Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Odgovor ti je krajnje neprijatan :lupko: Ne nego ja imam 775 ploče a nemam procesore i kad ih već kupujem zašto da ne kupim xeone, a stikere u ovoj situaciji ne mogu da nabavim, uostalom šta ću ja da radim sa parama koje zaradim nije tvoj posao da se pitaš.

Sta ti je tu neprijatno ? pogledaj svoj post - sam si ih nazvao kako si ih nazvao
I ko te pita za pare, o cemu ti pises ?
 
Ajd i ja da pitam, nisam ništa pronašao za ovu ploču, imam kod matoraca ASUS P5W DH Deluxe sa traljavim E5300 Pentiumom, čipset je 975x i ploča podržava Yorkie 9x50 ali po FAQu ima sledeći problem

Due to chipset limitation, i975X chipset is not able to support all the features of 45nm CPU. The following is a list of the limitations:
1. VT function does not work.
2. The maximum FSB is capped at 1066MHz.
3. 0.5 CPU multiplier is not supported.
4. L2 cache size is not recognized correctly. However L2 cache is still functioning.

Da li ima smisla probati ili ne?

@Misko78: batali..

Back to 2014...

Od viška 775 ploča su mi ostale pomenuta P5W-DH Deluxe, P5K-E WiFi i GA-P35-DS3L, stavio sam stiker na E5450 probao u obe P35 i naravno radi, rekoh ajd kad sam već u radnji da probam i na 975x ploči. Skinuo sam bios od nekog Turčina i radi ko sat. Iako je ploča 1066, probudi se normalno na 1333, instalirao sam Win10 i radi kao sat.:cigar:
 
Back to 2014...

Od viška 775 ploča su mi ostale pomenuta P5W-DH Deluxe, P5K-E WiFi i GA-P35-DS3L, stavio sam stiker na E5450 probao u obe P35 i naravno radi, rekoh ajd kad sam već u radnji da probam i na 975x ploči. Skinuo sam bios od nekog Turčina i radi ko sat. Iako je ploča 1066, probudi se normalno na 1333, instalirao sam Win10 i radi kao sat.:cigar:
Eto, ja bežao od njih. Top! [emoji106]

Edit: Navodno treba izolovati nekoliko kontakata na CPU na 975X chipset-u. Otuda zebnja u 2014..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
2d095106e1a3f64ab81b8ca02a5345a5.jpg
 
Poslednja izmena:
...Iako je ploča 1066, probudi se normalno na 1333, instalirao sam Win10 i radi kao sat.:cigar:

Pazi, na benchforumu pišeš... Oću da kažem: nisi nam rekao da li to može da se overklokuje i koliko, kako radi sa 4 modula po 2 giga i sve ostalo? :d
:wave:
 
Pazi, na benchforumu pišeš... Oću da kažem: nisi nam rekao da li to može da se overklokuje i koliko, kako radi sa 4 modula po 2 giga i sve ostalo? :d
:wave:

Obzirom kome ide, dovoljna su 3GHz, memara je, GEIL 4x1GB 4-4-4-12 @838MHz :d čudp da uopšte radi na FSB 333 tako da ne smem ni da pipnem dalje :d
Nego P5K-E je odjednom razvio USB Overcurrent bolest, al nekako je sva štorkava i masna od nekog ekstremnog overkloka verovatno pre sto godina pa je završila u mašini za sudove, apdejt sledi sutra kad se fino osuši. :smash:
 
Obzirom kome ide, dovoljna su 3GHz, memara je, GEIL 4x1GB 4-4-4-12 @838MHz :d čudp da uopšte radi na FSB 333 tako da ne smem ni da pipnem dalje :d
Nego P5K-E je odjednom razvio USB Overcurrent bolest, al nekako je sva štorkava i masna od nekog ekstremnog overkloka verovatno pre sto godina pa je završila u mašini za sudove, apdejt sledi sutra kad se fino osuši. :smash:
Ti si usledio moj anti-savet iz druge teme - voda i četka, a ne kompresor.. [emoji16]

Čekamo sutra rez! [emoji110]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Sad sam je izvadio iz mašine, izgleda kao da je izvađena iz antistatik kese pre 5 minuta, kao nova, a da li će da radi to je pitanje :crash:
 
napiši i koj si detergent/so/(sjaj?) koristio. čisto da znamo
 
Poslednja izmena:
Evo ovako, USB Overcharge se nije popravio, i dalje izbacuje grešku i gasi računar posle 15 sekundi. Verovatno je regulator napona na nekom od portova, inače na samim portovima sam izmerio napon i kako treba je, portovi nisu u kratkom spoju. Kad stisnem Alt+F2 on uđe u EZ-Flash i tastatura radi kao i fleš. Tako da je ploča za servis ili kantu, videću koliko čika Pera uzima za servis.

Rezultat posle pranja je da postuje sa Xeonom, izgleda kao nova, tako da kao test smatram da je uspešno prošao. Sa ploče sam skinuo sve hladnjake, skinuo bateriju, očistio sve paste, žvake, razmontirao sam soket tj. onu šnalu i poklopac. Koristio sam najkraći program od 40min i Fairy Premium tabletu, ploču sam stavio vertikalno. Posle pranja dobro sam je istresao i stavio na radijator da se suši nekih 6 sati.
 
Poslednja izmena:
Deluje šašavo, ali ako leđa više ne bole, izgleda da pomaže
 
Čika Pera ako se ne varam pere ploče benzinom. Ako sam dobro upamtio, davno sam bio poslednji put, ima već nekoliko godina.
 
Probao i to i alkohol 100x, ne može da se meri sa ovim što sam uradio. Inače zvao sam danas Čika Peru, neće da popravi ovu P5K-E WiFi, kaže neće da se zeza sa tim.
 
Izvinjavam se na offu ali moram ovo da podelim sa vama.

Pre nekoliko godina sam uzeo polovnu Asus Maximus Formula ploču jako jeftino zato što posle gubitka struje nije pamtila podešavanja BIOSai spario sam je sa Xeon X3360 i radila mi je u vikendici neko vreme, sve sam probao i novu bateriju i da prelemim neke vodove od baterije jednostavno nije htela da radi. OC je bio dobar kao i na svakom Maximusu. Na donjem spratu u vikendici, ako se ne ostave odškrinuti prozori a bude puno kiše, bude ogromna vlaga. Tako da sve od elektornike prenesem na sprat i nema frke. Zaboravim jednom prilikom na komp i ostavim ga dole, sledeći put kad sam se vratio tamo komp nije hteo da se upali dok nisam ostavio na suncu sat dva i onda je proradio ali počeo je da pamti setovanja. :D Radio je tako par meseci i jednom se ugasio se i više nije hteo da se upali, mislim upali se jednom od 10 puta, javi OC error, i pri prvom paljenju više neće ni da čuje. Probao sam sve da oživim mrtvaka, menjao procesore, memorije, čistio benzinom ma ništa. Sinoć je ubacim u mašinu, operem, osušim, i evo kucam ovo sa Maximusa. :party:
 
Izvinjavam se na offu ali moram ovo da podelim sa vama.

Pre nekoliko godina sam uzeo polovnu Asus Maximus Formula ploču jako jeftino zato što posle gubitka struje nije pamtila podešavanja BIOSai spario sam je sa Xeon X3360 i radila mi je u vikendici neko vreme, sve sam probao i novu bateriju i da prelemim neke vodove od baterije jednostavno nije htela da radi. OC je bio dobar kao i na svakom Maximusu. Na donjem spratu u vikendici, ako se ne ostave odškrinuti prozori a bude puno kiše, bude ogromna vlaga. Tako da sve od elektornike prenesem na sprat i nema frke. Zaboravim jednom prilikom na komp i ostavim ga dole, sledeći put kad sam se vratio tamo komp nije hteo da se upali dok nisam ostavio na suncu sat dva i onda je proradio ali počeo je da pamti setovanja. :D Radio je tako par meseci i jednom se ugasio se i više nije hteo da se upali, mislim upali se jednom od 10 puta, javi OC error, i pri prvom paljenju više neće ni da čuje. Probao sam sve da oživim mrtvaka, menjao procesore, memorije, čistio benzinom ma ništa. Sinoć je ubacim u mašinu, operem, osušim, i evo kucam ovo sa Maximusa. :party:
Priznaj da je bilo malo i rerne [emoji41]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Priznaj da je bilo malo i rerne [emoji41]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk

Hahahah, jok, samo voda,

https://youtu.be/kqv1pS0XnSw?t=157

Ako imaš vremena i uslova, odradi sam...

Gledao sam mnoštvo YT kanala o ovom problemu, sve sami Indijci i poneki Brazilac... Ja bih, ali regulator ima osam pinova i samo 0 napisanu na sebi. Ono što me buni je da gde god sam izmerio napon dobijem 4,96V kod svih portova, a ovi uvek kod nekog porta imaju pad napona. *mjau**mjau**mjau* nisam elektroničar, verujem da neko ko poznaje materiju bi ovo rešio očas posla, ja samo znam dobro da lemim :d i rešim jednostavne kvarove, da imaju neku oznaku zamenio bih ih sve :d.
 
Našao sam šemu ploče, ovaj 8pinski je neki IC koji samo provodi signal data+ i data -, postoje signal diode ali samo kod internih portova , kod bekplejta ne postoje, nisu zalemljene uopšte. Imaju da se kupe ali ne u ovom pakovanju. Ne znam kako da ih izmerim, da li neko zna?
 
Pozdrav ljudi ,imam pitanje za vas imam x5460 ima li ko da mi kaze neki emulator za sse4.2 bih da probam ovaj novi COD WaRZone malo :D
 
Emulator za instrukcije? Hmmm, da ne ispadne da lupam ali mislim da tako nešto ne postoji
 
to sto trazis neces uspeti, imaces 2-3 fps i da uspes...i da nisu instrukcije problem katastrofa bi radio svejedno...
 
Poslednja izmena:
Izvinite sto vam malo hijackujem temu, ali vrlo ste aktivni a ko radi taj mora i da gresi.... kao ja npr, uspeo sam da na svojoj s1150 ploci iskrivim par pinova kada sam menjao celeron g1820 za i5 4690... Uzeo sam krpom da ocistim prasinu okolo i upala je i povukla par njih na gore
Stari procesor i dalje radi ali novi ne radi. Mozete li mi poslati u inboks preporuku ko radi popravku? Deluje mi da ce moci da se popravi
 
iscupao ili iskrivio?
 
Iskrivio. Na s1150 pinovi su svi pod uglom a ja sam ih povukao na gore. Malo, ali dovoljno da i5 ne radi.
 
Iskrivio. Na s1150 pinovi su svi pod uglom a ja sam ih povukao na gore. Malo, ali dovoljno da i5 ne radi.
Pazljivo ih vracaj necim tankim. Ja imam neki srafcigercic sirine tog pina i njime to radim, ali nije mi se to desilo jako dugo (daleko bilo).
Ako te vid ne sluzi moras lupu koristiti.
Blic telefona je korisna alatka da vidis koji pinovi imaju isti odsijaj, a koji nemaju pa samim tim ti koji nisu isti kao vecina su iskrivljeni. Samo i kada ih vratis, a ne odsijavaju isto, bitno je da su priblizno na istom mestu i visini (mala je tolerancija, ali je ipak ima).
Nadam se da sam bar malo bio jasan, carobni stapic ne postoji, ali pazljivo i sve ce da bude ok.
P.S. Ako i neki slomis, to ne znaci da ti cpu nece raditi kako je predvidjeno.
Ali nemoj da slomis nijedan :D

Послато са Mi 9T Pro помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno