Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

jel može neko da mi objasni ukratko kako da oc 775 platformu:

Xeon: e5450
Ploča: P5p43td
Memorija: KVR1333D3N9K2/4G (dva modula) i KVR1333D3N9/4G (dva modula)
Hladnjak: Cooler Master TX ili TX2 neki polovan nešto ali radi ok.

Šta treba da podešavam ako nije problem, prvi put ovo radim.
 
jel može neko da mi objasni ukratko kako da oc 775 platformu:

Xeon: e5450
Ploča: P5p43td
Memorija: KVR1333D3N9K2/4G (dva modula) i KVR1333D3N9/4G (dva modula)
Hladnjak: Cooler Master TX ili TX2 neki polovan nešto ali radi ok.

Šta treba da podešavam ako nije problem, prvi put ovo radim.
Plašim se da nemaš adekvatnu ploču i memoriju za OC. Taj konkretno model, sećam se, nije hteo da mrdne sa nominalnih vrednosti i zadrži procesor stabilnim na većem kloku od 3.5GHz. Ako to uspeš, uz žešću muku, naučiću i ja nešto :)

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jasno je, nek ostane tako, ionako komp koristim za multimediju i LoL, tako da ova konfa može da tera još neko vreme.
 
Probaj do 3.5. dosta je to za lol.

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Dodao sam jedan jako dobar video (bazične stvari) u prvi post.
Ako nađete neki gde je lepo objašnjeno kako se OC Xeon odnosno C2D - "bacite link". :)
 
Mislim da je krajnje vreme da ljubitelji s771 xeona pređu na 1156 platformu i x3470... Ja nabavio neku GA H55 ploču sa sata3 i usb3 i x3450 treba da ubacim u dečiji komp ako nekog zanima javiću utiske....
 
Mislim da je krajnje vreme da ljubitelji s771 xeona pređu na 1156 platformu i x3470... Ja nabavio neku GA H55 ploču sa sata3 i usb3 i x3450 treba da ubacim u dečiji komp ako nekog zanima javiću utiske....
H55? Ne zanima nas.. [emoji23]

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Mislim da je krajnje vreme da ljubitelji s771 xeona pređu na 1156 platformu i x3470... Ja nabavio neku GA H55 ploču sa sata3 i usb3 i x3450 treba da ubacim u dečiji komp ako nekog zanima javiću utiske....
Naravno!
Napravi novi temu i baci link ovde? [emoji6]

Sent from my TA-1021 using Tapatalk
 
Na poznatom sajtu se pojavio najbrži procesor za socket 775 ... QX9770 ... a cena prava sitnica - 199€

Taj sto prodaje taj procesor je cuveni Kragujevcanin.Dobro poznat na ovom forumu.
A naloge na KP-u menja cim dobije 2-3 negativne.
 
Poslednja izmena:
Evo i ja da vam se pridružim. :)

Treba mi savet iskusnog C2D overklokera:
Šta su prave temperature, koji softver očitava realno?
AIDA64 pokazuje manje od CoreTemo, RealTemp (ova 2 ne očitavaju napon realn tako da su mi sumnjivi ali tempereature us ista kao i na) CPUID HWMonitor?

Do sada sam postigao sa X5460 + P5K Deluxe:
3800Mhgz @ 1,275V
3900Mhz @ 1,3V

Ali na:
4000Mhz @ 1,325V komp se ugasi posle 5-10 min LinX-a i upali ponovo posle 5 sekundi.
Kapiram da neka protekcija odrađuje svoje i tipujem na temperaturnu zaštitu (što bi potvrdilo da su ova 3 programa u pravu) a manja vervatnoća je da reagauje neka OverLoad zaštita (svi kondenzatori na ploči su OK)...

Probao sam da podignem napon na 1,4V - isto se desi - tako da mu ne fali struje (recimo na 3900 @ 1,275 LinX prijavi grešku kao i na 4000Mhz @ 1,3V) i ovo je ploča (ili procesor) 100% u pitanju.
Da skidam kuler ponovo i stavljam pastu (kuler je Coolink Corator DS, nema šanse da je nedovoljan da ohladi ovog Xeona)?
 

Prilozi

  • Untitled.jpg
    Untitled.jpg
    317 KB · Pregleda: 82
Zadnje sto je uradio na forumu je ona prevara kada je Delevicu prodao onu skrsenu tastaturu.
Ima u temi Prevare i podvale na Benchmark-u.
 
Evo i ja da vam se pridružim. :)

Treba mi savet iskusnog C2D overklokera:
Šta su prave temperature, koji softver očitava realno?
AIDA64 pokazuje manje od CoreTemo, RealTemp (ova 2 ne očitavaju napon realn tako da su mi sumnjivi ali tempereature us ista kao i na) CPUID HWMonitor?

Do sada sam postigao sa X5460 + P5K Deluxe:
3800Mhgz @ 1,275V
3900Mhz @ 1,3V

Ali na:
4000Mhz @ 1,325V komp se ugasi posle 5-10 min LinX-a i upali ponovo posle 5 sekundi.
Kapiram da neka protekcija odrađuje svoje i tipujem na temperaturnu zaštitu (što bi potvrdilo da su ova 3 programa u pravu) a manja vervatnoća je da reagauje neka OverLoad zaštita (svi kondenzatori na ploči su OK)...

Probao sam da podignem napon na 1,4V - isto se desi - tako da mu ne fali struje (recimo na 3900 @ 1,275 LinX prijavi grešku kao i na 4000Mhz @ 1,3V) i ovo je ploča (ili procesor) 100% u pitanju.
Da skidam kuler ponovo i stavljam pastu (kuler je Coolink Corator DS, nema šanse da je nedovoljan da ohladi ovog Xeona)?

U Coretemp-u treba da se podesi Temperature offset -15 stepeni i onda pokazuje ispravno temperaturu, a AIDA pokazuje kako treba bez podešavanja, pa je zato temperatura manja nego u Coretemp-u. Ostala pitanja prepuštam iskusnijima u radu sa ovom platformom. :)
 
Evo i ja da vam se pridružim. :)

Treba mi savet iskusnog C2D overklokera:
Šta su prave temperature, koji softver očitava realno?
AIDA64 pokazuje manje od CoreTemo, RealTemp (ova 2 ne očitavaju napon realn tako da su mi sumnjivi ali tempereature us ista kao i na) CPUID HWMonitor?

Do sada sam postigao sa X5460 + P5K Deluxe:
3800Mhgz @ 1,275V
3900Mhz @ 1,3V

Ali na:
4000Mhz @ 1,325V komp se ugasi posle 5-10 min LinX-a i upali ponovo posle 5 sekundi.
Kapiram da neka protekcija odrađuje svoje i tipujem na temperaturnu zaštitu (što bi potvrdilo da su ova 3 programa u pravu) a manja vervatnoća je da reagauje neka OverLoad zaštita (svi kondenzatori na ploči su OK)...

Probao sam da podignem napon na 1,4V - isto se desi - tako da mu ne fali struje (recimo na 3900 @ 1,275 LinX prijavi grešku kao i na 4000Mhz @ 1,3V) i ovo je ploča (ili procesor) 100% u pitanju.
Da skidam kuler ponovo i stavljam pastu (kuler je Coolink Corator DS, nema šanse da je nedovoljan da ohladi ovog Xeona)?

Limitacija P35 chipset-a za quad-a. Dobro si i ovako dogurao. X5460 može da bude dobar, a može i da je krš. HWMonitor je sasvim OK, offset si sigurno namestio kako treba. Takođe, ta ploča nije neka Baba Roga u pomenutom chipset segmentu …

Šta si još dizao od napona?
 
Poslednja izmena:
ja sam klokvao Nenadovog Xeona zaboravio sam koj na ASUS P5K64 WS ploci i naponska se usjivala a sve je na stolu stojalo i bilo je adekvatno hladjeno
 
Posto prvi post izgleda da nije prosao il ja ne znam kako se ovde pise da probam jos jednom.

Ploca Asus P5QC i na njoj procesor X5460, 8gb DDR3 rama na 1333, grafika 5770, ssd i jos po koji hdd.
Procesor na nesto oko 3800MHz i nikad ni jedan problem od prvog dana kako je stavljen na plocu. Sve to
radi odlicno i stabilno al sada, citajuci ovu temu, dobih zelju da probam sve to podici za jos koju mernu jedinicu :)

Ono sto me zanima je dal je neko imao iskustva sa ovom plocom i procesorom i koliko se ima tu jos
prostora za igranje?
Kao i koja grafika bi bila ok umesto 5770 na sve ovo?

EDIT:
Kontaktirao sam Pegu preko poruka i od njega dobio preporuke za grafiku i oc procesora. (sada se pojavise i od pre par dana )
Probao sam ici na 4GHz bez podizanja napona i pri pokrenutom LinX iskoci bsod i restart. Za sada sam na 3.9 stabilnih sa 1.3V.
Probam jos da se igram pa javljam rezultate.
Izvinjavam se na ovolikom broju istih poruka.
 

Prilozi

  • 9.png
    9.png
    62.2 KB · Pregleda: 94
Poslednja izmena od urednika:
U kojoj rezoluciji se igraš?

Nisam nesto ni imao vremena do skoro da se igram a i grafika je slaba za bilo sta.
Mislim da je 1680x1050 rezolucija. Razmisljao sam kupiti nesto novije sto ce ovaj xeon moci da potera.

Ne znam da li je neko imao mozda problema sa P5QC u smislu da nece da butuje sistem sa flesa? Mislim da
se meni to pocelo desavati posle ovog moda. Opet sam prosao kroz bios i sve je ok al nece pa nece. Jedino
sto sam pokrenuo je Memtest86 i to ne znam ni kako a ni iz kog pokusaja.
 
Imam plocu msi g41tm p33, podrzava sve quad proc i neke iz extreme serije.. Da li je bolje da ubacim intel q9650 ili intel xeon x5460?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Q9650 zbog potrošnje, jer ploča ne podržava procesore preko 95W, tako da X5460 sa svojih 120W otpada kao opcija.
Ili Xeon E5450, koji je jeftiniji od Q9650.
 
Poslednja izmena:
Q9650 zbog potrošnje, jer ploča ne podržava procesore preko 95W, tako da X5460 sa svojih 120W otpada kao opcija.
Ili Xeon E5450, koji je jeftiniji od Q9650.
Nisam gledao potrosnju x5460, moja greska..
Sta je onda bolje da uzmem- q9650 ili xeon e 5450, zanemarite cenu?

Послато са SM-G955F уз помоћ Тапатока
 
Apsolutno je svejedno, jer su to isti procesori.
 
Ono sto me zanima je dal je neko imao iskustva sa ovom plocom i procesorom i koliko se ima tu jos
prostora za igranje?

Imao sam tu plocu (Asus P5QC) sa E5450 procesorom i dostigao sam 3.9 GHz. Imao sam slab hladnjak, pa nije moglo vise. Najvise sto sam uspeo je 4.2 GHz, ali samo da udjem u Win. Apsolutno nije bilo stabilno za bilo sta osim idle :)
Ako imas adekvatno hladjenje i dobro napajanje, verovatno sa tvojim procesorom mozes izvuci vise, samo je pitanje kolika ce biti razlika u performansi u odnosu ona ovih 3.8 sto vec imas.

Nisam nesto ni imao vremena do skoro da se igram a i grafika je slaba za bilo sta.
Mislim da je 1680x1050 rezolucija. Razmisljao sam kupiti nesto novije sto ce ovaj xeon moci da potera.

Ne znam da li je neko imao mozda problema sa P5QC u smislu da nece da butuje sistem sa flesa? Mislim da
se meni to pocelo desavati posle ovog moda. Opet sam prosao kroz bios i sve je ok al nece pa nece. Jedino
sto sam pokrenuo je Memtest86 i to ne znam ni kako a ni iz kog pokusaja.

Imao sam isti problem sa usb boot-om. Moras naci malo stariji usb flash i formatirati ga na fat32. Bukvalno nije htelo da mi radi sa par komada koje sam imao po kuci.

Sto se tice grafike, nemoj kao ja kupiti GTX 1060 :) Jednostavno je previse. Meni su ljudi ovde lepo rekli da to ne radim, ali nisam poslusao.

Receno je vec, maksimalno ati 280x ili neka nvidia tog ranga.

Mozes se poigrati i sa ovim kalkulatorom. Ako mu je verovati i ako zelis neku budzet varijatnu, odgovarala bi ti nvidia GTX 750 ti. Ja sam sebi narucio jednu i mogu reci da nije fake. A i imao sam srece sa carinom :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno