Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Dual-interleaved je brži, jer je to pravi dual channel, a dual-asymmetric je samo u teoriji dual, a brzine su skoro kao single channel. U svakom slučaju, male su razlike na matoroj konfiguraciji da bi se zamlaćivao s tim. Kao što kaže kokan, bitno je da radi.
 
imao sam pravi dual channel,ali jedan crucial modul mi izgleda crkao. bacao je plave ekrane cak i kad nije klikovano. treba ga dobro istestirati,mozda i nije bas crko,mozda je prljav ili slot prljav
 
To je taj entuzijazam. Bravo nišlijo!
 
zbog tog modula sto je navodno crkao,sad koristim drugi,koji nazalost ne odgovara dual-interleaved konfiguraciji. sad su mi asimetricni moduli i kad sam merio zadnji put u doti 2,bilo je oko 5fps manje nego kad su simetricni...hvala klokane pozz
 
proverio sam opet,modul je neispravan. uspeo sam dogurati do dote nekako,izmerio sam +3 fps sa tim modulom u dual channel interleaved konfiguraciji. posle toga ni jedan program vise nije hteo da se odazove uz neku gresku tipa memory can be read 0x35257blablabla...izvadio sam modul,neispravan je. ne znam sta mu je,mozda da probam da ga ispecem ili tako nesto. mada za 3fps nije ni vredno,al ipak dual je dual. mozda ce vredeti za druge aplikacije vise ili za sveobuhvatan rad racunara..
 
Zdravo svima, tražeći nešto po netu naleteh na ovu temu i zainteresovah se da i ja malo poboljšam ovu moju starudiju koju imam. Pročitao sam veći deo teme i pola sam razumeo :D obzirom da se ne razumem toliko u računare ( rođen u prošlom veku :) ). Ako bi neko hteo da pomogne čika Saletu i uputi ga koji najači procesor mogu nakačiti na moju matičnu sa 775 jezgrom. Malo sam istraživao i videh na sajtu MSI da podržava sledeće Core 2 Quad od Q6400 2,13 Ghz do Q9705 3,16 Ghz, kao i Xeone o kojima se ovde priča, ali serije X3360, X3370 i X3380. Da li mogu neki Xeon E5... da se umetnu ? Znači promenio bih procesor i dodao još jedan modul memorije.

ploča : MSI G41M - P26
CPU : Intel Core 2 duo E4400 ( Conroe ) LGA 775
memorija : DDR3 2GB ne znam čija je dok ne otvorim kućište
graf : radeon X1600 ser 256 mb
Zadnji update BIOS : 12.10.2012.


Hvala unapred svakome ko može da me posavetuje.
 
Skini BIOS odavde i flešuj, pa onda kreni u potragu za procesorom. Model koji bi trebalo da radi bez problema je E5440, jer je maks. podržan C2Q za tu ploču Q9550, koji je ekvivalent E5440. Verovatno bi radio i E5450, ali ovo je sigurnija i jeftinija varijanta.
 
Pozdrav svima, nadam se da mogu ovde da postavim pitanje. Htedoh sam da krenem sa izmenama za xeon, pa sam nasao ovaj post.
Pre svega, treba mi iskren savet. Da li menjati E8400 (3.00 x3 sa 6mb) za neki xeon ?
Kolko vidim na oglasima, sad prodaju vec modovane tako da ne mora da se sece, prepravlja itd...
btw maticna je Asus P5G41T-M LX3, ddr3...
Hvala unapred!
 
Kupio sam x5450 sa aliexpress za 9,85$ ,
nisam morao da rucno ubacujem mikro kodove u bios posto je MSI vec ubacio u poslednju verziju biosa (26.11). Inace maticna je MSI G41-P28M. Sad moram da kupim nov kuler posto onaj koji je bio bio je najprostiji moguci,znaci sam aluminijum i kad sam ga postavljao polomio sam jedan pin,pa sam se setio privremeno da uzmem stock kuler od mog Ryzena i prikacio ga vezicama,i dalje nisu dobre temperature ali makar se od obicnog surfinga ne przi na 100°C.
e92ec6a67ceec5d5bfce6ed6b442e387.jpg
ad93f02fd827e7b0f0399baafff9bd1d.jpg


Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Pozdrav, planiram da predjem sa e8400 na neki xeon jer su q9xxx procesori skupi. Da li je to isplativo i sta bih postigo, s obzirom da e8400 na 3.00 sa 6mb kesa uopste nije los.
maticna je: Asus P5G41T-M LX3 ddr3 sa 4gb rama na 1333mhz
hvala!
 
Imam ove dve paste, kojoj biste dali prednost?

https://www.ebay.com/itm/5g-Premium...te-for-Power-LED-CPU-PC-XBOX-360/141919314730
https://www.aliexpress.com/item/Low...-Grams-High-Performance-Gray/32841117702.html

Cena im je slična a i termalna provodljivost kojom se hvale, prva >5.15 W/mK druga 4.8
Teram E5450 na 3.5 GHz ali sa prastarim kulerom pa i ne može bolje. Neisplativo je ulagati u kuler a paste već imam pa bih zamenio mada čisto sumnjam da će to nešto da znači. Trenutno je pasta iz kesice koja je došla s procesorom.
 
Leto je 2018-to i svakako bi prijalo računaru i aplikacijama više jezgara. Ostani na istom kloku i kupi E5450..
Pozdrav, planiram da predjem sa e8400 na neki xeon jer su q9xxx procesori skupi. Da li je to isplativo i sta bih postigo, s obzirom da e8400 na 3.00 sa 6mb kesa uopste nije los.
maticna je: Asus P5G41T-M LX3 ddr3 sa 4gb rama na 1333mhz
hvala!

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
vaso_s , msi NIJE ubacio mikrokodove za tvoju ploču , čak iako je sistem prijavio procesor kao xeon x5450 i podigao sistem.

fale mu određene instrukcije da bi radio kako treba i da se ne bi pregrevao.

što će reći - ne treba ti nov kuler, nego ovaj, već prerađen biJos za tvoju ploču. uflešuj i pewaj.

http://www.mediafire.com/file/b6odrahuk072mqm/7592vQB_G41M-P28_G41M-P26.rar/file

stari intel hladnjak na kome si polomiJo nogice možeš da lepo učvrstiš plastičnim vezicama. skini ploču i budi pažljiv.
 
Poslednja izmena:
što će reći - ne treba ti nov kuler, ..
stari intel hladnjak na kome si polomiJo nogice možeš da lepo učvrstiš plastičnim vezicama. skini ploču i budi pažljiv.
Hladnjak od c2d nije adekvatan za X5450.
 
vaso_s , msi NIJE ubacio mikrokodove za tvoju ploču , čak iako je sistem prijavio procesor kao xeon x5450 i podigao sistem.

fale mu određene instrukcije da bi radio kako treba i da se ne bi pregrevao.

što će reći - ne treba ti nov kuler, nego ovaj, već prerađen biJos za tvoju ploču. uflešuj i pewaj.

http://www.mediafire.com/file/b6odrahuk072mqm/7592vQB_G41M-P28_G41M-P26.rar/file

stari intel hladnjak na kome si polomiJo nogice možeš da lepo učvrstiš plastičnim vezicama. skini ploču i budi pažljiv.
Ima MSi 775 ploča gde nije potreban BIOS mod. Pričali smo ranije u temi. Sve instrukcije su tu sa poslednjim BIOS-om sa zvaničnog sajta proizvođača..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
vaso_s , msi NIJE ubacio mikrokodove za tvoju ploču , čak iako je sistem prijavio procesor kao xeon x5450 i podigao sistem.

fale mu određene instrukcije da bi radio kako treba i da se ne bi pregrevao.

što će reći - ne treba ti nov kuler, nego ovaj, već prerađen biJos za tvoju ploču. uflešuj i pewaj.

http://www.mediafire.com/file/b6odrahuk072mqm/7592vQB_G41M-P28_G41M-P26.rar/file

stari intel hladnjak na kome si polomiJo nogice možeš da lepo učvrstiš plastičnim vezicama. skini ploču i budi pažljiv.
Ne znam,performanse su dosta bolje i u igrama i generalno internet,fb,youtube,polovni automobili rade bez stucanja u poredjenju sa starim celeronom. A kuler sam uzeo novi lc-cc95. [emoji16]

Послато са Redmi 5 Plus уз помоћ Тапатока
 
Jel moguce da bude do biosa sto u HDD sentinelu pokazuje greske u komunikaciji izmedju harda i ploce?

Napajanje je novo, LC600H-12, staro je bilo lose, probano je sa drugim kablom, na drugom portu, ista prica..
 
Probaj drugi HDD

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Isti taj HDD u drugom racunaru nema te probleme, zaboravih da napomenem..
 
BIOS, drajveri, kabl, ploča. Probaj redom. Uglavnom zna SATA kabl da zeza podmuklo

Sent from my HTC One M9 using Tapatalk
 
Raskacivao kabl, vracao, nigde nije iskrivljen, lepo stoji i lepo se cuje klik na obe strane. Uzecu i novi iako je bas mala sansa da su svi losi, posto ovde je sa vise njih probano.

Najvise sumnjam na bios, jer je pravio vec probleme, stajao klok procesora na 800MHz, auto napon bio tipa 0.4-0.5V. Flesovace se ovih dana opet.
 
Ja sam imao isti problem sa HDD-om,problem sa komunikaciom sa maticnom, gubi fajlove, padao sistem sporo radio, kupio SSD i nema problema vise...
 
Poslednja izmena:
@Pega i ostala ekipa iskusna sa 771 modom. JEl znate mozda da li je potrebna nalepnica na CPU kada se QX9775 stavlja u 775 socket?
 
Potrebna je nalepnica, ali i dobra, odnosno odlična ploča za taj CPU. :)
 
@Pega i ostala ekipa iskusna sa 771 modom. JEl znate mozda da li je potrebna nalepnica na CPU kada se QX9775 stavlja u 775 socket?
Sve je rekao, u principu, dulenator, samo da dodam da je QX9775 preimenovani X5482 chip sa nasviranim FSB-om na 1600 i C0 stepping-om. Mislim da ove činjenice, plus potrošnja od 150W, ne garantuju velike OC rezultate. Nadam se da ne grešim..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ja ih imam dva komada zato sto na skulltrail platformi ne moze da se podize FSB i moraju oni da se koriste. Ovaj jedan sam probao i sa 1.48V radi na 4.5Ghz za 3dmark 06 max temp 51 a drugi uzimam u ponedeljak pa cu videti kako ide. Hteo sam da ih probam na nekoj P45 ploci a mozda i na X48 prorade jer su yorkfiled pa cu videti. Hvala za info.
 

Prilozi

  • 37807542_10215071306669748_6302805644353208320_o (1).jpg
    37807542_10215071306669748_6302805644353208320_o (1).jpg
    627 KB · Pregleda: 105
Nazad
Vrh Dno