Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Sad je drug klokovao x5450, hladi ga lc cc 120 na 100%.

1.25
390x9 3.5GHz
Sve power funkcije ugasene.


U aidi64 pri prime 95 loadu je temp 65c a u hwmonitoru/realtemp 75c.

Jel su ovo ok temperature?
 
Sad je drug klokovao x5450, hladi ga lc cc 120 na 100%.

1.25
390x9 3.5GHz
Sve power funkcije ugasene.


U aidi64 pri prime 95 loadu je temp 65c a u hwmonitoru/realtemp 75c.

Jel su ovo ok temperature?
Aida je merodavna. Meni u vestaku ide do 73° maks E5450 na 4.00GHz pa se orjentisi.

Sent from my PandaS7Edge
 
juce nabavih drugi kuler pa reko aj da vidim kolike su razlike...

komp.png
levo stock kuler s775 sa tankim hladnjakom, desno titan vanessa l type sa 120mm titan vent. u ponedeljak cu uzeti duze srafove, pa cu probati sa thermaltake ventilatorom od 120mm.

cpu.png
 
Narode kako se ovi propusti sa Intelovim CPU "Meltdown & Spectre" odražavaju na nas sa Xeonima? Vidim da proizvođači MB polako počinju da izbacuju mikrokodove za BIOS. Naravno krenuli su od najnovijih i ploča i procesora, a da li će uopšte i stići do Xeona ... pitanje je. Najgore je to što i kada se primene te zakrpe - računar se uspori za ~30%!!! Teško da će moj sledeći računar biti sa Intelovim CPU. Izdržaću sa ovim mojim E5450 još godinu dana, a onda će valjda izaći neki Ryzen-X sa boljim clockom.
 
Narode kako se ovi propusti sa Intelovim CPU "Meltdown & Spectre" odražavaju na nas sa Xeonima? Vidim da proizvođači MB polako počinju da izbacuju mikrokodove za BIOS. Naravno krenuli su od najnovijih i ploča i procesora, a da li će uopšte i stići do Xeona ... pitanje je. Najgore je to što i kada se primene te zakrpe - računar se uspori za ~30%!!! Teško da će moj sledeći računar biti sa Intelovim CPU. Izdržaću sa ovim mojim E5450 još godinu dana, a onda će valjda izaći neki Ryzen-X sa boljim clockom.
Matori veruj mi, kupis LC 120, ako se tako zove, pa ga nategnes na 5.00GHz, neces da primetis. Evo pitaj Pegu, on je prvi odobrio.

E salu na stranu momci, ne ocekujem da ce Xeoni da poginu posle ovoga. :)

Sent from my PandaS7Edge
 
Narode kako se ovi propusti sa Intelovim CPU "Meltdown & Spectre" odražavaju na nas sa Xeonima? Vidim da proizvođači MB polako počinju da izbacuju mikrokodove za BIOS. Naravno krenuli su od najnovijih i ploča i procesora, a da li će uopšte i stići do Xeona ... pitanje je. Najgore je to što i kada se primene te zakrpe - računar se uspori za ~30%!!! Teško da će moj sledeći računar biti sa Intelovim CPU. Izdržaću sa ovim mojim E5450 još godinu dana, a onda će valjda izaći neki Ryzen-X sa boljim clockom.
Izgleda da naši 771 metuzalemi imaju 30% viška snage, a ne manjka ;)

https://www.techarp.com/guides/complete-meltdown-spectre-cpu-list/2/

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Ma probao sam ja njega da OC, ali moj E5450 nece preko 3.6 GHz, ili što je verovatnije ja ne znam kako da fino podesim te napone i taktove.
 
poceli su mi neki random plavi ekrani,radnije samo dok gledam video,a pre neki dan me izbacilo usred igre,sto dosad nije bilo. svaki put pise nesto razlicito,zapamtio sam bad_pool_header recimo...ali svaki put razlicito,sto mi najvise ukazuje na memoriju. win7 je. e5440 je overklokan na 3.8ghz,ima 6gb ddr2 rama sa tri razlicita modula. moduli su namesteni na 900mhz sa voltazama 1.98v,latencije su 666-18 za sve. jel ima nekih opcija u biosu na ovoj p5q ploci,kojim bih mozda mogao da doprinesem stabilnosti sistema? kao na primer cpu gtl reference ili sta god...? hvaja
 
Probaj prvo sa vađenjem i vraćanjem RAM modula, pa mem test.
 
I ocisti kontakte na memoriji.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Uh...vadio sam ih ali nisam cisto. Ne mogu ti ja ovo vise,ne znam sta da radim...Crklo mi je napajanje pre nedelju dana,drugo sam kupio i od tad se ovo desava. Dok gledam klipove na YT i dok igram igricu...taman krene grafika,eto ti ga BSOD. Ovo je mozda do grade...drugi drajver da probam.
 
vratio sam overclock na default...cini se da sad radi normalno. moracu krenuti sa novim overclockom...ali manjim nego pre i jacim voltazama. auto podesavanja ne piju vodu,izgleda.
 
Nije ti krivac CPU nego ploča. Ne forsiraj.
 
Prevideo sam cinjenicu da je OC. Rece da je menjao napajanje pa onda da je pocelo da se desava. To bi po meni i bilo to, ipak OC zahteva stabilnu voltazu.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
A koje si napajanje stavio?

Послато са HTC One M9 уз помоћ Тапатока
 
bio je thermaltake 500w,sad je lcpower 600w,ali i pre sam imao plave ekrane dok gledam video,skoro pa redovno. sa novim napajanjem sam imao vise plavih ekrana,cak i van video gledanja,ali ko zna,jos nisam istestirao sve u potpunosti jer nemam vremena. zadrzacu ga neko vreme na 3.5ghz,pa cu lagano povecavati overclock,da nadjem gde je stabilno 99%.
 
.. da li drajveri (nvidia) mogu da pucaju zbog napajanja?
 
Ne može drajver da baguje zbog fizičkog problema.
Može memorija ili procesorski čip.
 
da procesorski cip pravi bag drajvera? ram mi nije sigurno

rekbu.jpg
 
Evo da upisemo jedan cisti 771 CPU i 771 mb u temu red je bio :D OC nema jos ali bice :)
 

Prilozi

  • 9775.PNG
    9775.PNG
    273.7 KB · Pregleda: 119
Svakako je plan bio da se imaju obe platforme. Tuzna prica je oko SR2 jos nismo prezalili naime. Drugarica mi je u jednoj prilici govorila daj uzecu ti sta ima veze ja reko sam joj na to rekao cekaj da se sracunam za pare bilo je jos 6 komada na stanju reko nece to da se razgrabi jos malo dok razmislim. U medjuvremenu ja i Gulftown odlucimo da uzmemo dve a isto tako u medjuvremenu drugarica ode u meksiko gde nema internet. I samo je jedne nedelje covek dosao i kupio svih 5 SR2 koje su preostale od jednom i od tada muk . . . On je u nedelju kupio ona se u pondeljak vratila za californiju. Ovaj skulltrail smo dovukli iz velike britanije preko mojih kontakata dobra cena i odlicno stanje, i tesko se nalazi u evropi. Fali nam jos samo drugi QX9775 ali bice i to :wave:
 
Poslednja izmena:
Sinoc posle ovog posta odem na ebay i nadjem QX9775 za 77$ tako je sada skulltrail platforma kompletna :) :-devil-:
 
Au kada stigne jos taj, maamu mu. Jos da prodje ovaj bid ne ebay-u za SR-2, pa to ce da bude nesto. :)
 
Poslednja izmena:
lebe mekani pcberza je ziva? hvala zemljace nadam se da nije prodato.

EDIT:

prodato :(
 
Poslednja izmena:
spansko selo ali da znam tnx

p.s zadnji fail je bio 8 novembra, nista nisam menjao ~ uradio 1 ili 2 win update-a od tada
 
Nazad
Vrh Dno