Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

...kakve bre vi kulere i hladnjake koristite da to odrzite,nije mi jasno. ovaj...cinjenica je da xeon sve preko 3.85ghz trazi mnoogo vecu voltazu. ne znam kako i zasto se to desava

Ja čudo od 2000,oo din. LC-CC100.. a neće tebi proći ni tih 3.85GHz, nemaš ti veze sa OC-om.
 
Ne bre, to nije fora, stavi da radi na 1.6GHz :p
 
presao si se. ne moze proci ni 10 sekundi u aida64 stability test bez throttlinga. :D :D 4ghz ravno,voltaza nesto preko 1.32500...kakve bre vi kulere i hladnjake koristite da to odrzite,nije mi jasno. ovaj...cinjenica je da xeon sve preko 3.85ghz trazi mnoogo vecu voltazu. ne znam kako i zasto se to desava

3.9Ghz.jpg
Nemoj samo da se smoris sad :D
Sa smesnim kulerom, mada mu ovde nije ni trebao bolji ;)
 
a u cemu je fora sto mozes tako nisku voltazu staviti za 3.9ghz,ja za 3.9ghz moram staviti okruglo 1.300v. ako imamo slicne ploce,tipa p5q jel da?
 
Napon potreban za OC procesora na odredjeni takt zavisi od primerka procesora, ne od ploce. Od ploce(LLC podesavanje, ne znam da li postoji na ovim starijim plocama i kako se zove ako postoji) zavisi koliko obara(ili ne obara) napon pod opterecenjem.
 
a u cemu je fora sto mozes tako nisku voltazu staviti za 3.9ghz,ja za 3.9ghz moram staviti okruglo 1.300v. ako imamo slicne ploce,tipa p5q jel da?
Batice moj radi na 1.4v @ 4.00GHz u aidi za 30min sa prosecnom temperaturom od 67°C.

Sent from my PandaS7Edge
 
Napon potreban za OC procesora na odredjeni takt zavisi od primerka procesora, ne od ploce. Od ploce(LLC podesavanje, ne znam da li postoji na ovim starijim plocama i kako se zove ako postoji) zavisi koliko obara(ili ne obara) napon pod opterecenjem.

load line calibration,imam ga na p5q i upalio sam to. to mi odrzava stabilnost 3.9ghz pri 1.30000v. bez toga,plavi ekran pri ucitavanju sistema..
 
hladnjak je legao fino. bar tako izgleda. sva 4 pritiskaca cu rekla "klik" kad sam stavljao hladnjak zadnji put. i zamenih pastu,hehe. neka iz male papirne tubice,izgleda da ne valja nista. znaci vi mislite da nije normalno da se na 1.3v ovoliko greje,a imam arctic freezer sa 3 ventilatora u full rpm na njemu? :(
 
Pa sledece sto trebas da uradis je da izdvojis pare za neku krstenu pastu, a ne te iz papirne da koristis.
 
Pa sledece sto trebas da uradis je da izdvojis pare za neku krstenu pastu, a ne te iz papirne da koristis.
Nemoj da ga sprdas i na to 1000din da pukne. Sa tim kulerom ne bi smeo da predje 70°C sa bilo kojom pastom, lik bije 90°C, na full brzini. :D

Sent from my PandaS7Edge
 
znaci imam problem. gde li je problem? palim aidu i stability test,za 10 sekundi gore dole,nabije 85c i throttla. mozda ipak nije lepo legao hladnjak? nego ima li neki sa srafovima *mjau**mjau**mjau**mjau*mu mater,vise bre ne smem ni skinuti ovaj,polomio sam 100 zabica dosad i menjao ih od fabrickog intel kulera,plasticno djubre ko li ga izmisli...kuler sam po sebi valjda je dobar ovaj,ali nacin fiksiranja...ZLO! :mad::mad:

image.jpg
 
Imam ja slučaj sa G41 pločom da iz nekog razloga ne naležu dobro kuleri sa žabicama, jednostavno sve savršeno legne klikne, oseti se pod rukom otpor i da je utegnuto pritisnuto i čvrsto stoji ali nabija temperaturu jako brzo. Sa istim procesorom i kulerom na drugoj ploči nema nikakvih problema hladi ga odlično. Drugi isto stock intel kuler naleže nešto bolje mislim po temperaturi se vidi da je lego kao korektno nije da ga na brzaka natera na 90 i shutdown ali opet je primetno viša nego sa istim procesorom i kulerom na drugoj P43 ploči pa ne može nešto da se klokuje samo minimalno. Inače poredio sam i sve na default definitivno kao da ne leži dobro neki mehanički problem. Zato sa tower kulerom lepo šrafovi kroz ploču pa kad ga pritegnem muški nema problema drži ga na 60-70 stepeni šta god da mu radim
 
Ta pasta (ukoliko si je dobio sa procesorom iz kine) je haynzie gd9000, po svemu identična sa arctic mx2. Izvanredna pasta.

Arctic freezer 7 pro je takođe izvanredan hladnjak, i kod mene hladi xeona na jednoj mašini i radi odlično.
Pretpostavljam da znaš da se hladnjak sa žabicama skida uz pomoć ravnog šrafcigera odvrtanjem u kontra smeru. Nikako na silu ili čupanjem.

Koliko si štete (doduše na svoj račun) do sad napravio samo u okviru ove teme, trebalo bi do sad bar da ti bude jasno
Da servis kompjutera jednostavno nije posao za tebe. Ili da ti citiramo Ajnštajna.
Odnesi to u servis i prestani da živciraš i sebe i druge.
 
Imam ja slučaj sa G41 pločom da iz nekog razloga ne naležu dobro kuleri sa žabicama, jednostavno sve savršeno legne klikne, oseti se pod rukom otpor i da je utegnuto pritisnuto i čvrsto stoji ali nabija temperaturu jako brzo. Sa istim procesorom i kulerom na drugoj ploči nema nikakvih problema hladi ga odlično. Drugi isto stock intel kuler naleže nešto bolje mislim po temperaturi se vidi da je lego kao korektno nije da ga na brzaka natera na 90 i shutdown ali opet je primetno viša nego sa istim procesorom i kulerom na drugoj P43 ploči pa ne može nešto da se klokuje samo minimalno. Inače poredio sam i sve na default definitivno kao da ne leži dobro neki mehanički problem. Zato sa tower kulerom lepo šrafovi kroz ploču pa kad ga pritegnem muški nema problema drži ga na 60-70 stepeni šta god da mu radim

trebamo proveriti jel udaraju mozda zabice dole u lim od ploce...i to moze da bude slucaj. da ne mogu dovoljno da propadnu dole. pritisni malo hladnjak rukom i vidi jel spusta temperaturu ili barem da je drzi da ne skace na gore,dok je procesor u idle. to cu ja da probam.
 
Ta pasta (ukoliko si je dobio sa procesorom iz kine) je haynzie gd9000, po svemu identična sa arctic mx2. Izvanredna pasta.

Arctic freezer 7 pro je takođe izvanredan hladnjak, i kod mene hladi xeona na jednoj mašini i radi odlično.
Pretpostavljam da znaš da se hladnjak sa žabicama skida uz pomoć ravnog šrafcigera odvrtanjem u kontra smeru. Nikako na silu ili čupanjem.

Koliko si štete (doduše na svoj račun) do sad napravio samo u okviru ove teme, trebalo bi do sad bar da ti bude jasno
Da servis kompjutera jednostavno nije posao za tebe. Ili da ti citiramo Ajnštajna.
Odnesi to u servis i prestani da živciraš i sebe i druge.

los savet. da placam za glupe probleme oko paste i naleganja hladnjaka? mora da se salis :) :)
 
samo pise heatsink compound soft pack. nista vise. nije uz procesor,to mi poslao neko uz arctic freezer kad sam ga kupovao...

1.0x0.jpg
 
Poslednja izmena:
Nije to ta. Traži na oglasima gd9000.

A savet bolje poslušaj.
 
I ja dok čekam xeona da stigne tražim pastu da kupim pošto imam neku od pre sto godina belu najjeftiniju iz prodavnice sitne elektronike, verovatno se koristi za mosfete... Ali neću ni da dajem neke pare, kupio bih neku jeftiniju ili dve tri različite ona malecka pakovanja, trebaće mi za razne procesore. Vidim ima ih jako mnogo raznih, ne znam šta da izaberem ni da li su one specifikacije tačne ima ih sa 1, 2 i 5 W/m-K. GD9000 ne vidim, ima GD900 jesi li na nju mislio?
Pa još ZP-360, HY-510, HC-151, GD460...
 
I ja dok čekam xeona da stigne tražim pastu da kupim pošto imam neku od pre sto godina belu najjeftiniju iz prodavnice sitne elektronike, verovatno se koristi za mosfete... Ali neću ni da dajem neke pare, kupio bih neku jeftiniju ili dve tri različite ona malecka pakovanja, trebaće mi za razne procesore. Vidim ima ih jako mnogo raznih, ne znam šta da izaberem ni da li su one specifikacije tačne ima ih sa 1, 2 i 5 W/m-K. GD9000 ne vidim, ima GD900 jesi li na nju mislio?
Pa još ZP-360, HY-510, HC-151, GD460...
Kupi noktua pastu. Odlicna, ima je mnogo, nije elektroprovodljiva i vrlo je isplativa.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Ja sam uzeo na Aliju MX-2 8gr (nisam znao koliko je to i kad je stiglo bajo xD, tako da preporuka, uzmi manje :D ) za nekih 6$.
Full prica
 
Nazad
Vrh Dno