Šta je novo?

Isplative valute kojih nema na velikim menjacnicama

probao sam ovaj digi al nemam srece sa poolovima..probao sam ih nekoliko i svi il pucaju posle 5 minuta ili uopste i ne daju shareove jer im shares ide i po 1000% ..jedini koji deluje normalno na smalltimeminer ne prima nove registracije
 
trenutno i nije nesto, kad sam poceo sinoc da kopam tad je bio sad onako sve vise razmisljam da oden na ltc i da se ne mlatim vise
 
Kopa li neko SMC(smartcoin)? Ja počeo malo pre. Lepa cena, mali diff. Ima na poloniex menjačnici, a izgleda da uskoro izlazi i na coinmarket.io . Mada sve mi se više čini da ću se za par dana ipak vratiti na kombinaciju doge/ltc , posle svih putešestvija sa dgb,kdc,leaf


Update: pojavio se na coinmarket.io
 
Poslednja izmena:
Trenutno stanje na mojih 600 kH/s (7850+7770) za 29.01.2014. 10:35 proračunato po CoinMarket.io

Coin/BTC
------------
0.0011 PRT
0.0026 USDE
0.0094 DOGE
0.0100 KDC
0.0107 DGB
0.0114 NOBL
0.0130 LEAF
0.0132 CON
------------

Nesto mi se tu neslaze. Ili ja gresim

edit
gledao sam samo cenu LEAF i CON priznajem
LEAF/btc 0.00000016 CON/btc 0.000152 na berzi
LEAF 0.01278 btc na dan za 600kh CON 0.01576 btc
 
Poslednja izmena:
Vec sam negde napisao i dao preporuku za nobl. cryptotycoons pool je odlicno stabilan. Vrednost je sa 113 skocija na 225, diff je bio 9. Nedostupnoscu coinmarketa cena je pala na 135 a dif na oko 5. Isplativost sve vreme je oko 180% ltc.
 
Evo kako racunam, slobodan je edit pa ko voli neka dopisuje :) OVDE

Crveno i nije bas za diranje, racuna se samo, vrednosti sa poola se mogu uzeti bilo cije ionako racunaju kolko teoretski daje po 1kh/s.

Znam da ima jos promenjivih ali ja ih neznam ako ima neko nesto da doda rad sam da unapredim matematiku :)
 
Poslednja izmena:
Ja to računam ovako:

Otvorim neki pool za valutu pa pogledam statistiku pool-a i uzmem nekog od 5 6 7 mH/s pa njegocu snagu podelim sa mojom. Zatim taj rezultat koji dobijem koristim kako bih onoliko koliko on pravi za dan podelio sa dobijenim rezultatom i dobijem onoliko koliko bih ja mogao da iskopam. E taj krajnji rezultat ubacim na menjačnicu i vidim koliko mogu daa uzmem za dan.

Na primer:
5680kH/s / 600kH/s = 9.46 ... 971 CON/day / 9.46 = 102CON/day ... 102 CON/day * 0.00015999 BTC = 0.01631898 BTC/day

Ako stavim na primer da je BTC 850$ onda ispada da na con sa mojom snagom mogu da uzmem 13,87$ po danu.

P.S. Stavio sam trenutnu cenu CoinMarket.io i broj novčića koji se pravi po sadašnjem DIF-u.
 
Poslednja izmena:
ubaci kao paremetre diff i block reward a ne pretpostavljano iskopano i brzina sa poola

EDIT
i ti ga dj komplikuješ :)

odete na coinwarz pa mining calculators i uzmete bilo koji scrypt coin

upišete diff, block reward i kurs prema BTCu, dobićete broj BTCa dnevno

nije neka nauka :)
 
Poslednja izmena:
Pool-ovi maltene uvek lazu u vezi ocekivanog broja iskopanih novcica, taj podatak dakle nije merodavan
 
To i jeste najveci problem. Cesto nekom poolu dam sansu 24 sata i na kraju dobijem i 2-3 puta manje novcica nego sto pise da bih trebao da dobijem.
 
To i jeste najveci problem. Cesto nekom poolu dam sansu 24 sata i na kraju dobijem i 2-3 puta manje novcica nego sto pise da bih trebao da dobijem.

Ja ocekivani broj za dan podelim sa 24 i taj broj upisem za automatsku isplatu, trebalo bi u proseku na 1h da ide isplata, bar upocetku dok se blok ne zavrsi.
 
ubaci kao paremetre diff i block reward a ne pretpostavljano iskopano i brzina sa poola

EDIT
i ti ga dj komplikuješ :)

odete na coinwarz pa mining calculators i uzmete bilo koji scrypt coin

upišete diff, block reward i kurs prema BTCu, dobićete broj BTCa dnevno

nije neka nauka :)

Kako se racuna iz diff i block reward a .

Sad kopam LEAF i CON njih nema na coinwarz u , ima li negde opsti calculator.
 
ne računaju se
diff pogledaš na poolu ili u cgmineru
block reward vidiš u blocks meniju na poolu (kolona amount) ili pogledaš u prvom postu bitcointalk teme ako je promenljiv pa uzmeš srednju vrednost

znam da nema zato sam i rekao bilo koji scrypt coin. za one coine za koje tamo ima calc ne treba ništa ni da unosiš, sve vuče automatski
 
Gledam sad DOGE na coinwar u i u koloni "Est. Coins (Current / 24 Hr Avg)" dobijam isto kao i ja :) , prepisivaci :), ali prikazuju vise od mene u koloni "Revenue /Profit (per day)" za racunatih 1000 kh/s bez struje. verovatno negde dobijaju BTC povoljnije. :)

@Vojkan e , znam gde pisu te brojke, ali kako da ih kalkulisem u dnevni profit ili neku drugu korisnu vrednost, mnozim ih ili nesto 3, skontacu i ja ali danas mi je krcat dan pa ko reko da prepisem :).
 
Mining Calculator

Preko njega proveravam dal pool laže ili ne. Upišeš dif, koliko se dobija po bloku, i koliko imaš kH/s i vidiš koliko bi trebao da dobiješ tih novčića. E sad poolove proveravam tako što taj dobijeni broj podelim sa 24, pa onda pustim da mi radi na pool-u tačno sat vremena, prebacim kartice da kopaju nešto drugo, pa kad se sve iskonfirmuje na ovom pool-u koji sam proveravao, vidim dal se slažu brojke sa kalkulatorom ili ne. Ima tu i pool luck i dal si upao i prekinuo na početku ili kraju runde, ali u suštini tu metodu koristim za proveru. Tačnost varira od pool-a do pool-a al ja nekako najviše sreće imam sa smalltimeminer.com. Skoro uvek dobijem više nego što bih trebao kod njih.
 
Poslednja izmena:
ja nesto mislim da taj mining calculator i jos neki, ne prikazuju kako treba za qubit algoritam, sve kako to gledam ne uklapa se i to za mnogo. mozda pokazuje dobro za scrypt, al po onome sto sam ja iskopao definitivno na qubitu ne racuna dobro.
 
samo za scrypt je kalkulator
 
ja nesto mislim da taj mining calculator i jos neki, ne prikazuju kako treba za qubit algoritam, sve kako to gledam ne uklapa se i to za mnogo. mozda pokazuje dobro za scrypt, al po onome sto sam ja iskopao definitivno na qubitu ne racuna dobro.

Vazi samo za scrypt ili ti graficke.

Vidis da ni na coinwarz-u nemas cpu coine.
 
TeslaCoin {Tes}
Po onome sto sam izracunao momentalno je oko 30% isplativiji od Doga
Koliko ce da traje ne znam :d
Pool: http://tes.minebig.com
Menjate na CoinedUp
 
Poslednja izmena:
Ocekujemo cockcoin CKC za koji dan...
 
http://wiki.cryptsy.com/

Nisam nailazio na ovaj link, ali sada sam naleteo na BitcoinTalk DGB temi.

Trenutno su tamo Digibyte, Noble, Coino... Ne znam koliko vremena protekne do dodavanja na menjacnicu i da li je uopste sigurno da ce ih i dodati. U sustini, moze da bude, ali ne mora da znaci, a to smo znali i do sada :D
 
Probajte ovaj,diff je jos ispod 1 sto mi nije jasno zasto..dobar start je imao,krastavac ima mali premine,ali koji nema? Wallet ok,pool odlican..ko.zna mozda ceka dev da nakupi dobar stek pa tek onda da ga promovise...uglavnom moze par hiljada lagano da se nakopa pa ako bude na nekoj menjacnici da se istovarimo.
https://bitcointalk.org/index.php?topic=437660.0
 
Tek ce da skace cena,imao sam srece sto sam saznao za njega pre 2 dana kad je diff bio 5-6 pa sam sa ovom mojom bednom 270x nakopao 500k...sad to vredi oko 7 LTC,ali tek ce da vredi kad se prepolovi blok reward..inace ima ogromnu podrsku rudara na bitcointalku..sigurno ce da vredi jos minimum x2. Mreza je od juce skocila sa 1gh/s na 4gh/s

nema šanse da je 26-og diff bio 5-6


Možda nekom znači, trenutni presek diff-a

Electronic Benefit Transfer

(EBT) 0.56870742

[TES-Tesla] 1.44191419

(GRA-Grain) 1.45075598

(Coino) 3.8468793

(TTC-Tittie) 5.33767382

(CHC-Chash) 5.12391712

(DGC-Digital) 10.56220237

(KDC-Klondike) 12.17304235

(DGB-DigiByte) 17.7330929

(MEOW-Kitteh) 45.30175137 - Random Block Reward

(Leaf) 94.24199528

(Moon) 346.60992087 - Random Block Reward

(Doge) 1268.99525778 - Random Block Reward
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno