Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Meni se usiajvala naponska na P5K3 WS sa nenadovim procesorom zaboravio sam koja je oznaka ali je Herpertown svakako. I svi cip seti se greju fino nikad ih nisam ostavljalo bez aktivnog hladjenja a imao sam dosta P35 i P45 ploca sada trenutno dve X48 DDR3 i uvek gledam da bude hladjen cip set. Tek na P45 plocama se naposnke manje greju i lepse rade sa quadovima. Barem iz mog iskustva. Ovo za naponsku sve vazi 4+ ghz situacije.
 
Da prijavim, ploca Gigabyte P31 DS3L sa L5420 radi stabilno na 3.25GHz (433MHz FSB) bez podizanja napona. Hladjenje Arctic Freeze Pro 7, temperature ne prelaze 60 stepeni. Lepo.
 
Imam neku opciju za 8GB OCZ Titanium DDR2 @800MHz. Kakva je memorija za OC, da li moze 1066MHz da gura?
Ovaj HyperX se dosta lose pokazao ako me pitate. :)

EDIT: Pega mogli bi na FAQ to za memorije ili makar linkove ka sajtu o informaciji ili tako nesto. :)
 
Poslednja izmena:
OCZ je extra mema barem iz mog iskustva,imam trenutno ovu iz potpisa koju sam ganjao na 1.5Ghz tako da oko toga nemas brige
 
Da prijavim, ploca Gigabyte P31 DS3L sa L5420 radi stabilno na 3.25GHz (433MHz FSB) bez podizanja napona. Hladjenje Arctic Freeze Pro 7, temperature ne prelaze 60 stepeni. Lepo.
Bravo, lab! Ovo uopšte nije naivan rezultat za L5420. Može neki SS?

Sent from my 6055K using Tapatalk
 
Bravo, lab! Ovo uopšte nije naivan rezultat za L5420. Može neki SS?
Naravno

l5420.jpg

Po iskustvima sa net-a ova ploca iako je low budget ide i preko 460 FSB-a. Kod mene je ovih 433 superstabilno, za vise bih morao da menjam memoriju ili hladjenje.
 
Fin rezultat, lab310.

Sent from my HM 1S using Tapatalk
 
Evo vec desetak dana sve radi super na stock-u, sledecih par dana cu imati malo vremena da se zezam sa oc-om.
Molio bih za malu pomoc/savet, jerbo to radim prvi put, pa se nemojte ljutiti ako pitam mozda neke bas osnovne stvari :)

Dakle, makina je sledeca:
Asus P5Q Deluxe
X5460
Lc CC 120
4X2GB DDR2 Kingston
Sapphire Radeon HD6950 2GB
CM 650W

Evo par ss-ova biosa:

IMAG1929.jpg

IMAG1930.jpg

IMAG1931.jpg

Odakle da pocnem?

Prva slika, CPU rattio settings, sta tu staviti?
C1E support sam procitao da treba da bude disabled?

Druga slika, isto ima CPU rattio settings, FSB Frequency, tu trebam direktno da upisem cifru,
ne da biram iz padajuceg menija, sta tu staviti?

Treca slika, CPU voltage, koliko tu staviti, trenutno je na auto, tj 0.85 cini mi se.
Jos sta?

Hvala unapred svima na savetima. :wave:
 
e5440 mi zamrzne racunar nakon samo par minuta,kad premasim tih nekih 360FSB. max sto radi stabilno je 3060mhz iliti 360fsb. ima li neka forica da probijem malo taj fsb wall,cipset p31/g33
 
ne mogu ram namestati na 667mhz,jer gubim 20 frejmova u igrama. samo 800 dolazi u obzir. hvala sto si mi rekao za taj wall,sad cu probati 380 ili 400mhz,a da li vredi povecavati sve voltaze cipsetova na max,da probijem taj zid? i da li je okej sto sam ddr2 stavio na 2.05V,da bi mi radilo stabilno na ovim latencijama 4-4-4-14? dobrom modulu sa hladnjakom mi pomaze i on radi na 444-14,al ovaj drugi modul rc memory je jako los,ne pomaze voltaza nista,nece ispod 666-18,koliko je i fabricki. a s obzirom da je memorija sad na 835mhz,izgleda da cu taj los modul morati jos da otegnem,na cak 666-20. koristim MemSet,tako da iz Windowsa mogu direktno..
 
ok, stigao SLBBM. Zamolio kineza za E0 i Costa Rica. Kinez obecao, kinez ispunio. :) $20.98
 
Da, jeste. Ako sve bude kako treba (i kada skupim sve ostalo sto fali da se masina sklopi), na P5K.
 
Upomoc. Ram usable me sabija haos. Kako kad padne blue ekran i razlog je naravno memory managment. Pokusavao sa msconfig stikliranjem, mijenjao ramove ma svasta. Ubacim 6 3,94 usable. Ispod 6 2.95. Pomagajte.


Sent from my iPhone 7 using Tapatalk
 
Pozdrav drustvo, resih i ja da se malo zanimam sa Xeonom, ali izgleda da se ne daje tako lako:)
Elem, imam e5440 i ga-p35-ds3l, medjutim uopste nece da ulazi u win, kontam da su mikrokodovi problem, skinuo sam modovan bios ali nikako mi ne uspeva da ga flashujem, promenio sam 3 flesa, fat32,ntfs... Da li je neko imao slican problem, mozda mogu iz wina sa starim procesorom da ubacim kod? Verzija biosa je F9. Hvala unapred



EDIT: Naravno, cim sam otkucao post sinulo mi je da probam kao obican FAT, i flesovanje je bilo uspesno
 
Poslednja izmena:
Problem sa Xeon-om i memorijama koje cas rade cas ne nemora bas uvek da bude signal da je problem sa neispravnom memorijom. Ovo kazem iz iskustva jer sam isti problem imao na svojoj DFI BLOOD IRON P35 ploci sa E5440 i resio ga na veoma neuobicajen nacin koji nisam video da se na netu igde pominje... pa cu napistati mozda nekome pomogne.

Dakle u mom slucaju je problem bio sa 2x2GB Geil Black Dragon i 2x2GB Corsair XMS, svi moduli DDR2 800MHz. Kao sto je i Nišlija pomenuo desavalo se da jedno vreme komp radi apsolutno normalno cak i pri opterecenju, i to traje tako nedelju dve dana ili do prvog restarta/gasenja masine. Posle toga se desavalo ili da nema posta ili Win radi nestabilno (BSOD, "memory could not be read", zamrzavanje i sl.) pa posle opet jedno vreme radi normalno posle narednog restarta ili kada im promenim slot i tako u krug. Posto me je to nepredvidivo stanje izludjivalo, zainatio sam se i jedno 4-5 dana petljao po bios-u i isprobavao sve moguce klokove, delioce za RAM, napone, kasnjenja i sl. Kada nista od toga nije pomoglo na kraju sam odlucio da sva kasnjenja ostavim na AUTO u BIOS-u i ubacujem memorije u paru i snimam u AIDI koja kasnjenja ploca dodeljuje GEIL a koja Corsair modulima. Ono sto sam otkrio je bilo interesantno, bukvalno sva "mainstream" kasnjenja (CL, tRCD, tRP, tRAS i td.) sva su bila ista i na Corsair i na GEIL modulima, a jedina koja su se menjala su bila "DIMM CLOCK FINE DELAY" za koja nikad nisam ni cuo do tad :D Za GEIL je ploca postavljala 14T 5T a za Corsair 8T 0T ili tako nesto, ne secam se... a nije ni bitno..

Uglavnom, srecom, u DFI BIOS-u postoje opcije za fine delay i od kako sam ih postavio rucno na fiksne vrednosti (kao na slici dole) problemi sa RAM-om su reseni :smoke:

Pogledajte prilog 229047Pogledajte prilog 229048

Jeste da je 2017 god. i da malo posustaje 771 modovanje ali mozda nekome pomogne.


tek sad sam procitao ovo,i dalje imam povremeno probleme. te opcije za ram koje ti imas ja nemam. dosao sam do zakljucka da mi se greje neka komponenta na ploci i da kad god je vruce u sobi,dobijam plave ekrane tipa memory could not be read,trying to execute non-executable memory,system code change detected,bad system config info,bad pool header,nesto za pagefile i tako dalje ne secam se vise ni sam svih plavih ekrana. uvece kad ohladim sobu radi sve normalno. morao sam da dodam jedan ventilator na juznom mostu. bez njega takodje imam probleme. ne znam sta mi se greje tacno,da li je samo southbridge ili jos nesto.
 
Pozdrav.. Kako bi radio Xeon 5450 sa Msi G41tm p33 plocom i ako neko moze da mi kaze da li na ovu plocu moze max da se stavi 4 ili 8gb ram-a, posto negde pise 4, negde 8? Da li moze kuler od core 2 quad q---- da izdrzi ovaj procesor ili ne? Hvalaa :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Naravno da moze, ovaj procesor trosi manje od core 2 quada.
 
Pozdrav.. Kako bi radio Xeon 5450 sa Msi G41tm p33 plocom i ako neko moze da mi kaze da li na ovu plocu moze max da se stavi 4 ili 8gb ram-a, posto negde pise 4, negde 8? Da li moze kuler od core 2 quad q---- da izdrzi ovaj procesor ili ne? Hvalaa :D

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
Вероватно само 4GB максимално јер ретко која socket 775 плоча подржава модуле веће од 2GB. Зато су по мени за иоле модерну употребљиве само s775 плоче са 4 слота за меморију где може да се напакује 8GB RAM-a :)
 
Koji je trenutno najisplativiji Xeon za narucivanje sa Ali-ja?

Vidim da je E5450 oko 20$, jel ima nesto za 10-15$ sto moze da mu parira, ili njega da narucujem?
 
Otvorili smo temu, pomagaj :D
 
965p-s3 Gigabyte, ima 3x1 Kingston DDR2 na 800MHz.

Imam priliku da nabavim E5420, kakav je on u odnosu na 5440 i E5430?
 
Sporiji
S'obzirom da čipset ne dozvoljava neki preterani o/c a i ni taj GA nije šampion u tom pogledu, idi na brži procesor u startu. Cifre su ionako smešne.
 
Pucam na 3.3-3.5GHz, koje su sanse? :D
 
E5450
 
Jel razlika u njima samo u def. kloku ili se razlikuje jos nesto?
 
Nazad
Vrh Dno