Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

...
 

Prilozi

  • image-0e6d226b9bdb53bd774c4ac9e6275479d1c5d0fef3f2aff61960d85bb32df942-V.jpg
    image-0e6d226b9bdb53bd774c4ac9e6275479d1c5d0fef3f2aff61960d85bb32df942-V.jpg
    26.8 KB · Pregleda: 114
Ljudovi. Ne mogu nagurati procesor vise od 3.85 stabilno. Cini mi se cak ni to nije stabilno,nego oko 3.75 je stabilno 100%. Drugi problem,memorije takodje ne mogu nagurati na celih 1066mhz,iako imam dobre module. Da bih imao 6gb ukupno,moram popuniti sva 4 slota. Kada ih popunim,3 modula su vec fabricki sposobna za 1066mhz,a ovaj zadnji modul je na 800,ali kad mu stavim 2.22v voltazu,onda radi na 1066mhz. Ostali moduli su vec predvidjeni za 2.20 i 2.22v. Eto nekako memorije uspem nagurati da rade stabilno uz vece voltaze,ali procesor ako stavim na 3.9ghz,tesko se i sistem podigne,a da se ne srusi uz plavi ekran. A hteo bih 4ghz okruglo. Naravno,necu ja memorije terati preko 1066mhz,nego ih oborim na 800 i nesto,kad hocu procesor da dizam. Jel ovaj procesor nece vise,jel ploca p5q mozda nije dovoljno dobra? Evo vam slike,ima li se sta ovde jos pokusati da bih dobio tih famoznih 4.0ghz??? Takodje,kako namestim memorije u slotove,i to pravi problem i ima uticaj. Uvek ih namestam simetricno,da bih imao dual-channel interleaved mode,ali ova najslabija memorija sto je guram od 800 na 1066mhz uvek trazi da bude u prvom slotu do procesora,samo na taj nacin uspem da dignem sistem.
Jel moze neko da mi objasni kako se koristi Ai transaction booster,cemu sluzi? Toliko opcija,ali izgleda da nista nece pomoci. I umalo zaboravih,greska koja se uglavnom javlja uz plavi ekran je ovo "WHEA" sa slike. Ali...i druge razlicite poruke izlaze,kako kad...tu je i bad pool header,trying to execute non-executable memory,system exception not handled itd,ne znam ni sam vise...Sto opet izgleda ukazuje na memorijski problem,jel da?




IMG_20180317_025105.jpg
IMG_20180317_025140.jpg
IMG_20180318_143317.jpg
IMG_20180318_143326.jpg
IMG_20180318_150459.jpg
 
Poslednja izmena:
Eto ti da nije napajanje , ja sa stapom od 667mhz i 3 od 800 lagano drzim 3.9ghz na lc 500w, cpu voltaza 1.3750 u biosu sa dropom prilikom opterecenja oko 1.28.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Pa to velika voltaza prijatelju. Probao sam sa 1.3v i usao u windows,zatim dobio zamrzavanje bez plavog ekrana.
 
Q9650, greska, 1.3250.
Ne znam nislija kako mislis da dodjes do 4ghz. 1.3 nije nista za ove procesore ako malo pogledas po netu.
to sto ti se zamrzao nije sigurno zbog te voltaze za cpu, svaki ovaj procesor prihvata do 1.4 sigurno samo da li se moze ohladiti.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
da to jeste, nisam mnogo ni obracao paznju, al da je 1.3 mnogo za core2q, to nikako. :)
 
Strpljivo ćemo sačekati da ti se raščisti prostor da se ponovo posvetiš mašini, vredi malo dodatnog truda [emoji6]

Sent from my SM-N9002 using Tapatalk

Pošto ste svi strpljivo čekali da ja nađem malo vremena i probam da rešim problem, a ja sam se konačno ratosiljao nekog haosa na poslu, pa sam našao malo vremena, dođe trenutak da vas update-ujem novim informacijama... :)
Rešio sam problem :banana:
A problem je bio u jednom pinu u socketu. A taj pin nije bio nijedan od od onih na koje sam sumnjao u prethodnim postovima. Mislim, ti pinovi nisu bili baš "u vinklu", ali nisu oni praviili ovaj problem. Doterao sam prvo njih, ali se mašina i dalje isto ponašala. Dva cela dana sam potrošio kako bih ovo rešio, jer sam se zainatio. A ja kad se zainatim, postoje samo dva moguća ishoda :D
U celoj priči, pomogao mi je savet kolege sa posla. Kolega me je posavetovao da instaliram na telefonu aplikaciju za uvećanje snimka putem kamere (popularnije zvano lupa). U startu nisam verovao da to može da pomogne, jer sam mislio da se rad te aplikacije (lupe) apsolutno ne razlikuje od načina rada kamere kada digitalno zumiraš ono što kamera snima. Ali, prešao sam se. Da mi je neko pričao koliko ta lupa može da uveća snimak sa kamere, a da to nisam i sam video svojim očima, ne bih verovao. Do duše, sumnjivi pin sam prvo uočio na jednom od više desetina fotografija koje sam ranije napravio (u regularnom režimu). Skontao sam koji pin definitivno ne valja, ali nisam mogao da vidim na koji način je deformisan. Ovo su slike tog pina nakon prve faze ispravljanja (kod leve šarke, zaokružen)...

IMG_20180225_120919.jpg

Krivi pin u socketu.jpg

A onda je pomogla lupa. Pin je bio deformisan na način, koji ja ne mogu da objasnim kako je neko mogao tako da ga savije. Pin je bio savijen u rolnu ispod sebe samog. Da stvar bude još gora, pored toga što je bio tako savijen, bio je zarotiran duž svoje ose u spiralu. Vrlo zeznuto za ispravljanje, čak i za one koji se ovim profi bave, a kamo li za mene. Pokušao sam pincetom da ga ispravim, ali je išlo jako teško. Na kraju sam sve odradio iglom. Ali da nije bilo te lupe i tolikog uvećanja, ništa ne bih mogao da uradim. Nisam ga ispravio savršeno, ali sam uspeo da glavu pina postavim na mesto gde će imati kontakt. Nakon toga, mašina je prodisala punim plućima. Stabilan rad, vidi svih 8 GB u dual-channelu, rade i Samsung i Kingston moduli (Kingston sam ostavio, Samsung ide u prodaju). Još nisam pokušao da klokujem mašinu, videću koliko tu prostora ima i kako će se mašina ponašati.
 
hm,evo stavio sam 1.31v i drzim ga na 3.9ghz. medjutim,u opterecenju ide preko 70c...resicu ja vec nekako to sa ventilatorima,ali mi je NB voltage i sve ostale voltaze i biosu na AUTO stavljeno. jel ima tu neka voltaza da je podignem malo,da osiguram stabilnost,eventualno probam 4ghz? kao recimo pll voltage,gtl?
 
Ma sta te briga, ja sam moj picio na testovima stabilnosti 85+ c i ovako u igrama tako ide oko 70. On tek na 95 trotluje a na 100 ili 105 se gasi ja mislim.
Ne zamaraj se sa tim malo je to prenaduvano oko temperature koja bi njemu smetala posebno sto ovi procesori nesto i ne vrede sad avda se kladimo i na 85c da ga drzis 2 dana nece mu nista faliti, drtine su to. Iskoristi to jos maksimum kolko moze jos da se igra nesto.
Naravno ne nagovaram te nista sto ja ne radim imas u ventilatori tema izbacih temp tokom fortnite-a.
Intel burn test itd jedino mogu da pustim ako je u sobi oko 15c i ispod jer inace brzo spici u 90 stepeni.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
za 4ghz okruglo izgleda da mi trazi oko 1.3100v...previse. a imam artic freezer jedino sto mu crkao ventilator pa sad koristim neki od 12cm za kucista :D
 
Tri hiljade za gospođu!
 
I to ako trazis primerak :D
Elem, moja DS4 izgleda da je stucnula,prenatego je sa OC-om i sad samo blicka,pokrene ventove pa restart
*mjau**mjau**mjau* kad ocu ram da teram na 1500Mhz :D,moracu kad imam vremena da je prosledim majstoru da je ispita
 
I to ako trazis primerak :D
Elem, moja DS4 izgleda da je stucnula,prenatego je sa OC-om i sad samo blicka,pokrene ventove pa restart
*mjau**mjau**mjau* kad ocu ram da teram na 1500Mhz :D,moracu kad imam vremena da je prosledim majstoru da je ispita
Ortak poseduje takav procesor, ti sad sto ne verujes nije moj problem. A i poenta je da vidimo koliko je spreman da se otvori, i dalje 3000 za gospodina je malo. :D

Sent from my PandaS7Edge
 
Ajda neka pusti SS ovde da je stabilan na 4.8 ja mu ga platim kolko oce,4.8 moze za slikanje :)
I moj ide na 4.9 al za slikanje,stabilan je na 4.4 i to pod customom :)
 
Poslednja izmena:
Jel zna neko da li ventilatori u kucistu rade na istih onih 12v na kojima takodje rade procesor i grafa? Da li skidanjem nekih ventilatora za kuciste mogu malo da rasteretim napajanje da bi ostalo malo vise snage za procesor i grafu?
 
Ventilatori ti idu od 2-6w otprilike. Tako da je to benzacajno, i jos oces da overklokujes dodatno a vadis ventilatore, nekako ne ide...

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
To jedino može da ti pomogne, ako imaš nakačenih 20 komada. Ventilatori troše malo struje i ništa ne dobijaš njihovim skidanjem, tj. ako dobijaš, onda je napajanje na ivici snage i treba da se stavi jače.
 
Ne nego sam ih skinuo s ploce i prikacio na eksterni punjac na 12v 3a sa potenciometrom izmedju.
 
Koji frankestajn od racunara.... [emoji16]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno