.
 
Ja da prijavim da racunar I dalje radi bez problema. Ako je do procesora, nije mi jasno sta se u sistemu poremetilo kad se tako ponasa. Moracu da nadjem neku drugu plocu da vidim kako ce na njoj da radi.
 
Ja da prijavim da racunar I dalje radi bez problema. Ako je do procesora, nije mi jasno sta se u sistemu poremetilo kad se tako ponasa. Moracu da nadjem neku drugu plocu da vidim kako ce na njoj da radi.
Kolega, vidim da Acer ponovo pravi problema. Koliko se sećam, ti si taj E5440 sa lema prebacio na adapter? Pretpostavljam da si bacio pogled kako izgleda posle više od godinu dana rada? Ne verujem da je bilo nekog pregrevanja procesora, jer se sećam vrlo robusnog AVC-a?

Pogledaj lupom adapter, nacentriraj ga ako se slučajno pomerio, resetuj ploču (clr cmos) i probaj ponovo. Možeš čak ponovo BIOS da flash-uješ. Takođe, proveri da nije neki Win update napravio njesra. Vrati ga na neki prethodni datum. Proveri i temperature po jezgrima, da nije slučajno otkazao neki temp. senzor.

Sve zvuči nebulozno i ne verujem da ću ovako pomoći, ako ne uspeš, znaš gde mu možemo doći glave :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Hvala, Koliko sam video sticker stoji kako treba. Mislim da negde imam jos jedan pa cu probati. Inace, od kada sam donei racunar od tebe, nisam ga otvorio do prekjuce kada sam zamenio procesor.
Sada bas nemam previse vremena da se igram sa tim, zbog selidbe, ali cu krajem meseca imati vise vremena. Do tada neka radi sa e5700 - ako i tako ne podne da pravi probleme. Ali I to ce biti korisna informacija....

Sent from my WP using mTalk
 
Ipak, izgleda nije do procesora. Juce popodne mi se ponovo "smrzao racunar" iz cista mira tokom surfovanja po netu.
Reset na dugme i podigao je sistem. Potom sam ga ugasio i uradio reset ploce (izvadio bateriju na 15-ak minuta). Pokusao da ga startujem (naravno uz F1 za default podesavanja BIOS-a) ne podize sistem, vec izbacuje onaj komentar "Your PC run into a problem......" Probao sam system restore - nije uspeo da ga uradi. Onda sam uradio reset Windowsa, podigao je sistem, pa je trazio, normalno, update - i to sam odradio. jutros je radio jedno pola sata i opet se "smrzao".....krastavac
Nisam flashovao BIOS, tu bas nisam nesto verziran, prosli put sam nesto zeznuo kada sam to sam radio...... za tu rabotu moram da nadjem nekog pametnijeg......
 
To najviše liči na memoriju.
Za početak, očisti štapove i izduvaj prašinu iz slotova :)
 
Ja vec par dana cutim da ga ne ureknem.......od 17.10, tacnije od Fall Creators update-a racunar radi besprekorno, nikakvih smrzavanja i problema nije bilo. Jos uvek radi sa E5700, pusticu ga tako jos neki dan, pa vracam Xeona da vidim sta ce biti.....
 
rc memory modul od 2gb na 800mhz sam gurao na 1066mhz pri voltazi od 2.20v. sad sam uzeo jos jedan modul od 2gb,kingston na 800mhz takodje. i sad nema sanse na 1066,doguram do 890mhz i tu je kraj. rc memory se clocka citavih 266mhz,a kingston jedva 90mhz. cudno ali istinito. podeseno je sve na 666-1,ostalo na auto,voltaza 2.20. bootuje se racunar i na 1066mhz,ali ukoci se cim krene windows loading. isto tako jedan mali kingston modul od 256mb koji jos cuvam i koji je inace na 667mhz,i on dogura SKROZ ISTO na 890mhz i tu stane. kao da su ovi kingstoni ograniceni na 890mhz. mozda jedino hyperx moduli vrede. ako ima neko ideju kako naterati i kingston modul da se clocka malo vise,nek napise.
 
Поздрав. Имам ову конфигурацију
Е8400
6gb ddr2(сви модули различити)
LC cc120
Hd6790
Asus p5ql
Занима ме како би плоча радила са е5450 или е5440 или ако ви знате неки још бољи процесор а да је ту негде око 3000 динара и да ли би могао да клокујем са наведеном плочом и кулером. Унапред захвалан
 
@Nišlija - Nadam se da sam dobro razumeo. - Žališ se što ti "budget" moduli u kupus varijanti ne radi na brzinama znatno većim od deklarisanim? "Aa, pa to ne može.. To neće da pasuje.."

533 i 667 moduli su znali da budu OC-abilniji od 800 modula, ali nije tema..
 
@markoarsic99

Svakako bi ti računar bolje radio sa navedenim procesorima, umesto E8400.

U single-thread, odnosno manje zahtevnim aplikacijama, bi bilo isto - manje-više.

Na P5QL ploči možeš da očekuješ oko 3.4~3.6GHz, ukoliko se ispostavi da taj šareniš od memorije to može da izdrži (nisi naveo koji su moduli i na kojim brzinama).

Kuler ti je dobar, a grafika po potrebi. Ako furaš manje rezolucije i detalje OK, ako ne, razmisli od upgrade-u na nešto novije.. Pozz
 
@markoarsic99

Svakako bi ti računar bolje radio sa navedenim procesorima, umesto E8400.

U single-thread, odnosno manje zahtevnim aplikacijama, bi bilo isto - manje-više.

Na P5QL ploči možeš da očekuješ oko 3.4~3.6GHz, ukoliko se ispostavi da taj šareniš od memorije to može da izdrži (nisi naveo koji su moduli i na kojim brzinama).

Kuler ti je dobar, a grafika po potrebi. Ako furaš manje rezolucije i detalje OK, ako ne, razmisli od upgrade-u na nešto novije.. Pozz

2 модула су по 2 гига а два по 1. Та два од 1 су упарени то сам заборавио. Сви раде на 800 и сви су Kingston
 
:D:D
meni ove od 800 nece preko 866mhz i na 2,3v. a i sve obicne memorije jos razlicite, tako da se i ne cudim.

ne slusaj ga sta prica,vidis da namerno lupa da bih ja digao voltazu na 2.5 da sprzim memorije. a ti vrati to na 2.20,ne kockaj se ne moze sistem osetiti ni 100mhz a kamoli manje
 
e5300 na 1.6v sam drzao,ali su temperature bile neverovatno niske,jer je to dvojzegrarni procesor koji se jako slabo grejao. a i imao sam otvoreno kuciste,oduvek. to za 2.5v na memorijama ces da izvines :D a i ne verujem da bi pomoglo..
 
problem nije u memoriji već u pločama, kada su svi slotovi za ram popunjeni smanjuje se frek. koju možete izvući iz ram-a, to je tako na budžet pločama, verovatno da one koje su bile top ponuda pre 10 godina ne pate od takvog limita
 

Prilozi

  • aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9ULzUvMTczNDE3L29yaWdpbmFsL2J1ZGdldC1tb2Jvc19kZWMwOF8yNy5w.png
    aHR0cDovL21lZGlhLmJlc3RvZm1pY3JvLmNvbS9ULzUvMTczNDE3L29yaWdpbmFsL2J1ZGdldC1tb2Jvc19kZWMwOF8yNy5w.png
    15.6 KB · Pregleda: 84
aj da ne otvaram novu temu kad ima ova ovde, a generalno se sva pitanja povezuju sa ovim procesorom.

ja imam e5440 i p35 ds3l sa 8gb ram-a na 1066mhz.

Najzahtevnije sto sam igrao je gta 5, i to je sa 1gb ddr5 6770 radeonom radilo sasvim korektno, pa me zanima koliko su neke novije igrice (koje se igraju po igraonicama) zahtevnije od gta 5 i da li generalno ima smisla uzimati 1050Ti 4gb u kombinaciji sa xeon-om, ovom plocom i ddr 2 ? da li ce moci da izgura novije naslove na nekim boljim detaljima?
 
aj da ne otvaram novu temu kad ima ova ovde, a generalno se sva pitanja povezuju sa ovim procesorom.

ja imam e5440 i p35 ds3l sa 8gb ram-a na 1066mhz.

Najzahtevnije sto sam igrao je gta 5, i to je sa 1gb ddr5 6770 radeonom radilo sasvim korektno, pa me zanima koliko su neke novije igrice (koje se igraju po igraonicama) zahtevnije od gta 5 i da li generalno ima smisla uzimati 1050Ti 4gb u kombinaciji sa xeon-om, ovom plocom i ddr 2 ? da li ce moci da izgura novije naslove na nekim boljim detaljima?
Ima smisla. To je jedna od best buy grafika danas i svakako ćeś je iskoristiti i kada pređeś na neki jetiniji Ryzen komplet ili nešto skromno od Intela..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ima smisla. To je jedna od best buy grafika danas i svakako ćeś je iskoristiti i kada pređeś na neki jetiniji Ryzen komplet ili nešto skromno od Intela..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Da su normalne cene pa da pazaris 1060 i opet kada predjes na neki jaci sistem da imas grafu....
Ovako je 1050ti okej kupovina, slazem se.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
obrisana mi je tema u podforumu "sta da kupim od konfiguracija" koju sam otvorio pre par meseci sa upitom za gejm kafe gde je predlagan g4560, pa gledam da li ima smisla ustedeti cca1000e na 15 racunara na konto xeon, p35/p45 i 8gb ddr2 vs g4560, 8gb ddr4 i h110m. nesto sam skeptican, ali aj da pitam
 
obrisana mi je tema u podforumu "sta da kupim od konfiguracija" koju sam otvorio pre par meseci sa upitom za gejm kafe gde je predlagan g4560, pa gledam da li ima smisla ustedeti cca1000e na 15 racunara na konto xeon, p35/p45 i 8gb ddr2 vs g4560, 8gb ddr4 i h110m. nesto sam skeptican, ali aj da pitam
Uh, ako je gejm cafe svakako bih išao na novo i ne bih štedeo novac koji će se sukcesivno zaraditi u mesec, dva.. Nikako Xeon artiljerija ovde.

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ako se ne igra Battlefield 1, ovi xeoni ce odraditi posao i vise nego dobro.
Mislim ako su igre tipa LoLa, Dote 2, CS GO u pitanju, nista ti bolje od xeona i ne treba.
 
Za pes 2018 su namestili da su potrebne sse4.2 instrukcije i nije moguce igranje na ovim xeon (core2quad) procesorima.
 
pes 2018 se nece igrati na pc-u sigurno u game caffe-u, ali verujem da ce da odrade isti fazon i sa buducim naslovima
 
Nazad
Vrh Dno