Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ono za graficku i ventove, da znate da jedan nije dovoljan jer kad se ganja igrama on ne ubrzava dovoljno ni onaj jedan a drugi ne ukljucuje uopste. Rezultat, delimicno neispravna R9 280, Passmark moze da vrti bez problema dok Unigine Heaven odmah izbaci restart. Resenje, MSI Afterburner, FAN na 40% non stop i pojacavanje na 75-80% cim dodje do 55c da bi ukljucio i drugi FAN. Sam GPU nije imao visoke temperature ali cela desna strana graficke se kuvala mesecima i zato je i crkla. Kazu da je problem do Win 10 i AMD drajvera.

Imam slican problem sa sapphire 270x prvi kuler radi aktivan
Drugi kuler nece uopste da upali cim povecam brzinu na 100% Pali drugi kuler ,Nisam ni resio niko ne zna svi misle da crko kuler
 
Molim za savet i pomoc. Drugar ima msi p35neo-f plojku, e8200 i 2x1gb kingston 800mhz. Komp se koristi iskljucivo za internet, ali se vidno muci, sto zbog malo memorije, a i dc je vec za penziju. Gledao sam na aliju e5430 ,e5440, x5450 i da se doda jos 2-4gb memorije. To bi bilo sve do 25e. Ima li ko iskustva sa ovom plocom i kakve su one kineske memorije kllisre?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Molim za savet i pomoc. Drugar ima msi p35neo-f plojku, e8200 i 2x1gb kingston 800mhz. Komp se koristi iskljucivo za internet, ali se vidno muci, sto zbog malo memorije, a i dc je vec za penziju. Gledao sam na aliju e5430 ,e5440, x5450 i da se doda jos 2-4gb memorije. To bi bilo sve do 25e. Ima li ko iskustva sa ovom plocom i kakve su one kineske memorije kllisre?

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Mislim da ne treba da "ideš" u Kinu da bi uradio upgrade za 25e. Imaš sve u lokalu, i to ne klistir memare, već Kingston, GeIL, Elpida - šta god ti dopadne ruku..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Jasno kao samar :-D . Najvise me zanima zbog ploce, box kuler je i nece biti overkloka.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Ako je model ploče MS-7360 ver. 1.0, onda može Xeon, sa odgovarajućim BIOS-om (Pegin potpis). Na oficijelnoj MSI stranici ne postoji model P35 Neo-F, nego samo bez F, a na drugim mestima ima i ova F, pa je malo nejasno koji je tačno model u pitanju, odnosno da li je to ista ploča.
 
Hvala na informaciji, moram proveriti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Hvala na informaciji, moram proveriti.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Nemoj da se iznenadiš ako poslednja zvanična BIOS revizija ima to što ti treba. Što se tiče memorije, vrlo su jeftini 2x2GB DDR2 moduli, pojave se i po 1.400, 1.500 din. E5440 je manje, više isto..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Sad sam proverio, ploca je p35 neo3 (ms-7395). Na overclock.net forumu sam nasao da je lik bocnuo e5440 sa najnovijim oficijalnim biosom i da radi bez problema. Sad da se bacim u pretragu po oglasima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Super! U svakom slučaju će raditi, ako ne sa tim, onda sa modifikovanim BIOS-om za tu ploču.
 
Sad sam proverio, ploca je p35 neo3 (ms-7395). Na overclock.net forumu sam nasao da je lik bocnuo e5440 sa najnovijim oficijalnim biosom i da radi bez problema. Sad da se bacim u pretragu po oglasima.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
Pa nisi morao da konsultuješ čoveka sa overkloka, lepo ti rekoh..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Imam slican problem sa sapphire 270x prvi kuler radi aktivan
Drugi kuler nece uopste da upali cim povecam brzinu na 100% Pali drugi kuler ,Nisam ni resio niko ne zna svi misle da crko kuler

Možeš da zameniš oba ventilatora za 10-15€ ili ugradiš jedan sa 3 ili 4 pina. Pitaj da ti objasni član @Mrljesana. On je do skoro imao taj problem. Ja sam samo asistirao.
 
Pa nisi morao da konsultuješ čoveka sa overkloka, lepo ti rekoh..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
Slucajno sam naleteo na post na forumu kad sam kucao u gugl plocu da skinem bios, nisam ni pitao coveka, dovoljno imam poverenja u ljude sa ovog foruma :) .

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Imam jedno pitane
Imam ram sk hynix model HMT451U6AFR8C-PB 4 gb 1600 mhz
Imam jos jedan prazan slot hteo sam da ubacim samsung ili kingston da li ce raditi ista brzina
Samo sto je 2 gb?
 
Ponovo ja. Koliko je bitno da li je e0 ili c0 stepping? Nece se klokovati.

Sent from my POCOPHONE F1 using Tapatalk
 
Valja li čemu 5420? Mislio sam da sklopim neku mašinu.

Ploča je G41M-P28.
 
Naravno da valja, naročito ako je za sitnu lovu i ako ćeš da ga koristiš na defoltu
Svi Xeoni E5xxx generacije su strukturalno identični,, razlikuju se samo po radnoj frekvenci i magistrali.
 
da li jos radite ovo momci....proda sam celu "krekovanu" plocu u paketu sa memorijom i procesorom....ne moze to da tera igre danasnje stabilno.
 
Pa staro je preko 10 godina. :) A za office-multimedia i danas odlicno.
 
Treba mi mala pomoc. Uzeo sam xeon x5450 i bocnuo ga na asus p5n-e sli i fora je sto mi pri paljenju racunara stoji 57550548_336097643929940_2643629379451617280_n.jpg bios je poslednji a i racunar sporo jako radi
 
Treba mi mala pomoc. Uzeo sam xeon x5450 i bocnuo ga na asus p5n-e sli i fora je sto mi pri paljenju racunara stoji Pogledajte prilog 269201 bios je poslednji a i racunar sporo jako radi
Jesi li ažurirao BIOS onim koji podržava Xeon-a? NVidia ploče su maalo izbirljivije po tom pitanju, pa neće odmah da ti proradi mašina..

Pogledaj u mom potpisu, ako i dalje radi link, pronađi fajl za svoju ploču, update-uj BIOS, pa onda vidi..

Sent from my SM-N950F using Tapatalk
 
Da li se neko igrao sa plocom MSI P45 Diamond?sad imam q9400 da li bi se videla razlika sa nekim boljim XEON-om?
 
Ne specijalno osim u sintetici. Pretpostavljam da ti je kvad overklokovan?
 
Digao sam ga na 3ghz,imam neko lose napajanje i box kuler.
 
Nema smisla apgrejdovati tu mašinu, njeni dometi su skromni. Ali i dalje može da služi za ofis i igre, uz grafiku ne jaču od gtx 1050.

Ako tražiš jaču mašinu, idi na ryzen 2600 ili i5 8400. To je trenutni standard.
 
Molim vas za info da li je moguce pokrenuti Xeon E5450 na Intel DP43TF ploci?
 
Ubacio sam X5450 na Intel DP43TF. Prvo paljenje i pc je digao sistem. Kasnije vidim da prijavljuje u TM stari E8200. Odem u device manager i obrisem drajvere za cpu, restartujem i kraj. Vise ne mogu da dignem sistem, dodje do prozora i nestane slika a sistem se ne podigne do kraja. Ne pomaze reset biosa, a takodje ista stvar se desi kada krenem sa reinstalacijom Win10 sa rufus usbom.
Da li moze neko da pomogne da rijesim ovaj problem?
 
Nazad
Vrh Dno