Šta je novo?

Externe baterije (generic)

Idi u 3g store i kupi. Platićeš više al imaš račun i garanciju.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk
 
Hvala, njih se nisam ni setio, mada vidim da ovi iz Rume imaju Aukley sa usb c. Videcu sta ima 3g.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Meni ostale neke stare baterije što sam povadio iz laptop pakova, kapaciteta između 2000-2500mAh po bateriji, slabo za neku ozbiljnu primenu pa sam napravio power bankove od njih, jedan je oko 19000mAh a drugi oko 27000mAh, elektroniku sam uzeo na ebeju još pre jedno 3 godine (ako ne i više), punim ih na poslu :D
Jesu malo teže ali who cares, koristim ih po kući, za nošenje koristim Xiaomi ZMI 10000mAh sa lipo baterijom...
 
Posto mi vise nije hitno za power bank odakle naruciti? Oko 30e bi trebalo imati Xiaomija ali da isporucuju za Srbiju.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Imas u nasim radnjama sa sve fiskalnim i regulrnom garancijom, sto bi se cimao sa narucivanjem iz Kine i sl. ?
Asus, Adata i jos po neki, malo skuplje zbog ali nije neka razlika znacajna kao sa skupljim komponentama
 
Imas u nasim radnjama sa sve fiskalnim i regulrnom garancijom, sto bi se cimao sa narucivanjem iz Kine i sl. ?
Asus, Adata i jos po neki, malo skuplje zbog ali nije neka razlika znacajna kao sa skupljim komponentama
Cisto su im kapaciteti mali, ali vidim da cu morati da se zadovoljim tako necim ili cu otici do 3g radnje i videti imaju li xiaomi-ja.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока
 
Cisto su im kapaciteti mali, ali vidim da cu morati da se zadovoljim tako necim ili cu otici do 3g radnje i videti imaju li xiaomi-ja.

Послато са Nexus 6P уз помоћ Тапатока

Ja uzeo Xiaomi 10000 mAh 2016. godine preko Ebay-a i prezadovoljan sam. Proverio sam originalnost online i sve je u redu. Evo skoro 2 godine sljaka odlicno. Na zalost taj prodavac nema vise u ponudi ali siguran sam da ima jos negde. Izasao me je tacno 2000 dinara.
 
Ja sam kupio neki Jetion od 12000 mAh, cisto da imam ako mi nekad zatreba, ali ga nisam nesto puno koristio.

Da li bi bilo pozeljno da se koristi, tj. prazni i puni s vremena na vreme, da ne bi doslo do nekih negativnih pojava, tipa (ubrzanog) opadanja kapaciteta i sl?
 
@tesseract

baterije vole da struja stalno cirkuliše kroz njih tako da je u principu preporučljivo da se pune i prazne tu i tamo...ako se ne pune neko vreme najbolje bi bilo da se napune do nekih 70-80 posto i tako ostave...nemoj je napuniti do 100 posto i tako je ostaviti da dugo stoji...
 
Ok, hvala. Onda cu s vremena na vreme da ga koristim.
A da je powerbank odlicna stvar, to jeste. Narocito za one koji vole izlete u prirodu, planinarenje i sl.
 
Dobar je i za nestanak struje, imam nekoliko onih usb lampica i nekoliko powerbankova pa kad nestand struja kuća svetli ko Holivud [emoji16]
18d0ec4b9083393591b7527ffde374f5.jpg


Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Uuu, gde si nabavio tu sijalicicu? Gledam na netu sta ima, ali sve neke slabe usb lampice, nista sto bi meni odgovaralo.
 
U jednoj maloj radnjici ovde 200 din.
830db151ea1e2a3265484e16f5e1a0f2.jpg

bb1058d4236885d68c78cd5db2e588b7.jpg

edit: imalo je i jačih ali onako savitljive a ova mi je odgovarala jer mogu da stavim powerbankove da stoje uspravno da svetli po sobi

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Ajd sad da vas vidim, powerbank kupljen i winwin-u, koliko podleže garanciji? Imam samo fiskalni i kutiju ali razmišljam da im reklamiram, jer očigledno ima neki problem s njim, ne znam koliko prodavci računaju garanciju na takvu spravicu jer mogu da ga računaju kao bateriju, što i jeste realno a mogu i ko parče elektronike....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Sve na čemu ništa ne piše po zakonu ima garanciju od 2 godine, osim ako nije drugačije naznačeno. Recimo, laptop baterije obično imaju garanciju 6 meseci.
 
Poslednja izmena:
Moj kupljen u gigatronu ima 2god garanciju...vise x prodavci naglasili a imam i gar list...

Sent from my LG-D858HK using Tapatalk
 
Ajd sad da vas vidim, powerbank kupljen i winwin-u, koliko podleže garanciji? Imam samo fiskalni i kutiju ali razmišljam da im reklamiram, jer očigledno ima neki problem s njim, ne znam koliko prodavci računaju garanciju na takvu spravicu jer mogu da ga računaju kao bateriju, što i jeste realno a mogu i ko parče elektronike....

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Mogu da ti racunaju bateriju unutra na 6 meseci ako ista moze da se zameni. To je uredjaj, a baterija ne moze da se zameni (tj. nije predvidjeno da korisnik menja istu) - samim tim ne bi trebalo da postoji mogucnost da se vodi kao potrosna roba, tako da bi garancija trebala da bude 2 godine. Uostalom ako se vada na 6 meseci teras ih da dokazu da je otisla baterija a ne elektronika u istoj.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Videću baš ovih dana posle vikenda da odem, zanima me šta će da kažu. Ja pretpostavljam da je baterija ali ipak ne znam dok ne kažu oni.
Napunim powerbank i ima sve 4 diode, i kad se prazni jedna po jedna se smanjuje, a sad čim uključim odmah se jedna smanji, a zatim i druga i vrlo brzo ostane samo na jednu i tu makne nekih 20-30% baterija na tel.... dok je ranije punio skroz.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Da li bi isto mogao i ja u VIPu da trazim? PB puni dobro, odlican napon, ali odjednom je prestao da ima pola kapaciteta.
Pocne sa 4, stigne do 2, i odmah je prazan onda (nekih ~50% telefona napuni).
Kada se puni on, pocne od 2 pune, treca blinka ;)

Mnogo je zgodan PB, tanak, lagan.
 
Već vidim da će ispoštovati zakon i vratiti ti 1 (jedan) dinar koliko si ga tehnički i platio :D
 
Ti što je vip davao ja sam kupovao kod kineza za 600 din. I neki rade i dan danas.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Baterija radi, nego je elektronika i kod mene izgleda :)
I mene taj dinar interesuje ^^
 
I meni je vipov otisao sa elektronikom. Al za bluetooth zvucnjak je odlican :)
 
Sredinom avgusta sam kupio Jetion JT-SPB008 12000 mAh power bank, koji ima ekrancic na kome pise procenat popunjenosti.
Primetio sam jos na pocetku da, kad ga koristim, dodje do nekih 40% i ugasi se, ali sam kulirao situaciju.

Ali, sad sam resio da testiram realni kapacitet, tako sto cu puniti mobilni od 3000 mAh preko njega.
U cetiri nevrata sam punio mobilni i izracunao da je pravi kapacitet power banka 7200 mAh, sto je tacno 60% od navedenog.
U 1. punjenju telefona, napunio je mob od 28% do 90%.
U 2. punjenju od 23% do 93%.
U 3. punjenju od 25% do 95%.
U 4. punjenju od 20% do 58%, i kada se power bank ugasio.

Da li ovo podleze garanciji, tj. da li bih mogao da ga vratim i zamenim za neki drugi model? Citavih 40% manje od navedenog je cista prevara proizvodjaca!
 
Ne možeš tako meriti kapacitet baterije.
Čak i na xiaomi power bankovima je navedeno da je kapacitet 10KmAh na 3,7V ali 6xxxxmAh na 5V, pošto je telefonu potrebno 5V da bi se punio power bank mora da podigne napon ugrađene baterije. Ugrađena baterija kad je skroz puna (idealna situacija) je na 4,2V a kako se prazni to pada sve do 3V (u nekim slučajevima može da ide i do 2,5V sve zavisi od kvaliteta baterija i tipa baterija) tako da to uvek treba podići na 5V a što je manja voltaža baterije u PB to je veći napor potreban da bi se sa nižeg napona podiglo na neophodnih 5V što znači da PB radi sve "jače" ili "teže" što je prazniji i troši veći deo kapaciteta da bi nadoknadio veću razliku u voltaži...
Bolja varijanta bi bila da uzmeš jedan od onim malih usb power metara koji će ti pokazati koliko mAh si izvukao iz PBa i onda tu cifru gledaš i sabiraš tokom više upotreba...

Nisam siguran da bi ti uvažili garanciju, probaj.
 
Pisao sam ja ovde formulu po kojoj se računa. Bila je i neka rasprava...

Ako hoćeš baš da testiraš, sa AliExpress-a uzmeš uređaj za testiranje kapaciteta preko USB ulaza ali da može duže da radi (3-4 dolara) i "load resistor" (gledaj da ima ventilator) i čekaš da odradi posao. Cifru koja dobiješ je 90% (10% ide na toplotu, videćeš resistor bude vreo), pa dobijenu brojku podeliš sa 9 i pomnožiš sa 10.
 
Priznajem da nisam imao pojma za to.

Bas je sr***e ako je tako, al' sta sad da se radi :D

Reklamacija u tom slucaju nema svrhe...
 
Nazad
Vrh Dno