Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Hvala na linku. Pretrazio sam za tu maticnu, ali nema nista vec modovano pa cu sam probati da ubacim mikrokodove. Drug hoce da nabudzi malo komp... trenutno ima:
-MSI P35 MS-7360 rev 1.0
-Intel Core 2 Duo E4600
-2x2GB DDR2 800MHz 6-6-6-18 2T
-GeForce GTX 8600GTS

Nisam licno pogledao komp, pa ne znam u kakvom je tacno stanju i koji je proizvodjac RAM memorije. U planu je E5440, GTX 1050, SSD i eventualno jos 2x2GB memorije ali to cemo jos videti zbog kompatibilnosti (koliko sam shvatio, nije bas idealno da budu popunjeni svi DIMM slotovi).

E sad, nedoumice. Koliko je ploca pogodna za OC? Jel GTX 1050 overkill za E5440 na default frekvenciji?

Ako zeznem nesto eto mene opet :D
 
Ploca uopste nije za overclock, pa mozda bolje da se ide na E5450/5472. GTX 1050 je taman.

Ne zaboravite novi cooler.
 
Hvala, preporucicu mu E5450. Buni me sto E5472 ima FSB 1600MHz... zar ta maticna ne podrzava samo do 1333MHz?

BOX kuler ni pod razno za stock operaciju?
 
Da, ipak ne podrzava, sad sam proverio.

Box cooler moze samo ako je onaj sto ima bakarno dno. A takav nije isao uz njegov E4600.
 
Hvala jos jednom.
Zao mi zbog OCa, taman sam se ponadao da mogu malo da se poigram... :d
Al bice mu i ovo dovoljno, iznenadio se koliko moze da se dobije za ulozen novac sa ovim modom.
 
То је 945 чипсет, плоча не подржава 45 нм процесоре, најјаче је нешто овог типа Core 2 Duo E6700,ако га нађеш.

Ima 945 ploča u koje može da se stavi 45nm procesor ali ovi nije jedna od tih.

Stari postovi ali me upravo to interesuje, imam na selu neku staru kantu sa ovom pločom, 945GZ chipset i e2180 koji mi služi za internet kad retko odem. A imam e7200 i e5500 koji mi dugo skupljaju prašinu (od kad sam drugu mašinu apgrejdovao na xeon e5450) pa se pitam ima li ikakve šanse da ta ploča radi sa 45nm wolfdale? Pretpostavljam da ne, ali ne mrzi me da ubodem i probam nego me takođe interesuje da li je bezbedno, može li zbog toga da rikne nešto, ploča/cpu ili pretpostavljam samo neće butovati?

https://www.biostar.com.tw/app/en/mb/introduction.php?S_ID=79
 
Da li i dalje na HWmonitoru daje los offset za 15 stepeni ili ne? trebalo bi da se ovo hladi okej :/
Uzgred, da bacim flex jer mi se svidja konfiguracija.
imgonline-com-ua-CompressToSize-Nra8VDq7DKJ4.jpg
 
Nameravam staru makinu da upgradujem sa E5440

interesuje me koliko se vise greje od ovog E2180 na 3 gigaHz ?
je li dovoljan ovaj Zalman 7000ALCu na 1500 obrtaja ga drzim ( temp oko 60-64 C) ili treba nesto jace ?
 
Poslednja izmena:
dovoljan je. greje se neznatno više (45nm quad vs 65nm duo)
sve u svemu, ne beri gajle.
 
koju grafu da uparim sa ovim xeonom da li je dovoljna 560TI ili treba nesto jace ( preporuka do 5000 dindi ? )
 
Dovoljna
 
hvala
 
ne samo dovoljna, nego bi sve jače od toga bilo uzaludno kupovati, jer je cpu usko grlo.
ukratko, - lepo odmerena mašina za skoro sve savremene potrebe.
 
@Dark Angel
Mozda ipak R9 270? Nadje se za slicne pare, 1x6pin.
 
560ti nadjoh za 25 ojra
vredi li R9 270 duplo vise ?
 
Jok :D
Plus što niko nije obratio pažnju na koju ploču hoćeš da je staviš. Ati nažalost neće raditi. BIOS nekompatibilnost.
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
Ja sam shvatio da priča o grafičkoj kartici? :)
 
ne znam što ne bi podržavala GCN 1 kartice. ako grešim, ispravite me.
uči čovek dok je živ
 
Ja rekoh - nekompatibilnost biosa. Da je samo do ASUS-a ili važi i za sve sa 965 nisam siguran.
Provereno u praksi. Već kod 68/69xx postoje bube prilikom inicijalizacije, kod R2xx serije ne inicijalizuje se grafika uopšte. Objašnjavao mi svojevremeno drugar zašto, nešto oko vga UEFI-ja, iskreno zaboravio sam taj stručniji deo, nije ni bitan. Platio sam školu kada sam prvi put došao do jefinije kartice iz te serije.
Isprobavao ja nekoliko proizvođača, R270(x), R280, R265...đavola. Probao na još par ploča te generacije, isto se dešava. Kartice su sve bile potpuno ispravne.
Sa nVidijom nema problema. Mogu i dosta jače od 560Ti...
 
Nemaju sve gcn karte uefi modul u biosu. Iskreno prvi put čujem za ovaj problem.
Koristio sam razne gcn kartice na 775 mašinama i nikad nisam primetio ništa slično.
(doduše, bili su 975 i p31/35/43...itd čipseti)
 
ok,
kapiram da idem na siguricu 560ti
 
koliko poboljsanje se moze ocekivati u realnom radu ( net, youtube, office ... ) u odnosu na E2180 na 3Ghz ?
 
I subjektivno i objektivno - poprilično. Nigde ne štuca.

E2180 na 3GHz? Ako nije typo greška, dobrano si ga podigao...
 
Poslednja izmena:
da da ... i to bez dizanja napona radi ko sat
 
Ja rekoh - nekompatibilnost biosa. Da je samo do ASUS-a ili važi i za sve sa 965 nisam siguran.
Provereno u praksi. Već kod 68/69xx postoje bube prilikom inicijalizacije, kod R2xx serije ne inicijalizuje se grafika uopšte. Objašnjavao mi svojevremeno drugar zašto, nešto oko vga UEFI-ja, iskreno zaboravio sam taj stručniji deo, nije ni bitan. Platio sam školu kada sam prvi put došao do jefinije kartice iz te serije.
Isprobavao ja nekoliko proizvođača, R270(x), R280, R265...đavola. Probao na još par ploča te generacije, isto se dešava. Kartice su sve bile potpuno ispravne.
Sa nVidijom nema problema. Mogu i dosta jače od 560Ti...

Da li ti je neki takav hardver u blizini?

Čisto da probaš nešto.
 
Komp imam ali višak grafičkih teško :)
 
Nazad
Vrh Dno