Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Пробао и са неким што је Вип поклањао пре 10 година, 4гб. Исто.
Једино ако још нешто у биосу треба подесити.
3b38872d3c97af7000dbfa4ab611d97d.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Пробао и са неким што је Вип поклањао пре 10 година, 4гб. Исто.
Једино ако још нешто у биосу треба подесити.
3b38872d3c97af7000dbfa4ab611d97d.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Raspakovao fajl na desktop-u, na primer, pa solo fajl kopirao na USB root?

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Да.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Да. Остао је у компу.
Како треба? Отпакујем на компу, пребацим на усб, рестарт, уђем у биос и флешујем.

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ta ploča (GA-P35-DS3L) zeza sa usb_ovima, zato što ne prepoznaje usb memoriju kao HDD već kao USB HDD. Probaj sledeće:

- Skini Rufus i startuj ga.
- izaberi flešku u prvom padajućem meniju
- pod "usb boot selection" izaberi Free Dos
- klikni na "show advanced drive properties" i štikliraj "add fixes for old bioses"
- klikni start i kad završi windows će ti prijaviti dva drajva jedan koji traži da se formatira (NEMOJ!!!) i drugi je ok i na koji prekopiraj bios fajl
- uđi u bios i flešuj bios
 
Poslednja izmena:
Meni je uvek uključen USB legacy i radi q-flash bez problema, pa probaj da ga uključiš.

Sent from my SM-J320F using Tapatalk
 
Ta ploča (GA-P35-DS3L) zeza sa usb_ovima, zato što ne prepoznaje usb memoriju kao HDD već kao USB HDD. Probaj sledeće:

- Skini Rufus i startuj ga.
- izaberi flešku u prvom padajućem meniju
- pod "usb boot selection" izaberi Free Dos
- klikni na "show advanced drive properties" i štikliraj "add fixes for old bioses"
- klikni start i kad završi windows će ti prijaviti dva drajva jedan koji traži da se formatira (NEMOJ!!!) i drugi je ok i na koji prekopiraj bios fajl
- uđi u bios i flešuj bios
Mislim da je on to sve uradio, ali, da - GA ploče pošteno zezaju sa USB flash-kama, pa bi ih ja probao nekoliko..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Mislim da je on to sve uradio, ali, da - GA ploče pošteno zezaju sa USB flash-kama, pa bi ih ja probao nekoliko..

Na toj ploči mora da se uradi taj align i extra partition da bi ga čitala. Evo pre 3-4 nedelje sam se zezao sa onim kompom što sam prodavao pa sam prošao kroz sve to. Npr. kad se instalira 10ka on ti ne prikazuje ništa na ekranu samo flešujući kursor i moraš da čekaš dok učitava start instalacije 10ke i dobrih 10tak minuta ako je fleš normalne brzine a izgleda kao da je zakucala instalacija i da nije krenuo da butuje sa fleške.
 
Poslednja izmena:
Na toj ploči mora da se uradi taj align i extra partition da bi ga čitala. Evo pre 3-4 nedelje sam se zezao sa onim kompom što sam prodavao pa sam prošao kroz sve to. Npr. kad se instalira 10ka on ti ne prikazuje ništa na ekranu samo flešujući kursor i moraš da čekaš dok učitava start instalacije 10ke i dobrih 10tak minuta ako je fleš normalne brzine a izgleda kao da je zakucala instalacija i da nije krenuo da butuje sa fleške.
Mislim da mu se to dešava, jer nikada nije radio BIOS flash - čitaj ostao fabrika. Sa drugom revizijom GA-P35-DS3L nije imala tih problema, ali je i sa njom moralo da se zeza.

@faca - isprati Misko78 uputstvo, mora da proradi!

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
hah, moja je bila rev. 2.0 sa 6 USBova pozadi. Neki problem ima koji se ne manifestuje kod svakog, sa matoriim fleševima USB2 do 1GB radi bez problema, imao sam jedan transend 1GB koji sam koristio godinama za matore ploče al' je nestao negde. Nije do BIOSa zato što sam ja za Xeone uvek sam pakovao mikrokodove. Isto se ponaša i sa F8 i sa F9 biosom.

Nego uzgred da pitam kad sam već u radnji :d da li je neko uspeo da moduje bios za intel ploče i ubaci mikrokodove, konkretno imam jednu DG35EC ploču.
 
Neće da može
 
Успео сам са трећим флешом, по првој инстукцији.
Видим да се променио биос, али сад имам проблем са стартовањем Виндовса. Јел може да се поправи или клин инстал? Наравно прво да заменим процесор.
811db8ea06bb148310a1b6aafecd23b4.jpg
bbe71e8a2ebe36884e35f7d3be19768c.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
@faca - proveri da li je disk na AHCI ili IDE podešavanju. Seti se kako je bilo ranije, odnosno kako je Win instaliran, pa ga vrati tako i probaj.

Sjajno da je prošao 3. USB flash! [emoji6]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
На ACHI јер је ssd.

Још само процесор. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
На ACHI јер је ssd.

Још само процесор. [emoji3]

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
Kada si load-ovao setup defaults, odnosno uflash-ovao novi BIOS, možda se AHCI podešavanje vratilo na IDE. To sam predložio da proveriš..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Е па променило се, видео сам тек после флешовања.
Било је искључено ACHI па сам га вратио.
Сад сам га поново искључио и ради.

Чему је тај ACHI, кад сам убацивао SSD рекли су ми да га обавезно укључим?

Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
baš gledam na KP kako su cene xeonima otišle gore
+ nema baš neke ponude E5440 i E5450
corona očito ima uticaja i ovde

Ja sam uzeo pre tri meseca 2 komada e5440 sa stikerom za 8e po kamadu, bez stikera su bili 7e.

Cak sam i kacio link ovde da pitam da li je realno da bude toliko jeftino.. posle mi je covek rekao da ima oko 100 komada, oglasa vise nema sada sam gledao, mozda je prodao negde..
 
Чему је тај ACHI, кад сам убацивао SSD рекли су ми да га обавезно укључим?
Omogucava vece brzine kako bi iskoristio SSD u potpunosti.
 
Šta je AHCI?

Advanced Host Controller Interface (AHCI) je Intelov računarski standard koji je ograničen na Intelove čipsetove.

AHCI postoji od 2004. godine, gde je zamenio stariji IDE / Parallel ATA interfejs u ​​novim uređajima. AHCI nije identičan SATA, ali deluje kao magistrala između hosta i AHCI ili SATA kontrolera na matičnoj ploči. Protokol poboljšava funkcije upravljanja skladištem na SATA kontroleru omogućavajući Native Command Queuing (NCQ) i, tzv. hot swapping. Međutim, treba imati na umu da SATA SSD-ovi ne koriste AHCI, koji je softverski protokol između CPU-a i SATA kontrolera. Znatno noviji NVMe standard zamenjuje AHCI sposobne SSD-ove u okruženjima visokih performansi.

Itd., itd.

Dakle, poboljšava funkcije i, samim tim, brzinu, ne izvlači max iz SSD-a.

Izvor: Enterprise Storage Forum

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Ja sam uzeo pre tri meseca 2 komada e5440 sa stikerom za 8e po kamadu, bez stikera su bili 7e.

Cak sam i kacio link ovde da pitam da li je realno da bude toliko jeftino.. posle mi je covek rekao da ima oko 100 komada, oglasa vise nema sada sam gledao, mozda je prodao negde..
Nedavno sam kupio i častio drugara jednom finom Xeon kombom, i to: Intel Xeon X5640, Scythe Mugen kec sa originalnim ventom, GA-EP45-UD3L Rev. 2 i 8GB DRAM-a u kombinaciji 4x2GB/800. Sve sam to platio 4.000 dinara.

Tako da su cene od 2.000 i više po procesoru, koji god bio, visoke.

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Super povoljno si to nabavio. Prodavalo se u kompletu?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Super povoljno si to nabavio. Prodavalo se u kompletu?

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
U kompletu, od dečka iz Odžaka. Oglas se vrteo par nedelja, obnavljao ga, ja bio nepoverljiv, ali ispade super komba. Ploča full pack, limčić, sve..

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
e2a1f20e30b27d9e1aef59e95e31baa2.jpg
 
Poslednja izmena:

Našao sam rešenje. Može, ali mora da se skida čip i da se uradi dump sa programatorom, Intel .bio fajl je ustari AMI bios ali je kodiran. Kad me ne bude mrzelo pozabaviću se malo ovim.
 
Našao sam rešenje. Može, ali mora da se skida čip i da se uradi dump sa programatorom, Intel .bio fajl je ustari AMI bios ali je kodiran. Kad me ne bude mrzelo pozabaviću se malo ovim.
Brand i Intel ploče mi nikada nisu bile atraktivne za mod, jer ne mogu ama baš ništa da se OC-nu, što zbog BIOS-a, što zbog slabih faza. Ali na nivoJu entuzijazma, što bi rekao mog drugar Slovenac - podržavam! [emoji110]

Sent from my SM-N975F using Tapatalk
 
Našao sam rešenje. Može, ali mora da se skida čip i da se uradi dump sa programatorom..

Hmm, kada sam rekao da ne može, nisam se dobro izrazio - ljudi su uspeli da modifikuju BIOS, ali svejedno ploča nije radila sa Xeonima.
Tek sa čipsetom od G41 (i novijim) ima uspeha.

Nije samo do BIOS-a, mora i elektronika da proprati zahteve.
 
Операција успела, пацијент преживео.
afe9135c7da8c841826f9d6150e3d917.jpg


Послато са Mi A2 6/128 уз помоћ Тапатока
 
Hmm, kada sam rekao da ne može, nisam se dobro izrazio - ljudi su uspeli da modifikuju BIOS, ali svejedno ploča nije radila sa Xeonima.
Tek sa čipsetom od G41 (i novijim) ima uspeha.

Nije samo do BIOS-a, mora i elektronika da proprati zahteve.

Da, na deliddedu kažu da ne radi, na drugom mestu da radi ali samo na Win7 dok na 10 zabada na bootu, to je verovatno zbog nedostatka instrukcija. Obzirom da Asus 975 ploči isto svi kažu da ne radi ili radi katastrofalno a evo ja namestio i radi besprekorno od marta i to na 333MHz FSBu. Dođe mi da izvadim E5450 iz konfe na poslu samo sporta radi i probam pa ako ne upali rešen problem ali problem je ako radi, posle ide cimanje da odlemljujem čip, a moj programator nema ležište za SOIC pa bih i to morao da dokupim, bah, gubljenje vremena po svemu sudeći.
 
Ima dovoljno P45 ploča da može da se probere neka. Naravno ukoliko je po normalnoj ceni

Послато са SM-A520F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno