Šta je novo?

Externe baterije (generic)

alfaunits

Znamenit
Učlanjen(a)
24.06.2006
Poruke
44,734
Poena
1,365
Da li je neko probao neke od ova dva tipa externih baterija:
http://www.ebay.com/itm/AAA-Battery...d=100005&prg=1088&rk=3&rkt=4&sd=171112968476&

i

http://www.ebay.com/itm/Sony-CycleE...S_Cell_Phone_PDA_Chargers&hash=item27d720b11c

Iskreno ovaj prvi mi se cini interesantniji, ali nemam ni predstavu koliko je tacno veliko (zauzima 4xAAA baterija pa ne moze biti manje od njih :)), a i jeftiniji prilicno (jedino sto se baterije MNOGO sporije pune, ali imam ih dovoljno da mogu da ih punim u tri grupe).

All thoughts welcome :)

Nije mi neki problem sto je teska, nece biti za u dzep, i zgodnije mi je da ima neki kapacitet, a ne nesto tipa 500mAh da mogu jos 20% da prodjem :)
 
ja bih ti radije preporucio nesto sa 2x 18650. one se uglavnom reklamiraju sa 6000mAh. Mada su i mrvicu skuplji, uglavnom zbog cinjenice da uz njih dobijes baterije. Posto hoces kapacitet, onda mozda ipak i 4x 18650.
Mada nije losa opcija da mozes da kupis baterije na trafici i da ih iskoristis. sve zavisi od toga sta tebi treba.

btw, dimenzije su ti naznacene na ebaj stranici (116 x 30 x 15)
Ovaj drugi je 80$ tako da...

Sto se tice iskustava, dobra su. Rade odlican posao kada zatreba. Za kolegu sam uzeo jedan ovaj mali i zadovoljan je, a za sebe sam uzeo jedno postolje. ima izlaze 1A i 2A koji se mogu koristiti paralelno (2A je za tablet) i ima drzac tako da se tablet ili telefon mogu postaviti kao ekran. obozavam da ga koristim kao night stand da prikazuje vreme.

Imas i one sa solarnom celijom ako ti treba za kampovanje, planinarenje... Kupio sam i jedan takav za ortaka za put biciklom, ali nismo stigli da ga isprobamo. Oni uglavnom idu sa Li-ion baterijama, mada su solidnih kapaciteta
 
Nisam siguran na sta mislis pod 2x18650? (externa baterija gde se stavljaju dve one vece baterije?)

Koliko bi ova iz prvog linka u stvari drzala recimo S4 ili neki tako telefon? Nesto mi ne ide ta matematika, pa taman i to da rascitim :) Jel' bi to bilo ovako:
Imam 4xAAA baterije koje su 950mAh (njih bi koristio za ovaj), 1.2V, to dodje 1.14Wh each, tj. 4.56Wh sve 4 baterije.
Ako telefon vuce 5V, ovo dodje 912mAh, znaci ovo ima kapacitet nesto manji od pola baterije telefona? Za tu cenu i moje potrebe bi to bilo sasvim dovoljno.

Da li ovako brzo praznjenje NiMH baterija utice posebno lose na njihov radni vek?
 
Takva resenja mi se i svidjaju vise, jer se samo prikljuce i to je to (nema vadjenja baterija/punjenja zasebno), plus se MNOGO brze pune (treba 16h da se NiMH napune, barem ove Eneloop koje imam vec).

Koliko traju takve baterije? (i sa smanjenim kapacitetom, ali da stvarno rade, tipa da barem 50% mogu da isporuce bez problema)
Jer one bi se ipak potpuno nasumicno koristile/praznile, mada ih licno nikad ne bi stavljao na punjenje ako nisu pri kraju.
 
Anker je konkretno poprilicno dobar igrac u tim vodama tako da mislim da nema problema sa time. Za godinu dana nisam primetio smanjenje kapaciteta baterije. Ima 1A i 2A izlaze a punjenje same baterije je 1A i treba joj oko 7h da se komplet napuni... Ima ih u manjim i vecim kapacitetima pa zavisi sta ti treba. Telefon sa njom napunim istom brzinom kao i sa fabrickim punjacem... Uz bateriju dolazi USB kabl i prikljucci za maltene bilo koji uredjaj, micro usb, mini usb, iphone, oni okrugli :D u dve velicine itd. Takodje sama baterija ima poprilicno jaku diodu na sebi pa moze da se koristi i kao baterijska lampa ako zatreba.
 
Poslednja izmena:
Trenutno mi je jedan laptop "externa baterija" za telefon :) I moze da izdrzi lagano nekih 5-6 punjenja telefona (8800mAh @ 11V). Ne smeta mi nesto, jer gde mi treba takva externa baterija, ionako je laptop blizu - jedino sto ne volim da bude laptop blizu i mora stajati negde stabilnije (za razliku od telefona i baterije). Zato bih menjao.

Ovaj konkretan Anker bi me izasao skupo zbog slanja, ali pogledacu sta jos ima takvo.

Ima li ko znaci iskustva sa ovima koji koriste AAA baterije, da li sam dobro proracunao koliko mogu 4xAAA da se koriste za telefon, i koliko to utice na njihov vek? (sto bi se svaki dan punile)
 
Da, da, ovaj se koliko vidim vise i ne proizvodi nego sam ga spomenuo jer ga ja imam. Sad vidim da imaju novi.

Varijanta 3000mAh:

http://www.ebay.com/itm/Anker-Astro..._Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item4ac7ad7227

19.99US+9.00slanje

Varijanta 6000mAh:

http://www.ebay.com/itm/Anker-2nd-G..._Cell_Phone_PDA_Batteries&hash=item4d1511117b

29.99US+9.00slanje

Ima ih jos ali mislim da su ovo vec korektne cene. Ima i kineza po par dolara jeftinije, eventualno free shipping al ono iskreno zbog 1000din se ne bih previse razmisljao, ne kupuje se svaki dan.
 
Javi, molim te, za tu cifru i toliko mAh mislim da je odlican izbor.

Kod Kineza mene ne brine da li radi slabije od deklarisanog, i da li se baterija nesto brze trosi - bitno mi je da struja radi kako treba :D
Ali fora je sto zvanicne stvari mogu bez problema iz EU da porucim i siguran sam sta je, brzina isporuke itd. Sa Ali-a bih licno izbegao.
 
Javicu kada stigne i probam makar jednom. Ali porucio sam je za vikend, tako da nemam pojma kada ce stici.

Moj drugar je cesto narucivao sa Alija i nikada nije imao niakvih problema i sve je uredno stizalo.
 
Ja sam kupio ovde u Beogradu ovaj model
Intex power bank 5000mah

Opis:

Mogucnost punjenja dva uređaja u isto vreme.
Capacity : 5000 mAh
Input : 5V/1A
Output : 5V/1A & 5V/2.1A
Cycle Life : > 500times
Charging Time : 5 ~ 6 hours
Net Weight : 150gms
Dimension(L x W x H) mm : 110*70*14.5 (mm)

Mogu reći da je odličan, tri punjenja ladno za Lumiu 925 sa baterijom od 2000mAh. Sa baterijom dolazi kabl sa gomilom konektora za skoro sve uredjaje. Jedino nema punjač ali ni to nije problem jer koristim Nokijin. Cena jako povoljna a ima i garanciju 2 godine. (Meni su jednu zamenili jer je loše držala napon bez ikakvog zatezanja).
 

Prilozi

  • th_2f3da96262272cdc5062997927ac6375_power-bank.jpg
    th_2f3da96262272cdc5062997927ac6375_power-bank.jpg
    9.1 KB · Pregleda: 404
Ja sam pre cirka 2 godine uzeo ovo: http://dx.com/p/6000mah-rechargeabl...th-cellphone-adapters-blue-54010#.UuGRCLQo-t8
Testirani kapacitet je bio oko 350% za moj mob (punjen dok je bio upaljen, tako da je realno malo veci kapacitet). Znaci realna 4 punjenja. Baterija moba je 1500mah.
Kuciste je izuzetno robusne izrade, ima indikatore za potrosenost baterije koji nisu bas precizni ali jednom kad probas i ustanovis koji su "nivoi" na kojima se pale diode, sve je ok. Moja preporuka.
Planiram uskoro da nabavim isti, posto su mi prethodni ukrali.
 
Stigao mi je ovaj punjac

http://www.romoss.com/external-battery/sailing-series/sailing1.php

Na kutiji pise sofun 1, ali je to u stvari ovaj model.

Odlican je, bez problema napuni jednom bateriju za Samsung S3, i ostane da svetli lampica jenda, sto znaci od 0-25% je ostalo jos u punjacu.
Kvalitet izrade je stvarno odlican. Stize u kartonskoj kutiji, nalazi se jos unutra uputstvo u USB kabl. Lepo upakovano unutra u folije.
Niti jednu manu ne mogu da nadjem za kvalitet izdrade i kabla.

Stigla mi je za 15 dana.

Romoss od 10400mAh jos nije stigla, zadrzali je na carini.
 
Poslednja izmena:
Ja sam kupio ovde u Beogradu ovaj model
Intex power bank 5000mah

Za ~26EUR, ovo stvarno izgleda kao dobar izbor. Nema cekanja, carine/smaranja, a nije precenjen (mnogo :)). Verovatno cu bas njega i uzeti, tnx.
 
Odakle si ga narucio? Koliko si ga platio?

Na ebay-u sam ga uzeo. Poslao bih ti link, ali zbog kineske nove godine nema trenutno artikala u njegovoj prodavnici. Platio sam nesto malo manje od 10 dolara. Dobio sam i tracking code iako ga nisam trazio.
 
To je bas super kupovina. Verovatno je i shiping free?
 
svejedno previše je rizično kupovati bez garancije. ono od 5000mah za 3 soma je super kupovina. 2 godine garancije. ja to ciljam
 
tesko je bilo sta tvrditi po tom pitanju. posto nije kinez, postoji sansa da ne lazu za kapacitet, ali sumnjam da ima bas celih 10000mah. sve i ako ima, nije to bas kao preispanje vode da dobijes u telefonu koliko si imao u bateriji.
 
To i mene zanima, ako uzmes od nekog ok proizvodjaca, koji procenat gubis? U smislu, ako je eksterna baterija npr 10600mAh koliko se puta moze napuniti ta baterija od 2000mAh? I koji su ok proizvodjaci, a da se mogu kupiti u srbiji?
 
Poslednja izmena:
Izvinjavam se što dižem temu iz mrtvih..

Jel ima neko iskustva sa ovim modelom?
I još me zanima da li će se baterija mobilnog telefona oštetiti ako se puni na izlazu od 2.1A?
 
oznacena struja na ovakvim uredjajima i ispravljacima, oznacava maksimum koji uredjaj podrzava. kao max brzina auta. uredjaj koji se puni ne moze biti ostecen ukoliko napon odgovara.
btw, ja sam uzeo nesto vrlo slicno.
http://www.pandawill.com/20000mah-power-banl-for-ipadiphoneandroid-phone-black-p87450.html
samo sto je ovaj oznacen na 20.000 mah, sto tesko da je tacno, ali i 10.000 mah je vrlo dobro. nije jos stigao, ali javicu utiske kada stigne. realno, 5 punjenja da imam i ja cu biti impresioniran.
 
To je isti uređaj, samo je xwave brendirao ovaj koji sam postavio (i ovaj koji sam linkovao ima manje mAh, pa je zbog manje baterije verovatno i nešto kraći)..
Napiši utiske kada ti stigne, baš me zanima kako se pokazao u praksi.
 
ja sam kupio blueberry powerbank PC-9k od 9000mah i jako se brzo troši.. jedva 2 punjenja nexus 4 (4400mah) i to je to.. ne znam da li sam naišao na škart ili to tako treba? :/
 
Kada sam testirao takav Powerbank, mogao sam da napunim oko 4 puta Nexus 4. Tako da je moguće da nije dobar tvoj primerak.
 
Pa kako moze 9000mAh da napuni 4 puta po 4400mAh??? 2 puta taman i treba, nece pun kapacitet moci da da, ali nece ni baterija Nexusa uvek biti skroz prazna ;)
 
Nazad
Vrh Dno