Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Odličan mod, svaka čast :)
 
@mLaki: Ovde se fino vidi TDP lista za sve Xeon-e koji mogu da dođu u obzir kada je 771 na 775 mod u pitanju.. http://en.wikipedia.org/wiki/Xeon#Core-based_Xeon

Na deliddedu su naveli da što se tiče TDP, ako je ekvivalentni Core 2 Quad podržan od strane ploče sa kompatibilnim čipsetom, radiće i Xeon.

Iskreno, jedino E serija vredi uzimanja. Xeoni iz L serije imaju premali multi za neki iole bolji OC, dok X serija ima značajno veći TDP pa verovatno je mogući OC slabiji, ali to treba proveriti. X5460 ima vrlo lep multi od 9.5.
 
Poslednja izmena:
nalazio sam neke x5460 za po 50e na ebay
 
Na deliddedu su naveli da što se tiče TDP, ako je ekvivalentni Core 2 Quad podržan od strane ploče sa kompatibilnim čipsetom, radiće i Xeon.

Iskreno, jedino E serija vredi uzimanja. Xeoni iz L serije imaju premali multi za neki iole bolji OC, dok X serija ima značajno veći TDP pa verovatno je mogući OC slabiji, ali to treba proveriti. X5460 ima vrlo lep multi od 9.5.

Upravo tako. Ono što je problem, treba naći CPU sa lepšim multi-jem po povoljnoj ceni. U suprotnom mod gubi smisao..
 
Napokon neko temu da napravi evo ja sam jos pocetkom januara montirao E5450, samo sam updetovao bios i bez ikakvih problema mi sve radi, pre ovoga sam imao Q6600.

Pozdrav.

Capture.JPG
 

Prilozi

  • Capture.JPG
    Capture.JPG
    248.9 KB · Pregleda: 534
Poslednja izmena:
Napokon neko temu da napravi evo ja sam jos pocetkom januara montirao E5450, samo sam updetovao bios i bez ikakvih problema mi sve radi, pre ovoga sam imao Q6600.

Pozdrav.

Pogledajte prilog 134635

Sjajno! Dobro došao u Xeon Bench klub! :)

Imam istu ploču kao i ti, pored prethodno modovane - imam koga da pitam za iskustva ili delim svoja :)

GA-P31-ES3G.jpg
 
Imam jedno pitanje/nedoumicu po pitanju ove modifikacije:
- koliko se dobija time sto procesor na 3GHz radi na FSB1600 umesto na FSB1333 (iskljucujem potrosnju struje 150/130/80W i ostale elemente)?

Poredimo npr. E5450 vs E5472 vs X5472

Jel' vredi natezati plocu/memoriju itd. do maksimuma (ako podrzavaju) - jel' vidljiva razlika?

Unapred hvala.

Pozdrav.
 
@miskomisko
Meni stize jedan E5450 sledece nedelje pa me interesuje kakve su ti timperature i cime ga hladis?
I koji je steping, ja sam nazalost ubo stariji C0 stepping(E5450 SLANQ), koji odgovara QX9650 proceosoru koji se nije bas proslavio sa potrosnjom/grejanjem.
Kada odradim mod valjalo bi i graficku da zamenim, kontam neki 7850 bi se tu fino uklopio, ali to je vec za drugi deo foruma.
 
@miskomisko
Meni stize jedan E5450 sledece nedelje pa me interesuje kakve su ti timperature i cime ga hladis?
I koji je steping, ja sam nazalost ubo stariji C0 stepping(E5450 SLANQ), koji odgovara QX9650 proceosoru koji se nije bas proslavio sa potrosnjom/grejanjem.
Kada odradim mod valjalo bi i graficku da zamenim, kontam neki 7850 bi se tu fino uklopio, ali to je vec za drugi deo foruma.


Imas u mom gore postu i sliku sa temperaturama, to su idle, a u linx da kazem full load ne prelazi 57-58, imam CM TX3 sa nocuta fan-om. I moj je C0 stepping. Sto se tice potrosnje valjda je 80w, bar tako pise, s obzirom da nisam OC, kapiram da je to to.
 
@miskomisko
Meni stize jedan E5450 sledece nedelje pa me interesuje kakve su ti timperature i cime ga hladis?
I koji je steping, ja sam nazalost ubo stariji C0 stepping(E5450 SLANQ), koji odgovara QX9650 proceosoru koji se nije bas proslavio sa potrosnjom/grejanjem.
Kada odradim mod valjalo bi i graficku da zamenim, kontam neki 7850 bi se tu fino uklopio, ali to je vec za drugi deo foruma.

E5450 vs. Q9650 U principu, mrtva trka. E5450 nešto niži TDP i bolji OC, bar prema cpubossu-u. Verovatno ga je mnoooogo jeftinije nabaviti nego Q9650..
 
Pa , mali update sa moje strane. U posedu sam P5Q-Pro Asus ploce , kvalitetna memorija je tu, napajanje hladjenje na nivou i upravo je narucen Xeon 5462. Imace kvalitetno hladjenje , tako da jedva cekam da se poigram sa istim. Za plocu znam da moze da podnese visok FSB za overklok (probano za Q9550). Imace i lepo hladjenje , samo je pitanje koliko dugo ce trebati vremenski da sve to stigne do mene. Cim stigne - ide update ovde :)
 
ne bih da te smorim puno, ali taj xeon je po defaultu na 400fsb i nemash ti tu puno prostora ako cesh ochekivti ful stabilan rad pod torture programima.
sve preko 460-480 FSB za tu plochu je nezamislivo kad su kvadovi u pitanju...x 7 mnozilac= mali OC
 
Poslednja izmena:
sve znadem ... No , ne menja cinjenicu da cu opet probati da se igram :) A za plocu znam da je stabilna do ~467 ... bicu srecan i sa 3.2ghz ako uspem :) Ma i sa 3ghz cu bit srecan za pare koje sam zbavio proc :D
 
Pa , mali update sa moje strane. U posedu sam P5Q-Pro Asus ploce , kvalitetna memorija je tu, napajanje hladjenje na nivou i upravo je narucen Xeon 5462. Imace kvalitetno hladjenje , tako da jedva cekam da se poigram sa istim. Za plocu znam da moze da podnese visok FSB za overklok (probano za Q9550). Imace i lepo hladjenje , samo je pitanje koliko dugo ce trebati vremenski da sve to stigne do mene. Cim stigne - ide update ovde :)

Bosla, koliko ga plaćaš, ako nije tajna? Odnosno, koliko si platio?
 
Poslednja izmena:
sa isporukom/carinom bi trebalo da izadje ~35-40e max. Ako mi se posreci mozda i manje , videcemo
 
Imas u mom gore postu i sliku sa temperaturama, to su idle, a u linx da kazem full load ne prelazi 57-58, imam CM TX3 sa nocuta fan-om. I moj je C0 stepping. Sto se tice potrosnje valjda je 80w, bar tako pise, s obzirom da nisam OC, kapiram da je to to.
A kolika ti je iskoriscenost tog 7850 GPU-a na stock frekvenciji procesora?
 
A kolika ti je iskoriscenost tog 7850 GPU-a na stock frekvenciji procesora?

Sad ne znam tacno koja podesavanja su bila, al mislim da je bilo sve na high bez MSAA u metro last light mi je bila iskoriscenost 100%. Ako mislis da ce ovaj cpu da bude bottleneck 7850 nema sta da brines, nije mi ni q6600 bio, tako da opusteno :)!
 
Upravo to, jaci procesor treba ispratiti i jacom grafickom, ali ne bih da preteram :)
 
E ovako,ja samo od letos modovao oko 7 8 kompleta. Drzao kod mene par nedelja i pordavao. Uglavnom sam imao Xeone E5410 E5335 E5405 L5410.
Da ne nabrajam ali G31 P35 P31 P43 P45 Nvidia 680 i 780 idu bez problema. Vecina brend ploca sa tim cipsetima ide isto bez problema. Evo danas cu da krojim Asus P43TD plocu koja ima ddr3 memriju i radi na 1600mhz memrija sa Q6600 tako da ce jedan E5410 lepo leci u nju. Stikere sam dobio iz naravno Kine cekao 3 nedelje i to je to. Narucio sam 20 komada jer eto isplati se.
 
kupih danas Intel Xeon E5320 i Intel Xeon E5310, na ebay, isto i stickera 2, pa kad stigne videcemo, u glavnom ako ih nabudzim kod mene radice bolje nego ovaj Intel Celeron 430 koji teram sad
 
kupih danas Intel Xeon E5320 i Intel Xeon E5310, na ebay, isto i stickera 2, pa kad stigne videcemo, u glavnom ako ih nabudzim kod mene radice bolje nego ovaj Intel Celeron 430 koji teram sad

Extra! Kad odradiš mod, javljaj utiske. Ja se bavim undervolt-om na svom L5410 i zatezanjem memara.. dok nešto ne pukne :)
 
Danas sam sredio sestrićev P5K Pro, uflesovo modovan bios, iskasapio socket i ubacio E5440 zajedno sa CM Hyper 212 + NH-T1. Sve je proradilo iz prve i shljaka lepo, ali ima par zackoljica. Temperature na prva dva jezgra se znatno razlikuju od druga dva, u mirovanju prva dva budu na 45C dok druga dva budu na oko 25C. Kad poteram Linx, ova razlika bude manja, 58C na prva dva jezgra i 48C na druga dva. Interesantno je da pri blagom OC na 3.4GHz @1.216 VCore temperature su skoro pa identična poredeći sa stock klokom. Meni ovo smrdi na zaglavljene/zabagovane senzore, ali opet kome da verujem? Onih 25C u leru mi deluje malo neralno. Takođe sam proverio da li je cooler dobro naseo na procesor, i sve je bilo OK, NH-T1 se lepo razmazala po celom IHS-u.

Takođe sam primetio da postoji piskavo zavijanje i šištanje na matičnoj ploči (tako mi je delovalo, mislim da su zavojnice) od kako sam stavio Xeona. Može se uočiti jasna razlika u zvuku dok Linx radi i nakon trenutka kada se stopira. Živo me interesuje do čega je ovo. Da li može biti do slabijeg napajanja (OCZ SXS 500W)?

P.S. Zahvalnicu upućujem kolegi forumašu Pixell-u, koji mi je dao adaptere za Xeona. :wave:
 
Poslednja izmena:
Tjmax nema direktno uticaj na temperature koje prikazuje, već samo na vrednost distance to tjmax. Stari CPU je bio E4700 na stock podešavanjima, tj. 2.6GHz. Videcu da tokom vikenda probam napajanje iz moje mašine.
 
Nazad
Vrh Dno