Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Izvinjavam se za off, ali ovo je tema gde cu dobiti odgovor nadam se. :)

Stigao mi je danas Q6600, imam neki hladnjak koji nije Intel-ov stock, nego je skinut sa neke masine pre par godina i do sad ga koristim.
Pitanje je, da li je normalno da u windows-u bez opterecenja temperatura ide na 65c-70c? Znam da nije, ali nikad nisam imao Q6600. Ono sto sam ja uradio jeste iskljucio u BIOS-u one opcije oko obaranja frekvencije kad CPU nista ne radi. Ali nije valjda normalno da jedino na 1.6Ghz mogu da imam 40c a cim krene opterecenje CPU temperatura raste na 80c sve dok ne dobijem BSOD. :O

Skidao sam 2 puta hladnjak, proveravao da li dobro lezi, menjao pastu.
Jel moguce da je neispravan CPU?
 
Normalno da nije normalno. :) Koji je hladnjak u pitanju? Verovatno nije dobro nalegao, ali postoji šansa i da prosto nije dovoljan za Q6600, jer za njega treba malo bolje hlađenje. Naravno postoji i minimalna šansa da je procesor neispravan.
 
Tacno ovaj cooler je u pitanju, sad sam nasao. AVC Socket-775 Intel LGA775

415FI+sTVKL.jpg
 
Pa sad je na AUTO napon, stavio sam na 1.25V, 1.275V, i na 1.3V sam stavljao. Ali zato sto sam probao na 3.0Ghz da ga dignem. Video sam da su lose temperature, pa sam stavio na default sve vrednosti. Ali temperature su lose i dalje.
 
Cooler je dobar, tako da verovatno ne naleže dobro. Proveri sve žabice, jer je to slaba tačka. Najbolje je kad ima šrafove, ali to nije za svakoga, jer može lako da se pretegne.
 
Imam sad neke obaveze, ali uvece cu probati da stavim drugu pastu, bojim se da nije stara ova Cooler Master sto imam. A i dobro si mi dao ideju, ako ne uspem sa pastom, probacu srafovima da pritegnem - skinem plocu pa tako.
 
Nisi trebao q6600 uzimati,to je veliki stariji cip i generise dosta toplote. Ali sad je kasno.
 
Pa nije problem sto je nesto veliko i staro, ako je ispravno ima da radi kao davne 2007-me godine. Nisam stigao danas nista vise, ujutru imam vremena pa cu polako jos jednom da pretresem hladnjak i pastu drugu da namazem.

edit: Evo SS, varira po 10c u HWMonitoru ali pitanje je sad ko laze ovde, HWMonitor ili SpeedFan? :)

Untitled.jpg

edit2: Core Temp pokazuje 40c CPU. OMG! :O
 
Poslednja izmena:
Pa nije problem sto je nesto veliko i staro, ako je ispravno ima da radi kao davne 2007-me godine. Nisam stigao danas nista vise, ujutru imam vremena pa cu polako jos jednom da pretresem hladnjak i pastu drugu da namazem.

edit: Evo SS, varira po 10c u HWMonitoru ali pitanje je sad ko laze ovde, HWMonitor ili SpeedFan? :)

Pogledajte prilog 249840

edit2: Core Temp pokazuje 40c CPU. OMG! :O
Ajd proveri i aida64..

Sent from my PandaS7Edge
 
Poslednja izmena:
Aida i Core Temp pokazuju slicno, Speedfan nije daleko ali HWMonitor ima neki problem. A po njemu sam se orientisao najvise.

Untitled2.jpg
 
Speedfan, Coretemp i AIDA pokazuju iste temperature, samo Coretemp ima podešeno po default-u osvežavanje na svaki sekund, a ostali na tri ili pet, pa malo kasne sa očitavanjem u odnosu na njega i odatle razlika. Podesi ih sve na jedan sekund i pokazivaće identične temperature, tako da koji god da gledaš od ta tri je ok.
 
Mislim da sam razresio dilemu oko ispravnosti procesora, problem je u mom hladnjaku. Stavio sam Noctua NTH1 pastu, na stock cooler Intel out of box i OC Q6600 na 3.0Ghz i idle temp je 45-50c a prime95 100% 15-20min temperature zakucane na 70c.
To je ok, jedino je ova idle temperatura malo jaca po meni. Sad mi je prosto nejasno kako onaj bakarni cooler daje losije temperature od Intelovog box cooler-a?
 
Mozda ostecene cevi ili cev(iscurele).

Sent from my P10 lite using Tapatalk
 
Kupis lepo lc cc120 za 2500din NOV ili ako nadjes i polovan za manje je best buy kupovina... Cak i da menjas komp njega mozes zadrzati. Taj LC ce ti spustiti max temp minimum za 10c...
 
Pozdrav ljudi...Imam pitanje iskustva ili sugestija za kombinaciju x5460 i g41m-vs3 sa 2x2 gb hyperx i uz sve to 650gtx...I ako moze to sve kako da ga kloknem na 3.50 jer sam prije na p35 imao 3.50 :D...Hvala
 
Poslednja izmena:
Zaboravih da javim, stigao mi još odavno E5450, E0 stepping, ali sam ga tek pre par dana pustio u rad, dok sam se nakanio da vadim ploču i rašrafljujem kuler. Sve proradilo iz prve na P5QL-E. Samo što se dosta greje, ipak je ovo jako mator kuler. Možda su i heatpajpovima degradirale performanse, a možda je i do dizajna, on dole ima bakarni blok pa na njega naslonjene cevke, nisu cevke u direktnom dodiru s cpu-om. Uglavnom i na default pod opterećenjem radi na 67-70 stepeni a već na 3.4 ghz ide i na 80. Ali svakako ne bih kupovao i drugi kuler za ovu staru platformu. Kolko videh neki bench test ovaj cpu je jači od G3260 koji imam, videću još u realnom radu kako se pokažu, šta ću koristiti za svaki dan.
 
Bolji je od Pentiuma u multi-core, ali ga Haswell i3 i i5 siju.
 
Veliki pozdrav svima i velike pohvale za temu.
Nedavno sam resio da sa e8400 predjem na xeon e5440. Naisao sam na problem, nadam se da mi mozete pomoci.Idle Temperatura na e8400 je 38-45 stepeni, kad upalim nesto to raste do nekih 80 stepeni (u igama).
Kada sam stavio xeon temperatura mu je odmah po paljenju kompa oko 55-60 stepeni. Radio sam sa xeonom test u aidi i tu je isao do 87 max, pustio sam ga pola sata. E sad buni me to sto je samo CPU temperatura u aidi64 isla preko 80, a CPU #1, #2,#3, #4 je isao do 70 i nesto (idle po jezgrima su oko 40 i nesto). Naravno stavio sam pastu, kuler je dobro namesten (dobijen uz e8400). Da li su temperature normalne? Ako nisu, sta mi je ciniti?
Ostatak konfiguracije je
P5KPL-C
GT 1030
2x2gb ram
Napajanje 500w
Ne znam da overclockujem, tako da to nisam pokusavao i ne nameravam. I da, ubacio sam modovan bios.
Skinuo sam xeon i vratio c2d dok ne vidim sta mi savetujete.
 
Za početak, proveri da li je dobro podešen ofset temperature u programu za očitavanje T.

Drugo, mislim da hladnjak sa E8400 nije dovoljan i da ćeš morati bolji nabaviti da bi hladio kvad ksion.
 
Nikako nije dovoljan hladnjak sa Exxxx serije. Low profile.
Iskustveno, nije ni dovoljan hladnjak sa Q6600 (full profile/CU podnožje).
 
Neki od LC-CC kulera je uvek dobra kupovina, jer posluzi za vise platformi, a jeftin je.

Kod mene ce LC kupljen 2016 biti koriscen minimum do 2020, verovatno i vise.
 
Aha, hvala vam. Sad sam bacio pogled, videcu mozda lc cc 95, trebalo bi da bude ok,mislim da mi ne treba bolji.

E da, nisam pitao kolika bi max temperatura trebala da bude na tom procesoru.
 
Poslednja izmena:
Ja sam stavio tal lc cc 95 i ok su mi temperature bez klokovanja,a fok sam imao cooler od c2d box ,stalno mi se pregrejavao dok sam igrao wot.

Sent from my NEM-L21 using Tapatalk
 
ima li neka znacajna razlika na P5Q ploci ako memorije stavis u dual-assymetric ili dual-interleaved modu?
 
obzirom da imaš rasparenu memonriju, bolji je onaj mod koji ne baca blu skrinove.
 
Nazad
Vrh Dno