Šta je novo?

Kako da povezem pasivni subwoofer na AV risiver Pioneer VSX-D710S?

veljacom

Cenjen
Učlanjen(a)
27.01.2014
Poruke
8
Poena
151
Kako pravilno da povezem pasivni subwoofer na AV risiver Pioneer VSX-D710S? Unapred hvala. Subwoofer je iz kompleta Philips MD home teatar 709, 8 oma, 100W.
 
Zavisi da li risiver ima pojačalo za subwoofer ili ne

Ja imam Pioneer VSX-915s i on ima samo koaksijalni RCA izlaz za subwoofer, što u praksi znači da samo prosleđuje LFE signal za pojačalo subwoofer-a, a subwoofer mora da bude aktivan, tj. da ima sopstveni pojačavač. Kako vidim, tako je i na tvom risiveru, samo što je dupliran, ali ništa ne menja stvar. Svakako ne možeš da povežeš pasivni sub na ovaj risiver, trebaće ti pojačalo za njega.
 
Istrazivao sam na kupujem-prodajem ali nisam nasao mono pojacalo za pasivni subwoofer. Iskreno i neznam kako izgleda takvo pojacalo. Ako neko zna dobro bi mi dosla takva informacija. Citao sam na forumu da moze da se poveze na levi b izlaz ali postoji mogucnost da pregori izlaz.
 
Ne postoji pojacalo za subwoofer, jer tebi u stvari tu trebaju samo odrezani niski tonovi i signal iz predpojacala.

Pasivni subwooferi se obicno prave za jeftine 5.1 sisteme jer tako ne moraju ugraditi pojacalo u glavni uredjaj vec to ide preko samih zvucnika.
 
Ako imaš kvalitetne zvučnike, ni ne treba Ti subwofer. Pogledaj karakteristike zvučnika i subwofera. Viđao sam slučajeve da zvučnici idu od 35 Hz, a subwofer od 45 Hz - potpuno nepotreban, samo smeta i kvari zvuk.
Ali ako hoćeš da eksperimentišeš, subwofer bi mogao povezati paralelno sa jednim kanalom (svejedno kojim, niski tonovi se i tako snimaju mono). E sad nastaju problemi sa omskim otporom, trebala bi Ti skretnica, itd... Ako je otpor satelita isto 8 Oma, možeš da probaš. Mala snaga i na svoju odgovornost.
 
Ovo iznad je naravno potpuno netacno. Dobar sw ne mogu zameniti zvucnici punog opsega u istoj klasi.
 
^^ nije niko ni pomenuo dobar subwoofer :)
btw, ja taj philips ne uspevam ni da izgooglam da vidim sta je...
 
Taj Philips-ov sub je iz kompleta mini sistema koji u sebi ima posebno pojačalo za sub i gde se on direktno veže na sub konektore na samom mini sistemu. Mislim da nije vredan pažnje kao ozbiljniji sub, da bi kupovao još i posebno pojačalo za njega.
 
Neznam da li ne smeta mom AV risiveru da ga konektujem na B levi izlaz.
 
Naravno da smeta...ne moze subwoofer da radi kao obican zvucnik.
 
Znaci najbolje da ga uopste i ne povezujem, odnosno da nabavim sebi aktivni sub.
 
Ne znamo ni kakve zvucnike imas uz to?

Kreni sve po redu: prvo par pristojnih zvucnika, posle i jedan pristojan subwoofer, a posle kako hoces :)
 
ne zezaj se veljo sa tim sabvuferčićem jer je njegovo pojačalo deklarisano na 55w 8 ohm, a izlaz na pioniru je 100w , najverovatnije na 6 oma. tako da čak iako ga nakačiš na B par, levi, tj mono, i staviš za B zvučnike full range u opcijama risivera, postoji visoka šansa da ćeš da ga spržiš .
 
Hvala na savetima, necu ga uopste povezivati, ide na prodaju, kupicu neki aktivni sub.
 
Prodaj lepo ti ceo taj komplet koji imaš i prvo kupi par dobrih frontova, pa onda vidi da li ti treba sub.
 
Može da se poveže na bilo koje stereo pojačalo, tako što pojačani izlaz za front zvučnike iz pojačala bodeš u subwoofer ulaze (L i R)
A iz sabvufera idu kablovi prema front zvučnicima.

Ovaj sabvufer je namenjen za stereo sisteme, a ne za dts hd, dolby true hd, blue ray audio, i sl. Gde je snimljeno 5 kanala i LFE.

Ne zamajavaj se sa ovim, nego kupi aktivni sabvufer. Od risivera idi na novije denon ili onkyo i vodi računa da imaju dolby atmos.
 
Ok,hvala na odgovoru.
Znam da ovaj bose sjajno udara,pa zato pitam.
 
Taj bose je star 30 godina, ako nisi znao :)
Spajas ga na drugi izlaz iz pojacala.
 
Poslednja izmena:
ne znam koji bose vufer najvise kida od cele te serije accousticmass ?
 
Ovaj je serija 3, ne mora da znači da je star, prodavao se nov taj sistem do pre godinu dve. Ali može da bude 10 ili više godina, dugo se proizvodio, tj evo vidim sada od 1998 - 2015 https://www.bose.co.uk/en_gb/support/products/2_speaker_home_theater_support/am5_series3.html

Svi su iznutra isti od serija 2 na dalje, mislim i spolja da je sve isto. Evo ga poslednja reinkarnacija, serija V https://www.bose.co.uk/en_gb/suppor...ter_support/acoustimass-5-speaker-system.html

Ali to i nije subwoofer, ne ide uopšte nisko, a i zovu ga bass modul.

Da bi to radilo kako su zamislili treba ti pojačalo bar 2x100w rms, a opet to je više kao neki kućni razglas, proradi tek kada se odvrne mnogo, na tišem zvuči šuplje. Šta znam, kupio sam baš taj serija 3 (ceo sistem ne samo sub) da vidim zašto je to popularno i zašto košta 650 eura (da, toliko i sada košta u 4audio), ali stoji mi spakovano, ne svidja mi se. Mada je sve oko zvuka stvar ukusa
 
Ja sam 2000_te imao prilike da posedujem accousticmass 3 system nekih mesec dana.
Dao mi je covek i neko marantz pojacalo,povezao sve kod mene,prozori su se tresli.
Toga se secam,pa se zato i zanimam za ovaj system,tacnije za vufer.
Secam se da su visokotonci,iliti sateliti imali po desetak kg.
 
Idi na neku aktivnu 10ku sa LFE prikljuckom da ne razvlacis brdo kablova

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ja sam 2000_te imao prilike da posedujem accousticmass 3 system nekih mesec dana.
Dao mi je covek i neko marantz pojacalo,povezao sve kod mene,prozori su se tresli.
Toga se secam,pa se zato i zanimam za ovaj system,tacnije za vufer.
Secam se da su visokotonci,iliti sateliti imali po desetak kg.

Možda je to ipak bilo nešto drugo, evo manual za acoustimass 3, ceo sistem, acoustimass module + cube speakers + ambalaža ima 7,5 kg

https://assets.bose.com/content/dam...eakers/am3_series3/pdf/owg_en_am3_series2.pdf
 
Nazad
Vrh Dno