Šta je novo?

Problem sa brisanjem foldera

raligno011

Slavan
Učlanjen(a)
20.01.2008
Poruke
201
Poena
320
Imam dva problema vezana za "permission,i oba su vezana,hteo sam da setujem pass za folder,ispratim redosled i sad,odaberem folder,.podesim onaj deo oko enkripcije,i sledece je save i posle toga me baca na setovanje pass,medjutim tu mi puca posao,kaze da nemam permission za taj posao,.a onda,.kad sam hteo da obrisem folder sa desktopa,ista prica,.nemam permission da odradim slanje u trash,.folder normalno funckionise,radi copy paste i sve ostalo,..al nema brisanja,i slicno,..pogledao sam u Info,.nije locked" i slicno,..
 
Buni me sto mi trazi permission da se obrise,a isto tako,.kad hocu da zakljucam folder,..dodjem do dela za pass i opet me odbija jer nemam permission,..gde se to dozvoljava kod meka,.jer ocito je neka caka u pitanju?
 
CMD + I, na folderu otvara se info prozor u kome dole pri dnu imaš zaključana podešavanja za permisije. Dakle klikneš na katanac, pa uneseš šifru, pa dodeliš sebe kao Administratora što i jesi u write i read delu, i onda lepo obrišeš folder koji te nervira. Prosto… ;)

Međutim pošto možeš da pišeš i brišeš u folderu, moja predpostavka je da imaš već dodeljene permisije samo je folder zaključan. U tom slučaju ga otključaj i obriši. Imaš gore malo više ispod Shared Folder opcije, opciju za zaključvanje (vidi sliku)
 

Prilozi

  • Screen Shot 2014-01-27 at 12.31.31 AM.png
    Screen Shot 2014-01-27 at 12.31.31 AM.png
    109.6 KB · Pregleda: 53
Poslednja izmena:
Nije zakljucan,sve je identicno kao u tvom scr.printu,jednostavno samo odbija
 
Rekoh ti ja… katanac, zaključano, heh… ;)
 
Nazad
Vrh Dno