Šta je novo?

Xposed framework Installer & Modules [ROOT]

Djilkosh_Ns

The King
Super Moderator
Učlanjen(a)
31.05.2011
Poruke
28,576
Poena
1,285
Moja oprema  
CPU & Cooler
AMD Ryzen 5 5500
Matična ploča
Asus A320M-K
RAM
Kingston Renegade 2x8 3200mhz
GPU
XFX 6800 16GB
Storage
XPG SX8200 Pro 2TB + Kingston A400 480GB + aData SU630 480GB + SP A55 512GB
Zvuk
Integrisana
PSU
Corsair RM650 Fully Modular
Kućište
Thermaltake Versa H18 w/ clear window
Monitor
LG 27GP850-B
Miš & tastatura
Razer Basilisk v3 & Redragon Draconic White / Brown Switch
Ostale periferije
Turtle Beach 600P
Mobilni telefon
iPhone 14 Pro Deep Purple 256GB
Pametni uređaji
Apple watch Series 7 Midnight 45mm
Pristup internetu
  1. Kablovski internet
Neki su verovatno vec culi za ovo i koriste, a neki nisu. Xposed vam dodje nesto kao Cydia za iOS.

Xposed framework je prevashodno napravljen za one koji zele da ostanu na stock ROM-u, a ne zele da stalno flesuju neke nove custom ROM-ove da bi dobili dodatne funkcije. Tu stupa xposed na delo.

Moduli su ti koji igraju ulogu. Xposed sam instaliran ne radi nista, morate module da instalirate da bi dobili odredjenu funkciju tj sta taj instalirani modul radi.

Modula ima mnogo, neki su kompatabilni sa stock ROM-ovima od Samsunga, HTC-a, LG-a itd itd, neki su kompatabilni samo za odredjene proizvodjace, neki su kompatabilni pak samo za odredjenu verziju android sistema.

Download:

http://dl.xposed.info/latest.apk


Moduli:

http://repo.xposed.info/module-overview

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2327541


Instalacija:


Skinete xposed aplikaciju, otvorite je, date root prava (kad trazi), idete na framework, kliknete na Install/Update, kad odradi reci ce da je uspesno proslo, OK. Restart.

Sto se tice instalacija modula, njih mozete download-ovati preko gore pomenutih linkova ili preko xposed aplikacije. Vazno je kada instalirate modul, da ga cekirate u xposed aplikaciji i posle cekiranja odradite restart.


Bootloop

U slucaju da upadnete u bootloop, flesujte ovo http://forum.xda-developers.com/attachment.php?attachmentid=2314045&d=1381353218 preko custom recovery-a.



ART RUNTIME NIJE PODRZAN
 
Samo da kazem ovo za bootloop, kada instaliras xposed dobijes ovaj recovery automatski u telefonu, tako da nema brige oko flashovanja i to. :)
 
Xposed je vrhunska stvar. Sa samo jednim izmjenjenim systemskim fajlom cuda radi, sve ostalo netaknuto.

Kad covjek skonta na kraju stock rom + xposed i gravitybox modul I nema potrebe za kustomizacijom.

Mozes raditi sta god hoces preko modula, disableujes ga i ko da nista nije bilo :)

Svaka cast za ideju developera, jedna od boljih moram priznati.
 
samo steta sto ne podrzava, i tesko i da ce kad podrzavati ART, zbog nacina na koji radi. Sad nije toliko bitno, ali vremenom je postajati sve relevantnije...
 
Rovo89 je rekao ako Google bude presao na ART zvanicno, da ce on preurediti ceo source code. Do tada nista, jer toliko ima posla za to da se uradi, da ne zeli da radi, ako Google slucajno odustane i ispadne da je trosio vreme ni na sta.
 
Pametno od strane Rovoa. Svakako je taj ART experimentalan, ko zna sta vrijeme nosi.
Evo rekose da ce ukinuti i Nexus seriju telefona, vise im covjek ne moze ni vjerovati kud gone :D

Primio sam se na Xposed bas, po meni 2x najbolja modula GravityBox i AppSettings {i njih i koristim jedino}, sta misle drugi?
 
Poslednja izmena:
Sada bez xposed-a ne bih mogao da zamislim kako bi funkcionisao i kako bi glupo izgledao moj fon xD
 
Moguce. Inace bas sinoc sam listao xda za module, Tinted Status Bar 1.7.2 nije los modul.
Mijenja boju status bara i ikonica u skladu sa pokrenutom aplikacijom. Stvara osjecaj extended desktop-a. Nije lose.
 
Ko hoce da mu prikaze sve module u settingsu ima 'Preference Injector' nije lose, sve na jednon mjestu.

CblbsS9.png
 
Glupog li pitanja, nije li igoritza otvorio sličnu/overlaping temu? Ili to beše za gravitybox?
 
Koristi li ko modul Flying android, za sta sluzi?
 
^ Mozes da pomjeras prozor na ekranu, kao Window na Desktopu kol'ko skontah na videu. Isrkeno ne vidim korisnost aplikacije ?!:smoke:
 
Ja sam ubacio Xblast, slično kao Gravity (mada i njega dam ubacio), najviše zbog gesture anywhere.
 
da nema neki modul koji bi One sa ARHD natjerao da daje i horizontalni ekran na desktopu? :p Ovako:

JIMr1.jpg

koristio sam ovu app na One X, ali nisam bio bas zadovoljan kako radi, a i bila je samo trial: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1639517

Insert Coin ima tu mogucnost...
 
Promeni launcher? :p
 
Djilke, shaljivdzijo! :d
 
Postoji li neki modul koji ce volume panel uciniti transparentnim?
 
Imas u prvom postu link za module, pa pogledaj.
 
Evo koje ja koristim module, svaki je extra. Ima objasnjenje ispod svake :)
uploadfromtaptalk1391616056152.jpguploadfromtaptalk1391616067147.jpg
 
Poslednja izmena:

ima tamo raznoraznih animacija, sad sam ih pola sata isprobavao, ali nema onog sto meni najvise treba: neka animacija kad vrtim homescreens :( Ima za ListView (simpaticno, ali u nekim aplikacijama koci i na HTC One, narocito kad npr vrtim stickere u Viberu, na kraju sam ga ugasio), za Toasts, za tastaturu itd... Na kraju sam samo toasts ostavio, jer jedina ne utice na performanse pri koriscenju, a mozda i cio modul maknem, da ne trosi memoriju, jer toasts su nebitna stvar...
 
Kako nije jbt, pokupio sve najbolje iz svih ROMova i objedinio na najlaksi moguci nacin:) Jos sam da ubaci npr Blacklist sa CM-a. Polako vremenom ce ubacivati novitete. :)
 
ima tamo raznoraznih animacija, sad sam ih pola sata isprobavao, ali nema onog sto meni najvise treba: neka animacija kad vrtim homescreens :( Ima za ListView (simpaticno, ali u nekim aplikacijama koci i na HTC One, narocito kad npr vrtim stickere u Viberu, na kraju sam ga ugasio), za Toasts, za tastaturu itd... Na kraju sam samo toasts ostavio, jer jedina ne utice na performanse pri koriscenju, a mozda i cio modul maknem, da ne trosi memoriju, jer toasts su nebitna stvar...

Toliko je napredan launcher da nema ni animacije ni auto rotaciju :p

Mislim da to nije hardcode-ovano u sistem, pa možda da izvučeš iz tog Coin ROM-a launcher i staviš na arhd push u /system/privapp ili app
 
Sense je imao 3D animacije kad ih niko nije imao, al sad kad ih svi imaju, HTC rijesio da se izdvaja tako sto ih je makao :d (sad sam i ja ironican ;) )

za ovo sto si savjetovao, nisam jos taj "level" da bih znao to da izvedem, a i ne bi se cimao oko toga... Mozda bi na kraju stekalo nesto, a i nije previse bitna stavka... horizontalni homescreens su vec nesto korisno (jer tel mnogo cesto koristim u horizontali, prije svega kad nesto citam i kad kuckam). Forsiranje The Verge, Vijesti.me i jos nekih aplikacija da idu u horizontalu, pa jos immersive mode, je odlicna stvar :)
 
Nazad
Vrh Dno