Šta je novo?

Isplative valute kojih nema na velikim menjacnicama

Vidim raspisali ste se na temi, ovi novi coini i team effort daju rezultate. Sta kazete da podignemo sve ovo na visi nivo?

Ja sam razvio softver za licnu upotrebu koji moze da switchuje coine(poolove) u cgmineru. Na jednom mestu vucem internet strane i izvlacim informacije o profitabilnosti, zatim saljem to svim subscriber-ima (svim mining rigovima) i moj softver na svakom od njih odabere najprofitabilniji coin koji je na mashini podesen/dodat u cgminer(u).

Sad, mogao bih da prilagodim deo koji vuce informacije o profitabilnosti da bude dovoljno genericki da uz informacije o coinu (nagrada po bloku,recimo) vuce s poolova trenutni diff i s menjacnica cenu coina i da se to distribuira svima koji su za. Uz malo posla, svi mi bi mogli uvek da kopamo najprofitabilniji altcoin iz nase liste.

Posao za ostale bi bio odrzavanje jedne zajednicke baze altcoina, najverovatnije u prostom textualnom formatu, neko drugi bi morao da hostuje taj (nazovi) server posto moj internet nije stabilan (je**ani orion telekom) i obavestavanje ljudi u grupi o coinima koje bi trebali da dodaju u cgminer(verovatno ovde na forumu). Od informacija o coinu na prvi pogled bih rekao da nam treba nagrada po bloku, linkovi gde mogu da se nadju diff i cena i neki hintovi za program da nadje te informacije na strani, recimo pre diff na strani pise "difficulty:".

U celu racunicu bi mogao da udje i pool luck, dosta poolova guraju isti izgled i vecina imaju 1h i 24h luck.

Mozda previse detalja, ali generalno dosta automatizuje ceo process, kopaci bi samo trebali da za svaki novi coin u zajednickoj listi koji zele da kopaju (niko vas ne tera da kopate odredjeni shit coin) otvore nalog na zeljenom poolu i dodaju dati pool u cgminer. I posle prodaju sta su iskopali :)

Sta mislite?
 
Poslednja izmena:
^ To je odlicna ideja, razmisljao sam o tome, ali mislim da ima previse posla i zajebancija oko toga.
U svakom slucaju, ja sam za.
 
I ja sam za , razmisli moze li se iskoristiti ovako nesto ili ovako , strane imaju i svoj chat koji radi potpuno upotrebljivo, za txt bi moglo i kod mene na ftp u da se hostuje, za unos podataka koji se ne unose sami imas moju pomoc, verovatno i ostalih zainteresovanih, za programiranje malo teze :).

Da bi neko prikacio cgminer da automatski vuce podesavanja, to vec mora dobro da se pokaze u praksi.
 
Mozda ne bi bilo lose zadrzati temu samo na isplativim novcicima, sa kojima se zaista po trenutnom diffu i ceni na nekoj menjacnici moze uzeti vise nego na LTC-u. Ovako je sve u domenu nagadjanja sta moze da bude kad neki novi novcic izadje na menjacnicu...

To ima smisla samo ako iskopane novčiće odma menjaš za LTC/BTC, pretpostavljam da većina ovde to ne radi, nego skupi određenu količinu i čeka (što je baš suprotno od tvoje ideje),
Ako već hoćeš da radiš po principu iskopaj-prodaj pređi na pool koji to radi sam, kopa najisplatljiviju valutu, menja za LTC ili BTC.
 
To ima smisla samo ako iskopane novčiće odma menjaš za LTC/BTC, pretpostavljam da većina ovde to ne radi, nego skupi određenu količinu i čeka (što je baš suprotno od tvoje ideje),
Ako već hoćeš da radiš po principu iskopaj-prodaj pređi na pool koji to radi sam, kopa najisplatljiviju valutu, menja za LTC ili BTC.

Ja kopam i menjam oma, slabo stojim sa berzom, tim automatskim poolovima ne verujem ni malo, mnogo vise verujem ljudima sa foruma.
I necu se ljutiti ako javi koja je trenutno isplatljivija valuta u odnosu na LTC, zato i sluzi ovaj forum.
Zasto bi neko ko zaradi 2x vise od LTC kopanja na nekoj drugoj valuti, reskirao i sve pare drzao u njoj, ajde deo.
 
To ima smisla samo ako iskopane novčiće odma menjaš za LTC/BTC, pretpostavljam da većina ovde to ne radi, nego skupi određenu količinu i čeka (što je baš suprotno od tvoje ideje),
Ako već hoćeš da radiš po principu iskopaj-prodaj pređi na pool koji to radi sam, kopa najisplatljiviju valutu, menja za LTC ili BTC.

Ne prodajem ni ja sve odmah, zavisi od situacije. Ali ako je tema isplative valute, zasto tu ubacivati potencijalno isplative. U principu svaka nova valuta je potencijalno isplativa.

Recimo, informacija za onaj Kitteh novcic, koji je jedno vreme bio drasticno isplativiji od ostalih je primer sta bi tema trebala da sadrzi.
 
I tako zapoce raspra' .... :)
Dobro ako uzmemo u obzir doslovce sta pise u temi, ima covek pravo. ovde treba da budu novcici koji su vec stigli na menjacnice a isplate se :)
al ne bi bilo lose da imamo temu o startovanju nekog novcica koji je po misljenju ovdasnjih rudara vredan paznje. To bi onda mogli u novu temu
 
Ovom novom keru skocila mreza x2 u odnosu na sinoc,sad je 650 mhs
 
kopa li neko reddcoin, koliko se kopa sa kojom snagom? na poolu pise sa 4800kh oko 90 novcica?

razmislkam da kupim 80k rdd za 1 ltc
 
Poslednja izmena:
^Jako gruga procena - oko 5000-6000 na sat za svaki MH/s.
 
Probajte SaturnCoin..... Trenutno je na granici isplativosti, ali ice cena gore sigurno
 
ovaj indijski freshmarket ubacio i ebt neki koin koji kopah ne secam se kad ni koliko imam oko 100k pa se razmisljam da ga prodam za 1 ltc, dnevno se kopa oko 71k ~ 1Mh, cena za prodaju trenutno 0.00001010 LTC

ma nek ide zivot, poslao na indijski market u roku od 5 min leglo sve, sad cu da ga prebacim u reddcoin

koj sam maler, kupim i taman da ga podignem oni ga mrdnu
 
Poslednja izmena:
Pazite samo da ne omasite koju nulu na ovom indijskom freshmarketu. :d Srecom da sam prodavao malu neku sumu, posto ne prodaje po najvisoj kupovnoj ceni, vec bas po onoj koju ste otkucali.
 
Ubacili su RDD na coinmarket...nesto mi ne obecava pocetna cijena...

Nego, recite mi kada ce poceti da se prikazuju novcici, s obzirom da mi RDD kopa vec duze od 40min, i ne prikazuje nijedan unconfirmed, a kamoli confirmed...
 
koliko je dobro to sto menjacnice nicu na svaki korak toliko i ne valja, dobro je jer doprinosi decentralizaciji menjacnica, mogu da se kladim da je opao malo obim trgovine na btce, naravno ne znacajno ali je opao, a drugo ako novcic izadje prerano na menjacnicu mogu da ga ubiju osim ako nema velika ledja pa ga neko pokupuje i digne u nebo
 
gledam ovde nesto, moze za relativno sitne pare da se napravi svoj novcic, treba napraviti jedan benchcoin, pa da i mi uzmemo lovu ko ovi za ultra :D
 
Kalkulator za pojedine altove(dgb,kdc,doge,leaf,noble...) . Do duše nije baš kalkulator, ali pokazuje trenutnu zaradu po 1mhs. http://altcoinstats.com
 
Poslednja izmena:
RDD (Reddcoin) mreza na 9GH/s i raste.
 
Poslednja izmena:
Kod:
Nego, recite mi kada ce poceti da se prikazuju novcici, s obzirom da mi RDD kopa vec duze od 40min, i ne prikazuje nijedan unconfirmed, a kamoli confirmed...

Jesi li i ti na hashbros-u? I ja kopam vec preko pola sata al nijedan novcic da se pojavi :)
 
Poslednja izmena:
ma meni onaj indijski pojeo, tj mrdnuli rdd a taman sam ih kupio
 
Nazad
Vrh Dno