Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Za nekih 2 godine sa trenutnim powerbank, mislim da sam mozda 2-3 puta uključio dva USB-a, a i tada bih preživeo sa jednim...
 
Jel probao neko ovaj Denver od 12000 mah pba-1200, moram da uzmem nesto povoljnije u sledeca 2 dana...
 
Bio sad da kupim nesto do Gigatrona i ne uzeh nista, ovaj Denver je kao ciglica, Coolpad predugacak. Jedino sto lici na nesto po velicini, kapacitetu i kvalitetu izrade je Huawei doduse je i duplo skuplji.
 
Pojuri Adata ako ima negde jos koji komad.
 
Meni big boy radi već 3 godine bez problema, do duše koristim ga samo na letovanju i još po nekad, ukupno možda 30ak dana godišnje. Ali mi Note 8 jako sporo puni sa njim, pa sam i ja uzeo sa alija ovaj xiaomi sa 2 usb porta zbog fast charge funkcije.Malo je širi, ali dobro šta da se radi. Big boy mi više odgovara jer je uzak i dugačak, pa mi stane u torbicu lepo. Kada bi napravili tako neki sa fast charge funkcijom, extra bi mi bio.
 
Ako je 2s kao što pise, trebalo bi da je sa 2 usb porta

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
И још једно глупо питање, да ли су ово оригиналне батерије пошто ме не би чудило да нису знајући какав је Алти увозник :d
 
Originalne kopije su u pitanju.
 
Koje ćelije idu u xiaomi, uzeo bi takve ako ina na aliju da podmladim svoj pb već neko vreme slabo drži.... hvala unapred.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Zavisi na koji PB misliš ali u ove tanke što se pominju idu Li-Po baterije i teško da ćeš da ih nabaviš sem ako ne nađeš u nekoj prodavnici u srbiji jer baterije samostalno ne mogu da se transportuju. Tj. DHL ima neku opciju ali verujem da te cena toga ne bi zanimala.
 
Pa u principu mi trebaju one koje su išle u starije modele kao ćelije od laptopa.... 3.7v.... ili onda ovako.... smetnuo sam s uma da još ne može preko alija da se poručuju baterije.... gde da nađem u Srb koliko toliko normalne ćelije jer treba mi 8 komada, a da nisu "padanje u nesvest" s cenom?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Cela ta igranka će te koštati više nego nov power bank...
 
Da, kao što Altru reče, ne isplati se, recimo nova samsung ili sanyo ćelija kapaciteta 3500mAh košta oko 1000 dinara. Jeste da bi onda imao PB od 28.000mAh ali bi te to koštalo min. 8000 din, više se isplati pecati na aliju i nadati se da original ili kupiti dva nova u ww ili gigatrolu, iskasapiti i izvaditi ćelije, ako baš hoćeš da osvežiš taj tvoj...
 
Momci kakvo vam je mišljenje o Ankerovim pb i kako ih naručiti sa Alija?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
 
@altru @Sirius9 imam još jedan pb koji sam naručio sa alija za par dolara (prazan) u koji sam ubacio neke stare ćelije iz baterija od starog laptopa ali bi da ovaj drugi osvežim... ništa ko što rekoste ispada najbolje kad razmislim da kupim na aliju nego šta da gledam.... turkey post ili kako još ima varijanta da stigne u Srb?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
ne znam koje su vam sad to racunice :) ako je standarni pb u njega idu 4 baterije, kako dodjosmo do pb od 28000mah ...kako god, ne isplati se, posebno jer je tesko naci baterije online sa normalnom postarinom, jos ako platis pdv...vise se isplati cak i od preprodavaca pb, sve sa bezobraznom ugradnjom...
 
ne znam koje su vam sad to racunice :) ako je standarni pb u njega idu 4 baterije, kako dodjosmo do pb od 28000mah ...

jabree reče da mu trebaju 8 baterija da osveži stari powerbank,
ja sam naveo cene za nove originalne ćelije kapaciteta 3500mAh po ćeliji,
8 X 3500 = 28.000 @ 3,8V tj. nominalnoj voltaži ćelija.
 
Momci kakvo vam je mišljenje o Ankerovim pb i kako ih naručiti sa Alija?

Sent from my JSN-L21 using Tapatalk
Nikako, jer ih ni nema na aliju.

Imam ja Anker powerbank od 20000 mah, koji sam pre par godina narucio sa eBay-a i platio ga bogami skoro $50,odlican je.
Probaj tamo ako imas da iskopas.

Sent from my LG-H990 using Tapatalk
 
sta je preporuka kao zamena za originalnu bateriju za mobilne telefone, koju uzeti ima li kvalitetnih baterija kod nas?
 
jabree reče da mu trebaju 8 baterija da osveži stari powerbank,
ja sam naveo cene za nove originalne ćelije kapaciteta 3500mAh po ćeliji,
8 X 3500 = 28.000 @ 3,8V tj. nominalnoj voltaži ćelija.

ma to je ok, ali samo ako ima nešto u šta može da stavi 8 baterija...očito mu treba za dva pb pa će teoretski imati 2 x 14.000

@nesa07

koji telefon, koje baterije?
 
Jel uzimao neko Baseus power bank? Gledam na aliju ima dobrih modela samo ne vidim da ima neki sa full kapacitetom. Uglavnom su od 10k, a ima 6.5k
Sta treba da gledam?
 
Pa u principu mi trebaju one koje su išle u starije modele kao ćelije od laptopa.... 3.7v.... ili onda ovako.... smetnuo sam s uma da još ne može preko alija da se poručuju baterije.... gde da nađem u Srb koliko toliko normalne ćelije jer treba mi 8 komada, a da nisu "padanje u nesvest" s cenom?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока

Ja porucujem sa NKON sajta i saljem u Sloveniju kod drugara koji mi kasnije donese. Vrhunske baterije po mnogo manjim cenama. Isporuka do Slovenije 8 dana i kosta otprilike 10% od vrednosti baterija.
 
Jel ovo trik pitanje? Pisali smo uzduž i popreko o tome...
Ma nije trik pitanje nego se ne razumem u to, a nisam uspeo da nadjem informaciju o tome. Ima 1300 poruka pa je tesko pronaci, a search ne pomaze. Kolega me je u drugoj temi obavestio o 5v i 3.7v, ali dzaba kad mi nije poznato. Ako znas otprilike kad je pisao o tome da pogledam.


@Sad nadjoh tvoj post #108

Jel uzimao neko Xiaomi sa alija u skorije vreme i gde ima original? Citao sam da ne salju pa zato pitam. Ili moze i Baseus(oni imaju prodavnicu na aliju)?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno