Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Na kojim podesavanjima klinac igra Fortnite? Ja sam probao Fortnite sa R9270X i naklokovanim Xenonom na 4.1GHz i radilo je katastrofa. Tek kada se sve obori onda je radilo u stabilnih 50-60FPS-a. Cim se stavi na medium imaju nagli padovi sa 60 na 30-40. GTAV radi ekstra na toj masini, kao i neke mnogo ozbiljnije igrice.

Ma ne moze od toga bolje. Fortnite ima padove na mnogo jacim procesorima, tek sada jer igra losije radi nego pre..

Sent from my P10 lite using Tapatalk

Početkom maja sam poneo svoju HTPC mašinu (p35+5450@3,8Ghz+8gb+RX470) poneo u vikendicu da kad pošaljem familiju na spavanje igram sa društvom WWZ, nažalost na vikendaškom monitoru. koji spava tamo, na 1440x900 nisam mogao ni na ultra low da igram. FPS na oko 40 sa vrlo čestim padovima na 10, super secko galore. Kad sam se vratio kući, rekoh kraj. Izbacio sam zijonče i ubacio I7 960. Pazi sad, na istoj razoluciji, na ultra high, 120fpsa, poneki pad na 70. Pa majku mu nije taj I7 od pre 10 godina 300% bolji. Nisam pisao i merio ali imam utisak kao da gomila igara radi lošije nego pre par godina.
 
Poslednja izmena:
...Nisam pisao i merio ali imam utisak kao da gomila igara radi lošije nego pre par godina.

Ne verujem.
Primer - Path of Exile. Implementirali su Vulkan podršku, sve radi dosta bolje nego DirectX, čak i na nVidiji (GTX 1060), čak i pod Linuxom. :)
Ima igara gde S771 Xeon-i jesu limit al realno za takve naslove treba ti Ryzen kako bi izbegao te velike padove u FPS.

E da, kada se igram to je u 2560 x 1440 a po mnogim parametrima, tvrdnjama ... raznih sajtova i YT kanala - tada veći deo obrade podataka ide na GPU a CPU se rasterećuje...
Kako god - na drugoj mašini (X4 @ 3.7Ghz ; RX470 4Gb) - PoE, kroz Vulkan, radi opet odlično na 1920 x 1080...
Sve u svemu, mislim da je reč isključivo u optimizaciji igara (za to nam je najbolji primer PlayStation, već decenijama).

^ "My 2 cents"...
:wave:
 
Poslednja izmena:
Hoce neko da mi kaze jeli normalno u CPU-z da mnozilac seta i ako sam u biosu podesio fiksnu vrednost ?
Da pojasnim bolje, digao sam e5440 na 3.5 ghz, mnozilac je na 8.5 ( ne moze preko ), a FSB na 412 kako bih dobio tih 3.5 ghz..

E sada kada otvorim CPU-z ocitava mi FSB ( 6 - 8.5 ) i cas je manje cas je vise, menja se, nije mi jasno jel to normalno posto je bilo na auto u biosu a ja sam promenio na fiksnu vrenost 8.5 pa ne znam jel normalno onda da se menja.. ?

Evo podesavanja.

IMG_20200728_221638.jpg

IMG_20200729_013107.jpg

IMG_20200729_013119.jpg

IMG_20200729_013129.jpg

Podesavanja sam odradio na osnovu onoga sto sam nasao na netu kako je neko digao na 4 ghz, samo sam malo smanjio napon za CPU, memoriju i cipset, u odnosu na njega.
 
Ukljucen ti je C1E i samim tim normalno je. Ako te bas zanima sta je i ako te ne mrzi izguglaj sta je dati pojam.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Da, power saving za CPU, znaci kada nema posla on ce da se spusti i da radi na nizim vrednostima, cim se optereti on ce da ode na maksimum i da cepa tako.
Pa nemam pojma mozda je bolje ovako onda ostaviti.
Inace nakon dizanja temperatura je porasla za oko 10 stepeni sto rezultuje da je oko 72-73 dolazila maks sto je koliko sam video prihvatljivo.
 
Koji je najjači 775 procesor? QX9770?
 
Poslednja izmena od urednika:
Najaci je Q9650. Ali drzi cenu 50e. Sto ne uzmes Xeon E5450 2950 din?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk
 
Poslednja izmena od urednika:
Poslednja izmena:
Pa dobro, to si vec rekao, pita te zasto mislis da je najjaci :)
 
Uh sad citam kakvih 50e. Mislim pomenusmo ovde da sam dao za dzabaka, ali opet mi se staje na muku. U decembru poklonih za 5000din 8gb koji su ispratili overklok q9650 na 4ghz iako je bila kupis memorija i p45-ds3, sve potpuno ispravno...[emoji854]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Uh sad citam kakvih 50e. Mislim pomenusmo ovde da sam dao za dzabaka, ali opet mi se staje na muku. U decembru poklonih za 5000din 8gb koji su ispratili overklok q9650 na 4ghz iako je bila kupis memorija i p45-ds3, sve potpuno ispravno...[emoji854]

Sent from my P10 lite using Tapatalk
Pa naravno..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Najaci je Q9650. Ali drzi cenu 50e. Sto ne uzmes Xeon E5450 2950 din?

Sent from my Redmi Note 8T using Tapatalk

Ja sam moj E5440 platio iljadu dinara sto bi se reklo na KP pre nekih 20-setak dana, tako da moze da se naleti samo treba da se prati.
Inace nije imao stiker to je problem ja sam dobio ovde na poklon od jednog gospodina eksperta za ovu oblast. Tako da kome se ne zuri poruci iz Kine stiker i juri ovde CPU, ili moze i tamo CPU, mislim da je bilo oko 12-13$ sve komplet ko moze da saceka da stigne..
 
Može da se nabavi ovde i procesor joji je već sredjen, tj na samom cpu su sredjeni kontakti...ja sam tako uzeo jedan e5440 za 20 eur...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Skupo je to jer su ti procesori 13$ na aliju. Pre nekoliko godina i možda dok su bili upotrebljiviji, sada mi je to više nekako samo za zezanje, pa mi ima smisla čekati s alija pa dok stigne.
 
Nisu za zezanje ni malo, kucna upotreba, internet, muzika, filmovi, sufr, jedna rec dere.
 
Nisu za zezanje ni malo, kucna upotreba, internet, muzika, filmovi, sufr, jedna rec dere.

upravo tako
još kad se upare sa nekim ssdom ... sve leti
ni jednom da stucne
mali potrosaci a extremno izdrzljivi ( zaboravi jednom da ukljucim Zalmana i CPU radio na 100C ... i nista mu nije )
za tako malo para najbolji upgrade ikada
 
Samo ako je uparen sa krštenom pločom. Gigabyte G31-es2l podržava samo 4GB rama, na ostalim čipsetima može 8GB. Xeon E5450 na default kloku je uporediv sa i5-3320M, a kad se klokne sve poleti. Naravno, ko ga gura u HTPC, može i undervolt čak i na default kloku

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ja ne mogu da ga kloknem više od 3.5 tj ne umem ta podešavanja u sitna crevca a i kuler mi je verovatno slab za tako nešto, tako da je i 3.5 ok. Imam praistorijski thermaltake silent tower.

Nisu za zezanje ni malo, kucna upotreba, internet, muzika, filmovi, sufr, jedna rec dere.

Ma na to sam i mislio pod zezanje, htedoh reći nezahtevna kućna upotreba. Ja ni nemam jači komp, meni je p5ql-e sa e5450 i 7 gb rama glavna i najjača mašina. Obradim nekad i neki video s akcione kamere tu je malo sporiji ali uradi, opet ništa zahtevno, nije neka teška rekompresija nego sečenje spajanje i lepljenje overleja sa prikazima brzine itd, 1080p 60fps. Tu ploču sa e7200 i 3 gb rama uzeh još 2013. ovde na forumu za 60 eura i od onda nisam ulagao u PC. :D
Zapravo komp koji najviše koristim za net zbog 8gb ddr4 je mlađa neka majnerska ploča biostar tb250 btc+ sa G3930 ali čini mi se da je matora mašina sa klokovanim xeonom za nijansu jača od ovoga.

sktd02c.velika.jpg



:D
 
Zanima me da li ima li laznih Xeona ?

Sta mislite ? Hteo sam da uzmem jos jedan komad pa ono reko da ne naletim kao magare pred rudu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Pale su dosta cene Xeon-a, bar E3 i E5, prva i V2 serija. Tako da mislim da je i starija E5xxx serija morala ispratiti pad...

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
 
danas instalirao neku igricu detetu ( raspakivanje i instalacija trajala sat i kusur) ... temperature otisle na 96+ stepeni ?
mereno u CPUID HW monitoru

dal je to normalno ?
inace su temp daleko nize u normalnom radu
 
Konfa u potpisu...hladjenje Zalman 7000 Alcu
normalne temp kada surfam netom, gledam neki klip ne prelaze 50C
nista cackano na OSu, nikakav update

jedino dok raspakivao i instalirao ovo s**** od igrice zakucavao redovno na preko 90C, zauzece procestora isto
 
To samo znači da je komp radio dugo vremena na maksimumu. I da je radio nešto drugo zahtevno a ne otpakivanje I install igrice opet bi se pregrejao. Proveri kako fizički izgleda cooler, da li ima cebence od prašine izmedju ventilatora i hladnjaka na primer. A možda je i vreme za zamenu paste.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk
 
cooler izduvan, cist
pasta stavljena pre pola godine nova kada sam ubacio xeona
 
Taj Zalman mi nikada nije ulivao poverenje. Do minus 10 C sa nekom Vendettom, Scythom, nekim krštenijim Cooler Masterom. Dalje, verovatno ga je instalacija zadavila do bola. Nije meni, u takvim okolnostima, ni tih velikih 95 C čudno. Ali Zalmana da ne vidim, uvek bio šminka..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno