Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Slazem se, zato sam i rekao maksimum 280x. Obzirom da ne igra ni u fullHD rezoluciji, slobodno moze i nesto slabije poput 750 ti.
 
Za sada radi na 3.9GHz stabilno a temperature su smesne pa sve mislim da ima prostora za jos no nije mi potrebno trenutno. Ako naleti neka jeftina graficka mozda probam jos malo da podignem.
Mogu jos koji dinar uloziti i to je to sto se tice ovog dekice. Svakako hvala za savete u vezi grafike.

A ovo oko usb i podizanja sistema sam resio sa nekom starijom verzijom programa rufus. Trebao mi skoro dan da reinstaliram sistem i na kraju provalih foru :)

2019-01-08_2126.png
 
čak ni 280x (hd 7970).

Najjača karta kojoj xeon na 4.0GHz neće biti usko grlo je hd7870 , još poznata pod imenima r9 270, 270x. Dakle rang rx 560 i gtx 1050 (bez Ti).

Sve jače se na xeon platformi neće primetiti.
 
Imam plocu Asus p5n-e sli i planiram da napravim neki upgrade sa c2d e6750 na neki quad jer igram csgo i ovaj je slab proc za to. Da li ce na ovoj ploci raditi tipa e5430 ili tome slican xeon posto ona ne podrzava sve c2quad procesore?
 
Imam plocu Asus p5n-e sli i planiram da napravim neki upgrade sa c2d e6750 na neki quad jer igram csgo i ovaj je slab proc za to. Da li ce na ovoj ploci raditi tipa e5430 ili tome slican xeon posto ona ne podrzava sve c2quad procesore?
Hoće

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ne preporucujem Gtx 1050Ti u kombinaciji sa Xeonom, frejm je skroz nestabilan u svim igrama i tipa u Gta V pada ispod 35fps na high. Imao sam E5430 na 3.5Ghz :D
 
ma da, jos napisao svim igrama, da bottleneckuje negde hoce al ima dosta i novih naslova gde naprosto ce za 1050ti da bude dovoljan i na 3ghz jer su igre gpu bound....
 
Imam jedno pitanje znam da nije namenjena grupa za graficku
Imam jedan problem graficke je sapphire r9 270x
Ima dva kulera medjutim cim upalim komp radi samo prvi odem u podesavanja podignem fan speed na 45% pali se drugi kuler
U cemu je problem jel do graficke ili kulera
 
Ventilator. Crkava.

Skini, vidi možeš li ga očistiti (skroz, rasklopi ventilator) i onda probaj kako se ponaša.
 
Poslednja izmena:
Meni je na r9 280x radio jedan kuler, a drugi se palio po potrebi, ali tako treba. Kod tebe malo jedan, malo drugi, pa mi to ne izgleda normalno. Stavi neki aftermarket kuler i rešio si problem na duge staze.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Nek proba onda da skine drajver sa stranice proizvođača, i da batali generički windows drajver.

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока
 
Skino sam njegov drajver sa sajta
Ne prelazi 65c stepeni,a radi samo jedan kuler
 
Temp je sasvim ok, verovatno i nema potrebe da pali drugi vent
Pusti Furmark pa vidi šta se događa.
 
Pustio sam fumark 78c Prvi kuler poceo da brze da okrece,a drugi nece ni da krene
 
Kupio sam pre mesec dana graficku od lika Kod njega je radio oba kulera negde 20-30%
kod mene samo jedan radi?
Nikako da resim problem
 
važno je da radi bar jedan, i da ti temperature ne idu preko 90c. sve ostalo je podnošljivo.

ne diraj ništa, da nam ne podeli mod banane za oftopik.
 
Ram: Kingston 8gb
Cpu: E5440
MB: Ga-p35-ds3

Testirao sam memoriju pojedinacno svaku i u svakom slotu, nije bilo gresaka. Sada kada sam ubacio sve stapove, dobio sam ovu gresku. Iskreno pretpostavljam da je do cpu-a. Radio je komp vec godinu-dve, ali je skoro poceo win da izbacuje gresku sa memorijom. Ocistio sam komp, stapove, slotove sa sredstvom za ciscenje kontakata i digao sistem vez problema.
Ima li ko ideju za resenje?

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
d9216aa7851650b7612b6dec1c8d4e65.jpg
 
Iskreno pretpostavljam da je do cpu-a.

Čipset, on je zaslužan za komunikaciju sa memorijom (za razliku od AMD-a tog iz vremena).
Ne znam da li si probao ali:
  • Očisti kontakte na memoriji sa gumicom za grafit.
  • Testitaj tako što ćeš dodavati po 1 štap memorije. (Memtest test 5 na loop, 10+ "krugova") Onog trenutka kada se pojavi greška - taj modul ubaci u neki drugi slot. Tipa, modul je počeo da pravi problem u III slotu, izvadi ga i u ubaci u IV slot. Tako nađi kombinaciju kako će sve zajedno da radi. Nemam logično objašnjenje ako ti ovo uspe ali imam pozitivno iskustvo sa tom metodom. :)
 
Čipset, on je zaslužan za komunikaciju sa memorijom (za razliku od AMD-a tog iz vremena).
Ne znam da li si probao ali:
  • Očisti kontakte na memoriji sa gumicom za grafit.
  • Testitaj tako što ćeš dodavati po 1 štap memorije. (Memtest test 5 na loop, 10+ "krugova") Onog trenutka kada se pojavi greška - taj modul ubaci u neki drugi slot. Tipa, modul je počeo da pravi problem u III slotu, izvadi ga i u ubaci u IV slot. Tako nađi kombinaciju kako će sve zajedno da radi. Nemam logično objašnjenje ako ti ovo uspe ali imam pozitivno iskustvo sa tom metodom. :)
Probao obe stvari, i nije bilo problema, vec tek kad sma ubacio u sve slotove memoriju.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Idealno resenje da se ram i cpu proba na drugu plocu, e sad mozda nije izvodljivo.
 
Idealno resenje da se ram i cpu proba na drugu plocu, e sad mozda nije izvodljivo.
Ram imam gde, ali druga ploca ne podrzava cetvorojezgarne procesore, samim tim ni ovaj xeon, ali nije losa ideja.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Izvinjavam se na duplom postu, ali problem je bio u poslednjem slotu.

Послато са Pixel 2 уз помоћ Тапатока
 
Ono za graficku i ventove, da znate da jedan nije dovoljan jer kad se ganja igrama on ne ubrzava dovoljno ni onaj jedan a drugi ne ukljucuje uopste. Rezultat, delimicno neispravna R9 280, Passmark moze da vrti bez problema dok Unigine Heaven odmah izbaci restart. Resenje, MSI Afterburner, FAN na 40% non stop i pojacavanje na 75-80% cim dodje do 55c da bi ukljucio i drugi FAN. Sam GPU nije imao visoke temperature ali cela desna strana graficke se kuvala mesecima i zato je i crkla. Kazu da je problem do Win 10 i AMD drajvera.
 
Nazad
Vrh Dno