Šta je novo?

Isplative valute kojih nema na velikim menjacnicama

Deluje intresantno, samo sto pojima nemam kako se kopa, posto nije standardno, gui miner + pool
jel zna neko?
https://bitcointalk.org/index.php?topic=413978.640
koliko vidim imaju svoju neku verziju minera a i kako pisu za podesavanja, ide nesto ovako:
ultracoinminer -o pooladdress -u username -p xxxxxx --scrypt-jane --sj-nfmin 4 --sj-nfmax 30 --sj-time 1388361600 -I 18 --thread-concurrency 8192

videcemo jos kad sve startuje. zasad imas da skines njihov miner sa sajta
 
da se ne krije virus u ovom miner programu
 
Ja bas nisam nesto dugo u ovome, ali vidim da je Tag Coin (koji je vec "veteran" medju coinima) skocio na visoko prvo mjesto po profitabilitiju :

http://www.coinchoose.com/

No naravno, vidim i na forumu da je pun oprhan blokova, i da mora na duze vrijeme da se kopa, da bi kao bio isplativ (ako sam dobro skontao) ?
 
Jel ti to mislis na Ltc,Dgc,Wdc,Quarck,Nmc,Nvc..... i ovaj tvoj Dog
I ltc je vredeo pre 3 meseca ispod 2 dolara.. i bojim se da nije pao
Ja ne znam sta ti ocekujes da te svaki alt koji izadje odmah obogati?
sve je rizik ovde al ne potcenjuj altove
I stekaj ih! jer bolje da se kajes sto nisi prodao za 0,05 btc-a nego sto nisi zaradio 0,5
doge je drugo...jer ima podrsku big playera i silni majneri koji samo kopaju sta je naisplativije( a to je 99%) i odmah pretvaraju u btc ne mogu da ga potope.
 
Ima neko da je iskopao blok na ultracoin? :)
 
Ovo je trenutno windows only coin :D
 
Probao sam ja solo i cpu i gpu da ga kopam i nista za dva sata.
 
Ljudi, kako ste podesili za ovaj ultracoin? Koristim GUI miner, da li moze odatle, ili mora preko cgminera?

Edit: vidim da ne moze...
 
Poslednja izmena:
utc.pool.pm

Brzo dok nisu zatvorili.
 
@Stormbringer_bg: Mozes da nadjes patchovanu verziju cgminera 3.7.2 koja radi sa scrypt-jane. Ili da koristis njihov miner program ako nisi paranoican sto se virusa tice. Izgledaju isto. Argumenti se razlikuju, kod mene stoji ovako:
ultracoinminer -o stratum+tcp://utc.idcray.com:10001 -u XXXX -p X --scrypt-jane --sj-nfmin 4 --sj-nfmax 30 --sj-time 1388361600 .......ostali parametri koje koristim za scrypt valute

Dobijam 350KH/s umesto 450KH/s po kartici. To je OK za scrypt jane?
 
Poslednja izmena:
Poslednja izmena:
meni daje samo rejected
ultracoinminer -o stratum+tcp://*****xe.pool.pm:3306 -u xxxx.1 -p x --scrypt-jane --sj-nfmin 4 --sj-nfmax 30 --sj-time 1388361600 --lookup-gap 2 --thread-concurrency 8192 -g 2 -I 13 -w 256 --auto-fan --gpu-fan 30-80,30-80 --temp-cutoff 82,82 --temp-overheat 80,80 --temp-target 70,70 --gpu-memclock 1000,1000 --gpu-engine 925,925 --gpu-powertune +20,+20 --expiry 1 --scan-time 1 --queue 0 --no-submit-stale
 
Poslednja izmena:
Meni na utc.pool.pm sve rejected sa porukom "share above target" ili tako nesto
utc.idcray.com radi na istim podesavanjima, imam jedan potvrdjen coin
 
@ Locos - poslao.

@ nesic1 - poslao.

@ mitarus - uspeo sam nesto, ali u odnosu na obican scrypte, daje oko 20% manje khash... ne znam, valjda tako treba :)
 
Poslednja izmena:
^Treba da daje manje, valjda je ista prica kao za YAC koji je takodje scrypt jane. Ali nisam kopao YAC, pa ne znam tacno koliko manje je normalno.
 
^ No prob :)

Samo mi nesto nije jasno oko podesavanja TC za graficke... Posto na jednom rigu imam po dve 7950 i 7970, ove 7950 vole TC 16000, dok 7970 najbolje rade sa TVC 8192. Kada u ovom novom scryptu stavim TC 16000, kaze error, i hoce da smanjim TC? Tu gde je TC 16000 GPU threads sam stavio na 1, kako i treba, ali nece... Da li je neko resio prob?
 
^poslao.
 
Ja sam samo stavio -I 18 --thread-concurrency 8192 na 280x i baca oko 520kh/s.. Sa podesavanjima kao za script baca manje, oko 400.. Vama?
 
Nazad
Vrh Dno