Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ili da probas neke druge slusalice? Ako ne, uzmi neki usb sound card, 80 dinara su na ebayu, i aliju... Kad smo kod toga, ja imam omladinsku karticu u Erste banci, okej je, i ne placas ni dinara... Doduse ta uplata kad god hoces kod telenora je super...

@Pega
Jos jedan student ovde. :p
Bice, evo ja sklapah to za druga ni iz cega, pa cu zajedno sa cenama, mozda koja slika, i rezultatima, ali nista od OC-a sa stockom. :p
 
Gre'ota je za malu razliku u parama ne uzeti bolji Xeon, baš zato što je raspoložen za OC

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Baci ti novi sistem. Nadam se da si reinstalirao sistem kada si ubacivao plocu.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Hahah,sistem sam odmah morao reinstalirati,izbacivalo mi plavi ekran na pola ucitavanja sistema. Svez je Win7 x64,samo osnovne stvari imam na njemu. Nije to do sistema,kontam...Citam po netu i drugi imaju taj problem sa Realtek integrusama.
 
Ili da probas neke druge slusalice? Ako ne, uzmi neki usb sound card, 80 dinara su na ebayu, i aliju... Kad smo kod toga, ja imam omladinsku karticu u Erste banci, okej je, i ne placas ni dinara... Doduse ta uplata kad god hoces kod telenora je super...

@Pega
Jos jedan student ovde. :p
Bice, evo ja sklapah to za druga ni iz cega, pa cu zajedno sa cenama, mozda koja slika, i rezultatima, ali nista od OC-a sa stockom. :p

Pa bilo koje slusalice sa tockicem za pojacavanje rade posao...AL ove nemoj kineske 400 dinara placene i nemaju. Mada zacudo,imaju sasvim solidan mikrofon.
 
Taj točkić ne pojačava već smanjuje jačinu signala ka sluškama. Ništa sa tim nećeš postići. Tebi treba pojačalo. Najjeftinija varijanta je da staviš W8.1 ili W10, pa vidiš šta se dešava. Ko još na nov računar stavlja W7? Ili da kupiš zvučnu.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pa, najpre, nije nov računar.
Drugo, W7 itekako ima smisla još uvek. Ali ovo nije tema za takvo polemisanje.

Realtek drajveri sa ASUS-ovog sata su sasvim OK. Nisam do sada imao prilike na toj seriji da vidim probleme tog tipa. Možda je konkretan primerak ploče defektan.
Neka jefina C-Media, Crystal ili Creative završiće mu posao bez potrebe da ulazimo u dalju diskusiju oko toga.
 
Poslednja izmena:
W10 ga ništa ne košta, da proba. Sve drugo je "kupi zvučnu". Komentar je bio u smislu kad već radi instalaciju win-a da stavi nešto svežije.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Nema veze Windows 7 , Realtek jos daje podrsku za Vistu a kamoli za Windows 7 , ako ne planira jace zvucnike od 2.0 Neka kupi neku usb zvucnu sa C media cipom ima za 190 dinara http://www.kupujemprodajem.com/Zvuc...ia-cip-41263263-oglas.htm?filter_id=140385766 ne vredi mu da kupuje slusalice ako je neki problem u Realtek cipu kod njega pa se zato jedva cuje , ja sam imao zvucnu sa C media iako je cip poprilicno star nije toliko los zvuk moze da posluzi kao prva pomoc za 2.0 zvucnike i slusalice.
 
Pa ako provali da je do zvučne, posle može i neki Xonar da ubode, ako naleti polovna.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
Pega,kvalitet sam stavio na 24-bit,192000hz,studio quality. Sistem je odmah po promeni ploce reinstaliran kao sto rekoh,nemam zelju da se navikavam na noviji windows,a mislim i da mi i ne treba. Da se ne mucim samo zbog zvuka,verovatno bi sve isto bilo. I spomenuh ranije da imam upravo c media pci karticu sa slike,koja ispadne iz lezista i prestane da radi cim izvadim ili gurnem sluske,mikrofon itd...Oce i da zamrzne racunar. Nego ovi zadnji drajveri sto mi dao neko ovde ce izgleda da odrade posao. Sad je solidna jacina. Na max je i ne moze vise,ali bice okej. :)


CMEDIA.jpg
 
Menjanje sistema na ovim xeon modovima cesto moze da znaci. Ja sam imao problema sa 10 instalacija win10 i npr. 11-ta instalacija je proradila kako treba. Cesto se stvari ne mirisu, a nikako da provalimo zasto. Pretpostavio sam da je menjao sistem kad je ubacio plocu, ali najbezbolnije je opet. Mozda nije izbrisao sve kako treba npr. Probaj i ovo sto ti je kolega u postu pre mom preporucio.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Mozes i aktivne zvucnike koji imaju izlaz za slusalice.
 
Mene mrzi da se navikavam,sta ja dobijam novijim sistemom,performanse u igri sigurno ne. Do pre godinu dana xp x64 sam furao i to mi je najbolji ikad sistem
 
zvuk stavi na 48 khz / 24 bit.

Integrisane zvučne kartice ne mogu da puste ni 96 /24 bez grešaka i smetnji, a kamoli 192/24. Pisano je bezbroj puta ovde o tome.
 
Ne čuje, al je zvuk nekako lepši. Ubedio je sebe. Placebo je čudo.

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
video fajlovi uglavnom imaju audio na 48khz , muzika standardno na 44.1 , pa da ne radi downsample kad pustiš film. ...bolje da ljulja.
 
Stigla nova ploca, zanima me ako neko moze da mi kaze kako da skinem hladnjak sa cipseta posto oni drzaci imaju metalno telo i nikako nece da se vrate nazad? :D 21729755_1587105401360270_2119128372_o.jpg
 
Sklopih i ja xeon kombinaciju. Inace ce ici drugu, ja bih mozda ovo i drugacije, no dobro... Upisacu i cene pored koje smo platili.
MSI P35 NEO COMBO, 1800 sa kulerom, i celeronom nekim krs
Xeon E5440. 1350
2x2GB DDR3 1333MHz, platio samo 1350, jer je toliko trazio lik, hoce 4x4GB ebay kit da uradi za AMD, pa mu visak
Sapphire 7770HD, 5000, previse para, ali sta da se radi, barem radi okej
Toshiba 500GB SATA3 32MB, 1500
Napajanje Chieftec 400W, 1400, i ovo je moglo jeftinije
Kuciste ovo sa kanjijem za vatru 400 dinara, dobismo i IDE citac koji radi, floppy da popunjava prazninu ispred.
Ako neko bude hteo da pravi slicno, predlazem bolji kuler, videcete zasto na slici, i skuplju plocu, da moze barem 8GB rama...

Eh sad, evo pregreva se procesor onako bas... 10 minuta juce sa otvorenim kucestim, i 2GB, i 93, a sa zatvorenim i 4, vidite sliku...
Je l ima neko crafty resenje, tipa jos jedan krs kuler preko ovog, pa da vuce? Stavih Usb fan juce preko ovog, jeste da uspori intelov(Je l 2000RPM max za njega?), ali ga bolje ohladi.. Probacu par igrica, pa javljam FPS ako nekog interesuje, i taman i temperature odande... u Idle je oko 60-65...

https://imgur.com/a/Yf5Zo
 

Prilozi

  • Untitled.png
    Untitled.png
    750.7 KB · Pregleda: 92
Ubedih ga da uzme normalan kuler, aleluja.
Eh, sad, koji od ovih par da uzmemo?
LINK
 
Poslednja izmena:
Evo jos par komada, znam da spamujem, ali nemah iskustva ni sa jednim od ovih... Ako je previse offtopic, nek premeste u novu temu moderatori, no u odnosu na raspravu sa zvucnom i nije toliko... Ima i neki X Dream i117, no izgleda mi jako slican ovom stock...

Hvala unapred...
 
Poslednja izmena:
Realno gledano, sve je to isto smeće kao i stok kuler. Ako možete da nađete neki heat pipe, bar 92 mm ventilator, to bi vredilo. Ovi ne vrede, pošto kažeđ da već imate nešto takvo.
Gledam sad šta ima od kulera na Kupujem prodajem i oni ljudi što prodaju tamo nisu normalni. Jedan lik traži 40 evra za kuler star deset godina, a koji ni tada nije bio ništa posebno. :lupko:
Pa za dvadesetak evra može da se kupi LC CC 120, nov u prodavnici.
 
Poslednja izmena:
Upravo to, stvarno traze isuvise para, a budzet nam je tako do 800 dinara sa dostavom... Kako bi radio Arctic freezer 4, modovan za 775?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno